Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 12:54   #21
Ej, curke, samo da se javim!

E pa Sretna Vam svima ova 2018. godina!! Zdravlja prvo, a sve ostalo se posloži samo od sebe..

Dobra sam bila ovih dana, ovako onako, ali išlo nekako!

Nadam se da ste sve dobro i zdravo..

Ima novosti i pitanja, ali neću sada.. polako..
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 08:52   #22
Hej hej, sretna i tebi, želim ti da kraj ove dočekaš zdrava !
I jedva čekamo novosti i nadamo se dobrim vijestima...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:13   #23
A Kika moja.. nema ti tu dobrih vijesti.. osim ako se desi čudo neko. Ja imam neizlječivu bolest, ovaj gad nikad neće izaći iz mene... on moze samo mirovati ili ludovati.. ja do kraja života moram biti na terapijama razno raznim.. eto. To me čeka.

Dobro je to što je moj IV stupanj na početku i mala metastaza, što znači da imamo dosta prostora za djelovanje, i dosta ljekova za iskušavanje da se uspori širenje gada.

Nisam baš nešto od volje danas. Općenito ovih dana. Svi oko mene misle da sam III stupanj i da se borim. Do sada sam i sama vjerovala u tu laž koju govorim okolo. Međutim, nekako mi se više ne da zapravo glumatati da će biti sve ok, neku pozitivu furat, a bez osnove zapravo.. Dolazim u napast govorit istinu okolo, ali onda pak .. počet će me svi gledat ko nekog walking dead personu.. non grata.. e, to želim izbjeći.. neka misle da ću se izliječiti, da se borim, a ne da je unaprijed zapravo sve gotovo, i da je samo pitanje vremena.. koliko godina..
Nema tu borbe. Gotovo je. U organizmu me meta i to je to. Operacija možda niti ne bude.
Borba se jedino sastoji u tome da nastojim živjeti što više normalno i da što manje mislim na to. Tako ću duže trajati. To je ta borba koja mi je preostala. Da nastojim ne biti u bedu.

Dobro je jedino to šta je otkriveno u ranoj fazi pa ću malo duže trajat nego da su mete na sve strane. Eto.

A i uzdam se u 'medicinski' kanabis. Čak najviše u to.. Sve više i više. Malo sam proučavala i idem na to. Zajedno sa konvencionalnom metodom, koristit ću i ovo. Eto. Rekla sam mojoj dokici djetetu (to je ona stažistica koju jedinu viđam, jer mog oriđiđi doka vidjet, e to je već ukazanje! ) Dakle, rekla sam joj da to planiram, nije mi rekla ni za ni protiv. Da je premalo istraživanja i da se ne znaju prave doze zapravo, i tu je u pravu, ali.. nemam izbora. Idem na sve i gotovo..
Privatna dokica će mi dati recept, šta drugo..
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:30   #24
Kika, a kako si ti? Ti veliš da si isto imala nešto slično, samo ti si gotova s liječenjem, koliko sam skužila..? Hvala Bogu ako je tako.. eto vidiš, ti si doživjela da vidiš dijete kako ti kreće u školu..
Potpuno te razumijem.. i tu tupost i tu sreću..

E, sad pitanje. Odradila sam 3 te kemoimunoterapije. I vele da nije to baš 'kaj got' terapija.. Pogotovo ne palijativna..
Dobivam prvo Herceptin, pa Perjetu (te imuno lijekove) i na kraju Docetaxel, a s njim odmah pocrvenim, premda me ispremediciraju do boga, hahaha! Da vi vidite šta sve utrpavaju u mene sa špricama prije nego me prikopčaju na docetaxel.. pa jedno barem 5 nekakvih čuda..
Ali ja svejedno pocrvenim.. Pa onda me skidaju s njega, pa ispiranje, pa čekanje da crvenilo prođe, pa me opet vraćaju..

Ja kad dođem tamo, ne odlazim lako. A ne..! Neće se oni mene samo tako riješit.. Svi dođu i odu, a ja sve dočekam i ispratim.. i odem zadnja.. na neka tamo sporedna vrata.. hahaha.. jer zbog velike osjetljivosti i alergične reakcije, sve šta drugma ukapavaju sat vremena, kod mene traje 2.. šta traje sat i po, kod mene - i do 3 sata.. i tako tri puta.. sa satom pauze između ljekova.. eto.. pa si vi računajte.. hahahah!

E sad KIKA, kad već, na žalost, imaš iskustva: šta da radim s noktima? Nekako me bole.. kažu da moraš piti B vitamin, ali barem 3 komada, a ne mogu to.. jedva popijem jednu..
Ima li nešto što popiješ u jednoj tableti, da zadovolji naše povećane potrebe za B-vitaminom..?
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 00:47   #25
Kayya, malo bacite oko na ovaj clanak radi se u rukavicama koje rashladjuju sake; sprjecavaju otpadanje noktiju i neuropatiju koje su cesto nuspojava taksana (tj.kemoterapije koja se najcesce koristi kod ca.dojke)
https://www.curetoday.com/articles/f...-breast-cancer
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:52   #26
kayya da li ima kavih novosti vezano za zračenje metastaze i dojke?
to bi moglo ići paralelno ako se ne varam...

ja sam imala ginekološki karcinom, tumor 4 cm na grliću i liječena sam (nakon što su mi čuda izvadili op) kombinacijom kemo i zračenjem, tkz. kemoradijacijom.
za sad su svi nalazi dobri ali imam zakašnjelu reakciju na zračenje, crijeva su mi stradala...sutra idem na MR pa ćemo vidjeti što se događa...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 14:49   #27
kayya kako si, kakva je situacija?
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 17:08   #28
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
kayya kako si, kakva je situacija?
Ej Kika, bok draga!

Bok svima..

Ma.. borim se sa sustavom, suprugom, mamom.. trbuhom..

5. ciklus odrađen. Na 6. sam trebala ići 13.03. pa onda pauza i kontrole, i baš par dana pred zadnji ciklus, meni nateknu noge.

Nakon što sam cijeli dan čekala u Vinogradskoj hitnoj i zaradila prehladu, oni misle da nije od srca ili bubrega, pa su mi odmah sutradan odgodili kemo jer misle da je od lijeka (docetaxela).
Sad čekamo tjedan dana na noge splasnu, a koliko ja vidim, to se ne događa...

A trebala je biti zadnja terapija pred kontrolu.. onda bi mi vjerojatno dali dalje, sa ili bez docetaxela, ali dalje... bojim se bez taxana. Oni ipak drže to pod kontrolom... ah.. ne znam šta da kažem..

korak po korak.. samo neka splasnu ove noge da stvari krenu dalje..

i nitko mi ne zna pomoć s tim nogama.. nego: čekaj da samo splasne.. bez veze.. nekako mi se čini da se to neće desiti..

zašto mi ne izdreniraju ako limfa ne radi? Ili dadu neki diuretik uz minerale, da se makne voda a da ne izgubim minerale..? Nego - ništa..

Idem u pon.privatno na drugo mišljenje... možda su u pravu, ali ja sam izgubila povjerenje u naš sustav i naše zdravstvo, pa sve provjeravam.
Jer imam osjećaj da je njima na
1. prvom mjestu ušteda, pa
2. protokol (koji se nedajbože ne smije povrijediti), pogotovo se čuvaju tužbi, a
dobrobit pacijenta im je na 3. mjestu.
I to pod pretpostavkom da su točka 1. i 2. pokrivene..
Ljuta sam jer se ništa nije poduzelo, nije mi se lijepo objasnilo, još me se poslalo da 9 sati čekam na hitnoj i obavim pola, a čak i to zahvaljujući što sam sama na toj hitnoj ugledala doktora kojeg sam upoznala u ovoj mojoj nevolji od raka, pa čovjek izorganizirao CD vena (čekala 4 sata to, a 3 sata EKG prije toga.. među šmrkavima, a ja onkološki i idem na kemo.. ).
Ma ne znam šta da vam kažem.. sve sam više i više razočarana u ovaj naš sustav i sve manje povjerenja imam.. da ne kažem: skoro ga uopće više nemam..
Ma da barem više poštuju nas pacijente pa lijepo objasne, onda čovjek ne bi bio pun skepse, a ovako..
ma..
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 00:51   #29
kayya_d ostavila sam ti komentar tamo na temi o kemo tu ti samo saljem:

O vjeri u hr zdravstveni sustav mogu reci samo da sam sretna da vise nemam nikakve veze s njim. Mamu su otpustili iz Specijalne plucne bolenice u ZG uz recenicu da ona nije pacijent za stacionar, a za onkoloske pacijente nemaju kreveta (sto se kasnije kao laz ispostavilo). Taj cetvrtak oko 9 u jutro su je otpustili, dosla je kuci iza 10 navecer nakon cijelog dana cekanja saniteta da je odvezu buduci je bila tesko pokretna i na kisiku. U subotu je malo iza podneva preminula. To je samo bila tocka na i u "divnom ljecenju" zadnje 3.5 godine.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 22:15   #30
@ Aria, draga, puno ti hvala na odgovorima! Ne mogu vjerovati šta si doživjela!
Zapravo, mogu. Nešto slično sam doživjela sa tatom sa istom bolnicom o kojoj govoriš, ako pričamo o Zagrebu.. da ne imenujemo.. ili možemo..? Ukratko: on je umro tamo, prigodno, pred praznike su mu namjerno digli temperaturu ne bi li umro, jer mu ionako nije bilo spasa, a ovako bi ih zezao za vrijeme Svih Svetih.
I nismo jedine koje imaju vrlo negativna iskustva s tom bolnicom.. Čujem priče sa strane, i ne čudim se. To je izgleda najgora bolnica u ZG.

Ovi moji onkolozi i ova moja bolnica su ajmo reći ok, ali sve to do određene granice. Dokle smiju ići. Nema riskiranja i borbe za pacijenta. Protokol je svetinja, a i štednja, bojim se.. A hitna tamo je izgleda najgora. Mislim da nešto u organizaciji ne valja, a i bojim se da ima premalo doktora.. Trude se ljudi tamo, ali nekako.. šteka i gotovo.. Čeka se predugo na sve. Ko da u komunikaciji među odjelima ima problema..

@ Kika, draga, šta je to s crijevima? K vragu.. jedno liječiš, drugo strada..

Jesi već bila na MR? Šta kažu nalazi..?

Da.. toga se i ja bojim.. šta me još čeka i šta će ostati od ovih nuspojava kao trajne tegobe..

Vele da iza kemo tvoj imunitet više nikad nije isti kao prije, nikad više kako treba.. to me baš deprimira.. Jer.. izgleda da se ipak još uvijek nisam prihvatila činjenicu da sam bolesna osoba.. da više nisam ona snažna i zdrava osoba, uvijek sve ok, nikakve tegove, nema bolova od menge, zdrava genetski i svakako, osjećaj da mogu svijet izvrnuti naopako....
A sad je to sve prošlost.. zauvijek, bojim se.. to me deprimira.. i ići će samo na gore.. o, Bože.

Sorry, ljudi. Mislim da ću se suzdržavati komentiranja kad me uhvati ovakvo raspoloženje.. Ali, na žalost, bojim se da to nije samo raspoloženje. To je zapravo svjesnost istine. Ništa drugo.. A 'pozitiva' je stavljanje ružičastih naočala. Tako ja to vidim. A snažno želim da me netko pametno i argumentirano razuvjeri.
Dakle, ovo je moje zadnje javljanje dok sam u ovom moodu.... sorry ljudi još jednom..
Ček'te da stavim ružičaste cvike. Negdje sam ih izgubila po kući..
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 03:41   #31
@kayya_d da ti ne odgovaram na sve tri teme, sve cu tu napisati. Dakle ako je rijec o limfi ovaj link mi se cini dosta kvalitetan. https://www.krenizdravo.rtl.hr/zdrav...mi-i-lijecenje

Nakon prvog raka dojke prije 20 godina, mami je tokom kemoterapije i zracenja ruka oticala s te strane gdje je dojka bila zahvacena. Imala je stezni rukav za tu ruku i vjezbala je s njom koliko je mogla, ponekad bi otisla i na limfnu drenazu, ali nakon nekih 2 godine sve skupa se ruka normalizirala.
Sada su joj pred kraj tj zadnjih par mjeseci noge obje oticale i stalno su joj govorili limfa, limfa nema pomoci, da bi na kraju 10ak dana pred smrt joj poceli davati fursemid (i naravno kalij) i u roku par dana su se natkoljenice skoro na normalu vratile, a potkoljenice su isto bile na najboljem putu. Znaci nije bila limfa nego voda.
Sto se bolnice tice, da to je ta, u Zg na Rockfellerovoj. O sestrama tamo imam samo sve najbolje za reci, ali o doktorima bas nista lijepo.

Javi nam se s daljnjim razvojem dogadjaja, vidis da te pratimo.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 15:16   #32
Dragi moji..

da vam se javim..

Eto me. U 4. mjesecu napravila PET CT i bio je ok! Sve se povuklo!

Ja bila sretna ko prase u koritu! Žao mi je što to onda nisam s vama podijelila.. Ma nisam se htjela bedirati i pisati uopće na tu temu..

I bila sam ok, uspješno sam bila turbo pozitivna, koliko je god to moguće ( s obzirom na prognoze života - 5, 10.. možda 15 godina)..

I sve je bilo ok, recimo, osjećala sam se ko ponovo rođena, premda sam znala da sam SAD u najboljem stanju, može ići samo lošije s vremenom.. Dakle, idem to iskoristiti! Idem se veseliti, družiti s ljudima, uživati s mojim suprugom i mojim psetom malim..

I, krajem 6. mjeseca krenemo mi tako put Dalamacije, ja sva sretna, ljeto je ispred nas, a onda na jesen 'kaj bo pa bo..'.. I.. treći dan našeg ljetovanja .. moje malo pseto- UMRE!!

To je to.. bio trigger.. okidač depresije u koju sam sad totalno upala.. uz neka nova podsjećanja na moje stanje-sr..., i nove bolove.. sva moja pozitiva istopila se u ova tri mjeseca, koliko god sam nastojala sačuvati moje pozitivno stanje..

Naglo je umrla.. a bila mi je zapravo sve.. oslonac.. utjeha.. link sa starim životom, gdje sam joj bila prava mama, pazila ja na nju, a ne obrnuto, gdje sam bila snažna i aktivna! Išle smo u duge šetnje i pazila sam na nju.. ona je znala da ako je šta loše, dolazi k meni..

U ove dvije godine bolesti, nekako kao da sam izgubila tu zaštitničku ulogu prema njoj, jer nisam u stanju se brinuti za nju kao prije, dok sam bila zdrava..
Suprug je preuzeo to. Vodio je vani, hranio je.. moj trbuh me sprečavao da IŠTA radim..
SAd je bolje, ali nikako da riješimo tu neku upalu, čudno stanje.. Morat ću opet po doktorima u vezi toga.. malo sam umorna od svega.. od svega..
Nemam djecu. Taj pas mi je bio kao dijete.. ok, znala sam ja da neću imati unuke koje će mi dovoditi na nedjeljni ručak, ali.. uz nju, ta grozna istina o mom stanju nije se činila tako grozna uz nju.. ono.. pomislim.. isuse, ne mogu niti pomisliti šta me sve najvjerojatnije čeka.. i onda.. pogled padne na nju.. tako slatku i nevinu, na njene igračkice, pandu, medeka omiljenog.. i ja jednostavno pobjegnem od loših misli.. digne mi teret sa duše.. odlučim onda uživati u danu, i to je tako i bilo..
Nakon saznanja da se povuklo, kao spoznaja da je to u mom stanju najbolji mogući ishod, odlučila sam ne misliti na dalje od sutra, tj. jeseni, i kako ćemo suprug, naše malo pseto i ja, uživati u našem, meni vjer.zadnjem ljetu bez bolova i sr...
I onda ona.. umre. Ubiše je veterinari nemarom.

Prva dva mjeseca, nisam mislila na sebe, kako mi fali.. mislila sam: kako je njoj..? To je nepravda! RElativno mladi pas! Zašto je ona morala otići?? I to na tako grozan način.. u vet stanici..

Kad je prošla početna tuga za njom, sad spoznajem moje stanje u svoj njegovoj dubini.. nema distrakcije.. mislim na svoje stanje skoro 24/7.. loše.

Eto. Od teške pozitivke kojoj se niti psihiću nije dalo ići, jer šta će mi, moj psihić je moje pseto malo.. i stvarno sam bila sretna.. računala sam da će živjeti barem još 5 godina, s obzirom da je mali pas, i imala tek 8,5 god.. i da ćemo možda negdje zajedno otići s ovog svijeta, i imam razlog za život: ne želim je ostaviti, a i mama mi ima 85 godina, nisam joj rekla da je moj metastatski tumor.. i da su mi, po dokovima, dani odbrojani.. tako da mi je i ona motiv za ostanak.. za ostale? Mislim da će nakon nekog vremena tugovanja, krenuti dalje bez većih problema.. malo se brinem i za supruga.. ali on ima djecu i unučad.. utješit će se on već nekako, nadam se.. preživljavač je on, premda.. više nisam sigurna.. vidim koliko ga je pogodila smrt pseta, premda to ne pokazuje.. trudi se o njoj ne razmišljati.. ali pseto i mama? Ne. Oni ne bi tako lako preživjeli moju smrt. Tako da su mi njih dvije bile motiv..

Sad sam se totalno izgubila..

Sorry curke na depresivi, ali fakat ne znam kako da se s ovim nosim.. Pseto mi je bilo način.. šta sad da radim..?

Sad me opet primilo malodušje i depresija. Moram naći način da se othrvam. Jer, zaboga, koliko i kako ću živjeti puno ovisi o mom psihičkom stanju, i tu se moram dovesti u red.. Moram!
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 15:34   #33
Inače, pisala sam o smrti mog malog pseta, ali pod drugim nickom, _enigma_.. zato što ovaj nisam mogla otvoriti tamo jednom, zaboravila kako, pa otvorila novi, pa pisala na kućnim ljubimcima, pa povratila ovaj nekako ipak, pa se bojala pisati pod zdravlje sa _enigmom_, da me modovi ne banaju, pa sam pazila da ne pišem na istim thredovima sa razl. nickovima, pa tako oba dva živa, i modovi, nemojte me još i vi zezati i banirati, mislim da mi je dosta to šta umirem, zapravo.. Dvostruki nick nije u svrhu nekih muljanja, nego nisam jedno vrijeme mogla pristupiti jednom od ovih. Nemam pojma kojem, davno je to bilo, već sam zaboravila..

Dakle, otiđite na thread Psihologija, psihokauč_ tuga za uginulim ljubimcem.. tamo vam sve piše..
I na thread Kućni ljubimci_ Dugin most.. Nick: _enigma_

Eto.. pa ćete vidjeti koliko mi je moje malo pseto značilo.. umanjivalo pesimizam.. bilo pozitivna distrakcija..
Sad to više nemam i nikad više neću imati.. jer di ću sad u ovom stanju ići uzimati nekog psa, a da nisam sigurna da ću da ja ispratiti sa ovog svijeta..? To bi, čini mi se, bilo sebično i neodgovorno od mene.. a opet.. Ne znam.. zbunjena sam po tom pitanju.. Ne želim se lišiti pseće ljubavi, kad mi to tako znači.. tko kaže da ću za godinu, dvije otići..? E. A opet bih i mogla.. Da.. ok, suprug bi valjda preuzeo novo pseto naše malo, ali.. sad sam u strahu za sve moje.. tako mi se, nakon njene smrti, život čini krhak.. osjećam kao da smo svi k.. kukci.. Život nam je, zapravo, tako krhak.. svima.. Šta ako se on razboli? Tko će preuzeti pseto..?
..a i nisam baš sigurna da sam spremna.. Prije da nisam, premda jedva čekam da budem.. bojim se da prisustvo drugog psa ne poveća tugu i stvori mi netrpeljivost prema jadnom malom stvorenju.. kao, šta on sada glumi moju malu Belicu..

Ajme.. Opet ja negativno. Ovako ćemo.. kad se upozitivim, javim se. Nema smisla da ovdje kukam i tjeram vas u bed.

Čujemo se.. Vi uživajte u svom zdravlju, lijepom vremenu i pusa svima!
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 16:21   #34
ne znam stoji li usporedba s obzirom da sam ja, fala Bogu, zdrava, i da se ne radi o psu nego o ditetu, ali razmišljanja su mi bila slična: ima li smisla rađat dicu ako nema garancije za ništa? dobro je da je čovik realan, da je svjestan svoje životne situacije i da u glavi ima rasplet nekoliko mogućih scenarija, ali naravno da ima smisla.

jedino šta je stvarno sigurno je smrt, ali do tada bi tribalo živit. želim ti puno sriće i zdravlja.
kavopija-14 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2018., 02:21   #35
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ne znam stoji li usporedba s obzirom da sam ja, fala Bogu, zdrava, i da se ne radi o psu nego o ditetu, ali razmišljanja su mi bila slična: ima li smisla rađat dicu ako nema garancije za ništa? dobro je da je čovik realan, da je svjestan svoje životne situacije i da u glavi ima rasplet nekoliko mogućih scenarija, ali naravno da ima smisla.

jedino šta je stvarno sigurno je smrt, ali do tada bi tribalo živit. želim ti puno sriće i zdravlja.
Hvala ti, draga..

E, i ja tebi, da te posluži zdravlje i život!

Da, ima smisla..

Ako si dovoljno mlada da misliš da do 65 možeš izgurati dijete kroz njegovo obrazovanje i sl, onda idi na to. Nemoj čekati. I ne odustaj.. ipak je to nešto najljepse sto se čovjeku može dogoditi.. vidim to po drugima..

Sretno!
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 12:59   #36
kayya divne vijesti što se nalaza tiče!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
žao mi je tvog peseka, sigurno ti je bio sve na svijetu, ali mislim da bi se trebala iskoprcati iz negative pod hitno...

Zašto misliš da ti je zadnje ljeto kada si ok?

Ja sam "pukla" na živce kad je sve prošlo, kad sam odradila terapije i kad su mi valjda otpustile kočnice...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2018., 02:44   #37
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
kayya divne vijesti što se nalaza tiče!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
žao mi je tvog peseka, sigurno ti je bio sve na svijetu, ali mislim da bi se trebala iskoprcati iz negative pod hitno...

Zašto misliš da ti je zadnje ljeto kada si ok?

Ja sam "pukla" na živce kad je sve prošlo, kad sam odradila terapije i kad su mi valjda otpustile kočnice...
Evo da se opet javim, draga moja i dragi moji!

Evo već druga kontrola PET je prošla i ja čistaaa!! ))

Doktori su zadovoljni, i izgleda da neće biti operacije.. vele, u mom stanju nema to smisla.. šta će me mučit kad nema izlječenja, već samo zalječenja.. daju mi 5.. 10.. 15 god max.. Ali ja to ne osjećam, jer sam sad čistaaaa!! i baš me briga za prognoze, idem živjeti punim plućima! ) (koliko mi glupi trbuh dozvoli.. ah..) Ali nedam se jaaa!!! )))
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2018., 02:47   #38
Kika, mislila sam da mi je zadnje SIGURNO dobro ljeto, sve ostalo je ako bude i kad bude, jel.. s obzirom na dijagnozu, a i nisam bila ziher hoće me operirati ili neće, a znam da je to trubo opsežna operacija i invazivna, koja bi ostavila svoje posljedice, a sad sam još uvijek 'u komadu'..

Pusa, curke, trenutno sam ful dobre volje jer sam čistaaaaa!!! )))
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2019., 14:40   #39
Pozdrav kayya Nadam se da si dobro...ima li novosti? Svaka ti čast na hrabrosti. Sa tako pozitivnom energijom ja zaista mislim da možeš puno postići!

Nedavno sam prolazila kroz period u kojem sam čekala potvrdu dijagnoze koja je, srećom, negativna, ali uz potrebu redovite kontrole i nadziranja. To me i dovodi na ovu temu....

Puno pozdrava svima!
Ana93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2019., 15:33   #40
Pozdrav svima, ako Vas zanima nešto više o pozanosti karcinoma dojke i dijabetesa ,pogledate što liječnici kažu: https://dijabetes.net/televizija/dij...a-i-rak-dojke/
Tess88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.