Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2008., 21:52   #61
Quote:
idica kaže: Pogledaj post
<snip>ali sam fakat ogorcena. ova zemlja je totalno u k.... nesto sto bi trebalo biti jednostavno, tu se komplicira. eto to je to. komentari?
Korak 1. Odi u sex shop.
Korak 2. Kupi dva para lisica, onih s krznom.
Korak 3. Dođi u Vodnikovu pred kraj radnog vremena
Korak 4. Ak ti ne upišu što trebaju veži se lisicama za ulazna vrata tako da milostive kojima kronična upala birokratitisa ne omogućuje da ti upišu zvanje u knjižicu ne mogu doma, a i bilo tko od tko se slučajno zatekne tamo.

Dok milicija dođe da te makne dogodit će se slijedeće:

Postoji dobra šansa da gnjevna rulja unutra krene u stampedo i rastrga milostive birokratkinje.

Bude došao RTL garant, vjerojatno i NOVA a možda i HRT. Budeš u vjestima(sexy lisice garant naprave svoje), a mediji budu napuhali stvar dovoljno da nadležni ne budu imali alternative nego riješiti tvoj problem.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 01:23   #62
Cthulhu, ti si genije - to bi jedino i upalilo

Ima li kandidat koji bi se vezao za Bandićeva ulazna vrata da ne može van?
slonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 14:38   #63

super ideja, valja pokusat, ali trebam imati potporu "rulje"
idica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 00:02   #64
ffzg

ja bijah na faksu nedavno...i rekose da ne izdaju jos potvrde i ne zna se kad ce...
mislim da je receno da je protuzakonito titulirati se s mag bez te potvrde...sto nije sprijecilo moju bivsu direktoricu da se naziva magom vec mjesecima...da ne pricam o sluzbenim dokumentima gdje se potpisuje kao mag...a zavrsila je visu...
Profesorica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 20:27   #65
Quote:
Profesorica78 kaže: Pogledaj post
ja bijah na faksu nedavno...i rekose da ne izdaju jos potvrde i ne zna se kad ce...
mislim da je receno da je protuzakonito titulirati se s mag bez te potvrde...sto nije sprijecilo moju bivsu direktoricu da se naziva magom vec mjesecima...da ne pricam o sluzbenim dokumentima gdje se potpisuje kao mag...a zavrsila je visu...
S obzirom na razinu obfuskacije, sigurno je neka profi ob-fuca.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 12:07   #66
Mali update

Nađoh neke nove informacije na stranicama Visoke Škole za Sigurnost
http://www.vss.hr/pred/main.php

Kao: 18.3. je bio sastanak, ali nema još ništa u Narodnim novinama.

Također, ovi u Vodnikovoj još ništa ne upisuju, to su jutrošnje informacije.
slonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 20:09   #67
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
na koju foru si to izračunao? ma na pravu nije ništa drukčije samo je više predmeta, na predavanjima se i dalje ne prate dolasci, a samo sa nekim predmetima je lakše zbog kolokvija
je, da. samo su izdvojili materiju iz nekih predmeta, primjerice europsko pravo se ucilo u okviru mpp-a. koliko sam cula, u 5. godinu su utrpali i praksu?
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 21:04   #68
Citam ovdje da neki koji su zavrsili vise skole da se potpisuju sa dipl. ing. ili mag.,sto je apsolutno netocno i neispravno jer nove titule za ljude koji su zavrsili vise skole (2 i 2.5 godine) je strucni pristupnik a za ljude koji su npr. zavrsili veleucilista i visoke skole(3 god.) nova titula je strucni prvostupnik.
Lord Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:25   #69
Quote:
m515 kaže: Pogledaj post
Ovo je bila velika priča a sad svi muče kao zaliveni.

Jeli se bar netko raspitivao na matičnom fakultetu o ovome?
Ne! Jer me to ni ne zanima...
cokolino08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:46   #70
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
Citam ovdje da neki koji su zavrsili vise skole da se potpisuju sa dipl. ing. ili mag.,sto je apsolutno netocno i neispravno jer nove titule za ljude koji su zavrsili vise skole (2 i 2.5 godine) je strucni pristupnik a za ljude koji su npr. zavrsili veleucilista i visoke skole(3 god.) nova titula je strucni prvostupnik.
A one koji su završili osnovnu školu... zastupnik.

Znam da je još više offtopic nego sve ostalo u ovom threadu ali nisam mogao odolit jel se rimuje.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 17:19   #71
Meni se sve više čini da će prva isprava koju ću upisat u radnu knjižicu biti potvrda o doktoratu.

Inače, neznam kaj se bahatite, poslodavac vas bez problema može prijavit na mirovinsko i zdravstveno s vašom potvrdom o diplomi/diplomom.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 22:36   #72
Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
poslodavac vas bez problema može prijavit na mirovinsko i zdravstveno s vašom potvrdom o diplomi/diplomom.
al ti u radnoj knjizici i dalje pise srednja stručna sprema
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 23:17   #73
Quote:
ernestina kaže: Pogledaj post
Nisi li ti nešto propustila?! "Stari" su u startu imali 4 godine da bi dobili titulu dipl...., a poslije toga su morali još dvije godine za magisterij, a tko hoće dr još .... A "Novi" studiraju 3 godine do prve titule, a onda dvije do magisterija, pa kad se to sve zbroji omjeri su 4:3 za prvu diplomu u korist "starih", 6:5 u korist "starih mr", a o dr neću niti razmišljati. Ili sam ja nešto propustila?!
da. pobrkala si stručni i znanstveni magisterij.
novi magistri, daklem 3+2 ili koja god kombinacija, praktički odgovara starom stručnom magisteriju (4+1), a i tak'i bolonjac postaje magistar struke.
dvogodišnjim znanstvenim magisterijem (4+2), po starom, dolazilo se do titule magistra znanosti i ista je u novom zakonu zadržana do izumiranja magistara znanosti, daklem spominje se u prijelaznim i završnim odredbama...
u stvarnosti izumiruća kategorija magistara znanosti upravo je na pol puta između bolonjeških magistara struke i doktora znanosti...netko je to fino ocijenio kao "skoro doktori"...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 00:47   #74
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
al ti u radnoj knjizici i dalje pise srednja stručna sprema
Stari moj, u radnoj knjižici mi ne piše ništa.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 09:52   #75
e, pojašnjenje jedne moje tvrdnje... napisah da je bolonjski mag skoro kao stručni mag prije, mislila sam na vremensko trajanje, ali sadržaj bi bio sadašnjeg magisterija da je budući bolonjski magistar negdje između starog diplomanta i mag.struke....
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 16:14   #76
Objavljen je popis novih naziva i kratica prije par dana u Narodnim Novinama. Evo i linkova:
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/1542.htm
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/1543.htm
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/1544.htm

Inace, pise u novinama (Novi List) danas clanak o tome i kazu da jos uvijek nije dogovoreno tko bi i kako trebao izdavati potvrde o novostecenom nazivu i da se jos uvijek premisljaju da li bi to trebali biti fakulteti ili posebna agencija oformljena bas za to
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 12:53   #77
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Objavljen je popis novih naziva i kratica prije par dana u Narodnim Novinama. Evo i linkova:
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/1542.htm
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/1543.htm
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/1544.htm

Inace, pise u novinama (Novi List) danas clanak o tome i kazu da jos uvijek nije dogovoreno tko bi i kako trebao izdavati potvrde o novostecenom nazivu i da se jos uvijek premisljaju da li bi to trebali biti fakulteti ili posebna agencija oformljena bas za to
Jel može to netko interpretirat na hrvatski jezik?

4 godine ekonomije u Osijeku, smjer Financijski management, po starom Napolitana procesu = mag.oec.?

Jer ak mi je po novom titula neki univerzalni bacil ekonomije, budem od muke postdiplomski upisao. dipl.oec. bar nešto znači.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 13:40   #78
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
mnogi su je gledali. vodnikova ulica
jedino vodnikova u cijeloj rh ne zeli upisivati u radnu knjizicu, ne zele cak postupiti po rjesenju kojim im se naredjuje da to ucine. bas nam je divna nasa pravna drzava. uostalom, svi koji su krenuli po starom programu, ne stjecu nove, vec stare titule.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 23:45   #79
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Objavljen je popis novih naziva i kratica prije par dana u Narodnim Novinama. Evo i linkova:
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/1542.htm
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/1543.htm
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/1544.htm

Inace, pise u novinama (Novi List) danas clanak o tome i kazu da jos uvijek nije dogovoreno tko bi i kako trebao izdavati potvrde o novostecenom nazivu i da se jos uvijek premisljaju da li bi to trebali biti fakulteti ili posebna agencija oformljena bas za to
Korisni linkovi, hvala! Samo što nema pojašnjenja o tome kako će nama, koji smo diplomirali po starom programu četverogodišnjeg faksa, biti nova titula.
Bio bi red da su i to naznačili, kad već postoje preinake za ove sa završenom višom školom.

I da upitam, zna li tko možda kako bi u engleskom prijevodu bilo to mag. struke? Je li to možda masters degree? Hvala
Perrault is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 06:20   #80
Quote:
Perrault kaže: Pogledaj post
Korisni linkovi, hvala! Samo što nema pojašnjenja o tome kako će nama, koji smo diplomirali po starom programu četverogodišnjeg faksa, biti nova titula.
Bio bi red da su i to naznačili, kad već postoje preinake za ove sa završenom višom školom.

I da upitam, zna li tko možda kako bi u engleskom prijevodu bilo to mag. struke? Je li to možda masters degree? Hvala
Da, ali ne Master of Science, nego Master of Engineering, Master of ...
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.