Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2006., 14:42   #81
Quote:
Mačka kaže:
tebi OČITO emocije Bošnjaka nisu važne jer biti Srbin , a ujedno izjavljivati da emocije kod muslimana nisu važne pri odluci o povratku u predjele koji su sada unutar Republike Srpske su ne samo emocionalno hladne nego i bezobrazne

prema tome, to što ti ovdje kao apsolutno zaključuješ da njih nitko ne priječi i nije baš neki faktor koji bi trebao "držati vodu"
Ili se praviš, ili stvarno ne razumeš!?

Ja savršeno dobro znam zašto se muslimani ne vraćaju u istočnu Bosnu (a tebe sam pitao da bih video koliko si iskrena), jer sam ove, i ranijih godina, razgovarao sa mnogima od njih, i to baš u Potočarima. I verujem im sve što su mi rekli!!! Zašto? Zato što u njihovoj priči meni (a njima je po mom akcentu odmah jasno da sam iz Beograda) nije bilo ni trunke foliranja, prenemaganja, patetike ili kukumakanja. Znači, svega onoga čega manje-više ima u tvojim postovima. Bile su to iskrene ljudske priče, bez zaobilaženja detalja o prošlosti, ali ono što je izuzetno važno - u njihovim pričama NEMA MRŽNJE!!! Tako se ponašaju ljudi koji su doživeli istinsku patnju, i istinsku tragediju, i koji nisu rat u Bosni, kao ti, gledali preko CNN-a. Nekima od tih ljudi sam dao svoje ime i adresu, i koliko-toliko kasnije pomogao da brže ostvare svoja prava, u slučaju kada to ima veze sa administracijom u Srbiji.

Zato, sledeći put ako budeš pokretala sličan topic, dobro razmisli da li patetikom raspiruješ ili gasiš mržnju!?
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 14:43   #82
Znamo tako jer je ovom liku, policajcu, vec sudjeno.

Srpski Adolf, tako se sam prozvao. Jelisic, ja mislim, Goran.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 15:06   #83
Quote:
Karlovcanin kaže:
Nisu bili balvani nego obicna rampa iliti punkt. Ali zaboravljas da su na tom kraju nekoliko mjeseci ranije postavljeni "balvani" od strane ZNG na Slunjskim Brdima i da je svaki Srbin koji je tuda prolazio bio pretresan i maltretiran.
Ma rampa. Hteli bre srbi da grade pruge, pa stavljali rampe po cestama, da zastite vozace kola, jelte.
Joj muka mi je od vas sSrba.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 15:13   #84
haaaaahahahahaha...cuj ti RAMPA! haaaaaaaaaaahahahahaha...DE MI RECI KAKVE JE BOJE BILA RAMPA? Smedje sa godovima jel?
Quote:
Nego stvarno kako znate da je ovaj pandur Srbin i da je ovo Brcko u
maju '92
Jelisic zvani adolf. Zato sto su ga prepoznali, znaju odakle je dosao, kada, kako je vodio, koga je vodio. Ne znam ima li na ovim slikama, ali je bilo jos njih gdje Je tacno on ONi...sta hoces vise?
Cuj kako znas...kako ti znas da si ti TI? Nemoj mi nebeske filozofije, ovdje na zemlji se koriste OCI.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 15:40   #85
Quote:
GoTo kaže:
Ili se praviš, ili stvarno ne razumeš!?

Ja savršeno dobro znam zašto se muslimani ne vraćaju u istočnu Bosnu (a tebe sam pitao da bih video koliko si iskrena), jer sam ove, i ranijih godina, razgovarao sa mnogima od njih, i to baš u Potočarima. I verujem im sve što su mi rekli!!! Zašto? Zato što u njihovoj priči meni (a njima je po mom akcentu odmah jasno da sam iz Beograda) nije bilo ni trunke foliranja, prenemaganja, patetike ili kukumakanja. Znači, svega onoga čega manje-više ima u tvojim postovima. Bile su to iskrene ljudske priče, bez zaobilaženja detalja o prošlosti, ali ono što je izuzetno važno - u njihovim pričama NEMA MRŽNJE!!! Tako se ponašaju ljudi koji su doživeli istinsku patnju, i istinsku tragediju, i koji nisu rat u Bosni, kao ti, gledali preko CNN-a. Nekima od tih ljudi sam dao svoje ime i adresu, i koliko-toliko kasnije pomogao da brže ostvare svoja prava, u slučaju kada to ima veze sa administracijom u Srbiji.

Zato, sledeći put ako budeš pokretala sličan topic, dobro razmisli da li patetikom raspiruješ ili gasiš mržnju!?

Dečko od propagande, a? Ali meni ne možeš uvaliti kukavičje jaje.

U mojim "pričama" nema patetike, a još manje mržnje. Priznajem da mi tvoj stav ide na jetru jer je obojan provokacijom i propagandom.

Ja čisto i uredno prepisujem iz linkova ono što su ljudi koji su iz Prijedora rekli u odnosu na srpske zločine.
Kratko i jezgrovito.

I dokle god ti i tebi slični budete pokušavali diksreditirati patnje stanovnika jednog grada , općine Prijedor koji je bez "rata" desetkovan za ciljeve Velike Srbije, općine gdje su bili najgori logori za civile eeee dok god ti to budeš radio - ja uviđam da se prošlost ne smije gurati pod tepih.

Inače, drago mi je da si spomenuo da si iz Beograda.

Ja sam iz Pule. Veze nemam s Bosnom i Hercegovinom ali me jako zanima iz prve ruke saznati sve što se u tvojoj glavi zbiva u odnosu na zločine koje je u Prijedoru počinio tvoj narod.
Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 15:42   #86
Quote:
Ja sam iz Pule. Veze nemam s Bosnom i Hercegovinom ali me jako zanima iz prve ruke saznati sve što se u tvojoj glavi zbiva u odnosu na zločine koje je u Prijedoru počinio tvoj narod
Naici ces na jad i bijedu u njegovoj glavi...sretno.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 15:49   #87
Quote:
nordea kaže:
Naici ces na jad i bijedu u njegovoj glavi...sretno.

Ne zanima on mene na način da mu želim "otvarati" oči, zanima me koliko je daleko spreman ići u smislu diksreditacije tuđih patnji
Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 15:53   #88
Quote:
Mačka kaže:
Ne zanima on mene na način da mu želim "otvarati" oči, zanima me koliko je daleko spreman ići u smislu diksreditacije tuđih patnji
Pa o tome ti i govorim...do neba i nazad je spreman ici. Vidis da VIDI, a ne vidi. Cak je i do Potocara spreman otici, VIDJETI, a onda reci kako je to sve srpsko(to je rekao u jednoj drugoj prepisci).
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 16:05   #89
Quote:
Mačka kaže:

Ja sam iz Pule. Veze nemam s Bosnom i Hercegovinom ...
E ovo je jedino tacno sto si rekla. Veze ti nemas sa BiH i sa onim sto se desavalo u BiH.
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 16:37   #90
Evo Rame o dijaspori. Kazem ja lijepo, onom kome neko nije poginuo, sjekira je upala u med, i rat je bio brat, jer su Bosnjaci iz Prijedora finansijski preporedjeni.


http://www.oslobodjenje.ba/index.php...8785&Itemid=46

Piše: Ramo KOLAR ([email protected])
24/07/06


Stigla dijaspora

U kratkim su hlačama, atletskim majicama ili onima na bretele. Aparati, digitalni bezbeli, oko vrata, torbe na ramenu, bretele, sijevaju gola ramena, trbuščići, djeca zakeraju svašta, neka i ne znaju baš maternji jezik, pa (blandaju) miješaju švedski, engleski, njemački s domaćim narječjima. Razgledaju izloge, najčešće će na čaršiju, obavezno i na ćevape, kupiti dres s imenom Barbareza, ali i Ronaldinja, koju išaranu topovsku čahuru, džezvenjak. Slikati se kraj svake značajne zgrade. Valja to listati zimus kad stisne zima, priznaje mi jedan profesor dijasporac.

Pa bude tu i bijesnih auta, na kojima komšije, po manjim mjestima i selima, pare oči. Tamo dijasporci budu kratko, obavezno skoknu na more, štedjelo se i crnački radilo za tih sedam ili deset dana mora i sunca. Neki ovdašnji zaljubljenici u same sebe ih žučno prepoznaju po hodu i govoru, odjeći, ne vole ih, ni sami ne znaju zašto. Osim što je većina otišla nevoljko, to jest istjerana je agresijom i genocidom, manjima je otperjala iza rata, trbuhom za kruhom.
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 18:31   #91
Quote:
Vanjushka kaže:
Da, vracaju se Bosnjaci u Prijedor i prijedorska sela, ali treba pogledati nekad neki dokumantarac o povratnicima u Hambarine recimo, to je tuga za slusati. Svaki seljanin sa kojim se govori, nabraja mrtve iz svoje obitelji. Neki od njih su izubili po 9-10 clanova obitelji.

A ovaj sto se klonira mogao bi jednom izaci iz te sablone koju ponavlja mjesecima vec. Da, jesu muslimani protjerivali Hrvate i ubijali Hrvate po Sredisnjoj Bosni, ali mi ovdje ne govorimo o Travniku ili Bugojnu vec o fasizmu u Prijedoru ili Brckom, kojem ste svi vi bili svjedoci samo se sad malo pravite blesavi. Upravo ti si iz Prijedora, dobro ti znas sve samo glumis budalu.
Jebemgaja Vanja kada bi ih toliko pobili ne bi se imao ko vratiti...
Naravno da je bilo ubistava, naravno da je prijedor i najgori primjer u RS, ali mislim.. kada bi njihove mrtve brojali , bilo bi bar 150.000 mrtvih u Prijedoru, a vratili se skoro svi.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 18:40   #92
Quote:
balkanac kaže:
Jebemgaja Vanja kada bi ih toliko pobili ne bi se imao ko vratiti...
Naravno da je bilo ubistava, naravno da je prijedor i najgori primjer u RS, ali mislim.. kada bi njihove mrtve brojali , bilo bi bar 150.000 mrtvih u Prijedoru, a vratili se skoro svi.
Po cijim brojevima racunas? Onim od Prijedor-trolla...ili?
Svi se nisu vratili, to je sigurno. A bilo je puno ubijenih i to je sigurno. I ne, nije najgori primjer. Vjerovatno je najvise citirani i najvise prikazivani(a i to zahvaljujuci stranim TV-kucama koje su prve usle u konc.logor), ali imas niz takvih konc logora koji nisu snimani i gdje se svasta desavalo. Upravo jedan primjer jeste onaj logor u Luci u Brckom. Ili u Rogatici. Ili u Visegradu. Ili u Foci. Isti scenario, isti recept, ista masovnost, isti nevini.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 18:43   #93
Quote:
balkanac kaže:
Jebemgaja Vanja kada bi ih toliko pobili ne bi se imao ko vratiti...
Naravno da je bilo ubistava, naravno da je prijedor i najgori primjer u RS, ali mislim.. kada bi njihove mrtve brojali , bilo bi bar 150.000 mrtvih u Prijedoru, a vratili se skoro svi.
Pa vidi, Prijedorska opcina je prije rata imala oko 50 tisuca Bosnjaka i 6 tisuca Hrvata.

Naravno da nisu svi mogli biti ubijeni, ali malo li je cetiri-pet tisuca pobijenih.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 18:51   #94
A jel znas sta su radili Bosnjaci u Prijedoru? Poceli su stavljati barikade na kojima su stajali sa oruzjem, napali su JNA i pobili par vojnika...I sta, mi smo samo trebali stojati i gledati sta se radi?
A o broju ubijenih, ne da mi se vise ni pricati.
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 18:56   #95
Quote:
9293 kaže:
A jel znas sta su radili Bosnjaci u Prijedoru? Poceli su stavljati barikade na kojima su stajali sa oruzjem, napali su JNA i pobili par vojnika...I sta, mi smo samo trebali stojati i gledati sta se radi?
A o broju ubijenih, ne da mi se vise ni pricati.
Mene zanima jel prijedor troll dobio trajni ban ili privremeni. Ako je privremeni, onda ok. Ako je trajni, onda mi ne izgleda nesto posebno kao trajni.
Inace, na primjeru Prijedora se pokazala i dokazala struktura zlocina, organizacija, predumisljaj, masovnost.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 19:19   #96
Quote:
9293 kaže:
A jel znas sta su radili Bosnjaci u Prijedoru? Poceli su stavljati barikade na kojima su stajali sa oruzjem, napali su JNA i pobili par vojnika...I sta, mi smo samo trebali stojati i gledati sta se radi?
A o broju ubijenih, ne da mi se vise ni pricati.
A da, isto kao u Vukovaru, prvo su ustase napali JNA vojnike a onda su nenaoruzani Srbi odgovorili zestoko.

"Malo" vam je ta prica suplja, s obzirom na neke opcepoznate cinjenice.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 19:26   #97
Quote:
Vanjushka kaže:
A da, isto kao u Vukovaru, prvo su ustase napali JNA vojnike a onda su nenaoruzani Srbi odgovorili zestoko.

"Malo" vam je ta prica suplja, s obzirom na neke opcepoznate cinjenice.
Kad vec spominjes Hrvatsku, da to ne lici malo na srpske barikade...Pa ste ih onda pobili i protjerali. Ako osudjujes barikade u Hrvatskoj, onda osudi i barikade u Prijedoru.
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 19:33   #98
A kad ce se spomenuti najprviji od svih prvih ubijenih u ratu?
I naravno, velikim razlogom za rat...cak toliko?
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 19:42   #99
Quote:
9293 kaže:
Kad vec spominjes Hrvatsku, da to ne lici malo na srpske barikade...Pa ste ih onda pobili i protjerali. Ako osudjujes barikade u Hrvatskoj, onda osudi i barikade u Prijedoru.
Jeste, pobili smo i protjerali nenaoruzane Srbe samo zato sto su digli barikade.

Ajde mi reci jesu li Bosnjaci i Hrvati u Prijedorskoj opcini sravnili koje srpsko selo sa zemljom, jesu li palili, klali, pljackali i ubijali po srpskim selima kao sto su to radili Srbi sa barikada po Hrvatskoj, jesu li im u Prijedoru placali janjetom sa raznja rusenje tornja pravoslavne crkve u bilo kojem srpskom selu oko Preijedora (kao sto su Srbi iz Gline janjcima sa raznja placali srpskim vojnicima rusenje tornja katolicke crkve u Vidusevcu, ovo je zabiljezeno na snimku koji je nacinjen tijekom napada na Vidusevac)

Mi Srbe nismo pobili, nismo ih mogli stici kad su se zanogetali prema Srbiji. Jebiga, opet cinjenice.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 20:55   #100
Quote:
9293 kaže:
A jel znas sta su radili Bosnjaci u Prijedoru? Poceli su stavljati barikade na kojima su stajali sa oruzjem, napali su JNA i pobili par vojnika...I sta, mi smo samo trebali stojati i gledati sta se radi?
A o broju ubijenih, ne da mi se vise ni pricati.



http://hem.passagen.se/hambarine/prijedor.htm



Prijedor je bio općina koja nije nikada bila predmetom vojnih sukoba.

Prijedor su opkružile snage Srba i napravile ono što im se htjelo.

Hambarine je prije cetnickog divljanja brojilo 726 kuca

Narod je uglavnom raseljen, pobijen, a njegova dobra popaljena, opljackana i uništena.

Broj nestalih hambarištana danas iznosi 312 osoba.

Prvi povratak u Hambarine desio se 1999.g
Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.