Natrag   Forum.hr > Društvo > Seniori

Seniori O ljubavi i seksu, životu i smrti. Ne preporučuje se mlađima od 50. Ali su dobrodošli.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2011., 21:24   #81
u Mariji bistrici blizu crkve je jedan privatni starački dom i stacionar,mi smo za baku koja je skroz nepokretna plačali 4000kn ali za pokretne je 3000,i to je bilo prije 2mj..zvali,dogovorili se,smjestili ju sve u jednom danu,imala je medicinsku skrb i uglavnom smo bili jako zadovoljni s njima....
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 17:04   #82
privatni starački domovi

Da li itko ima ikakva iskustva, dobra ili loša svejedno, u vezi doma "bene vita" na Bukovcu u Zagrebu?
darinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 21:35   #83
Nudim obiteljski smještaj za polupokretne i nepokretne bake i djedove u Grubišnom Polju. Time mi se bavi sestra, ima iskustva 4 godine takvog rada i zbilja ima strpljenja.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 11:09   #84
Zanima me ima li netko iskustvo za Dom Marijan u Soblincu pored Sesveta ?

http://www.dom-marijan.hr/
Grebza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 19:02   #85
Da li netko možda zna kakva je situacija u domovima u Istri, kako je u Novigradu ili Poreču?Hvala.

usput, mis rebel, koji je kapacitet tog obiteljskog doma?
__________________
Alkohol,nikotin ,droga i hrana-
obična fatamorgana.

Zadnje uređivanje Nica : 21.08.2011. at 22:55. Reason: spajanje postova
asparaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 19:19   #86
Quote:
asparaga kaže: Pogledaj post
usput, mis rebel, koji je kapacitet tog obiteljskog doma?
Samo dvoje ljudi zasad, planira se proširenje.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 19:23   #87
a cijena, cca?
__________________
Alkohol,nikotin ,droga i hrana-
obična fatamorgana.
asparaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 21:04   #88
Quote:
asparaga kaže: Pogledaj post
a cijena, cca?
Po dogovoru, poslala sam vam privatnu poruku.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 18:11   #89
cijene staračkih domova

Znam da se ovdje piše uglavnom o djeci, ali u naslovu podforuma stoji i "roditelji" pa kažem idem nešto pitati. Dakle zanimalo bi me kolike su cijene staračkih domova u Hrvatskoj, pogotovo na splitskom području? Državni su mislim oko 2500 - 3000 kn, koliko su privatni? Koji je raspon cijena, i kakva je općenito kvaliteta tih domova? Ako netko ima iskustva bio bih mu zahvalan da ih podijeli s ostalima...
fabregas10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 17:03   #90
Dom za starije i nemocne na podrucju Rijeke i okolice

Hitno trebam smjestiti mamu u dom jer se nema tko brinuti oko nje.
Prosle godine slomila je kuk i onda je sve krenulo nizbrdo. Nakon 6-7 mjeseci se oporavila i pocela ponovo izlaziti sama iz kuce, ali vise nije mogla spremati sama sebi hranu pa smo organizirali dnevnu dostavu hrane za starije i nemocne osobe. Prije mjesec dana ponovo je pala i slomila drugi kuk i sada je vezana za krevet, jako malo hoda, treba joj pomoc pri oblacenju i oko higijene.
Uz to i psihicki je postala malo nestabilna.
Ona zivi sa mojim sinom koji je prekinuo sa radnim odnosom prije mjesec dana da bi se brinuo oko nje, medutim on se mora vratiti poslu sto je prije moguce. Uz to postalo je nepodnosljivo jer ga ona budi tokom noci svakih 30-45 minuta te da joj je hladno, pa joj vruce, pa da treba na wc, pa da hoce jesti, pa da upali svjetlo, pa zagasi ...a prije 2 tjedna pocela se dizati po noci i polugola odlaziti vani da se kao seta nesvjesna da nije obucena i da je usred noci. Postala je i djelomicno inkontinetna...Moj sin je jako izmoren i kaze nemoze vise jer njoj zaista treba 24 sata dnevna njega i uz to nemoze izaci iz kuce ni pola sata jer ga ona odmah zove preko mobitela da dode doma jer joj kao nesto treba ili je kao nesto boli...
Ja zivim izvan Hrvatske i zbog posla mogu doci samo jednaput mjesecno preko vikenda.
Raspitala sam se za Domove na podrucju Rijeke i saznala da postoje dva drzavna: Kantrida i Volosko gdje se , koliko mi je poznato, cijene krecu oko 2000 Kn, ali normalno ceka se jako dugo a meni je ovo zaista hitno.

Sto se tice privatnih domova na podrucju Rijeke znam za Dom Buskulic na Cavlima i u Delnicama. Na zalost na Cavlima su popunjeni ali navodno imaju mjesta u Delnicama. Iako mi je to malo predaleko, zanima me da li netko ima iskustva sa njima i ako mi moze pruziti koju dodatnu informaciju.
Osim Dom Buskulic u Delnicama, da li ima jos koji privatni dom [ u Rijeci ili okolici] gdje se mogu obratiti? Znam za Vitanovu ali na zalost ne mogu priustiti 10,000 Kn mjesecno za smjestaj.
Hvala
missym is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 23:00   #91
Thumbs down

Postoji u kostreni neki privatni dom, ali nije za preporuku. Zna za dvije starije osobe koje su nakon par tjedana tamo umrle.
homer-jrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 15:40   #92
Ej ljudi... ko mi može preporučiti neki dom u blizini Zagreba... čula sam da je u Brezovici nešto novo otvoreno pa bi me samo zanimalo tko ima kakve informacije o tome?
Kocka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 16:12   #93
Quote:
homer-jrt kaže: Pogledaj post
Postoji u kostreni neki privatni dom, ali nije za preporuku. Zna za dvije starije osobe koje su nakon par tjedana tamo umrle.
pa nemora znacit sto su umrle da je dom kriv

meni je baka bila na Krku u Sv vidu kraj Malinske a ima jedan i u Malinskoj ali ne taj (to govorim jer ih svi mjesaju)
mislim da kosta oko 2500 kn bar pred cca 4,5 god.i vode ga casne
i imaju mozda oko 10-tak sticenika
Dobre su casne al su jako ljubomorne jedna na drugu toliko da je to presmjesno
pa se moze i tamo pitat
cisto infa radi
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 20:16   #94
Domovi za starije-zaposlenje

Ima li tko kakvih iskustava sa starackim domom Vila Vitalis u Gajnicama?
darija-3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 20:44   #95
moja baka je nakon operacije kuka par mjeseci bila u sesvetskom domu. svake pohvale za dom. imaju jednokrevetne, dvokrevetne, trokrevetne sobe, a imaju i apartmane. pacjenti su smješteni prema njihovim bolestima, na jednom katu su svi oni koji su malo ... nisu prisebni. ako žele, pacjenti mogu ići na fizikalnu terapiju. postoji mali vrt s klupicama za šetnje. osoblje je susretljivo. starci su pod stalnim nadzorom.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 12:24   #96
Dom za stare i nemoćne

Pozdrav svima,

Trebao bih jedan savjet. Baka mi je u jednom od zagrebačkih domova, u stacionarnom smještaju, u dosta je lošem stanju, poludementan i jako bolesna, gotovo nepokretna, ima staračku leukemiju i još niz zdravstvenih problema.

Skrb koju u tom domu ima je relativno dobra, stalni nadzor sestara, hranjenje, presvlacenje, mijenjanje pelena itd. Liječnički nadzor je također relativno dobar, povezanost s bolnicom također.

Ono što nas muči je ambijent doma, cijena od preko 6000kn, stari, istrošeni kreveti i nisu toliko problem koliko peterokrevetne sobe i terminalni pacijenti-stariji bolesnici koji buncaju i smetaju mojoj baki.

Zaista mislim da bi za 6500 kn mjesečno moja baka trebala imati svoju sobi(iako neki navode da tada pacijenti padaju u težu depresiju). Ona je cijeli život sama i naučena je na mir i tišinu, u trenucima lucidnosti me moli da ju maknem od tama jer mi kaže da joj je grozno.

Ono što mene brine je skrb, znam da mogu naći domove, pogotovo u okolici zg u koujima će imati svoj mir, ali kako ju ne posjećujem svaki dan jer nemam vremena, moram biti siguran da je zbrinuta.

Stoga molim za savjete što se tiče ponuce domova, iskustva, ali dakle za osobe ovog tipa, nepokretne, koje cu dosta vremena na infuziji i kateterima, spelenama itd...

Hvala
exitos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 12:33   #97
Cijene ti ne znam za takvu skrb ali osobno poznam vlasnike i znam da sve rade kako treba
http://www.domovi-za-starije.com/hr/...ina/index.html
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 12:31   #98
anyone? dakle tražim odličnu skrb, nekog tko će mojoj baki davati piti tekucine svakih sat vremena, obilaziti, domu kojem je liječnik u viziti SVAKI DAn a ne jednom tjedno, koji ima povezanost s bolnicama itd. drugi faktor je jednokrevetna ili dvokrevetna soba koja na nesto lici, u koji mogu stavit tv, dakle ne sad opet dva sa dva pa da zena dobije klaustrofobiju kad se probudfi usred noci. privatna kupaona, sadrzaji u domu mi nisu toliko bitni jer moja baka vecinu vremena provodi u krevetu. bilo bi lijepo kada bi imali neki vrt da ju sad kad dode toplije vrijeme mogu malo u kolicima provozati.

što me ponukalo na sve ovo. neki sam dan isao u posjet i kazu mi sestre kako mi ne bi preporucile da idem gore jer je gđa kraj moje bake jako bolesna, a i drugi dobivaju gripu, viorizu, ma mislim popizdio sam blago receno, ako je netko bolestan onda ga izolirate, ne cekate da se svi razbole. sad su svi bolesni jer ih je po 5, 6 u sobama, a oni koji su sami su u sobama, te sobe su doslovno 2m sa 2m. uzas zivi,. necu navoditi o kojem se domu radi, ali u sammom centru zagreba je i slovi kao jedan od bolji što i je što se tiče skrbi.

dok sam tražio dom za baku prošle godine, obišao sam desetke domova i odlucio se za ovaj jer sam dobio preporuku od nekoliko ljudi za skrb,a u tom trenutku mi je to bilo najvaznije, jako je vazno is ada, ali zaista mislim da te zadnje dane baki mogu uljepsati tako da joj bude ugodno lezati, da nema iznad glave bolnicka neonska svjetla, stare oronule krevete, i kraj sebe zene koje doslovno umiru i cvile, zavijaju i jauču.

tolić mi se bio svidio, u lluckom, gajnice sam iso isao vidjet, ovaj neki na bukovackoj, ali eto, cisto me zanimaju mozda komentari, a i da vam budem iskren, kako ja odlucujem o bakinoj sudbini jer nema tko drugi,. ne svida mi se ideja da imam njen zivot u rukama i da ju premjestim pa da joj bude gore, jer ovo premjestanje ce biti posljednje, to je sigurno i zelim biti siguran.

pliz pomagajte savjetima
exitos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 00:07   #99
Molim ako može još netko preporučiti privatni dom za starije i nemoćne u okolici Zagreba, cijena od 4000-4500 kn, za baku.
Mnogima sam telefonirala, mnoge pogledala, ali pomoglo bi ako netko ima dobro iskustvo u donošenju odluke. Recimo domovi: Kašina, Senior u Markuševcu, obiteljski dom
Sv. Ivan Zelina, Smrekar u Bistri imate li iskustva?
Pogledala sam Emerik i Gogu, nisu me se od prve dojmili, zatim Čović u Rugvici - izgleda ok, dobar dojam, samo ima manje sobe i nema dnevni boravak što bi baki bilo važno, Jurakić - isto dobar dojam, ali isti problem, baka bi izludjela da je samo u sobi.
Eto, molim da se javite...
nebo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 14:51   #100
Gledam svoje roditelje kako stare i sada imam situaciju..
Mama da ostane sama i da se ne može brinuti za sebe voljela bi u dom.
Otac niti pod razno. Domovi su za njega poput same smrti.
Mislim, pa ne bi ga kao kćer strpala u Novi Marof - on to tako doživljava.
Čudim se njegovom razmišljanju jer je izuzetno društvena osoba, obožava recimo šah i ne razumijem zašto dom smatra najvećim zlom.
Vječno spominje jednog rođaka koji je pio kao smuk i maltetirao svoju obitelj ali su ga pod stare dane stavili u dom - kako su mogli- pa on im je otac..
Kako razmišljaju vaši roditelji? Baš me zanima.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.