Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2007., 10:30   #61
šta dečko kaže na to (ili sam propustila)
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:32   #62
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Naravno, da je posvajanje išlo u slučaju da rodi.

Dakle, hipotetski, ako si neplodan ili ti je žena neplodna i ne želite surogat mamu, vi na tvoju inicijativu NEĆETE posvojit tuđe dijete.
ni pod razno, bar sada tako razmisljam.
miki3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:34   #63
Quote:
miki3 kaže: Pogledaj post
mogu se slozit ako ona moze biti stolar, ipak muskarac moze raditi sa zanatom ali zena tesko, a kada sam rekao skolu mislio sam na fakultet, a to je ipak jos 5-6 godina da neko izdrzava njih dvoje. i da, taj stolar po citav dan radi, nosa daske, radi sa opasnim masinama gdje se greske placaju rukom, a ti negdje sjedis, malo radis a vise si po forumu. ali, ovo je samo moje misljenje i svako treba za sebe da razmislja, pogotovo u ovakvim situacijama.
to su gluposti. Evo, i moja frizerka zarađuje više od mene. I? Plus, to što sam danas doma, ne znači da inače ne radim... itekako ja svoju plaću zaradim!
Uostalom, cura može završit i fax i sve što treba, samo ako ima potporu roditelja i/ili prijatelja. Mislim, ona najbolje zna kakvu situaciju ima doma i koja odluka joj je najbliža srcu.
__________________
Nekad je lakše pisat, nekad čitat.
MeDiOkRiTeT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:36   #64
Quote:
MeDiOkRiTeT kaže: Pogledaj post
to su gluposti. Evo, i moja frizerka zarađuje više od mene. I? Plus, to što sam danas doma, ne znači da inače ne radim... itekako ja svoju plaću zaradim!
Uostalom, cura može završit i fax i sve što treba, samo ako ima potporu roditelja i/ili prijatelja. Mislim, ona najbolje zna kakvu situaciju ima doma i koja odluka joj je najbliža srcu.
to ja od pocetka govorim, a tu ubrajam i materijalnu situaciju.
miki3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 11:49   #65
Ovo je samo jedan od dokaza da treba pojačati seksualnu edukaciju kod omladine, skidanja tabua, razbijanja konzervatizma, kako u školama tako i u obiteljima!

Možda će to pospiješiti situaciju da djeca ne rađaju djecu!!!

lanzzeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 11:54   #66
Znam da je abortus rizičan i sve, ali nije li to jedina opcija... Da se moja cura nađe u takvoj situaciji ne bi puno razmišljao... Odmah bi našao varijantu za abortus...
Dolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:05   #67
Quote:
Šeećeru! kaže: Pogledaj post
Točno,mila...Za većinu žena je jedna od najvažnijih stvari na svijetu biti mama.
Razmišljanja ti idu u dobrom smijeru.
Muža možeš promijeniti uvijek,udati se ili ne udati,igrati se čak i sa 70g,ali samo jednom u životu imaš dilemu,izvršiti prvi abortus
Učini sve što je potrebno da do toga ne dodje.
Jeste izlizano,ali djeca su blagoslov....
Ali ipak da sam ti ja mama....tako bih te našopala
Ali bih svakako učinila ono što je najbolje za tebe i za nekoga ko jako želi doći na ovaj svijet...
Ali mora stvari da gleda i sa medicinskog aspekta
vojvodina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:07   #68
Samo mi reci da li imas ispod 16 godina?
vojvodina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:13   #69
Ako je mladja od 16 godina ,sanse da bude zdrava osoba kad poraste(misli se na Tinu),su male.
Postavi ti ovu temu na podforum zdravlje
vojvodina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:14   #70
Quote:
vojvodina kaže: Pogledaj post
Samo mi reci da li imas ispod 16 godina?
Ne, nemam ispod 16...
tyna:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:15   #71
Posto si nisi mladja od 16 imas velike sanse za uspesan porodjaj i za nastavak zdravog zivota
vojvodina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:18   #72
Quote:
tyna:-) kaže: Pogledaj post
Ne, nemam ispod 16...
Dobro je
vojvodina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:26   #73
Gledajte vi meni stalno pričate o abortusu,ali sagledajte malo i drugu opciju. Da ja rodim to djete.Novci mi uopče nisu problem..tako da se oko toga netreba raspravljat...Dečko mi zna da sam trudna..ali jajo mi je drago da nemam tebe Dolf za dečka jer nemaš baš razumjevanja..nije u redu što si reko da ti cura ostane trudna da nebi ni razmišljao nego bi odmah na abortus..Pa jel nebi trebali oboje razmisliti!!Nisi samo ti u pitanju!!!!Možda to tvoja cura nebi željela.Možda sada misli da bi išla na abortus,ali da se nađe u mojoj poziciji nebi joj bilo baš svejedno!Kao što nije ni meni..Pa ipak je to moje djete...Mislim da sam ja već zapravo odlučila..Mislim da ću ga roditi,ali moram sagledati sve opcije...Iskreno,ja odbijam pomisao na abortus što ste vjerojatno i sami skužili..Ja sam sada jako zbunjena i neznam što bih...
tyna:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:28   #74
Quote:
tyna:-) kaže: Pogledaj post
Gledajte vi meni stalno pričate o abortusu,ali sagledajte malo i drugu opciju. Da ja rodim to djete.Novci mi uopče nisu problem..tako da se oko toga netreba raspravljat...Dečko mi zna da sam trudna..ali jajo mi je drago da nemam tebe Dolf za dečka jer nemaš baš razumjevanja..nije u redu što si reko da ti cura ostane trudna da nebi ni razmišljao nego bi odmah na abortus..Pa jel nebi trebali oboje razmisliti!!Nisi samo ti u pitanju!!!!Možda to tvoja cura nebi željela.Možda sada misli da bi išla na abortus,ali da se nađe u mojoj poziciji nebi joj bilo baš svejedno!Kao što nije ni meni..Pa ipak je to moje djete...Mislim da sam ja već zapravo odlučila..Mislim da ću ga roditi,ali moram sagledati sve opcije...Iskreno,ja odbijam pomisao na abortus što ste vjerojatno i sami skužili..Ja sam sada jako zbunjena i neznam što bih...
Sta te briga sta ovi kazu.
Rodi dete ako ti zelis.


Sta kazu vasi roditelji u vezi deteta?
vojvodina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:32   #75
Ajme,sad sam ovo pročitala.Mislim,sorry tina al ne žalim te.Sama si kriva i znala si kakve su posljedice.Nemoj sad ovo kaj pišem shvatit kao neku uvredu.Naravno da mi je i žao kaj si ostala trudna jer si mlada i cijeli život je pred tobom.A dečko je još stariji od tebe,znači da je on punoljetan!
Gle,najbolje ti je da razgovaraš sa starcima,oni će ti jedini pomoć,nitko više.A dečko,nadam se da će stat uz tebe i dobro razmislite prije svake odluke koju donesete.
I daj reci kolko imaš godina točno i koliko si dugo trudna?? pozdrav
i znaj da će sve bit u redu...šta god da odlučila...
ali pobačaj...ja nebi nikada...imala bi to na savjesti cijeli život...
tvoja odluka-tvoj život
 
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:35   #76
Quote:
Dario378 kaže: Pogledaj post
ja imam frendicu ima 16 god i rodila dijete prije par mjeseca i sad je sretna
Samo mi, molim te reci dali je imala kakvih komplikacija za vrijeme trudnoće?
tyna:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:39   #77
Quote:
tyna:-) kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, ali mislim da ipak nebi ja to mogla napraviti..Znam da ću jednoga dana žaliti ako napravim abortus!!!Kažeš:"...Nekažem da jednoga dana nećeš biti excellent mama",ali nemora biti da ću uopće više moći biti mama..Prvi abortus može biti vrlo rizičan,azna se i desit da više nikada neću moći imati djecu..Onda kad to budem željela, možda Bog nebude dao!!!!
Ako ne želiš na abortus samo radi mogućnosti da ćeš ostati neplodna...

Dijete možeš usvojiti i voljet ćeš ga. Ljudi se vežu za nećake, susjedovu djecu, i vole ih. Ljudi se vežu za kućne ljubimce i vole ih ko vlastitu djecu. Majčinska ljubav nije pojam rezerviran za biološke majke.
Quote:
lanzzeti kaže: Pogledaj post
Ovo je samo jedan od dokaza da treba pojačati seksualnu edukaciju kod omladine, skidanja tabua, razbijanja konzervatizma, kako u školama tako i u obiteljima!
U srednjoj, ja i cura s kojom nisam bila nešto bliska smo skupa picale cijeli dan. I tako smo u priči došle i do kontracepcije. Njoj je bilo strašno čudno što koristim kondom svaki put. Sama je rekla da zna da treba koristiti kontracepciju, ali pilule joj se ne piju, a s kondomom joj nije gušt. I što da ti rečeš takvoj osobi?

Jedna prijateljica svaki mjesec iščekuje menstruaciju. Svaki mjesec je trta hoće li doći. I uvijek veli počet se štitit. Ajde što se ona ne štiti, meni nije jasno kako ima snage svaki mjesec proživljavati dane u trti, s pustim mislima i pretpostavkama u glavi.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:40   #78
Quote:
tyna:-) kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, ali mislim da ipak nebi ja to mogla napraviti..Znam da ću jednoga dana žaliti ako napravim abortus!!!Kažeš:"...Nekažem da jednoga dana nećeš biti excellent mama",ali nemora biti da ću uopće više moći biti mama..Prvi abortus može biti vrlo rizičan,azna se i desit da više nikada neću moći imati djecu..Onda kad to budem željela, možda Bog nebude dao!!!!
čini mi se razmišljaš kao zrela i odgovorna cura. dogodilo se šta se dogodilo. znaš kako kažu - poslje je*anja nema kajanja. ispočetka će ti bit teško ... od priznanja roditeljima, pa suočavanja sa okolinom i odgajanjem djeteta, ali vjerujem da će sve bit u redu ... najbitnije je imat dobru volju i nečiju potporu, a onda se sve može organizirat.

sigurna sam da ćeš bit super mama i želim da ti beba bude zdrava i sretna.
lepoglava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:42   #79
Jesi ti bila u doktora na pregledu? Koliko si trudna?
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:43   #80
bit ce sve ok.nemoj se bojat.samo moras otic do doktora, reci sta imas, i oni ce znat najbolje kako pazit i kontrolirat trudnocu, i pitaj ih sta god zelis, savjetuj se s njima i uvezi prehrane, pica, lijekova koje nikako ne smis uzimat.
uglavnom, bit ce dobro, ipak sam radila u bolnici i ima puno mama maloljetnica.
nemoj nikako na abortus, to je nesto najgore sta covjek moze uciniti.
ljubičica.split is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.