Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 22:36   #1
Pitanje

pozz, nisam nasao prikladnu temu pa cu ovdje probat...slozio sam si na laptopu cod4 modern warfare i radilo je super, igral sam oko 2 sata bez problema. Navecer dođem opet na komp i idem igrat i pocne mi jako stekati. Probao sam namestati grafiku ali nisam nasao optimalnu rezoluciju... moze mi neko predloziti koju rezoluciju da stavim da normalno radi i ako trebam jos neke postavke slozit? makar mi je cudno kako je ispocetka glatko radila...
lp
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 09:46   #2
Eko imaš otvorene neke druge programe/aplikacije poput nekog playera, torrenta, browsera i/ili ti se radi neki update paralelno sve to može utjecat, još ako imaš malo ram memorije....
gramchega is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:57   #3
Quote:
gramchega kaže: Pogledaj post
Eko imaš otvorene neke druge programe/aplikacije poput nekog playera, torrenta, browsera i/ili ti se radi neki update paralelno sve to može utjecat, još ako imaš malo ram memorije....
Imao sam 3 dostupna azuriranja koja sam sad rjesio ali i dalje nije dobro. Rama imam 8GB a to je ja mislim dovoljno. Sta bi jos moglo biti?
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:21   #4
..možda koristiš wifi umjesto lan kabla....za procese vidi u task menageru što ti zauzima CPU

..a možda update za Intel cpu grešku pa usporava za 5-30%
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:48   #5
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
..možda koristiš wifi umjesto lan kabla....za procese vidi u task menageru što ti zauzima CPU

..a možda update za Intel cpu grešku pa usporava za 5-30%
Nisam bas napredan oko tih stvari...mi mozes malo bolje objasniti gdje i sta bih trebao napraviti?
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:25   #6
Za početak bi trebao reći koji procesor i grafičku uopće imaš. To možeš vidjeti sa programima tipa aida64, speccy, hwinfo
Također kod laptopa je vrlo izgledno throttlanje (snižavanje takta radi pregrijavanja), pa ti preporučam da skineš program hwinfo, te ga ostaviš upaljenog prije igranja. On ti zapamti minimalni takt procesora, a za grafičku program msi afterburner
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 13:56   #7
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Za početak bi trebao reći koji procesor i grafičku uopće imaš. To možeš vidjeti sa programima tipa aida64, speccy, hwinfo
Također kod laptopa je vrlo izgledno throttlanje (snižavanje takta radi pregrijavanja), pa ti preporučam da skineš program hwinfo, te ga ostaviš upaljenog prije igranja. On ti zapamti minimalni takt procesora, a za grafičku program msi afterburner
Imam
Proc: Intel Core i5-6198DU 2,3GHz
8GB RAM-a
Graf: Geforce 940MX
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:16   #8
Na tom hardveru ti nebi smio štekati ni pod razno. Provjeri throttlanje, mada ne znam zašto bi do toga bilo sa novijim laptopom. Da ne igraš možda u krevetu da da mu zagušiš ispuh?
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 23:02   #9
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Na tom hardveru ti nebi smio štekati ni pod razno. Provjeri throttlanje, mada ne znam zašto bi do toga bilo sa novijim laptopom. Da ne igraš možda u krevetu da da mu zagušiš ispuh?
ok onda cu probat onaj program skinut hwinfo pa da probam s time. Igram i na revetu i na stolu al nije bilo razlike, a i ispuh mi je na mjestu pregiva zaslona pa mislim da to nije u pitanju...znaci moram pokrenut program prije igranja igre?
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:22   #10
Nije u pitanju samo ispuh već zatvoren usis koji u krevetu usput pokupi prašinu, grinje, končiće, dlačice itd. Toliko se zaćepe rebra na hladnjaku da izgleda kao sloj filca od 2-3mm. Uslijed toga se digne temp. CPU i on tada spusti radnu frekvenciju da se spasi manjim zagrijavanjem.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.