Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 10:03   #501
meni su nakon stanke od diane 35 nakon 2 godine počele izbijati ogrome tvorbe po bradi! baš su grozne! zapravo to su dva ili tri prišta u jednoj ogromnoj gromadi! ne daju se istisnuti, bole kao blesavi i strašno izgledaju!

uglavnom, lice mi je bilo super čisto već godinama i nisam spremna na ovu gamad ponovno, pogotovo sad kad više nisam ni blizu puberteta! otišla kod kozmetičara na čiščenje i glikolne kiseline. na drugom tretmanu mi žena spalila kožu! doslovno kao da sam imala teške opekline od sunca. cijela faca mi je bila crvena, bolna i užarena! ostavila mi je kiselinu predugo na licu, a stavila ju je na svježe ranice koje je napravila čiščenjem. bilo je pregrozno, htjela sam uzeti bolovanje da me takvu ljudi ne gledaju ali izdržala sam!

sad se sve smirilo i ok mi je lice. kraste su otpale, prištevi se osušili ali sam odlučila preventivno djelovati pa sam počela uzimati suhi pivski kvasac u kapsulama, lice perem s afrodita aha pjenom za čišćenje (predobra!!! lice mi nikad nije bilo tako glatko i skine svu masnoću, da ne govorim o miteserim po nosu!) a preko noći držim na licu afroditin aha fluid s kristalima koji stvarno uklanja flekice od gamadi!
amber lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 00:02   #502
Prištići po rukama i cijelom tijelu

Otkad sam dijete imala sam prištiće po rukama, i kako sam istiskivala prištiće...dobila sam ožiljke po rukama, i proširili su se i na noge...ali samo malo...

dali itko ima iskustva s time i da mi pomogne kako se više riješiti prištića, i kako se riješit ožiljaka. Inače imam jako suhu kožu. I imam 21 godinu.

Ako tko zna koju kremu ili nesto nek mi napise...

UNAPRIJED HVALA
__________________
Jina Jei Shop
Jina Jei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 19:38   #503
prištići

kako ih se riješiti??
annch is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.04.2011., 18:57   #504
Rješenje?

Elicina krema (40 gr)
Poboljšava pigmentaciju mrlja, aktivnim čišćenjem pora omogućuje povratak prirodne boje kože. Uklanja odumrle stanice kože, hrani je prirodnim kolagenom i elastinom, izglađuje i omekšava zahvaljujući alantoinu. Dnevna aplikacija za sve vrste kože pomaže u tretmanima akni, strija, sunčanih pjega, bora i ožiljaka.
Posebna formula za osjetljivu i suhu kožu sa dodanim hidratizatorima, pogodna za djecu i odrasle, posebno pogodna za bore.
Cijena prava sitnica, 400 kuna u našim ljekarnama, za 40 gr., zato je hvala Bogu ima na ebay-u, tamo košta 150 kuna i put iz Amerike gratis, ja ću probati pa vam javim kako djeluje.
eto malo članaka o tome:
1. http://www.tportal.hr/funbox/funtime...otiv-bora.html
2. http://www.naosplus.com.hr/hr/elicina/elicina.html
sanja1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 16:12   #505
Pozdrav svima

Kroz pubertet sam se borio s aknama i prošao sam dosta(roaccutane itd) i evo nemam više ni na licu ni na leđima(srećom ni ožiljaka),ali na prsima mi svako otprilike pola godine izbaci ogromna potkožna akna i traje desetak dana i prođe.Dermatologinja kaže da mi je tu nekakvo žarište.Ta se akna uvijek pojavljuje na istom mjestu i tu imam ožiljak(jedna udubina).Je li netko imao takvu situaciju i dokle to traje jer meni traje već dvije godine a nigdje drugdje više nemam akne?
HAJDUK BOY is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 09:41   #506
Akne i loša prehrana

Nakon dužeg eksperimentiranja s prehranom,zaključio sam da mi loša prehrana utječe na pojavu akni...nakon što pojedem bilo što s lošim masnoćama(čak i malo) par novih akni mi se pojavi u roku par sati...znači prehrana mi je bazirana samo na posnom siru,piletini,ribi,grahu,mahunama i povrću (i tu i tam jaja)..s ovakvom prehranom su mi akne nestale za 90% no problem je što nemogu u svakom trenutku imat neš s ovog jelovnika..često sam u pokretu i moram neš uzet vani za jest (komad pice,hamburger,hodog i sl.) i naravno nakon što pojedem to ubrzo mi se pojave 2-3 akne..nema dvojbe da je prehrana ta koja utječe na pojavu novih akni,zbilja sam dugo eksperimentirao s tim i 110% sam uvjeren da je to razlog..ono što me zanima zaš mi tijelo tak burno reagira na čak najmanji unos junka? radio sam kompletnu krvnu sliku i sve je u redu..možda mi fali nekog minerala,vitamina? funckija jetre?
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 21:28   #507
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Nakon dužeg eksperimentiranja s prehranom,zaključio sam da mi loša prehrana utječe na pojavu akni...nakon što pojedem bilo što s lošim masnoćama(čak i malo) par novih akni mi se pojavi u roku par sati...znači prehrana mi je bazirana samo na posnom siru,piletini,ribi,grahu,mahunama i povrću (i tu i tam jaja)..s ovakvom prehranom su mi akne nestale za 90% no problem je što nemogu u svakom trenutku imat neš s ovog jelovnika..često sam u pokretu i moram neš uzet vani za jest (komad pice,hamburger,hodog i sl.) i naravno nakon što pojedem to ubrzo mi se pojave 2-3 akne..nema dvojbe da je prehrana ta koja utječe na pojavu novih akni,zbilja sam dugo eksperimentirao s tim i 110% sam uvjeren da je to razlog..ono što me zanima zaš mi tijelo tak burno reagira na čak najmanji unos junka? radio sam kompletnu krvnu sliku i sve je u redu..možda mi fali nekog minerala,vitamina? funckija jetre?
i meni je tak trudim se jest ono sto manje masnoce znaci pazljivo gledam sta kolko ima masti u 100g
pogotovo mlijecne proizvode( jogurt jedino pijem)

ja imam jos jedan problem -.-""
svaki put kad mi se dogodi
http://en.wikipedia.org/wiki/Ejaculation
lice mi EXPLODIRA

tjednima nisam "udarao"
i danas ujutro
http://en.wikipedia.org/wiki/Nocturnal_emission

jbg to ti je tak od osobe do osobe
f0pis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 09:40   #508
haha i meni se znalo pogoršat(još i sad) nakon ejakuliranja..malo sam guglal o tom..fora je da se sexualnom napaljenošću i/ili ejakuliranjem stvara višak hormona koje jetra mora neutralizirat tak da ti to na isto dođe ko s mastima koje jetra isto mora procesirat..ključna riječ kod akni je jetra..ona neutralizira sve otrove i viškove koječega u tijelu..tak da gledaj s aspekta jetre da ju ne preopteretiš koječim..čim manje alkohola i loših masti,čim više antioxidansa koji pomažu jetri u neutraliziranju..ma ja sam izbacil i jogurt iz prehrane,tih 3g masti u 100g mi je previše..al pazi..skužil sam da mogu jest hranu s masnoćama i ne stvara mi probleme sve dok ne kombiniram masti s ugljikohidratima,ta kombinacija se dost teško rastvara u tijelu..npr. jedem samu ribu bez ičega il bilokakvo meso bez ičega,bez kruha bez ikakvih dodataka..isto tak počni koristit maslinovo ulje za pečenje ak ga već ne koristiš..jedini mlijčeni proizvod koji jedem je posni sir i to onaj iz lidla za 10 kn..uopće nema masti..počni i po purećoj salami drmat,to je jedina salama/šunka koja nema masnoća..a ovo s sexualnom aktivnošću..skužil sam da sama sexualna napaljenost izaziva još veće probleme s aknama,bar meni,neg samo ejakuliranje..probaj seksualnu aktivnost svest na 1-2x tjedno i to da u međuvremenu nebudeš sex.napaljen jer to isto stvara problem s hormonima..eto to sam bar ja skužil da mi pomaže
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 10:05   #509
Upjump,mislim da bi trebao promijeniti dermatologa,jesi probao piti Roacuttane?Ako si u Zg,dobra dermatologica ti je Jasna Lesić
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:44   #510
i još neš,ejakulacijom izgubiš dost cinka pa ga probaj uzimat u šumećim tabletama(12 kn u dm-u) ak ne jedeš dost mesa i jaja..on je i glavni element za reguliranje hormona..nekim ljudima je pomogo dost..i ne zaboravi pit puno vode bar 3l kroz dan
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 22:26   #511
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Upjump,mislim da bi trebao promijeniti dermatologa,jesi probao piti Roacuttane?Ako si u Zg,dobra dermatologica ti je Jasna Lesić
evo ja idem doktorice Lesić pa da iznesem svoja iskustva

prvi put sam dobila oko 11. mjeseca akne, i vec u 1. mjesecu sam posjetila dermatologa zbog velikog straha od oziljaka! uglavnom prvo mi je dala antibiotik i poslala me na gro pretraga koje su pokazale u cemu je problem - u snizenom hormonu progesteronu.
nakon sto su se akne smirile pocela sam ici na kemijske peelinge koji su pomogli za crvene flekice. uglavnom mogu reci da sam zadovoljna, iako mi tu i tamo izade koja akna koja stvori novu flekicu tako da su stare prosle no imam ih jos nekoliko na licu. cekam da u potpunosti produ pa da vidim hoce li mi ostati rupice na licu.
samo, eto ima jedna stvar koju mi je doktorica rekla a to je da se nikako ovo ljeto ne izlazem suncu, samo pasivno sa viskom zastitnim faktorom. naime, radi se o tome da kada imate "mlade" oziljke od akni oni na suncu potamne tj. dode do pigmentacije i zato ostanu te trajne mrljice. znaci tko ima svjeze oziljke - faktor 50 i bjezi u hlad

doktorica je ok, no ponekada me zivciralo sto sam ja htjela da cijeli taj proces krene brze
malaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 23:29   #512
Ja sam prije par godina išla kod dr.Meštrović koja radi s dr.Lesić jer su mi izbijali periodično prištići.Pošto sam tada tek bila izašla iz teen god. (imala sam oko 20,21)prvo je dr.htjela isključiti opciju da je neki produženi pubertet.Nakon toga sam radila hrpu pretraga ,imala sam loše nalaze štitnjače...također sam pila antibiotik i kasnije Yasmin i lice mi je bilo super...međutim neko vrijeme nisam pila kontracepciju i prije 2 i pol mj.sam počela piti Lyndinette i ten mi je podivljaoA uskoro ću najvjerojatnije ići na put i zaista moram imati do tad dobar ten i ne znam kojim najbržim putem da to dobim??Otići cu ponovno kod dermatologice,ali sve to polako kod njih ide...možda da popijem neki jači antibiotik samo da dobijem taj efekt?Uglavnom se radi o sitnijim prištićima i crvenilu,ali baš ih hrpa izbija...

Zadnje uređivanje evelyn : 19.05.2011. at 23:34. Reason: krivo napisano
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 16:47   #513
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Ja sam prije par godina išla kod dr.Meštrović koja radi s dr.Lesić jer su mi izbijali periodično prištići.Pošto sam tada tek bila izašla iz teen god. (imala sam oko 20,21)prvo je dr.htjela isključiti opciju da je neki produženi pubertet.Nakon toga sam radila hrpu pretraga ,imala sam loše nalaze štitnjače...također sam pila antibiotik i kasnije Yasmin i lice mi je bilo super...međutim neko vrijeme nisam pila kontracepciju i prije 2 i pol mj.sam počela piti Lyndinette i ten mi je podivljaoA uskoro ću najvjerojatnije ići na put i zaista moram imati do tad dobar ten i ne znam kojim najbržim putem da to dobim??Otići cu ponovno kod dermatologice,ali sve to polako kod njih ide...možda da popijem neki jači antibiotik samo da dobijem taj efekt?Uglavnom se radi o sitnijim prištićima i crvenilu,ali baš ih hrpa izbija...
joj bila sam jednom kod mestrovic kada lesicke nije bilo. zapravo mi je ona jos simpaticnija i stvarno mi je posvetila jos i vise vremena i sve mi detaljno objasila. cak sam se htjela kod nje prebaciti, no bilo mi je neugodno kada rade skupa
hm...ja ne znam koje je najbrze rjesenje, najbolje da odes dermatologu, oni su ipak za to najstrucniji...
malaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 11:28   #514
Exclamation Prištiči

Zna li netko neke nacine (bilo koje, preparate, prirodno ljecenje, tablete) znaci bilo sta pa cu probat sta mogu! Najvise ih imam po obrazima i celu. Plz pomagajte!
NitroGenium007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 13:29   #515
Ja sam imala akne prije godinu dana i to ne bi poželjela ni najgorem neprijatelju. Bilo ih je najviše po obrazima i bradi. Inače imam jako svijetlo i osjetljivo lice i sredstva koja mi je preporučio dermatolog su mi više iziritirala kožu a manje pomogla (clindamicin,skinoren,dercome, differin gel). Lice mi je bilo toliko upaljeno i crveno da to nisam mogla prekrit niti sa deset slojeva pudera. Okrenula sam se prirodnijim sredstvima da ne završim spaljene face. Svako jutro i večer bi ispirala lice u octu razrijeđenom s vodom koji super čisti i ne iritira, onda bi namazala s uljem od kantariona koje ublažava crvenilo i ožiljke. Svaki dan bih pila jednu litru čaja od majčine dušice. Od toga mi se akne nisu više pojavljivale. Danas mi je lice kao nekoć i konačno mogu van bez teške šminke.
Lady Ponsonby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 14:18   #516
Malo kasnim, ali i mene muce pristici :S
Kao svi govore pubertet, proci ce. Umm, nebi bas rekla -.-
a sve zive kreme i sprejevi, nista ne pomaze!

nema druge nego čekati!?
Iskra5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 19:39   #517
Imam prist na uha

Pozzz, nemogu busit uva jer imam pristeve tam, na desnoj strani mi je velik i boli na dodir, dok je na lijevom manji od rize i ne boli, ali mice se, to je potkozni prist, ne diram to i bla bla, kako to prije uklonit, da mogu otic busita svoje blatobranee
Robzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 15:33   #518
AKNE

Mene su akne mučile dugi niz godina, i nakon mnoštva isprobanih losiona i kremica, od jeftinijih do jako skupih, pronašla sam što mi odgovara....

Jednom sam si onako tek toliko da uzmem neki losion za lice uzela u DM-u Balein sa salicilnom kiselinom! i ujutro sam se probudila bez ijednog novog prištića (a inače obavezno svako jutro po par malih novih) .... i nakon tj dana osjećala sam poboljšanje, osjećala sam da mi to paše licu i kupila cijeli set ( i korektor u boji, gel za umivanje, i noćnu kremu) i odonda sve to koristim i lice mi je suuuuuper!!!

korektor u boji kože je odličan, ako se i pojavi koji prekrijem s njim, i znam da mi je prištić sakriven i to s nečim zdravim, a ne puderom ili sl.

Eto htjela sam to iskustvo podijeliti s vama! Ne znam kako će kome odgovarati, ali vrijedi probati jer ne košta puno, sve je do oko 20 kn! Ja imam mješovitu kožu i meni pomaže!

Dakle, pokušate ubiti akne i prištiće Balea preparatima sa salicilnom kiselinom i cinkom (tamnoplava linija proizvoda).

To su moje preporuke, meni pomaže pa nadam se da će još nekome!!!
nataly2710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 02:06   #519
Prištići na ramenima

Bok
Imam problem. Imam prištići na ramenima. Nisu gnoji, sitni su, teško se istiskuju, ne svrbe i estetski su odvratni. Imam maturalac ubrzo pa bih vaz zamolijo da mi ,ako znate išta šta pomaže to i kažete
Hvala
dragon R.I.P is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 10:51   #520
ja ih dobivam kad dođe ljeto, kao reakciju na sunce i to ako se nisam dobro namazala kremom.......izgleda gadno ali prođe za par dana.
ne pada mi na pamet stiskati prištiće, ne razumijem ljude koji to rade fakat. idi dermatologu, on će ti najbolje znat..... ja se moram mazati kremom s faktorom da mi se to ne događa.
anita j is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.