Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2007., 18:03   #61
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post
zato ti u petrovoj daju knjigu...
pa su je oni napredniji pročitali odmah nakon prvog predavanja...
pa nisu imali kaj pisati...
mi smo bili u nekoj grupi u kojij kad s izvadio olovku dobro da te nisu ubili pogledom...

evo priznam. ja sam si jednustvar zapisala u cijelih 7 dolazaka koju fakat do tada nisam znala, neki syntonicin sprej za nos koji navodno pospješuje laktaciju ako zapne - al sam si to potajice napikala u blackberry. ne bi majci izvukla papir ni da me kolju
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 18:06   #62
nama su i tak rekli da ti za vijeme poroda i nakon sve kažu što pitaš.. al moraš pitat... mislim da taj sprej piše u toj knjizi..
to mi je ok (za knjigu mislim)... i tak neću sve zapamtit.. neg kad me nekaj zanima jer mi se dešava onda ću si pogledati..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 16:01   #63
Tek jucer sam vidjela da su na www.zagreb.hr stavili termine za 2.mj., a u Zvonigradskoj su vec popunjeni!!! Navodno se hrpa ljudi tamo prijavljuje jer jedini daju tecaj od 17h (na svim ostalim lokacijama je ranije).
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:27   #64
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ovo je čisti nemar osoblja....ne vejruju jer misle da ne znaš što pričaš, pogotovo ako ti je prvi porod......al zato TM može sa tobom pa ići po doktore, babicu.....toga ima u svim bolnicama, pa i vani.....
kolko sam čula, ispravite ma ako griješim, a nadam se da griješim, u Petrovoj rodilja može bit s pratnjom samo ako je on tamo završio tečaj o porodu!
btw jeste vi išle na tečajeve disanja (ak se to tak zove)? jel to pomaže?
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:30   #65
da..postoji tečaj...košta 400 kni traje 12 predavanja kroz mjesec i samo sa tim tečajem TM može sa tobom na porod......uče te disnaju, brizi o bebici, porodu...i ono što se meni sviđa provedu vas kroz rodilište, vidite box...pa vam nije sve skroz nepoznato kad dolazite rodit što dosta znači....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:31   #66
tečaj disanja polazimo... a da li pomaže - javim za par tjedana...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:37   #67
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
da..postoji tečaj...košta 400 kni traje 12 predavanja kroz mjesec i samo sa tim tečajem TM može sa tobom na porod......uče te disnaju, brizi o bebici, porodu...i ono što se meni sviđa provedu vas kroz rodilište, vidite box...pa vam nije sve skroz nepoznato kad dolazite rodit što dosta znači....
gdje to? onaj tečaj koji se reklamira u novinama, a održava se u domovima zdravlja?

a jesu ti boxovi stvarno tak koma kako se priče. Meni se super čini ono iz američkih filmova i serija kad su rodilje same u sobi ili rađaoni (možda je to samo na filmu?
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:45   #68
Quote:
Kitty Kat kaže: Pogledaj post
gdje to? onaj tečaj koji se reklamira u novinama, a održava se u domovima zdravlja?

a jesu ti boxovi stvarno tak koma kako se priče. Meni se super čini ono iz američkih filmova i serija kad su rodilje same u sobi ili rađaoni (možda je to samo na filmu?
ne.....na tečaj se prijavljuje u bolnici...neznam točno gdje se održava...ja idem u Vinogradsku a za tamo ne traže nikakav tečaj....

Ti možeš uvijek otić na tečaj u DZ...ja ću ići čisto da se još informiram iako zadnjih 10 mjeseci samo o trudnoći čitam....

JA box nisam vidjela al znam da je žena sama u njemu (i M ako ide).......budeš u predrađaoni sa drugim rodiljama dok se ne otvoriš dovoljno da ideš u box....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:47   #69
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
tečaj disanja polazimo... a da li pomaže - javim za par tjedana...
gdje to idete? ja mislim ić u dom zdravlja na trud.tečaj, al mislim da tam baš i ne pričaju puno o disanju, pa ako postoji neki poseban tečaj za disanje, vrlo rado bi išla.....
mimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 12:13   #70
gdje se moze prijaviti za tecaj u petrovoj?
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 12:16   #71
na tulifon...
pogledaj na sranicama zagreba...
maš par postova ranije www
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 18:23   #72
Quote:
mimma kaže: Pogledaj post
gdje to idete? ja mislim ić u dom zdravlja na trud.tečaj, al mislim da tam baš i ne pričaju puno o disanju, pa ako postoji neki poseban tečaj za disanje, vrlo rado bi išla.....
hodam na vježbe za trudnice - pa tam i dahćemo usput
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 19:47   #73
di ideš na vježbe za trudnice?
mimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 15:59   #74
disanje, disanje

Svi kažu kako je disanje jedna od najbitnijih stvari kod poroda. Nigdje nisam uspjela doć do informacije GDJE NAUČITI DISATI??? Dal postoji neki tačaj, nešto, a da se ne odnosi na tečajeve za trudnice po bolnicama jer je nemoguće doć na red.... da li se to može naučiti na vježbama za trudnice, npr. kod fizioterapeutkinje Ive Kolić koju namjeravam posjetiti....
bila bi neizmjerno zahvalna na bilo kakvoj informaciji
mimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 18:00   #75
spojeno s tecajevima

evo i dio prenesenog iskustva s jednog tecaja, mozda ti pomogne:

Simptomi početka poroda
-sigurni:trudovi ,istjecanje plodne vode
-nesigurni:ispadanje zaštitnog čepa

Razlika između lažnih i porodnih trudova
-lažni:javljaju se u velikim razmacima,bez pravilnosti u pojavljivanju
-pravi:učestalo pojavljivanje u relativno pravilnim vremenskim razmacima koji se postepeno smanjuju dok se intezitet trudova pojačava

Razlozi za odlazak u rodilište
-trudovi svakih 10 min. koji traju više od pola sata
-istjecanje plodne vode
-krvarenje


Metode samopomoći:duboko trbušno disanje (udah na nos uz širenje trbušne stjenke i polagani izdah na usta) za vrijeme trajanja truda;opća relaksacija i normalno disanje u pauzi između trudova

Položaje za relaksaciju i disanje možete odabrati sami ,uvježbavajući otkrijte koji su vam najudobniji

Trudovi

-faza vrlo jakih trudova: osjećaj vrlo jake boli uz presjecanje kod udaha ,osjećaj da treba prestati disati dok prođe trud

Metode samopomoći:ubrzano grudno disanje (udah i izdah idu kroz usta ) ,uz povremene udahe normalne dubine dok traje trud ;relaksacija i normalno disanje u pauzama

-faza mješanja:vrlo jaki trudovi uz refleksnu potrebu da se tiska kod još nepotpunog procesa otvaranja maternice (nikako tiskati, može doči do ozljeda bebe;stvaranje hematoma na glavici)

Metode samopomoći:ubrzano grudno disanje ,za vrijeme trajanja refleksa za tiskanje dugački,polagani izdasi kako bi se spriječilo tiskanje ;normalno disanje po potrebi za vrijeme trajanja truda i u pauzama između trudova

-faza izgona:završen proces otvaranja maternice i rotiranje bebine glave

Pravilno tiskanje:akcije trbušnih mišića uz opuštanje mišića zdjeličnog dna i zadržavanja daha dok traje trud (kao da brzo mokrite) ;po potrebi nekoliko površnih grudnih udaha dok traje trud ;tiskajte svom snagom

__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:06   #76
Quote:
mimma kaže: Pogledaj post
Svi kažu kako je disanje jedna od najbitnijih stvari kod poroda. Nigdje nisam uspjela doć do informacije GDJE NAUČITI DISATI??? Dal postoji neki tačaj, nešto, a da se ne odnosi na tečajeve za trudnice po bolnicama jer je nemoguće doć na red.... da li se to može naučiti na vježbama za trudnice, npr. kod fizioterapeutkinje Ive Kolić koju namjeravam posjetiti....
bila bi neizmjerno zahvalna na bilo kakvoj informaciji
1. jesi iz ZG?

AKo jesi onda možeš u bilo koji Dom Zdravlja na besplatni tečaj (traje 2 dana po 3sara) ili na neki tečaj koji se plaća a koji organizira Petrova bolnica ili SV. Duh (traje 12 predavanja kroz mjesec dana i košta 400 kn).....

AKo ideš na tečaj u bolnicu u kojoj ćeš rodit uključen je i obilazak rađaone.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 11:09   #77
ma jesam iz zg.... i znam za sve te tečajeve al u bolnici je nemoguće doć na red, npr. za merkur ( di mislim rodit) naručuju za idući termin tečaja tek u 5 mj. kad već trebam rodit....to nema smisla..... a za dom zdravlja sam čula da se baš ne uči disat, nego samo to spomenu.... mislila sam da postoji nešto kao tečaj samo za disanje...al očito ne.... :-((
mimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 11:32   #78
J aću ići u Grižansku i cure koje su bile rekle su da su imale i vježbe disanja.....ovisi kako gdje predaju...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 11:50   #79
na tečajevima obavezno se pokazuje disanje (nije ko u američkim filmovima da se leži na podu sa mužićem iza leđa i onda zajedno dišete, ali ipak se pokazuje kako i kada disati)
ako zahtjevate da više objasni ona će više objašnjavati. možete i probati i sve je vrlo poučno.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 14:12   #80
ako hoću rodit u vinogradskoj, imaju li oni tečaj? di bi mi bilo najzgodnije to obavit? merci
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.