Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2013., 11:28   #6601
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Bili smo mi odmah nakon vjenčanja, al šta to policija mora znat?
samo ti laži, sve dublju si jamu kopaš
baja is offline  
Old 30.07.2013., 11:30   #6602
Da nije tarapana u MUP-u možda bi i ranije promjenila...
Muka mi je kad se sjetim da moram mijenjat SVE.
Gzena is offline  
Old 30.07.2013., 11:32   #6603
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Da nije tarapana u MUP-u možda bi i ranije promjenila...
...
poznat mi je filing; odgađala sam izradu osobne dok me, nekidan, nisu prisilili zbog registracije auta

i to mi je misterij - zašto putovnica nije jednakovrijedan identifikacijski dokument?
baja is offline  
Old 30.07.2013., 11:34   #6604
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Znam. Rasplakat ću se tamo i cviliti da me ne puste na medeni mjesec.
Eto, vidiš, a mogla si lijepo bit emancipirana i ostavit svoje prezime ili natjerat gospodina supruga da postane gospodin Gzenović, pa nek se on jebe s dokumentima.

Ja bih prvo probala ishodit sve potrebne dozvole po žurnom postupku, možda bih se i plakala na šalteru i okolo po čekaonici nadajuć' se da će se netko smilovat jer mi teta umire u Aleksandriji (dobro serem, vjerojatno bi me bilo sram cmizdrit), ali ako ne bi prošlo, otišla bih bez pol beda na medeni i pravila se blesava.

Udana? Tko? Ja?
Ali izgledam tako?
Ja sam još gospođica! Vi to tako svakoj mušteriji?
Iceland is offline  
Old 30.07.2013., 11:36   #6605
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Da nije tarapana u MUP-u možda bi i ranije promjenila...
Muka mi je kad se sjetim da moram mijenjat SVE.
Pa nije više. Moji klinci su bili prije 10 dana, čekali 1 sat i jutros dobili poruku da su im gotove putovnice.

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
i to mi je misterij - zašto putovnica nije jednakovrijedan identifikacijski dokument?
trebao bi biti
Gilda. is offline  
Old 30.07.2013., 11:37   #6606
Kad smo kod dokumenata - koliko se čeka u redu za podizanje gotove osobne s obzirom na gužve?
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Old 30.07.2013., 11:39   #6607
jebada s dokumentima je jedan od razloga zasto sam zadrzala prezime, mozda i najveci
i ne moram nijenjat umjetnicki potpis. i opcenito mi nepojmljivo da se od danas do sutra drukcije prezivam, necu

al to je za neku drugu temu

nastavite
Blentava is offline  
Old 30.07.2013., 11:40   #6608
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
samo ti laži, sve dublju si jamu kopaš
Da, mogli bi joj oduzeti i putovnicu i osobnu i medeni mjesec. Čula sam ja da su jednom jednoj tako ...
Illana is offline  
Old 30.07.2013., 11:40   #6609
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
....
trebao bi biti
nisu mi htjeli registrirati auto, nužna je osobna

Quote:
Illana kaže:
Da, mogli bi joj oduzeti i putovnicu i osobnu i medeni mjesec


Gzeno, ostani s nama, tu si najsigurnija
baja is offline  
Old 30.07.2013., 11:42   #6610
a dajte najte
Gzena is offline  
Old 30.07.2013., 11:43   #6611
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
nisu mi htjeli registrirati auto, nužna je osobna
Zapisuju broj OI, a putovnica JE identifikacijski dokument i trebali bi je prihvatiti, osim ako je broj putovnice veći/duži/ima više brojeva, pa ne mogu unijeti u sustav.
__________________
svakog jutra budi svjestan da možda nećeš preživjeti dan, a svake večeri da možda nećeš preživjeti noć
mišel12 is offline  
Old 30.07.2013., 11:45   #6612
Gzeno, bez brige, nećeš imati problema. Eto, svake godine registriram auto koje je na muža, a on odsutan. Još se dogodilo da smo se morali prijaviti na novu adresu, dobio je žuti kartončić i morao je na brod. Kartončić istekao, osobnu nisam mogla ja predignuti i bez obzira na sve auto sam registrirala.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Old 30.07.2013., 11:45   #6613
Ne znam koliko je od pomoći jer je prošlo nešto godina al ajde...

2 mjeseca nakon ubračivanja sam išla na put sa putovnicom u kojem je bilo moje djevojačko prezime, a i viza mi je isto glasila na bivše prezime. Jedino sam ponijela sa sobom vjenčani list koji je preveden na engleski (doduše nitko ga nije ni gledao) i nije bilo problema .
Pangaea is offline  
Old 30.07.2013., 11:46   #6614
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
jebada s dokumentima je jedan od razloga zasto sam zadrzala prezime, mozda i najveci
i ne moram nijenjat umjetnicki potpis. i opcenito mi nepojmljivo da se od danas do sutra drukcije prezivam, necu

al to je za neku drugu temu

nastavite
Tako ću i ja. Udat ću se koliko god puta treba, al prezime više ne mijenjam.
Illana is offline  
Old 30.07.2013., 12:02   #6615
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Tako ću i ja. Udat ću se koliko god puta treba, al prezime više ne mijenjam.
Ja se i razvela prije ohohoho godina pa nisam mijenjala udano prezime
Yap, bio je dogovor da ga ostavim, ali kasnije i čista lijenost s moje strane
__________________
Dvije stvari opisuju čovjeka: strpljenje kad nema ništa i ponašanje kad ima sve.
kokosh_anel is offline  
Old 30.07.2013., 12:02   #6616
Ja bi se udala samo da promijenim prezime. Ali ne bilo kakvo. Neko kratko, često, jasno. Neko koje ne moram slovkati 5 puta svaki jebeni puta. I na kraju ispravljati ono osmo slovo koje su ipak krivo čuli.
darkić is offline  
Old 30.07.2013., 12:15   #6617
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Ja bi se udala samo da promijenim prezime. Ali ne bilo kakvo. Neko kratko, često, jasno. Neko koje ne moram slovkati 5 puta svaki jebeni puta. I na kraju ispravljati ono osmo slovo koje su ipak krivo čuli.
Ja sam dobila od muža takvo prezime koje svi krivo naglašavaju i svi krivo čuju i nikada mi se nije dogodilo da od prve ljudi čuju već uvijek bar dva puta moram ponoviti. Nemoš birat. najbolje je da si i ti i muž odabarete neko prezime koje svi čuju i gdje nema zabune.
My Name Is... is offline  
Old 30.07.2013., 12:57   #6618
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Hipstere je tesko definirati kao subkulturu, jednostavno, izmicu definiciji, ako nista drugo, a onda time sto im izostaje samoidentifikacija s navodni pokretom. I to je dobro jer dovodi nase poimanje mainstream kulture, subkulture i kontrakulture u pitanje.
Hipsteri su vrlo prepoznatljivi i uniformni u izgledu i ponašanju, ne znam baš da ih je teško definirati. Ako je u osnovi nekog pokreta, pardon navodnog pokreta , ironija, onda je nekritički ironički odmak zapravo identifikacija s tim pokretom.
Zoe is offline  
Old 30.07.2013., 13:15   #6619
Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
Hipsteri su vrlo prepoznatljivi i uniformni u izgledu i ponašanju, ne znam baš da ih je teško definirati. Ako je u osnovi nekog pokreta, pardon navodnog pokreta , ironija, onda je nekritički ironički odmak zapravo identifikacija s tim pokretom.
pa da.

baš nedavno gledam po gradu - nema više skupina metalaca, pankera*, šminkera.
sad se nađu pojedinci u većim skupinama hipstera.
ili sam ja u krivu pa sve te vintage/tatin kaput/babine cipele/debele okvire zovem hipsterima.


*dobro, nedavno ste zaključili da ovih više nema ni u tragovima.
DailyProphet is offline  
Old 30.07.2013., 13:15   #6620
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
i to mi je misterij - zašto putovnica nije jednakovrijedan identifikacijski dokument?
o da. odbili me na tehničkom dok ne napravim osobnu. ali dobila sam mali žuti karton na mupu i s tim sam registrirala auto dok se osobna izrađivala.

putovnica im niš ne znači, popizdila sam na to
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.