Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2017., 21:51   #361
bok,
povremeno puštam muziku u nekom lokalu da upiknem koju stotinu kunica.
jel se trebam bojati nekakve kontrole u vidu legalnosti puštanja?
ne zarađujem dovoljno da bi mi se isplatilo plaćati tu licencu ZAMP-a
dF]l[xxx3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 22:49   #362
Trebaš se bojati ali volontiraš.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:15   #363
da li ulični svirači plaćaju Zamp?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:20   #364
Quote:
dF]l[xxx3r kaže: Pogledaj post
povremeno puštam muziku u nekom lokalu da upiknem koju stotinu kunica.
jel se trebam bojati nekakve kontrole u vidu legalnosti puštanja?
mislim da ne, jer je organizator gazda lokala (u ovom slučaju i poslodavac) pa eventualni račun treba ispostaviti njemu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:47   #365
Quote:
Ididitmyself kaže: Pogledaj post
Posao koji ZAMP obavlja je ogroman....očito nisi svjestan te širine...
Ma što bi se tu, molim te lijepo, trebalo shvatiti osim da je jedna grupacija našla način kako musti lovu kontinuirano, bez rada.
San snova svih interesnih grupa. I to na bezobrazan način da vrijeđa ne inteligenciju nego razum najniže razine.

Uz medije poput interneta pojam autorskih prava općenito postaje besmislen. Gomila, doslovno gomila kreativnog materijala putem interneta se potpuno besplatno objavljuje svaki dan. Svaki dan ljudi objavljuju nešto što su izmislili, složili, sastavili, more riječi, zvukova, boja, ... cirkulira u takvoj brzini i količini gdje ne znaš tko je kome što uzeo, tko kome dao, ljudi povezuju i spajaju u novo i razmjenjuju sirov ili gotov nematerijalni sadržaj - ideje i informacije, non stop.

U današnje vrijeme stavljati etiketu originala i vlasništva na tako nešto je potpuna besmislica.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:56   #366
da, ali ako angažiraš hrpu pravnika da napišu zakone kojima će se to regulirati, i ako godinama radiš na tome
onda možeš postići bilo što... pod izgovorom da to radiš da zaštitiš prava autora, a zapravo da si uzmeš 22% ... posao cijele vojske Zamp-ovaca je da utjeruju dugove i pišu tužbe da bi parazitirali na tuđem radu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:10   #367
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
da, ali ako angažiraš hrpu pravnika da napišu zakone kojima će se to regulirati, i ako godinama radiš na tome
onda možeš postići bilo što... pod izgovorom da to radiš da zaštitiš prava autora, a zapravo da si uzmeš 22% ... posao cijele vojske Zamp-ovaca je da utjeruju dugove i pišu tužbe da bi parazitirali na tuđem radu
Nek još i na to stave neko autorsko pravo i pripaze da netko ne primijeni njihov originalan parazitski kliše, bez da im plati.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:26   #368
već oni planiraju neke stvari: od knjižnica će naplaćivati autorska prava na osnovu broja posuđenih knjiga, od kafića koji imaju WiFi će uzimati dodatni namet jer potencijalni gost tako može na mobitelu slušati muziku...
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 19:58   #369
Najaca mi je provala da oni stite po defaultu i samog autora od njega samog pa tako on postaje clan ZAMP-a a da to nije ni znao. Sjetimo se legendarnog slucaja na velesajmu kad su kaznili poslodavca jer je vrtio vlastitu prezentaciju
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2018., 11:42   #370
Inspektor podnio tužbu protiv kineskog ugostitelja koji drži restoran u Zagrebu, na sudu se nije dobro proveo

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...roveo/8002658/
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 12:11   #371
ovaj dio je jako zanimljiv:
Quote:
ZAMP nije dokazao da su vlasnici restorana povrijedili autorska prava pa će troškove postupka platiti porezni obveznici.
uz svu silu pravnika ne mogu dobiti spor koji su sami pokrenuli, a troškove njihovog maltretiranja i iživljavanja snosi narod koji s time nema nikakve veze... dokle više?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 12:35   #372
Quote:
dokle više?
Do prvog metka.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2021., 10:25   #373
Je li moguće da na moj upit mi općina odgovara da ne mogu prodavati moje autorske pjesme registrirane u HDS ZAMP ? Kako muzičari mogu svirati tuđe autorske pjesme i od toga zarađivati , dok autori ne bi mogli zaraditi od svojih pjesma ?
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2021., 10:47   #374
Quote:
sandgeorge kaže: Pogledaj post
Je li moguće da na moj upit mi općina odgovara da ne mogu prodavati moje autorske pjesme registrirane u HDS ZAMP ? Kako muzičari mogu svirati tuđe autorske pjesme i od toga zarađivati , dok autori ne bi mogli zaraditi od svojih pjesma ?
Imaš li kakav sporazum ili ugovor sa njima? ZAMPinače ima foru da automatski prisvaja sve "zasluge" i da im moraš pismeno otkazati zastupanje iako nisi potpisao ništa sa njima .. kužiš bezobrazluk ... ? Otprilike tako sam nešto pročitao davno ..

ps .. inače traži temeljem kojeg zakona i članka, u općini ti to službenik m o r a pojasniti odnosno dati informaciju.
Ako se pravi mutav, lijepo napiši i predaj u urudžbeni, usput i dodaj naočele kao privitak - za slabovidnost ako nije nepismen.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2021., 12:36   #375
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Imaš li kakav sporazum ili ugovor sa njima? ZAMPinače ima foru da automatski prisvaja sve "zasluge" i da im moraš pismeno otkazati zastupanje iako nisi potpisao ništa sa njima .. kužiš bezobrazluk ... ? Otprilike tako sam nešto pročitao davno ..

ps .. inače traži temeljem kojeg zakona i članka, u općini ti to službenik m o r a pojasniti odnosno dati informaciju.
Ako se pravi mutav, lijepo napiši i predaj u urudžbeni, usput i dodaj naočele kao privitak - za slabovidnost ako nije nepismen.
Jam tražio lokaciju za dva posla pošto je kriza i pitanje loliko bude turista . Tažio sam prodaju autorskih pjesama i tumačenje astro charta na što sam dobio odgovor od pročelnice da planom korištenja javnih površina za 2021 godinu nisu predviđene lokacije na javnoj površini za prodaju autorske glazbe niti tumačenja astro chart-a
Pa sam potom poslao upit gradonačelniku da li može takvu vrstu djelatnosti bar prodaju autorske glazbe uvrstiti u plan korištenja javnih površina , te pri tone sam dao do znanja drugim institucijama o tom emailu upita i priložio sam link da imam službeno registrirane pjesme u HDS ZAMP https://www.zamp.hr/baza-autora/autor/pregled/153845246

Zadnje uređivanje sandgeorge : 05.04.2021. at 13:13. Reason: opširnije
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2021., 18:11   #376
ZAMP-u sam dao na primjer da mogu bez da me pitaju dozvoliti izvođenje moji pjesama , ali ne želim raskinuti ugovor s njima jer ZAMP je jedini koji pomaže autorima u toj teškoj situaciji i ujedno su službena institucija koja ima svoje pravne službe što je i u samom naslovu . Dakle ne zna se kada može neki stil doči u modu i kada može neki autor dotičnog stila uspjeti sa svojim pjesmama , stoga je bolje da pjesme budu službeno registrirane , a svakako da i ZAMP treba zaraditi dio od autora s obzirom da štiti autorska prava . Moja naslušanja pjesma ima 85 posto " I like " međutim ima malu preslušanost jer nema promocije jer nemam menađera , tako da ne namjeravam raskinuti ugovor sa ZAMP-mo
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2021., 14:41   #377
Quote:
sandgeorge kaže: Pogledaj post
Jam tražio lokaciju za dva posla pošto je kriza i pitanje loliko bude turista . Tažio sam prodaju autorskih pjesama i tumačenje astro charta na što sam dobio odgovor od pročelnice da planom korištenja javnih površina za 2021 godinu nisu predviđene lokacije na javnoj površini za prodaju autorske glazbe niti tumačenja astro chart-a
Pa sam potom poslao upit gradonačelniku da li može takvu vrstu djelatnosti bar prodaju autorske glazbe uvrstiti u plan korištenja javnih površina , te pri tone sam dao do znanja drugim institucijama o tom emailu upita i priložio sam link da imam službeno registrirane pjesme u HDS ZAMP https://www.zamp.hr/baza-autora/autor/pregled/153845246
Zadnji odgovor koji sam dobio je da navedene djelatnosti se ne mogu kvalitetno nuditi na javnim površinama i za iste nema adekvatnih javnih površina u gradu

Dakle to što sam dobio 85 posto " I like " zanjih nije dovoljno kvalitetno ?
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2021., 04:12   #378
Quote:
sandgeorge kaže: Pogledaj post
Zadnji odgovor koji sam dobio je da navedene djelatnosti se ne mogu kvalitetno nuditi na javnim površinama i za iste nema adekvatnih javnih površina u gradu

Dakle to što sam dobio 85 posto " I like " zanjih nije dovoljno kvalitetno ?
P. S.

Je li gradonačelniku Rovinja neka stručna glazbena komisija dala ocijenu da moje pjesme nisu kvalitetna ponuda na javnim površinama ?
Je li možda problem što moja muzika nije rock ili jazz ?
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2021., 04:48   #379
Quote:
sandgeorge kaže: Pogledaj post
Dakle to što sam dobio 85 posto " I like " zanjih nije dovoljno kvalitetno ?
Tako je... Tvojih 85 posto "I like" nije pokazatelj ničega...

Uzeo sam si slobodu malo zguglati tvoju "mjuzu" i kao što sam mislio, radi se o teškom trashu, tako da možeš zaboraviti na ikakvu lovu od ovoga, dobronamjeran savjet...
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2021., 06:57   #380
Quote:
Strepite kaže: Pogledaj post
Tako je... Tvojih 85 posto "I like" nije pokazatelj ničega...

Uzeo sam si slobodu malo zguglati tvoju "mjuzu" i kao što sam mislio, radi se o teškom trashu, tako da možeš zaboraviti na ikakvu lovu od ovoga, dobronamjeran savjet...
U Rovinju ima pretežno rock muzika . Normalno da se ne može svakome sviđati moj still synth pop i italo disco stil .
Opet da ti uskračuju mogučnost da si zaradiš od svojih autorskih pjesma već da ti daju da preživljavaš od minimalca , je li to uopće u skladu sa zakonima o ljudskim pravima ?

Evo jedne pjesne u drugom stilu , pa možeš mi dati ocijenu za tu moju aurorsku pjesmu
Men in tights ( classic version ) _ Silvio Sponza link
https://www.youtube.com/watch?v=mj2L3RFJn9M
Međutim ako sada zbog dokazivanja trebam uploadirati moje najbolje pjesme , kao onda budem bar umjereno zaradio ako ljudi budu slušali besplatno ?
Takvo nešto si mogu priuštiti bogati muzičari , a ne oni koji žive od minimalca koje ih neki-e još loše tretiraju jer nemaju mogućnost da zarade od svod rada
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.