Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 11:22   #2041
Jel to izvedivo? Grede su na tom zidu, kuca iza 1940-te.
sinek.mtb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:40   #2042
Da, izvedivo je. potrebno je angažirati osobu koju poznaje tajne znata, jer, drvene grede postoje ali i postoje mjenjačnice u blizni dimnjaka na način da grede nisu u neposrednom doticaju sa dimnjakom.Ali , potrebno je to provjeriti budući da je riječ o gradnji iz 1940 kada su nosivost preuzele betonske grede
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:26   #2043
A jel bi mu šta pomoglo da ponovno sazida taj dio na tavanu i odvede to van krova? Ili samo da neku cijev (UKC ili inox) odvede van krova? To bi možda bilo debelo najpovoljnije.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:51   #2044
Dapače, on je na trećoj etaži i pretpostavljam zadnjoj.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:44   #2045
Nemogu zidat na tavanu, niti povuc novi vertikalni izlaz.
Mogo bi pri vrhu ubacit horizontalnu cijev, pa s njom van kroz bocni zid. Al to neznam oce li vuci?
sinek.mtb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:14   #2046
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Kad drugi puta primijetiš opet takvu toplinu, provjeri s vanjske strane ide li na vrhu dimnjaka samo dim ili i iskre?

Dimnjak se može sam zapaliti, ali da se to dogodi svaki put to je već malo teže. Gorenje dimnjaka nije baš ugodno, a još manje sigurno. Može izazvati požar u kući, a sigurno dolazi do pucanja zidova, a zatim do prolaza dima i vatre i prostorije.

Ako se slučajno i zapali dimnjak, ni u kojem slučaju se ne smije gasiti s vodom!!
Dim je najnormalniji sivi, nema iskri nikakvih.
promatrao sam zid, kad god se loži je jako vruć, tako da se sigurno nije zapalio. Ne može se svaki dan zapaliti. Čišćen je opet prošli tjedan i situacija je ista. Tast kaže da je tako uvijek bilo i nikad se niša nije dogodilo.
moguće da je stvar do gradnje. Ne znam što je unutra, ali na cigli je žbuka toliko meka, kao da je samo vapno stavljeno.
Kod tasta je taj zid ožbukan kako treba i nije tako vruć.
filip989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 00:22   #2047
filip989 nije ti to ništa neobično, ne znam, preumoran sam sad da tražim kakvu 'peć'-kotao imaš, ali ako je neka vulgaris, tkz irsko ložište, ili ako ti je draže bosanska metoda, ništa 'novo'.

U tim, navedenim 'situacijama' je temperatura dima na trenutke, kod najveće snage koje ti 'irski' kotlovi, ložišta daju i preko 300°C. I tako cijeli dan... nije niti čudo da je dimnjak vruć. Pitaj se, jel ima logike ako 'puštam' u dimnjak, na trenutke, preko 300°C da je dimnjak vruć ? Znam za slučajeve gdje se i žbuka u sobi počela skidati od te temperature, samo na dijelu gdje je dimnjak.

Iskreno, bolje da je ovako, nego da je dimnjak neprohodan, smrdi, katran.
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 10:58   #2048
Pozdrav svima

da li mi netko može reći kako spojiti 14cm šamotnu cijev na cijev dimnjaka 12cm?
Planiram si napraviti rakenu peć od cigli i šamotnih cijevi. Od cijevi mislim napraviti dimnjak 1m visine i spojiti na cijev dimnjaka 12cm.

Tražim po netu već 2 dana i ne mogu nikaj nać...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 13:22   #2049
A sa ukrasnom rozetom?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 13:59   #2050
pa imaš tih redukcija kojekakvih, istina da nisam baš čuo za 14/12 ali, pitaj možda ima.
Gdje? pa bauhaus, pevec, šidel, pgm... nazovi, možda imaju
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 19:43   #2051
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

da li mi netko može reći kako spojiti 14cm šamotnu cijev na cijev dimnjaka 12cm?
Planiram si napraviti rakenu peć od cigli i šamotnih cijevi. Od cijevi mislim napraviti dimnjak 1m visine i spojiti na cijev dimnjaka 12cm.

Tražim po netu već 2 dana i ne mogu nikaj nać...
prvo ti svoju raketnu pec napravi i isprobaj negde vani nemoj pogresit u proporcijama koju su pradvidene za taj tip peci dobro izoiraj tu vertikalu od samotnih cijevi (riser) tek onda idi dalje
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 10:54   #2052
Pozdrav svima

imam kotao na pelet , spojen je na dimnjak 11 metara visine ,prikljucak je fi80..
Mislio sam ugraditi regulator podtlaka koji je fi160 .. Da li bi se moglo to izvesti a T komadom 80-160-80 ili bi trebalo prosirti rozetnu na dimnajku na 160 pa ici s T komadom 160-160-80..
Lp
Almak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:51   #2053
Bok ekipa,
Imam hrastovu drvenu viksu i planiram staviti u nju plamenovu peč (kamin) i dimnjak,,e sada zanima me kakav dimnjak da postavim pošto neču boraviti cijelu zimu u viksi nego povremeno..inox dimnjak sa inox stjnkom ili željezne cijevi ili željezne cijevi?

Hvala na pomoči,
Živili
Sun Cu Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 07:32   #2054
Quote:
Sun Cu Wu kaže: Pogledaj post
...,e sada zanima me kakav dimnjak da postavim ..inox dimnjak sa inox stjnkom ili željezne cijevi ili željezne cijevi?
E to je stvarno dilema! Pa postavi one cijevi za koje imaš love!
Više pazi kako ćeš izvesti prolaz kroz plafon da ne zapališ kuću.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:48   #2055
Quote:
Sun Cu Wu kaže: Pogledaj post
Bok ekipa,
Imam hrastovu drvenu viksu i planiram staviti u nju plamenovu peč (kamin) i dimnjak,,e sada zanima me kakav dimnjak da postavim pošto neču boraviti cijelu zimu u viksi nego povremeno..inox dimnjak sa inox stjnkom ili željezne cijevi ili željezne cijevi?

Hvala na pomoči,
Živili
Inox cijevi s dobrom izolacijom istih! Kad se drvo dobro zagrije od ne izoliranih cijevi, ti odeš doma, a ono sve lijepo plane i nema više vikse: Nije šala, nego vrlo realna mogućnost i iskustvo.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:32   #2056
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Inox cijevi s dobrom izolacijom istih! Kad se drvo dobro zagrije od ne izoliranih cijevi, ti odeš doma, a ono sve lijepo plane i nema više vikse: Nije šala, nego vrlo realna mogućnost i iskustvo.
Hvala
Sun Cu Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:46   #2057
Postovi o sanaciji dimnjaka za plinske kondenzacijske bojlere premješteni u temu Kondenzacijski plinski bojler
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:11   #2058
Zanima me ima li nekoga da se upuštao u proces uklanjanja dimnjaka ? Znači potpuno uklanjanje, razvaljivanje i poslije zazidavanje prostora koji ostane u zidu.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 15:26   #2059
Pozdrav,

idem u obnovu dimnjaka odnosno gurnut ću INOX cijevi kroz postojeći. Da li da to radim od gori prema doli ili od doli prema gori. Ako ću od doli prema gori onda moram razbiti dno dimnjaka itd... da bi mogao ubacivati. Kakva je praksa inače ili to ovisi o mogućnostima samo?

I ako mi je dimnjak visine oko 10 metara da li da idem s cijevi fi100 ili fi80 koliko je izlaz iz peći. Radi se o peletima.
hardin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 16:24   #2060
koju debljinu inox stijenke uzimate i koliko dođe metar?

ja računam da za povremenu uporabu može i i pocinčani lim 0,6mm.

Tako da recimo uzmeš fi 180 / fi 260 i između nasipaš liapor kuglice ili sl to to bi došlo manje od 200kn/m.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.