Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2008., 12:01   #41
Quote:
vista kaže: Pogledaj post
meni je isto tlak malo visok, al gin mi je reka da je još ok. navodno nije problem gornji, nego donji, koji ne bi smio preć 100.
donji mi nikada ne prelazi 90,ali taj gornji zna skočiti
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 12:05   #42
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
151/90/90 nije jako visok tlak. Kućni tlakomjeri imaju odstupanja po 10.

A da ti pitaš ginekologa. Ne bih znala i ne bih htjela nešto reći krivo.
Ma pitala sam je,a ona meni da si maznem Normabel ili apaurin,ja njoj da mi to kljukanje tabletama i nije neko rješenje i na tome je ostalo (to je naravno bio razgovor sa socijalkom) - sljedeći tjedan idem kod privatnice,pa ću vidjeti šta će mi ona reći.
Meni je tlak uvijek bio nizak,pa sam je baš zato htjela pitati šta bi to moglo uzrokovati tako nagli skok,ali ne,njoj je rješenje svega Normabel - nećeš vjerovati ali kad god sam došla kod nje i rekla da imam problem s ovim ili onim,ona bi mi odrezala da si popijem Normabel - u najmanju ruku ko da sam otišla kod psihijatrice,a ne kod ginićke.
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 12:13   #43
a čuj, ja imam nizak tlak također.

Može biti svašta, nagla nervoza, zatim sama trudnoća kako znaš radi promjene u ženi.

ali svejedno nemoj se sa tim zezati i dobro je da si reagirala. Pitaj privatnicu kada ideš obavezno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 12:17   #44
A da,evo budem si mjerila tlak po nekoliko puta pa ću joj to pokazati na pregledu...
Znam da su Julišku držali preko tjedan dana u bolnici jer joj je izmjeren tlak blizu 140,a ovo kod mene je bilo daleko veći i nikom ništa - ništa ja njima više ne vjerujem
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 12:19   #45
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
A da,evo budem si mjerila tlak po nekoliko puta pa ću joj to pokazati na pregledu...
Znam da su Julišku držali preko tjedan dana u bolnici jer joj je izmjeren tlak blizu 140,a ovo kod mene je bilo daleko veći i nikom ništa - ništa ja njima više ne vjerujem
ovako, kada mjesriš tlak.. moraš ga mjeriti u isto vrijeme. Znači ako ga mjeriš u 9 ujutro neka to bude svaki dan u 9 ujutro i u 9 navečer.

nemoj sa njim varirati u mjerenju jer onda nije nalaz vjerodostojan
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 12:23   #46
I budem,jer imam onaj kartončić gdje mogu upisivati izmjerene vrijednosti
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 12:26   #47
Kad je meni privatnica izmjerila tlak 150/90 poslala me na kompletnu internističku obradu. No, moja mi dr opće prakse nije htjela dati uputnicu nego je tražila da prvo kroz par dana mjerim 3x dnevno tlak i zapisujem ga. I stvarno, bio je mi je skroz ok - par puta je malo skočio ali uglavnom je bio ok. Morala sam paziti na prehranu (već su ti cure napisale - nikako ne slano) što je značilo izbjegavanje suhomesnatih proizvoda, konzervirane hrane, gricakilca itd.
Međutim, znam curu koja je tako kao ti pred kraj imala malo viši tlak i zadržali su je u pertovoj čak 3 tjedna jer iako dobila je lijekove za snizivanje tlaka i , naravno, normabel, tlak joj nije padao. Ali nedavno je rodila (carski) i sve je 5 i s njom i bebom.
Ali otiđi privatniku za svaki slučaj pa da budeš sigurna jer ovo su samo naša iskustva...
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:20   #48
Na svakom pregledu kod moje ginekologice (koju baš ne simpatiziram) mi je tlak bio 140/90.Za njega kažu da je gornja granica koju toleriraju i ako mi bude viši od toga da ću morati u bolnicu.
U bolnici sam završila u 32 tjednu zbog nekih drugih stvari i tamo su mi mjerili tlak 4 puta dnevno tjedan dana i uvijek mi je bio normalan.Kad sam sljedeći put došla kod svoje doktorice opet mi je bio visok.Možda je ona bila kriva za visok tlak jer smo se par puta zakačile pa sam uvijek išla u nekom grču k njoj.
Ipak, u jednom trenutku za vrijeme poroda tlak mi je skočio na 170/130 i pala sam u nesvijest.Tada mi je doktor rekao da sam trebala piti tablete za tlak u trudnoći bez obzira što se visok tlak povremeno pojavljivao.
Ko bi ih znao,svatko priča svoje.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:38   #49
Ovako,
normalan tlak je 120/80
odstupanja se toleriraju +/- 20
dakle 140/100 je gornja granica a 100/60 je donja...ja imam ovaj 100/60 pa mi kažu da je to normalan tlak a ne niski...(prije trudnoće mi je bio niži...)
A šta se tiče tlaka u trudnoći normalno je da naraste jer imamo skoro duplo veći volumen krvi nego u normalnom stanju tako da...to je logično!
Znam da se neke trudnice u slučaju pre visokog tlaka pošalju na carski rez...valjda je to najgore šta se može desit (bar se nadam ) tako da se ne brinete puno! I nemojte puno soli konzumirat tj nikakve dodatne soli jer sol veže vodu što diže tlak!
(a ja sve ovo moram obrnuto da mi malo naraste tlak heheh )
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 17:35   #50
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Ovako,
normalan tlak je 120/80:
da ako je to po knjiškom primjeru. a čuj nismo svi isti. Pikacu ima niski tlak kao i ja

Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
A šta se tiče tlaka u trudnoći normalno je da naraste jer imamo skoro duplo veći volumen krvi nego u normalnom stanju tako da...to je logično! :
jest logično ali može biti i opasno

Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
I nemojte puno soli konzumirat tj nikakve dodatne soli jer sol veže vodu što diže tlak
to je točno,ali opet treba otići doktoru
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 17:49   #51
Ja sam pitala ginekologa da li je normalan tlak 110/60 a otkucaji 120. Reće mi da je to sve ok i da je bolje da je niži nego viši
Što se tiće visokog tlaka izbjegavajte kavu, a obavezno se nakljukavajte češnjakom, recepti iz bakine kuhinje
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:00   #52
Quote:
micikamikic kaže: Pogledaj post
Ja sam pitala ginekologa da li je normalan tlak 110/60 a otkucaji 120. Reće mi da je to sve ok i da je bolje da je niži nego viši
Što se tiće visokog tlaka izbjegavajte kavu, a obavezno se nakljukavajte češnjakom, recepti iz bakine kuhinje
Je, to je istina da je bolje niži nego viši...jer od visokog te može strefit čuka a od niskog...hm...malo mi se zamanta i zacrni, slabost neka, ali dobro...preživit ću...dobro bi došlo malo alkohola hehh...i kave crne a meni to i jedno i drugo fuj...i sol isto fuj...ali zato vode mogu popit...ko deva...pa pišam stalno
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 11:32   #53
Meni je tlak u trudnoci bio normalan,a inace mi je uvjek nizak!A u 9tom mjesecu trudnoce malo je skocio al nije to dugo trajalo.
A puls mi je stalno ubrzan i sad je ubrzan i kad mirujem je 90
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 19:54   #54
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Curke,imam jedno pitanje...
Sad sam u 34.tjednu i unazad par dana sam si znala izmjeriti tlak 151/89 što je stvarno pre-previše
Nije tako stalno,ali par puta sam izmjerila takav tlak.
danas sam pitala doktoricu,a ona meni da si popijem apaurin da mi manje srce kuca - pa šta joj je,puls mi je normalan,samo je taj gornji nekada tako visok.
jel ima koja od vas iskustva s takvim skokovima u tlaku,jer se stvarno brinem i nemam pojma šta da radim kad si izmjerim tako visok tlak?
Ja sam sa prvim djetetom išla na inducirani porod zbog tlaka u 39.tjednu koji je bio 150/100.Inače sam niskotlakaš.
Opcija je bila ostati u bolnici,objasnili su mi da je takav tlak opasan ali zaista ne bih znala detalje.Uglavnom,iz bolnice me,gdje sam stigla na rutinsku kontrolu nisu htjeli pustiti doma.
Ponudili su mi indukciju i ja pristala.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:13   #55
Moj tlak je 90/60 trudna sam 28 tjedana.
Cijeli život mi je takav tlak i nemam problema s njim. bolje da je tlak niži jer su manje šanse i to je dokazano da vas kefne moždani. Inače mi je puls varirao pred 1 god između 150 i 180 o u min. Kardiolog mi je prepisao aenolol i otkucaji su se smanjili. Kako sam saznala da sam trudna negdje sa 7 tj, u dogovoru s njim sam prestala uzimati tbl, tako da mi je sada puls oko 120 o u min. s tim da ja nemam problema samo s tahikardijom nego i s ekstrasistolama i ventrikularnim sistolama.
Ženo božja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:22   #56
Kod visokog tlaka u trudnći je najveći potencijalni problem preeklampsija ili ne daj Bože eklampsija pa je to razlog povećanog opreza a ne moždani ili srčani udar.http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=162&Show=608
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 16:36   #57
meni je tlak 131/90.
da li je to normalno
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 17:12   #58
Quote:
sunny55 kaže: Pogledaj post
meni je tlak 131/90.
da li je to normalno
O.K
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 19:15   #59
u potpunost se slažem morfin za eklampsije i preeklampsije
Ženo božja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 14:34   #60
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Curke,imam jedno pitanje...
Sad sam u 34.tjednu i unazad par dana sam si znala izmjeriti tlak 151/89 što je stvarno pre-previše
Nije tako stalno,ali par puta sam izmjerila takav tlak.
danas sam pitala doktoricu,a ona meni da si popijem apaurin da mi manje srce kuca - pa šta joj je,puls mi je normalan,samo je taj gornji nekada tako visok.
jel ima koja od vas iskustva s takvim skokovima u tlaku,jer se stvarno brinem i nemam pojma šta da radim kad si izmjerim tako visok tlak?
Pikacu, neću ti stvarati paniku, ali meni se događalo isto kao i tebi u zadnjim tjednima trudnoće. Tlak je skako gore, dolje, stravično. Na kraju su mi inducirali porod i morala sam na carski jer mi se posteljica odljuštila radi skakanja tlaka i beba se skoro zagušila. Prati tlak i popij normabel ako ti je visok (meni su u bolnici dali kada mi je tlak bio 150/110).
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.