Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2015., 21:57   #261
Svaka čast ljudima koji imaju položen pravosudni ispit.
Ima tu materijala za učit, nije lagano
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 19:45   #262
Quote:
doncafenovi kaže: Pogledaj post
z
Joj daj molim te. Ima ekipe koja zna strebat i teoretizirat, a nema pojma di se nalazi sud i posta. Duzina studiranja nije bitna za svakog. Najbolji su mi oni sto zaposljavaju samo one studente koji su zavrsili u roku,a oni sam su studirali 10godina xD Imas hrpu primjera odvjetnika koji su studirali dugo ,a sad su medu najboljima. U roku zavrsavaju uglavnom kompleksasi ili ljudi koji su dosli.iz drugog grada pa da ne moraju sebi i starcima nabijat dodatne troskove.
Potpisujem od A do Z svaka cast
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 10:13   #263
Pravo stvarno mora voljeti netko ko ga studira, traži posao nakon tog faksa, pa uči za pravosudni... inače pukneš kad-tad od muke i razočarenja

Ja zaglavila u državnoj firmi, za pravnika je to stvarno loš posao, a bez pravosudnog nemaš kud dalje. Sad učim i mislim izać ove godine... baš je previše toga. Sreća pa smo još tokom faksa izdresirani na učenje po cijele dane, pa ajde,naučimo i ovo.

Najveći apsurd mi je da pravnik mora znati sve grane prava, znači na pravosudnom ja moram vrhunski znati i građansko i kazneno i radno i sve živo, ne razini suca. Umjesto neke specijalizacije, ajmo opet sveeee štrebat, ekipa od 30, 40g, koja valjda zna šta hoće radit, ali zašto bi polagala područje koje ti treba? Ajmo za svaki slučaj sveee...
Koja druga struka tak funkcionira, da za stručni polažeš sve moguće? Ali nas je previše pa je i ovo način da nas se eliminira makar iz pravosuđa, ako smo već faks uspjeli završit.

A te dok čitam iskustva sa ispita, o infuzijama i kak ljudima pozli... pa jel to normalno???
__________________
“I seldom end up where I wanted to go, but almost always end up where I need to be.”

Zadnje uređivanje marlene_m : 20.01.2018. at 10:33.
marlene_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2023., 23:46   #264
Obnavljam temu

Budući da radim u javnobilježničkom uredu, uopće se ne srećem sa kaznenim pravom pa mi nekako muka kako ću napisati kaznenu presudu ..... 🙄🤔🤔

Usmeni ispit - jel bolje prolaze oni koji precizno recitiraju zakonski tekst ili oni koji svojim riječima i na primjeru objasne nešto što se pita .... Koliko je moguće i je li dobrodošlo biti i kreativan na tom pravosudnom?
Nas dvoje2021 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.