Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2013., 23:08   #261
Quote:
Tochka kaže: Pogledaj post

Moguće je da nosite djevojčicu ako:
* osjećate žudnju za slatkim ili voćem
* se osjećate manje lijepom za vrijeme trudnoće
* imate potrebu spavati na desnom boku
* vam se pogorša ten
* su godina začeća i vaša dob oboje ili parni ili neparni broj

    
Moguće je da nosite dječaka ako:
* osjećate želju za slanom ili kiselom hranom
* nemate jutarnje mučnine  

"simptomi" su ovi, u obje trudnoće (čak i ovo sa godinom rođenja i začeća). prva je cura, sad kažu da je dečko. ten užas, oba puta.
jedem i slatko i slano
mučnina nema ni prvi put ni sad, ni žgaravice.
pikuleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 19:45   #262
Bože kad pogledaš sva ta bapska vjerovanja,smiješno je to stvarno,ali....možda i ima neke logike,ono,što su ljudi kroz vrijeme primječivali da se događa u trudnoćama sa dečkima odnosno curama,pa bilježili.
Ja sam se pronašla u nekim primjerima,npr.u ovoj trudnoći bi stalno spavala na desnom boku,iako znam da je bolja prokrvljenost posteljice ako spavaš na lijevom boku(ili ležiš,svejedno).Pa bumo vidjeli dal bude cura?
A i ten mi je neki koma,stalno neka bubuljica.
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 19:57   #263
fora je tako kad jos ne znas spol bebe malo istrazivati i usporedjivati te simptome, a onda kad ti se nakon veselog saznanja par njih stvarno poklopi... zamislis se malo, pa mozda ima necega u tome
__________________

Tochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 20:38   #264
Quote:
Tochka kaže: Pogledaj post
[/B]


Evo malo "bapskih vjerovanja":

Moguće je da nosite djevojčicu ako:
* osjećate žudnju za slatkim ili voćem
* se prsten obješen na konac kad ga stavite iznad trbuha kreće u krugovima
* se osjećate manje lijepom za vrijeme trudnoće
* nosite visoko i široko
* vam trbuh izgleda više kako lubenica, a manje kao košarkaška lopta
* se vaša linea nigra  (tamna linija koju neke žene vide na trbuhu za vrijeme trudnoće) proteže od pubičnih dlaka do pupka
* je vaša kosa isušenija i beživotnija nego inače
* imate česte mučnine
* se vaša lijeva dojka čini veća od desne
* imate potrebu spavati na desnom boku
* vam se pogorša ten
* su godina začeća i vaša dob oboje ili parni ili neparni broj
* je broj djetetova otkucaja srca 140 ili više
* su vam nokti slabiji i više pucaju nego prije
* vam se lice zaokružilo
* možete pojesti češnjak bez da dugo vonjate po njemu
* ne želite jesti koricu na kruhu
* sanjate da nosite/imate dječaka
    

E ovo su baš bapske priče, čudno da mi se ni slučajno baš ništa nije potrefilo.
Ok, spavanje na desnom boku, ali ja oduvijek više volim spavati na desnom boku. Otkucaje srca ne znam koliki su. A ovo sve ostalo totalna suprotnost.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:44   #265
U prvoj trudnoći sam nosila dečka i simptomi su mi bili:
-povraćanje do 18.og tjedna trudnoće i mučnina sve do poroda
-velika potreba za kiselim i za povrćem, a smanjena potreba za slatkim
-gubitak tjelesne težine
-skupljanje tekućine u tijelu
-glavobolje prva tri mjeseca

Moja mama kaže da s moja dva brata nije imala problema s mučninom, ali dok je nosila sestru da je stalno povraćala.

Međutim, kad je nosila mene (a to je bilo dok je imala 41. godinu)...kaže da nije imala apsolutno nikakve simptome u trudnoći. Ali doslovno nikakve.

Moja sestra je s prvim djetetom (curica) imala gadnije mučnine nego s drugim djetetom (dečko).

Šogorica je dečke (dva dečka) u trudnoći nosila prilično lako.
S curicom je stalno imala metalan okus u ustima, grozan zatvor da je plakala na wc-u i to ju je užasno nerviralo.

Bojim se da je to sve individualno.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."

Zadnje uređivanje Death-of-Art : 08.01.2013. at 11:55.
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:46   #266
No, u prvoj trudnoći sam stvarno od početka znala da je dečko. Ne znam zašto ali bila sam 99% sigurna da je dečko i čim smo ga začeli dali smo mu ime Adam.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 12:17   #267
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
No, u prvoj trudnoći sam stvarno od početka znala da je dečko. Ne znam zašto ali bila sam 99% sigurna da je dečko i čim smo ga začeli dali smo mu ime Adam.
i ja sam znala odmah da je dečko. s ovim sam bila uvjerena da je curica i onda paf

ovo sa sakupljanjem tekučine: u prvoj katastrofa-sva puna vode, u ovoj ništa...
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 12:19   #268
Quote:
linazg kaže: Pogledaj post
i ja sam znala odmah da je dečko. s ovim sam bila uvjerena da je curica i onda paf

ovo sa sakupljanjem tekučine: u prvoj katastrofa-sva puna vode, u ovoj ništa...
Pa ta tekućina je katastrofa. Ja sam se još čudila kako to da sam tako ogromna kad jedem sve zdravo.

Na kraju kad sam rodila odmah poslije poroda mi je 20 kila otišlo dolje. Znači računaj 4 kile djeteta...par litara plodne vode...posteljica... i sve ostalo tekućina koja se u mom tijelu skupila. Koma!
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 21:55   #269
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Pa ta tekućina je katastrofa. Ja sam se još čudila kako to da sam tako ogromna kad jedem sve zdravo.

Na kraju kad sam rodila odmah poslije poroda mi je 20 kila otišlo dolje. Znači računaj 4 kile djeteta...par litara plodne vode...posteljica... i sve ostalo tekućina koja se u mom tijelu skupila. Koma!
meni je za vrijeme trudova izlazila voda! pišala sam ko luda izašla iz bolnice ispijena, a do tada ko balon (malac isto 4kg) a ja 14kg - voda!
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 11:08   #270
Quote:
linazg kaže: Pogledaj post
meni je za vrijeme trudova izlazila voda! pišala sam ko luda izašla iz bolnice ispijena, a do tada ko balon (malac isto 4kg) a ja 14kg - voda!
Ja i muž smo se u mojoj prvoj trudnoći stalno smijali mojim stopalima. Bilo je trenutaka kad su bili ok, ali ako bih stajala predugo doslovno su ko buhtle izgledala.

Sva sreća da mi je kasnija trudnoća padala pod toplije razdoblje (proljeće/ljeto) i da mi je beba bila ljetna...pa sam furala one balerinke rastezljive.


Štikle sam mogla nositi do cca petog mjeseca trudnoće. Nakon toga mi više nije noga stala u njih koliko se sjećam.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 20:48   #271
Da malo dignemo temu... mama koje ste bile više puta trudne -jel ima kakvih tu pravila?

Zadnje uređivanje Amelie12 : 04.03.2013. at 21:33.
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 12:44   #272
Opet ja,kad mi niko ne odgovara:
U prvoj t. nisam imala nikakvih mučnina, ni tegoba osim cicobolje, dosta kasno sam saznala za trudnoću. Jelo mi se slatko u neograničenim količinama, i ljuto mi je pasalo, kiselo ne baš , a naročito mi je pasao neskvik. Kavu ne pijem ,već kapućino, a u t. sam prestala i to .Ten ok, visoko nosila ,al to radi viška p. vode. Spavalo mi se u početku

Sada mi je mučno dosta, čak sam i povraćala, jede mi se slano a i opet mi paše neskvik, kapućino isto ne pijem više, paše mi kiselo al ne krastavci. Ten nepromjenjen, ne spava mi se više nego inače. Posumnjala radi mučninena t 10 dpo.Ne znam još šta nosim, al skroz su mi suprotne t. pa mislim daje sad dečko ,jer imam curicu.
Quotam ovoj post kad saznam što je, pa javim.
Jel imao neko različite simptome ,a da je nosio isti spol?
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 20:45   #273
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Jel imao neko različite simptome ,a da je nosio isti spol?
Hej. U prvoj trudnoći nikakvih simptoma, kasno sam saznala da sam trudna, ni najmanjih mučnina a kamoli povracanje, ten odličan, prepuna energije, pasalo mi je kiselo, sise narasle nešto malo tek prije poroda, imala predosjecaj da je decko...i nosila sam dečka.
Sad sam drugi put trudna, znala sam odmah i prije testa , sise narasle odmah za dva broja, mucnine, povracanje, koma ten, trbuh vrlo rano vidljiv, energija na nuli, kiselo mi nikako ne odgovara (vise slatko, iako nisam neki slatkoljubac), zbog totalne razlike bila sam 100 posto sigurna da je curica...a kad ono, još jedan mali šef
__________________
mama malog šefa...još jedan na putu...stigao:)
maman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 07:40   #274
Ja sam rodila 2 dečka i 2 totalno različite trudnoće.u prvoj pristevi po cijelom licu,dekolteu i ledjima,jela sve mesne preradjevine,mucnina na sve mlijecno i povrće,spavala na desnom boku,dijete bilo ogromno 4750 g tako da i ta shema o prihranu djeteta sa spavanjem na lijevom boku nema neko uporište.zadnja 3 mjeseca pojela tone narandji.trbuh ogroman i okrugli.
E sad u jednoj trudnoći je trbuh bio visoko a u drugoj nisko.
Druga trudnoća bez exra prohtjeva,nervozna i zivcana,kavu na tone pila.trbuh kao ragbi lopta.bile su male mučnine.
U obje sam jako rano saznala da su dečki 12 i 10 tjedan.
Sad u trećoj tek sam 10 tj.skomirana sam,lezim na održavanju,stalno umorna,blaga mucnina nonstop,sir inače obožavam sad mi idu samo 2 vrste,kavu nemogu zbog mlijeka,spavam na lijevom boku.pristevi opet svuda.
Kod mene je svaka različita valjda ću za 2 tjedna saznati spol.
__________________
4/2008 ,11/2009 ,9/2013
nova33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 21:43   #275
Muz ce me nalupati ako vidi da podizem "znanstveno neutemeljnu temu", ali dobro... :-) Uglavnom, danas razgovarala s jednom gospodom od 60 godina koja mi je rekla da nosim decka (ne bavi se proricanjem u slobodno vrijeme). Zakljucila je to na temelju mog tena. Mucnine uopce nisam imala i, iako sam trudna 9 tjedana, nadam se da se nece niti pojaviti. Ja sam, neovisno o bapskim pricama, otpocetka uvjerena da nosim decka (mozda zato sto imamo savrseno ime za curicu). Od ostalih bapskih simptoma, pase mi kiselo. Pa bumo vidli...
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 21:54   #276
eh...
u prvoj trudnoci nisam imala nikakve mucnine. samo mi se stalno spavalo i grudi su mi buknule nakon 6.tjedna..
u ovoj imam mucnine od..6+2 pa i sada ih imam ali nesto manje. umorna sam, grudi se jesu povecale, ali ne u toj mjeri kao u prvoj T. eh sad..ajd ga znaj.
nismo jos imali outing, danas sam tocno 11+0, bas me zanima spol. brijem da je decko, a citala sam negdje da grudi ne budu tako bujne kad trudnica nosi djecaka jer to ima veze s testosteronom..blabla..
bumo vidli
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 23:12   #277
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post

Jel imao neko različite simptome ,a da je nosio isti spol?
ja imam iste simptome, a nosim različiti spol
pikuleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 23:46   #278
Ja sam u prvoj trudnoci od pocetka stalno spavala,nizak tlak,jela sve kao i prije,plus puno slatkog i kiselog,ogromne kolicine kiselih salata!Mucnine imala do cetvrtog mjeseca,nisam povracala,cice nisu mrdnule dok nisam mlijeko dobila nakon poroda!ten osrednji,oduvijek imam takav ten pa nije bilo promjena,naglo dobivala kile pa stala do 4.mj. kad mi je dr.zaprijetio bolnicom ako ne zatvorim usta!na kraju dobila 18kg,od toga 12 ostavila u bolnici!rodila curicu a sanjala decka!
A ova trudnoća,ni m od mučnine,cice buknule odmah,i jos uvijek rastu,slatko skoro da i ne jedem ali zato slano tamanim kao luda,manje sam umorna,tlak mi je bolji valjda zbog soli,ten mi se znatno poboljšao,nokti i kosa rastu kao blesavi sto prije nije bio slučaj!i naravno kilaza!ubija me!počela sam opet naglo skupljati kile(17tt+8kg),ali mi ovaj puta ne pomaže ni dijeta za trudnice,niti tona povrća koju unosim umjesto ugh,niti to sto ne jedem slatko vise!ludim sa kilazom jer tako malo jedem,5-6 malih obroka dnevno,a sve mi se prima odmah!mozda je do soli,vodu vec skupljam?
__________________
Mogla sam ja, birati da sam htjela...mogla sam,ali nisam...
ana2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 08:39   #279
Od mucnina nista cijelu trudnocu, ten se popravio, zelja za slanim i kiselim(kiselim pogotovo ), zgaravica se pojavils zadnjih mjesec, mjesec i pol prije termina, tlak super, cice malo narasle tokom trudnoce, kila ukupno dobila 8 ili 8.5, ne sjecsm se vise i to je to. Da nisam imala trbuh ne bi ni znala da sam trudna

Rodila pisulinca :cerrk:
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 11:00   #280
Ovo mi je prva trudnoća. U početku mi se dosta spavalo. Mučnine sam imala tjedan dana i to kad sam saznala da sam trudna (valjda od nervoze ), a nakon toga više ništa. Ten mi se popravio. S kosom i noktima nisam ni prije imala problema, sad mi samo manje kose ispada pa sam čupava ko lav i treba mi duplo duže da ju dovedem u red (inače je polukovrčava, znači ni vrit ni mimo tako da si samo probajte to zamislit ). Cice su mi narasle za jedan broj, što se ni ne vidi.
Jedem skoro sve ko i prije trudnoće (suzdržavam se od slatkiša i to mi najviše fali) i sve ono što mi je prije odgovaralo i sad mi je fino i obrnuto, tlak je u redu, a žgaravicu uopće nemam. Sad sam na +14/+15kg kako koji dan (valjda ovisi koliko puta na dan idem na WC ) a narastao mi samo trbuh, ne znam di je ostalo.
Ne osjećam se ko trudnica, osim kad moram zavezat tenisice (ne mogu se sagnut) i po noći kad treba spavat jer se ne mogu namjestit. Trbuh mi je dosta nisko od početka. Inače sve ko i prije. Kad bi barem i porod tako prošao

Dr kaže da će bit curka i očekujemo ju za 4 tjedna
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.