Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 21:26   #941
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Toliko sam "na tezi nacin naucio" da nemam pojma o cemu pricas!!!

Nego odgovori nemoj kukavicki bjezati.... ...sto bi ti svako pet minuta mijenjao pojmove "poslodavac-radnik"?
Sto se mene tice...ako sud misli da je nuzno u odredjenoj mjeri slobodno formiranje cijena....to nije problem urediti ..neka Uber dozvoli svojim partnerima odredjenu slobodu.
I dovidjenja!!! Nema vise pilanja o nekih fantomskim radnickim pravima.


btw. prestani trolati svaki puta kada ti nestane argumenata.
Ne, sud ne misli " da je nuzno u odredjenoj mjeri slobodno formiranje cijena", sud misli kako je Uber poslodavac, između ostalog i radi toga što "partnerima" određuje cijene i uvjete pružanja usluge.
Stoga su "partneri" zapravo radnici, a Uber nije "samo aplikacija" već-autoprijevoznik.

Po tisućiti put: Nemam problem s time da Uber pusti partnere da određuju cijene i da posluje kao "samo aplikacija", sa malim obvezama i hladnim pogonom "samo aplikacije", ali i s manjim profitom.

Nemam problem ni s time da to ne učini, ali da prihvati da je autoprijevoznik i poslodavac i tako se i ponaša.

Imam problem s time da posluje kao "samo aplikacija", bez obveza radnika i poslodavca, dok u isti mah lovi u mutnom te pobire beneficije autoprijevoznika i poslodavca, ali bez rizika i hladnog pogona.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:35   #942
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Ne, sud ne misli " da je nuzno u odredjenoj mjeri slobodno formiranje cijena", sud misli kako je Uber poslodavac, između ostalog i radi toga što "partnerima" određuje cijene i uvjete pružanja usluge.
Stoga su "partneri" zapravo radnici, a Uber nije "samo aplikacija" već-autoprijevoznik.

Po tisućiti put: Nemam problem s time da Uber pusti partnere da određuju cijene i da posluje kao "samo aplikacija", sa malim obvezama i hladnim pogonom "samo aplikacije", ali i s manjim profitom.

Nemam problem ni s time da to ne učini, ali da prihvati da je autoprijevoznik i poslodavac i tako se i ponaša.

Imam problem s time da posluje kao "samo aplikacija", bez obveza radnika i poslodavca, dok u isti mah lovi u mutnom te pobire beneficije autoprijevoznika i poslodavca, ali bez rizika i hladnog pogona.
Te sve muke i "problemi" i silne dileme oko "obaveza poslodavca" se vrlo lako riješe. Imaš slobodan izbor ne raditi za njih.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:39   #943
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Ne, sud ne misli " da je nuzno u odredjenoj mjeri slobodno formiranje cijena", sud misli kako je Uber poslodavac, između ostalog i radi toga što "partnerima" određuje cijene i uvjete pružanja usluge.
Stoga su "partneri" zapravo radnici, a Uber nije "samo aplikacija" već-autoprijevoznik.
Dakle...dovoljno da Uber promjeni politiku i dozvoli odredjenu slobodu prilikom formiranja cijena i to pitanje smo rijesili.

I dalje je samo aplikacija a ne autoprijevoznik.

Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post

Po tisućiti put: Nemam problem s time da Uber pusti partnere da određuju cijene i da posluje kao "samo aplikacija", sa malim obvezama i hladnim pogonom "samo aplikacije", ali i s manjim profitom.

Nemam problem ni s time da to ne učini, ali da prihvati da je autoprijevoznik i poslodavac i tako se i ponaša.
Ali imas.....
evo dolje se vidi.
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post

Imam problem s time da posluje kao "samo aplikacija", bez obveza radnika i poslodavca, dok u isti mah lovi u mutnom te pobire beneficije autoprijevoznika i poslodavca, ali bez rizika i hladnog pogona.
Dakle ti se moras prvo odluciti koja je razlika izmedju "samo aplikacije" i poslodavca sa radnicima.
Iz onoga sto si mi ti rekao razlika je u slobodnom formiranju cijena.
Znaci to smo rijesili tako da smo dozvolili vozacu da sam u odredjenoj mjeri formira cijene

Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post

Imam problem s time da posluje kao "samo aplikacija", bez obveza radnika i poslodavca, dok u isti mah lovi u mutnom te pobire beneficije autoprijevoznika i poslodavca, ali bez rizika i hladnog pogona.
Uber je firma koja trenutno posluje sa gubitkom....kako kada nema "hladnog pogona i rizika"?? Mislis da 12,000 zaposlenih ne kosta?...njihovi uredi ne kostaju?
Meni ovakvi postovi samo govore da ti zapravo neznas nista o IT svijetu i da dolazis iz proslosti u kojima su firme imale nekakve tvornice, strojeve, zemljista.


Ali pocinjem i shvacati zasto imas stav kakav imas.....ti mislis da je Uber zrak koji se stvori sam od sebe.
Da je to tako ja bi sutra otvorio "prolazober" i mlatio novce.

Nista..idem na pichence...dajem ti zavrsnu rijec!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:27   #944
Quote:
jim rogers12345 kaže: Pogledaj post
Formiranje monopola je lose jako lose.

Uber je opasan monopol u pokusaju poduprt ogromnim kolicinama novca koji ne postuje pravila a poslovni model mu je izrabljivacki.

I facebook i google su monopoli i trebalo bi ih razdvojiti na manje kompanije.

Za 20 godina cemo se svi cesati po glavi i pitati kako je ovo moguce.

Po prvi put se formiraju globalni monopoli koji imaju nemjerljiv utjecaj na stotine milijuna ljudi.

Ti jesi elitist jer elitizam prsti izmedju redaka svake tboje recenice.

Vjerojatno radis neki managerski posao dolaz iz imucnije obitelji i mozes si priustiti putovanja i privatna i poslovna.

Relativno si zasticena trenutnom ekonomskom situacijom i imas povoljno obiteljsko zaledje i mislis da ti trenutne promjene idu u korist.

Nazalost nisi dovoljno inteligentna da vidis siru sliku.

Eto.
koje gluposti ti pišeš, stvarno nevjerojatno.

Argument ti je da treba zadržati i spašavati jedan od najpoznatijih monopola u poslovnom svijetu Hrvatske unazad "otkad znam za sebe" time što će im se onemogućiti ili eliminirati konkurencija, kako konkurencija ne bi postala monopol.

No dobro.

Ostatak posta neću komentirati, ako tebe raduje "što si mi rekao", eto neka si Oni koji znaju čitati i malo mućnuti glavom imaju svoje zaključke.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:47   #945
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
arhitekt = vozač automobila To je nova mudrolija
ma ovaj Jimmy je već unazad par dana usporedio arhitekle, liječnike, medicinske sestre, babu s kolačima .... sve u nastojanju da objasni kako je taksiranje profesija i posljedice ugrožavanja te profesije bi bile jednake ukidanju arhitekata, liječnika i ne znam već što je sve navodio u posve besmislenim usporedbama.

Ako pokušaš reći da taksist može biti svatko s vozačkom dozvolom - onda si elitist
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:55   #946
U cijeloj toj lavini analogija i prispodoba jedan od većih bisera je pridjeljivanje arhitektu odgovornosti da se projektirani objekt ne sruši (za razliku od susjeda koji će ga nacrtati u CAD-u).

Statika objekta jedva da ima neke veze s arhitektom - najčešće on nešto nacrta, a onda mu statičari jebu sve po spisku jer to nešto nacrtano nema šanse stajati uspravno
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:56   #947
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
posljedice ugrožavanja te profesije bi bile jednake ukidanju arhitekata, liječnika i ne znam već što je sve navodio u posve besmislenim usporedbama.
Jebe mi se za arhitekte i liječnike, ali on bi ukinuo moju baku Gretchen i njezine famozne Pischinger-torte... .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:10   #948
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post


Naručujem RTZ aplikacijom koja mi izbaci cijenu vožnje, isto kao i Uber.

Isto kao i gore, zabilježen sam imenom i prezimenom, i račun i potvrda vožnje mi bez iznimke stignu na mail.
....
No eto, sam si dao odličan primjer kako je konkurencija pozitivno utjecala i na RTZ, modernizirali su se, ne zato što bi to svojevoljno uradili, nego ih je natjerala konkurencija.

Konkurencija je dobra.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:54   #949
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Te sve muke i "problemi" i silne dileme oko "obaveza poslodavca" se vrlo lako riješe. Imaš slobodan izbor ne raditi za njih.
-Stipe
Brzo pitanje, da li zaista vjeruješ da ovo što pišeš nije glupost osnovnoškolske razine ili samo trolaš?
S obzirom da ne djeluješ glupo, samo intelektualno lijeno i neinformirano, tipujem na ovo drugo.

P.S. Ako je ipak prva stvar u pitanju, evo pojasnit ću ti: dobrovoljnost nekog odnosa nema nikakve veze s time je li isti zakonit, legitiman ili to pak nije.
Možeš mi dobrovoljno prodati bubreg, možeš dobrovoljno pristati da te ubijem ili pak dobrovoljno posuditi novce uz lihvarske kamate.
Zla maćeha država i njene regule će u svakom slučaju reći kako je stvar nezakonita.
Vidim da nisi baš na ti s osnovnim uzusima prava i pravosuđa.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
U cijeloj toj lavini analogija i prispodoba jedan od većih bisera je pridjeljivanje arhitektu odgovornosti da se projektirani objekt ne sruši (za razliku od susjeda koji će ga nacrtati u CAD-u).

Statika objekta jedva da ima neke veze s arhitektom - najčešće on nešto nacrta, a onda mu statičari jebu sve po spisku jer to nešto nacrtano nema šanse stajati uspravno
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Jebe mi se za arhitekte i liječnike, ali on bi ukinuo moju baku Gretchen i njezine famozne Pischinger-torte... .
I tako opet, osim o meritumu stvari, pričamo o tortama i poznavanju statike.
A da ti odeš na PDF "Kuća i Vrt"?
Mi ti ovdje pričamo o Uberu i taksi uslugama, vidim da te ne zanima baš

Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
No eto, sam si dao odličan primjer kako je konkurencija pozitivno utjecala i na RTZ, modernizirali su se, ne zato što bi to svojevoljno uradili, nego ih je natjerala konkurencija.

Konkurencija je dobra.
Slažemo se 100%.
Gdje sam ja to rekao da nije?
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 00:11   #950
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Brzo pitanje, da li zaista vjeruješ da ovo što pišeš nije glupost osnovnoškolske razine ili samo trolaš?
S obzirom da ne djeluješ glupo, samo intelektualno lijeno i neinformirano, tipujem na ovo drugo.

P.S. Ako je ipak prva stvar u pitanju, evo pojasnit ću ti: dobrovoljnost nekog odnosa nema nikakve veze s time je li isti zakonit, legitiman ili to pak nije.
Možeš mi dobrovoljno prodati bubreg, možeš dobrovoljno pristati da te ubijem ili pak dobrovoljno posuditi novce uz lihvarske kamate.
Zla maćeha država i njene regule će u svakom slučaju reći kako je stvar nezakonita.
Pojasnit ću ja tebi da je to odavno već pokriveno na temi. I da je već odavno rečeno kako je izlišno gubiti vrijeme na dubioze je li nešto zakonito ili ne; i da umjesto toga treba zakone prilagođavati realnosti i vremenima, a ne raditi obrnuto.

Btw, opet pišeš o meni, brajko. Opet te šeme. Opet si sav u razmišljanjima, on je ovakav, on je onakav...

Just sayin'!


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:01   #951
Jutarnji list: Policajci uhitili zagrebačkog taksista dok siluje pijanu i onesviještenu djevojku

Vjerujem da će se svatko tko je spomenuo uberovce-silovatelje složiti kako bi bilo potpuno blesavo sada trijumfalno "zaključiti" "Aha!!!11!! Evovamsad!!!!! I taksisti su silovatelji!!!!!1!".

Naravno da "obični taksisti" nisu silovatelji zato što je jedan od njih počinio silovanje - ali, spominjao se ni manje ni više nego nikakav screening Uberovih vozača. Nije mi poznato da taksi-službe imaju nekakvu pomnu psihološku analizu kandidata.

Ironično, policiju je navodno pozvao - vozač Ubera.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:15   #952
Ja pak mislim da su svi ti članci, kada se pljujuje po Uberu, a sada i obrnuto, obični plaćeni pamfleti, koji se možda nekad i naslanjaju na neki stvaran događaj, ali onda izmisle nešto što je jednostavno neprovjerljivo. Ne treba to uopće čitati. Po medijima ispada da pola grada ima taxi službu, a druga polovica su vozači ubera.... Posebno ovim zadnjima to piše na čelu. Zapravo tko god da nešto napravi od kaznenih djela, treba samo viknuti - on je vozač Ubera. I to je to Izgleda da su odlučili vratiti istom mjerom kroz medije
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 14:44   #953
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Pojasnit ću ja tebi da je to odavno već pokriveno na temi. I da je već odavno rečeno kako je izlišno gubiti vrijeme na dubioze je li nešto zakonito ili ne; i da umjesto toga treba zakone prilagođavati realnosti i vremenima, a ne raditi obrnuto.
Rečeno je i puno drugih gluposti
Mislim, logično kad netko provali glupost tipa "ne treba raspravljati je li nešto zakonito" da se želi daljnja rasprava o tome etiketirati kao "izlišna".

Zašto netko ne objasni ovim zatucanim sudovima kako su zaostali i neprilagođeni realnosti i vremenima?

Mirišem liniju argumentacije "Ako koristiš smartphone, moderan si te poslijedično tome ne možeš počiniti kazneno djelo"

Manimo se mi ovdje magičnog razmišljanja.


P.S. @eco, prozvao si me da lažem i tražio linkove na zlouporabe od strane Ubera.
Nakon što su ti polijepljeni, ne javljaš se više.

Može neki komentar na zalijepljeno? Ili si još u iščitavanju?

Kad se nekoga nazove lažljivcem, pa te isti demantira, pristojno se bar ispričati, s'all I'm sayin'
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 14:47   #954
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Rečeno je i puno drugih gluposti
Mislim, logično kad netko provali glupost tipa "ne treba raspravljati je li nešto zakonito" da se želi daljnja rasprava o tome etiketirati kao "izlišna".

Zašto netko ne objasni ovim zatucanim sudovima kako su zaostali i neprilagođeni realnosti i vremenima?
Sudovima?
Ne donose sudovi zakone. Što se po tom pitanju ima njima objašnjavati?
To je kriva adresa.

A to jesu li zakoni neprilagođeni realnosti nije uopće upitno. Zato ih čak i kod nas, evo, baš po tom pitanju mijenjaju.
Mislim da je to svima koji ovdje čavrljaju poznato.

Quote:
Mirišem liniju argumentacije "Ako koristiš smartphone, moderan si te poslijedično tome ne možeš počiniti kazneno djelo"

Manimo se mi ovdje magičnog razmišljanja.
Kakvog "magičnog razmišljanja", pričamo o običnim zakonima.
Nije valjda New York sad mjesto gdje su neke čarolije i magije u upotrebi..


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:13   #955
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Kakvog "magičnog razmišljanja", pričamo o običnim zakonima.
Nije valjda New York sad mjesto gdje su neke čarolije i magije u upotrebi..
U upotrebi su zakoni, primjenom kojih sud zaključuje kako su "partneri" zapravo zaposlenici.

Njujorški suci su beznadežno zastarjeli i neprilagođeni realnosti

Uozbiljimo se malo, iza floskula o "disruptivnim tehnologijama" i "prilagođavanju realnosti" ne stoji objektivna realnost, već ideologija i osobni stav sukladan s istom.

Zašto liberali nemaju hrabrosti reći "To je naš stav, mi vjerujemo u ovo" nego isti moraju pokušavati maskirati, zanimljivo je pitanje.

Nego, proces izmjena zakona je u tijeku.

Koje bi idealno rješenje ti želio vidjeti?
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:18   #956
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Rečeno je i puno drugih gluposti
Mislim, logično kad netko provali glupost tipa "ne treba raspravljati je li nešto zakonito" da se želi daljnja rasprava o tome etiketirati kao "izlišna".

Zašto netko ne objasni ovim zatucanim sudovima kako su zaostali i neprilagođeni realnosti i vremenima?

Mirišem liniju argumentacije "Ako koristiš smartphone, moderan si te poslijedično tome ne možeš počiniti kazneno djelo"

Manimo se mi ovdje magičnog razmišljanja.


P.S. @eco, prozvao si me da lažem i tražio linkove na zlouporabe od strane Ubera.
Nakon što su ti polijepljeni, ne javljaš se više.

Može neki komentar na zalijepljeno? Ili si još u iščitavanju?

Kad se nekoga nazove lažljivcem, pa te isti demantira, pristojno se bar ispričati, s'all I'm sayin'
Ne vidjeh, sad sam pogledao. I što bi bi linkovi trebali dokazati? Zakonodavstva nekih država tretirati će stvari kako će već tretirati, a Uber će se tome prilagoditi. Sama činjenica da je nešto trebalo sudski utvrditi pokazuje samo da je Uber ušao na nešto što je do tog trenutka bilo u nekoj nereguliranoj zoni u koju su se ubacili.

Pa imaš u povijesti stotine primjera korporacija koje su to radile, a mnogi su se kansije nazvali pionirima u nečemu i kao takvi bili istaknuti kao pozitivni primjeri. Smisao tvojeg pisanja je da je to nešto nelegalno, za zatvoriti, izbaciti sa tržišta, barem sam ja to tako shvatio.

No, usporedimo sad obične naše taksiste koji koriste svoju aplikaciju. Zašto se oni ne tretiraju kao zaposlenici tog nekog udruženja, nego su, što - obrtnici ili samostalno zaposleni?
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:06   #957
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ne vidjeh, sad sam pogledao. I što bi bi linkovi trebali dokazati? Zakonodavstva nekih država tretirati će stvari kako će već tretirati, a Uber će se tome prilagoditi. Sama činjenica da je nešto trebalo sudski utvrditi pokazuje samo da je Uber ušao na nešto što je do tog trenutka bilo u nekoj nereguliranoj zoni u koju su se ubacili.

Pa imaš u povijesti stotine primjera korporacija koje su to radile, a mnogi su se kansije nazvali pionirima u nečemu i kao takvi bili istaknuti kao pozitivni primjeri. Smisao tvojeg pisanja je da je to nešto nelegalno, za zatvoriti, izbaciti sa tržišta, barem sam ja to tako shvatio.

No, usporedimo sad obične naše taksiste koji koriste svoju aplikaciju. Zašto se oni ne tretiraju kao zaposlenici tog nekog udruženja, nego su, što - obrtnici ili samostalno zaposleni?
hm..ovo je u biti vrlo zanimljivo pitanje, zar ne? oni nisu zaposlenici Radio Taxi Zgb...sto su onda? I sto je Radio Taxi?
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:08   #958
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ne vidjeh, sad sam pogledao. I što bi bi linkovi trebali dokazati?
Da postoji kršenje regula od strane Ubera, za koje si ti tvrdio da ne postoji i da ja lažem.

Quote:
Sama činjenica da je nešto trebalo sudski utvrditi pokazuje samo da je Uber ušao na nešto što je do tog trenutka bilo u nekoj nereguliranoj zoni u koju su se ubacili.
Dakle, slažemo se da Uber posluje u mutnom?

Quote:
Pa imaš u povijesti stotine primjera korporacija koje su to radile, a mnogi su se kansije nazvali pionirima u nečemu i kao takvi bili istaknuti kao pozitivni primjeri.
A mnoge su proglašene predatorskim kapitalistima i krivi ih se za visoke cijene i malu inovativnost u njihovim sektorima.

Quote:
No, usporedimo sad obične naše taksiste koji koriste svoju aplikaciju. Zašto se oni ne tretiraju kao zaposlenici tog nekog udruženja, nego su, što - obrtnici ili samostalno zaposleni?
Mislim da je ovo dobro pitanje.
Koliko se meni čini, ako govorimo o RTZ, oni bi bili upravo ovo što Uber govori da on sam jest.

Dakle, obrtnici koji su svojevoljno formirali udrugu, sami biraju vodstvo i politiku iste, te su platili firmi x da im kreira aplikaciju koju koriste.

Bilo bi lijepo ako na temi ima koji RTZovac da se uključi i ispravi ovo ako sam što pogriješio.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:38   #959
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Da postoji kršenje regula od strane Ubera, za koje si ti tvrdio da ne postoji i da ja lažem.
Ne, ti si tvrdio da Uber krši zakon kao poslodavac i ne poštuje svoje zakonske obaveze.

Ako dobro pročitaš ono što piše u linkovima koje si sam stavio, vidjet ćeš da su to sporovi koji uopće tek trebaju ustanoviti da li Uber jeste poslodavac, te uglavnom koliko vidim tu postoje još i žalbeni rokovi.

Ako i nakon tih žalbenih rokova Uber bude poslodavaca, tek onda će se moći da krši zakon neplaćanjem poreza, pridržavanje minimalaca i ostalih zakoskih normi.

Kako god okreneš - tvoje tvrdnje da krše zakone nisu ispravne.

Pronalaženje rupe u zakonima nije ništa neobično i nije kršenje zakona - ono samo tjera zakonodavca da bolje uredi neke stvari.

Temeljni aksio ti je u poslovanju uvijek slijedeće - što nije zabranjeno je dozvoljeno
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:40   #960
lijencina -ali sto ti zapravo zelis?

ajmo realno pogledati stvari malo...

od kada su se pojavile alternative sahistima (a pod alternative ne mislim samo na Uber, vec i na Cameo i niz drugih koji su svi redom morali trpjeti nasilje, prijetnje i stosta drugo od sahista...) imamo sljdecu situaciju:

-znatno je porastao broj ljudi koji koriste taxi
-znatno je porastao broj onih koji rade i uzdrzavaju obitelj
-znatno se vise uplacuje preko placa, socijalnog, zdrastvenog, poreza, prireza, itd
- nemjerljivo više zarađuje i država jer kod Camea, Uber i sl. -uredno i bez pitanja dobijes racun na kojem je sve uredno prikazano
-cak i stari taksisti puno vise uplacuju u sistem jer vise ne kradu i ne rade utaju poreza i dobiti...
-itd..
-itd...

i sad ti reci -jel tebe toliko muci ta regulativa da bi sve ovo gore ponistio iz nekakve lazne legalnosti i samo zato da Taxi postane ono sto je bio prije a to je elitisticka usluga koju si malo tko moze proustiti i koja je na korist jedino uskom krugu starih taksista, a nikako ni drzavi ni korisnicima ni drustvu...

zaista su smjesne price o tome da netko iznosi dobit kada ti najprostija matematika govori da je pojava alternative svima donijela samo dobro (osim starim taksistima..).
Ok, neka postoji regualtiva, ali i meni i drugima na forumu se cini da ti uopce ne pricas o tome, vec iskljucivo pronalazis razloge zasto bi Uber trebalo zabraniti...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.