Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 20:17   #2381
Pozdrav svima 😁

Imam par pitanja i bilo bi mi drago kad bi netko mogao odgovoriti ili dati savjet.

Ovako imala sam spontani prosle godine 15.08. Od tada imam redovne menstruacije ali nikako da odredim ovulaciju jer nisam imala plodnu sluz. Sve mi je to tesko bilo palo al evo bas kad sam zaboravila na sve to meni se pojavila ta plodna sluz (ko bjelanjak,rastezljiva i prozirna)znaci 8.1 sto znaci da mi je to 17 dan ciklusa bio.
Neznajuci da sam u plodnom razdoblju imali smo odnos 6.1 (bez zastite jer radimo na bebi opet) znaci dva dana prije te plodne sluzi,i odnos na dan kad sam primjetila sluz.

Zanima me dal je to prekasno vec bilo za odnos ili pravi trenutak? I dali dani poslije plodne sluzi se isto racunaju kao plodni?

Zanimaju me vasa iskustva i misljenje 🤗🤗
mag12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:19   #2382
Prije O cervikalna sluz je gusta i rastezljiva, kao bjelanjak. S obzirom da ste imali i odnos na dan eggwhitea, pokrili ste O.
Spermiji se inače hrane tom sluzi i mogu par dana preživjeti u "sačekuši".

Odi na temu Vanna bee temu, dobiti ćeš pregršt savjeta, a i krati si ovo 2ww vrijeme
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:58   #2383
Tinktura od imele od firme Tinktura...
Pa tko zeli neka proba.Da li je slucajnost neznam ali ja sam ju pila na preporuku jedne poznanice koja ima pcos i kojoj su rekli da su jako male sanse da ostane trudna ali eto ona pil imelu i zatrudnila.
Ja imam Ashermanov sindrom, godine su trebale da netko uopce spomene taj sindrom za koji nikad cula nisam.Isla sam na zahvat nakon zahvata ostala trudna ali 6mj nakon poroda opet ista prica...menge nema,endometrij tanak skoro pa da ga nema,polipi i nakon zahvata nisu svi maknuti...Odlucila sam probati imelu pa sta bude,lose mi nemoze biti!
Ostala sam trudna nakon 2 pokusaja
Tek nakon nekog vremena palo mi na pamet da je mozda imela zasluzna
njam njam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:01   #2384
Ne znam jel do toga ali oba puta kad smo dobili plus muz je mjesec dana pio maca prah. Nakon odnosa prvo sam letaka s podignutim nogama i zdjelicom 20ak min, a zatim se okrenula na trbuh i ostala tako do jutra.
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:11   #2385
Frisko sam trudna pa da napisem sto smo sve uzimali..
Ja - smokva iz maslinovog ulja (suhe smokve-40 kom se zaliju maslinovim uljem, odstoji 40 dana, nakon cega se konzumira 1 dnevno na prazan zeludac), maticna mlijec, folna kiselina, c vitamin-1000 mg, virak-salica/dvije dnevno cijeli ciklus, za dorucak smoothie/nutri bullet (badem, cikla, mrkva, jabuka, spinat, sumsko voce, maca prah, kokosovo ulje, lan, suncokret, chia, med), u dobitnom ciklusu sam pila caj od lista maline od 1 dc do ovulacije (do tad ga nisam pila). MM je pio c vitamin i smoothie - ali ne bas redovno. Osim toga, ja sam svela ugljikohidrate na minimum, nesto kao lchf, ali sam jela voce i med. Takodjer, nabavili smo i lubrikant Pre-Seed na e-bay-u), sperm friendly je, kao dizajniran za one koji zele ostati trudni jer je po svom sastavu slican cervikalnoj sluzi..
Rastana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 18:15   #2386
Quote:
Rastana kaže: Pogledaj post
Frisko sam trudna pa da napisem sto smo sve uzimali..
Ja - smokva iz maslinovog ulja (suhe smokve-40 kom se zaliju maslinovim uljem, odstoji 40 dana, nakon cega se konzumira 1 dnevno na prazan zeludac), maticna mlijec, folna kiselina, c vitamin-1000 mg, virak-salica/dvije dnevno cijeli ciklus, za dorucak smoothie/nutri bullet (badem, cikla, mrkva, jabuka, spinat, sumsko voce, maca prah, kokosovo ulje, lan, suncokret, chia, med), u dobitnom ciklusu sam pila caj od lista maline od 1 dc do ovulacije (do tad ga nisam pila). MM je pio c vitamin i smoothie - ali ne bas redovno. Osim toga, ja sam svela ugljikohidrate na minimum, nesto kao lchf, ali sam jela voce i med. Takodjer, nabavili smo i lubrikant Pre-Seed na e-bay-u), sperm friendly je, kao dizajniran za one koji zele ostati trudni jer je po svom sastavu slican cervikalnoj sluzi..
Pozdrav! Jeste koristili proseed kad ste ostali trudni ili? Razmisljamo o njemu pa me zanima iskustvo ! Svi ga spominju al neznam nikog tko je ostao trudan nakon njega

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Nemasekirancije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 18:38   #2387
Koristili smo ga u ukupno u 3 ciklusa, ukljucujuci i zadnji u kojem sam ostala trudna. Da li je bas on pomogao, ne znam, ali sam citala na nekim stranim forumima da su uz Pre-Seed ostajali trudni cim su ga prvi put koristili, pa sam ga zato i nabavila...
Rastana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 18:49   #2388
Quote:
Rastana kaže: Pogledaj post
Koristili smo ga u ukupno u 3 ciklusa, ukljucujuci i zadnji u kojem sam ostala trudna. Da li je bas on pomogao, ne znam, ali sam citala na nekim stranim forumima da su uz Pre-Seed ostajali trudni cim su ga prvi put koristili, pa sam ga zato i nabavila...
Hvala ti

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Nemasekirancije is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2018., 11:27   #2389
Quote:
njam njam kaže: Pogledaj post
Tinktura od imele od firme Tinktura...
Pa tko zeli neka proba.Da li je slucajnost neznam ali ja sam ju pila na preporuku jedne poznanice koja ima pcos i kojoj su rekli da su jako male sanse da ostane trudna ali eto ona pil imelu i zatrudnila.
Ja imam Ashermanov sindrom, godine su trebale da netko uopce spomene taj sindrom za koji nikad cula nisam.Isla sam na zahvat nakon zahvata ostala trudna ali 6mj nakon poroda opet ista prica...menge nema,endometrij tanak skoro pa da ga nema,polipi i nakon zahvata nisu svi maknuti...Odlucila sam probati imelu pa sta bude,lose mi nemoze biti!
Ostala sam trudna nakon 2 pokusaja
Tek nakon nekog vremena palo mi na pamet da je mozda imela zasluzna
Potpis za tu tinkturu od imele, trudna sam i taman sam ju koristila mjesec dana prije začeća, a usporedno sam mjesec dana pila čistu matičnu miječ- ima za kupiti u ljekarnama, proizvođač Ortis.
inače sam imala endometriozu i operirane jajnike - lijevog jajnika su mi odstranili pola!

Također zatrudnila nakon imele i matične mliječi nakon samo dva mjeseca pokušavanja.

Sarah Walker is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 19:56   #2390
Fertil up-uzeli na svoju ruku, kroz dva mjeseca je dao svoje rezultate
Vitex, također dva ciklusa pred začeće
Fizička aktivnost - trčanje i vježbe (poboljšalo mi produkciju sluzi)

Nikakva posebna opuštanja odprilike jednaki mentalni sklop kao i prethodnih ciklusa, niti posebni položaji nakon odnosa, a vjerujte time sam znala glavu razbiti.
Doslovno se "desilo", a doslovno je potrebno i čekanje kada će i ako će (što je jako teško shvatiti)
__________________
Čekaj me i ja ću sigurno proći. Život
Lokoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2019., 22:36   #2391
Pozz svim trudilicama nova sam na forumu, iako nemam taj osjecaj jer svaki mj poslije 20DC zalutam tu pokusavam ostati trudna vec godinu dana i nikako,svaki mj se ponovno razocaram. Koristila sam ovulacijske trakice koje bi ulovile LH pik, ali nikako da se ulovi bebica, tako da sam odustala od njih.Zadnja 2-3 ciklusa imam svijetlo smeskasta do roza krvarenja koja me prate iza O pa skroz do M. Obavila ginica, sve je ok. Dali je netko imao ovakav slucaj?
Miss0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2019., 08:24   #2392
Quote:
Miss0303 kaže: Pogledaj post
Pozz svim trudilicama nova sam na forumu, iako nemam taj osjecaj jer svaki mj poslije 20DC zalutam tu pokusavam ostati trudna vec godinu dana i nikako,svaki mj se ponovno razocaram. Koristila sam ovulacijske trakice koje bi ulovile LH pik, ali nikako da se ulovi bebica, tako da sam odustala od njih.Zadnja 2-3 ciklusa imam svijetlo smeskasta do roza krvarenja koja me prate iza O pa skroz do M. Obavila ginica, sve je ok. Dali je netko imao ovakav slucaj?
Mislim da ti ova tema nije baš aktivna, odi na temu gdje pišu cure koje pokušavaju zatrudnit, ima hrpa korisnih savjeta, bar je tak prije bilo
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 14:29   #2393
Cure
Da li je po vama ovo ovulacijska sluz?
Imam neredovite cikluse pa pokušavam pratit signale tijela
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 14:35   #2394
Plodna sluz?
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2019., 13:43   #2395
je li ima neko medju nama da je posle 3 trudnoce doslo do zastoja,,sva tri puta smo uspjeli odmah,nikakvih problema nismo imali,sada odjednom problem,,zadnji porodjaj prije 4g i 9mj,,a zadnjih godinu dana imamo nezasticene odnose ali nista se ne desava,,radila sam naalaze polne hormone i hormone stitatse zlijezde ali sve je u redu,,,bas mi sad to ide na zivce,sve u redu a nije u redu kad ne uspijevamo,,odnose imamo bas redovne,skoro svaki dan ali ni to ne pomaze,,
sneguljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2020., 14:17   #2396
Drage dame, imam jednu zbunjujuću situaciju.
Posljednja mjesečnica bila mi je 9. rujna. Sredinom ciklusa (22.9.) testirala sam se LH testom Clearblue (navodno najskuplji i najbolji). Iskočio mi je tad smajlić, kaže da sam bila u plodnim danima. Ali jučer, 29. rujna, bila sam na sistematskom pregledu kod ginekologice koja kaže da vidi folikul koji još nije prsnuo i da ovulacija tek treba doći. :unsure: Na pregledu mi je rekla da mi je endometrij 6,2 mm, a folikul 21 mm.

Što mislite? Iskreno, strah me da je folikul zapravo folikularna cista i da nije bilo ni "o" od ovulacije ovaj mjesec...
zujalica007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2021., 15:28   #2397
Cure dal ima netko da prodaje lh trakice?
Pliz javite mi u pp jer sve ovo sta gledam je uzasno skupo
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2021., 11:46   #2398
Pozdrav svima, molila bi vas pomoć/savjet ukoliko netko ima iskustva sa testovima za ovulaciju. Prošli mjesec dragi i ja smo krenuli sa nezaštićenim odnosima, jer želimo bebicu, i kupila sam testove za ovulaciju, 15.03. sam ih počela koristiti, a menzes sam taj mjesec dobila 04.03. do 07.03.
Ovdje je slikica testova (na linku niže) koje sam radila od spomenutog 15.03., pa naredne dane.
Ako sam dobro shvatila po njima, ovulacije nije bilo tog mjeseca? Inače, godinu i pol dana sam pila Belaru, i prestala sam je piti početkom prošlog mjeseca, točnije 09.03. sam trebala krenuti sa novom kutijom, ali nisam, radi planiranja trudnoće.
Svako mišljenje je dobrodošlo, hvala vam unaprijed

https://drive.google.com/file/d/1-wH...ew?usp=sharing
anonimna0606 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2021., 16:14   #2399
Quote:
anonimna0606 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, molila bi vas pomoć/savjet ukoliko netko ima iskustva sa testovima za ovulaciju. Prošli mjesec dragi i ja smo krenuli sa nezaštićenim odnosima, jer želimo bebicu, i kupila sam testove za ovulaciju, 15.03. sam ih počela koristiti, a menzes sam taj mjesec dobila 04.03. do 07.03.
Ovdje je slikica testova (na linku niže) koje sam radila od spomenutog 15.03., pa naredne dane.
Ako sam dobro shvatila po njima, ovulacije nije bilo tog mjeseca? Inače, godinu i pol dana sam pila Belaru, i prestala sam je piti početkom prošlog mjeseca, točnije 09.03. sam trebala krenuti sa novom kutijom, ali nisam, radi planiranja trudnoće.
Svako mišljenje je dobrodošlo, hvala vam unaprijed

https://drive.google.com/file/d/1-wH...ew?usp=sharing
Po mom misljenju je bila, samo mozda nisi ulovila bas sam peak, ali zadnji test je poprilicno blizu. Mozes mjeriti i bazalnu temperaturu ako si motivirana, po tome ces znati jesi li ili nisi ovulirala.
Merion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2023., 08:56   #2400
Trudna u 37. tjednu trudnoće uskoro trebam roditi
Pa bih željela podijeliti iskustvo sa vama kako sam ostala trudna, jer suprug i ja smo cca godinu dana imali normalno nezasticene odnose i nista se nije događalo, on je mislio da se mozda radi o zdravstvenim smetnjama tj o neplodnosti.
Iako je kod nekih normalno da beba dođe nakon godinu ili dvije i nemora značiti da je u pitanju neki veci zdravstveni problem (nisam strucna osoba ali slusala sam iskustva) ali mi smo ipak bili malo zabrinuti... metoda koja je nas dovela do plusica nije za one kojima se to cini glupo i kao "mos mislit da je djelovalo", vec je za one koji su stvarno u potrebi i prepoznaju u srcu da bi mogli bar pokusati a to je duhovnost, tj molitva tj vjera.
Nasa je prica da smo oboje slušali Riječ , tj u Duhu se objasnjenja kako primiti iscjeljenje u Isusu Kristu tako da smo imali znanje o tome, a znanje nije dovoljno, treba ozivjeti vjeru, vjerovati da Visa Sila moze i zeli pomoci... to smo takoder imali jer smo se uvjerili vec na primjerima ljudi koji su bili primili razna iscjeljenja, i sami imamo neka svoja duhovna iskustva od ranije... recimo muz je imao depresiju ali kad mu je jedan covjek pricao o Isusu veli dozivio je da su mu svi tereti bili nestali i negativne misli.... ja sam imala dijagnosticiranu psihozu i bila sam lose ali otkad sam u vjeri se pocela mjenjati vise nijednom nisam hospitalizirana , radim i funkcioniram normalno sve sad vise godina... uglavnom nekome nije potvrda za djelovanje Bozansko ali nama se u srcu rodila vjera i moj muz se zapravo iskreno iz srca molio doslovno Isusu da nam da bebu. Onda je bio jedan nas razgovor gdje je on rekao kako malo to dulje traje da nisam jos trudna, a ja sam rekla tad u vjeri "u Ime Isusa Krista mi smo zdravi" (ima objasnjenje o tome kako Rijec izgovorena u vjeri djeluje)... ubrzo je meni pocela kasniti menstruacija i saznali smo da sam trudna...
Svatko ima pravo na svoje vjerovanje i misljenje, znam da u crkvama ima svega ali Sam Bog je po meni nesto drugo i dobro Mu je pruziti priliku ali bih napomenula da neke duge naštrebane molitve nisu to to... ima ljudi koji godinama za nesto mole i nista... a Isus je poducavao bas kako moliti i vjerovati , samo mi moramo imati interes pronaci, zatim cuti Poruku na pravi navi nacin i/ili dopustiti da se neko pomoli za nas, u svakom slucaju otvoriti srce za Njega...
Nikakvi skupi tretmani i novci Njemu nisu potrebni da bi djelovao vec nasa vjera ali ziva vjera.... eto, mozda nekome pomogne...
Boook is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.