Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2012., 14:43   #41
Jedan glas ne znači ništa. Milijun već da.
I ne proganjam ih, nek oni žive kod nas, ali onda neka se ponašaju ko normalni ljudi 21. stoljeća, a ne ko zatucani neandertalci koji znaju samo radit djecu i poslje kukat kak im je teško. Sigurno im nebi bilo tolko teško da su imali 1-2 djece umjesto 10. Ili misliš da bi?
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 14:45   #42
krive su ti siromašne obitelji sa više djece jer daješ 25% državi?

Zadnje uređivanje Glavni frajer kaže: : 28.10.2012. at 14:51.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 18:16   #43
Znači odu svi ovi:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=168540

Odu i ovi...

https://www.forum.hr/showthread.php?p...1#post41883601

https://www.forum.hr/showthread.php?p...5#post41846965

između ostaloga...

Oćemo i ove?
https://www.forum.hr/showthread.php?p...7#post41954287

https://www.forum.hr/showthread.php?p...2#post41966832




Kada smo već kod droga odu i ovi:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...9#post41950169

O, a kad smo kod socijalne pomoći odu i ovi...

https://www.forum.hr/showthread.php?t=597873

A gle ove kriminalce!
https://www.forum.hr/showthread.php?t=369292

I ove:
http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...program-256492

Jesi li ti uopće svjestan koliko ljudi koje ti poznaješ pije psihofarmkatike, a da ti za to ne znaš i misliš kako vode "normalan" život???

Jesi li svjestan koliko je ljudi u tvojoj okolini probalo drogu, a da ti za to ne znaš??? Imaš li uopće ideju koliko ljudi puši travu, koliko ljudi je u mladosti eksperimentiralo s drogama pa prestalo - i da se za to ne zna...

Jesi li svjestan koliko ljudi u tvojoj okolini na bilo koji način krši zakone? A da ti za to ne znaš...

Jesi li svjestan koliko ljudi žive na socijalnoj pomoći jer ne mogu naći posao? I koliko bi ljudi živjelo na socijalnoj pomoći da nemaju nikoga da se brine za njih?
Uzmi npr. ovaj par studenata koji se raspituje za socijalnu pomoć. I njih bi sterilizirao jer mama i tata nemaju novaca da ih financiraju?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...8&postcount=34

I usput, biološki, ovo ni najmanje ne bi doprinjelo "poboljšanju" vrste.

Ovako nezrelo, dječje razmišljanje o životu i ljudskim "sudbinama" -


Vidiš, možda bi bilo bolje da nam kriterij za sterilizaciju bude glupost pa ćemo smanjiti vjerojatnost da se pojavi ovakva tema u budućnosti.

Zadnje uređivanje Letći medvjedić : 28.10.2012. at 19:09.
Letći medvjedić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 18:49   #44
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ne vidim ništa loše u stavljanju prirodne funkcije u drugi plan zbog bitnijih razloga od upražnjavanja iste (loši životni uvjeti djece). Uostalom, to nije i jedina funkcija ženskog tijela i žene.
Nije jedina al' je jako bitna i prema meni nitko je nema pravo oduzeti ženi niti obitelji unaprijed. Zato što su siromašni, bolesni i slično. Neka djevojka može se roditi u siromašnoj obitelji koja onda nema za obrazovanje pa dođe kriza i nema posla i ona realno nikada ne bi stekla dovoljne uvjete propisane za roditeljstvo a može ona i kao i njeni roditelji vrlo vjerojatno biti vrijedni i dobri ljudi koji jednostavno ne rade poslove s velikko dodanom vrijednošću, ne rade poslove koji se plaćaju dovoljno. I sada nije posao države da im zabranjuje imati djecu nego je posao države da osigura dovoljnu najnižu plaću. Tako ja mislim.
Quote:
Zar ti već nije određeno koliko ćeš jesti i kada?
Sukladno primanjima.
Ne, mogu sve novce spiskati na skupe čipsove i kolače.
Quote:
OK.
Što bi bilo s djecom za koju se realno nema uvjeta, da država zavida pipu i ne plaća? Što? Da ih pustimo da doslovno umru od gladi i roditeljske nebrige?
Da, to država ima pravo. Ako nema novaca, jednostavno nema. Onda je na pojedincima da ako mogu pomognu toj nekoj obitelji.
Quote:
Nije ni majka sazlužila jer je na očevoj strani. Smatra ga krasnim čovjekom i ne želi se petljati u njegov odnos prema djeci.
Moja prijateljica je psihički uništena. Više puta je prijavljivala policiji, no oni ga puste nakon nekog vremena. Dakle, i to je još jedan problem: vraćanje zlostavljača u obitelj.
Ovo je sasvim drugi problem. Ne znam zašto petljaš obvezu društva da osigura uklanjanje zlostavljača i nasilnika s time da se ne peljaju u osobni izbor hoće li netko ili ne imati djecu.
Quote:
Zašto ne, dok se ne 'popravi, izliječi' ili što već?
NE!
Quote:
Nije potrebno imati xy novaca, ali bogme, jedno je život u raskoši, a drugo je nemogućnost ostvarenja osnovnih i realnih potreba.
Koje su to realne potrebe potomka npr. djeteta plemena u Amazoni?
Quote:
Ako ima mjesta crkvenom petljanju u potomstvo, zašto ne bi bilo mjesta i državnom?
Crkva se ne petlja u potomstvo.
Quote:
Odgovornost subjektivna stvar? Ne bih baš rekla.
Činjenica je da dijete mora jesti, biti na toplom, imati sigurnost itd. itd.
Što je tu subjektivno?
To imaju i gore navedena romska djeca barem prema članku.
Quote:
Ma da, baš je za dijete super okruženje kad stalno ima policijske pretrese po kući, a tata malo u zatvor, malo van zatvora.
Ili mama.

Uglavnom, ti stalno govoriš o djetetu kao da se kao terminator stvori u nekoj obitelji. Ono padne s neba. Za takve slučajeve "padanje djece s neba" tj. posvajanje društvo brine da svi parametri budu optimalni. Ovdje govorimo o pravu čovjeka da sa svojom ženom ima potomstvo.
Quote:
Evo baš jučer slušam o novom zakonu objave registra osuđenih pedofila. Sve super. No, kako kažu, registar će biti vidljiv samo institucijama, dok građani neće imati pristupa. Čemu to?
Vjerojatno zato da se onemogući linč pojedinaca koji su napravili zločin. Ti ako ćeš nekada zaposliti dadilju, poslati dijete u vrtić, školu, trening nekog sporta, ... siguran sam imat ćeš pravo znati da odgovorna osoba nije pedofil ili uopće kažnjavanja.

Ne mislim da treba znati o osobi koja živi tu negdje što je radila u životu ako nema direktnog kontakta sa tobom.

Osim toga ako ćeš ostaviti čak i nekome "civilu" dijete imaš ga pravo tražiti potvrdu da nije u tom registru i sl.

Quote:
Ja bih definitivno htjela znati da li mi je kolega s posla osuđeni pedofil. Ili je to možda, partnerov rođak. Da se znam postaviti i zaštititi djecu od takvih ljudi. No eto, na to se uopće ne misli.
Ovo je već skroz druga tema, ovdje je pitanje pravo na to da se seksaš bez kondoma sa ženom koju voliš ili pravo žene da zadrži plod tog seksa bez obzira na to koliko novaca imaš i na kojim si sve putovima tjekom života prošao.

Govoriš o mogućnosti popravka. Misliš li da se pedofil može nekada dovoljno popraviti?
Quote:
Slažem se.
Zašto je onda OK da se biološki roditelji razbacuju tuđim životom?
Nije u pitanju tuđi život, još ga nema. :gaah: Ako netko ima troje djece koja su zanemarena država i sada može odmah uzeti dijete ili ga staviti pod nadzor.

Pitanje je bezuvjetno pravo na imanje djece ili ne, ne treba i ga moći zaštiti ili ne. Ne možeš štititi nešto što još ne postoji nego je u mašti siromašnog, bogatog, kriminalca, invalidnog i slično.

Quote:
Nije kažnjavanje, već preusmjeravanje. Nitko nije rekao da odluka mora biti ireverzibilna. Odluka je trenutačna i ovisi o prilikama. Kad se prilike promijene nabolje, mijenja se i odluka.
Baš bi me zanimale neki kriteriji. Konkretni.
Quote:
To bi dugoročno, imalo dobre efekte, ako promotriš situaciju s te strane: neki bi odustali od ideje da imaju djecu, a drugi, kojima je to uistinu velika želja, poradili bi na poboljšavanju vlastitih uvjeta.
Ne bi kao i UVIJEK. Pretvorilo bi se u zlostavljanje naroda od strane nekakvih elita.
Quote:
Ja tu vidim kontradikciju, no očito se ne slažemo pa nema smisla da se vrtimo u krug.
Nema je. Pravo na život je pravo, pravo na potomstvo je pravo, ... ne vidim gdje su kontradiktorna ta prava al' dobro.
Quote:
No svejedno, ne bi prijestupnicima ni zlostavljačima pravno regulirao mogućnost postajanja roditeljima.
Ne nikako, niti jednim jedinim slovom.

Kada bi se to dijete rodilo oduzeo bi ga zbog neadekvatnih uvjeta (bez ikakvih općenitih smjernica nego od slučaja do slučaja), zlostavljanja.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 19:11   #45
Koliko god se slažem da djeca imaju pravo na normalne uvjete za odrastanje, jeza me podilazi od ovog topica i ideje da država uzima sebi za pravo kontrolirati i sakatiti ljude na taj način. Neka se srede uvjeti za posvajanja radije.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 20:04   #46
Koje ti imaš bolesne usporedbe. Pa psihijatri imaju dozvole za te ljekove da ih koriste oni su po zakonu legalni. A kakve pak veze imaju ljudi koji imaju problema sa depresijom, anksioznosti, bipolarnošću i ostalim psihičkim problemima sa ovime?

Quote:
Letći medvjedić kaže: Pogledaj post
Pa lake droge poput LSD i marihuane su legalizirane prije svega što se tiče narkomana sam mislio na one koji su više puta uhvaćeni sa teškim drogama poput kokaina i heroina.

Pod socijalnu naknadu sam napisao da država stavi kao uvjet za one koji odbijaju posao 3 do 4 godine koji im je burza našla da im bude uvjet za daljnju socijalnu naknadu sterilizacija to jest da im se ograniči ako nežele raditi i žele živjeti na račun poreznih obveznika da mogu imati najviše dvoje djece sa time da im se dade za te dvoje djece veća naknada od uobičajene kako bi mogli bolje odgojiti tu djecu.

Quote:
Letći medvjedić kaže: Pogledaj post
Jesi li ti uopće svjestan koliko ljudi koje ti poznaješ pije psihofarmkatike, a da ti za to ne znaš i misliš kako vode "normalan" život???

Jesi li svjestan koliko je ljudi u tvojoj okolini probalo drogu, a da ti za to ne znaš??? Imaš li uopće ideju koliko ljudi puši travu, koliko ljudi je u mladosti eksperimentiralo s drogama pa prestalo - i da se za to ne zna...
Jesi li ti uopće svjestan da su psihofarmaci lijekovi preporučeni od psihijatra i koji su legalni po zakonu?

Jesi li ti svjestan da očito nisi dobro pročitao što sam sve napisao. Lake droge su legalizirane po zakonu. A pod narkomane sam i napisao da popune određene kvote u policijskim dosjeima to jest da budu više puta uhvaćeni sa teškim drogama.

Jesi li ti opet svijestan da nisi čitao ono o čemu sam pisao jer pod kriminalce sam napisao svodnike, teže švercere, dilere, razbojnike, društvene nasilnike, kamatare i pedofile koji popune određene kvote u policijskim dosjeima.

Quote:
Letći medvjedić kaže: Pogledaj post
Jesi li svjestan koliko ljudi žive na socijalnoj pomoći jer ne mogu naći posao? I koliko bi ljudi živjelo na socijalnoj pomoći da nemaju nikoga da se brine za njih?
Uzmi npr. ovaj par studenata koji se raspituje za socijalnu pomoć. I njih bi sterilizirao jer mama i tata nemaju novaca da ih financiraju?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...8&postcount=34
Jesi li ti svjestan da opet nisi čitao što sam napisao jer pod socijalnu naknadu sam napisao da država stavi kao uvjet za one koji odbijaju posao 3 do 4 godine koji im je burza našla da im bude uvjet za daljnju socijalnu naknadu sterilizacija to jest da im se ograniči ako nežele raditi i žele živjeti na račun poreznih obveznika da mogu imati najviše dvoje djece sa time da im se dade za te dvoje djece veća naknada od uobičajene kako bi mogli bolje odgojiti tu djecu.

Quote:
Letći medvjedić kaže: Pogledaj post
I usput, biološki, ovo ni najmanje ne bi doprinjelo "poboljšanju" vrste.

Ovako nezrelo, dječje razmišljanje o životu i ljudskim "sudbinama" -


Vidiš, možda bi bilo bolje da nam kriterij za sterilizaciju bude glupost pa ćemo smanjiti vjerojatnost da se pojavi ovakva tema u budućnosti.
I opet debilni zaključak jer se ja nisam nigdje pozivao na biologiju ili nekakvo poboljšanje vrste.

Ovakvo dječije i nezrelo čitanje nečijih postova je vrlo zabrinjavajuće.

Vidiš možda da nam bude uvjet za sterilizaciju glupost pa će se u budućnosti smanjiti vjerojatnost da netko usporedi narkomane i teške droge koje su po zakonu nelegalne sa legalnim psihofarmacima koje psihijatri preporučuju kao lijekove svojim pacijentima.

Zadnje uređivanje The Matrix 1991 : 28.10.2012. at 20:10.
The Matrix 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 20:19   #47
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Koliko god se slažem da djeca imaju pravo na normalne uvjete za odrastanje, jeza me podilazi od ovog topica i ideje da država uzima sebi za pravo kontrolirati i sakatiti ljude na taj način. Neka se srede uvjeti za posvajanja radije.


Da. Država se može upetljati poslije, društvo ima pravo i obvezu spriječavati zlostavljanje svojih članova ali ne uvjetovanjem. Uostalom statistike kažu da je nasilje podjednako kako u "bogatim" tako u "siromašnim" obiteljima. Mislim da je ovdje došlo do zabune što se želi raditi.

Da ponovim, želi se kontrolirati populacija od strane države na način da se nekome dozvoljava a nekome ne da ima djecu.

Zamislimo sad tu situaciju. Dođe par 20 i 22 godine. Studiraju. Dobar dan, dobar dan. Mi bi djete. Dobro, pa da vidim ocjene, koliko zarađujete, koliko imate kvadrata, kakvo vam jer prijašnje iskustvo u vezama, jeste li promiskuitetni, želite li se odmah oženiti (jer treba paziti da dijete ima cijelo djetinjstvo ima obitelj), što mislite o religiji, homo pravima, darivanju organa, pobačaju, ... (jer treba paziti da dijete usvoji "pravilne" vrijednosti).

Hmmm da. Mislite da je gay OK, da je religija loša, pozitivan stav vam je prema pobačaju, živite u iznajmljenom stanu i ne zarađujete jer studirate.

Žalim eto ovaj puta neće moći - molim vas kad vam je termin. Aha, dobro. Netko će doći preuzeti dijete, koje će biti odgajano u odgovarajućim uvjetima a možete i prema tom i tom pravilu ako hoćete i pobaciti. Hvala, doviđenja. Kad se popravite, slobodno se javite.

Sve mi zvuči kao da nekoga kaznimo unaprijed jer je vrlo vjerojatno da on bude lopov. Nema novaca, škole, ... pa ti u ćuzu. Kad tamo Ivo.

Zadnje uređivanje OliverZG : 28.10.2012. at 20:30.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 20:24   #48
Quote:
BlackQ kaže: Pogledaj post
Sve si riješio osim jednog problema - što ako se kriminalac prvo razmnoži, a tek poslije počini taj strašno kažnjivi kriminal?

Oduzimanje postojeće djece nije rješenje, jer njegovi geni ionako već idu dalje. Vidim da pod "sterilizacijom za kaznu" nekako ciljaš na zaustavljanje širenja nečijih "pokvarenih" gena.

Onda odmah možeš ubrojati u tu grupu i sve nosioce genetskih bolesti. Cap!

Tko još? Teroristi, recimo... odmah se riješiš cijelih nacija.

Nije li ti to sve malo pre-naci?
(Btw, ne mogu ti opisati koliko me brine stopa kriminala u američkim getima!)

That said, ipak bih dodala jedno - što se tiče imanja djece. Ono, stvarno se svaka budala može razmnožavat. Za prodavat novine na kiosku ti treba srednja škola, za vozit moped dozvola, a za razmnožavanje ništa osim . Nije u redu. Prvo bi oni meni išli na školovanje i ako polože ispit da su sposobni za roditelje - evo svjedodžba, pa radite djecu. Inače, nema doplatka. Ni porodiljskog (plaćenog, mislim).

Ili, da bude pravedno - sve ljude odmah po rođenju (ili prije puberteta) reverzibilno sterilizirati - pa tek kad položiš ispit da si sposoban za roditelja, onda ideš na de-sterilizaciju.

Malo jesam sarkastična, ali... nikome ne bi škodli odgovorni roditelji koji znaju što rade. Ne?
Pa i napisao sam da sterilizacija bude kao kazna. To što je netko već imao djecu prije počinjenoga težega kriminala nema nikakve veze niti može imati.
Zapravo krivo si shvatila dali su geni za nasilje i kriminal nasljedni je upitno i kontroverzno pa nisam zato mislio na to niti sam pisao o tome.

Da teroristi ako izvrše nekakav teroristički napad uz određenu zatvorsku kaznu ovisno o težini terorističkoga zločina još da budu sterilizirani radi toga. Mada ako i dobe težu kaznu onda im to i nije toliko niti bitno.

Reverzibilna sterilizacija bi bila dobra pa kada ljudi završe tek barem osnovnu i srednju školu ili si nađu posao od kojega mogu normalnije preživljavati pa odu na de-sterilizaciju. Tako da mogu priuštiti bolji život svojoj djeci. Ali to je za sada SF.
The Matrix 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 20:58   #49
Quote:
mozak_free kaže: Pogledaj post
Daleko je otišlo ovo drušvo od toga da FIZIČKI oštećuje ljude zbog toga što su nešto napravili ili možda kane napraviti. Za kazne za razna nedjela postoji krivični zakon gdje su propisane kazne i to za one kojima se to dokaže. Možda neke kazne za neka djela nisu dovoljno jake.
I toga je bilo i još uvijek ima unekim društvenim uređenjima, pa kamenovanje, javno bičevanje...itd.
Recimo to ovako.
Što bi bilo kada bi se propisalo da onima koji daju ovakva mišljenja o sakaćenju ljudi zbog ovog treba napraviti LOBOTOMIJU i da se ti nađeš u toj skupini, jer bi se to moglo smatrati kriminalnim mišljenjem.
Da ,a što je sa nekom djevojkom koja je bila žrtva prostitucije nekoga svodnika, što je sa nekim narkomanom koji se je nadrogirao ili predozirao jer mu je diler prodao drogu, što je sa nekim ljudima koji su bili žrtve trgovine ljudima, što je sa onim ljudima kojima kamatari prijete i ucjenjuju ih pa nekada i pretuku i fizički zlostavljaju, što je sa djecom žrtava pedofila, što je sa silovanim ženama, što je sa žrtvama raznih društvenih antisocijalnih nasilnika!? Hoćeš reći da ti ljudi nisu fizički oštećeni!?

Ako te ljude netko fizički ošteti onda bi zbilja sterilizacija tih nasilnika i kriminalaca bila blaga kazna uz još određenu zatvorsku kaznu ovisno o počinjenom nedjelu. Kada bi ti kriminalci znali da ih čeka sterilizacija nakon počinjenoga kriminala više bi razmišljali da li da čine kriminalna djela i da provode nasilje nad drugima!!!

Pod kriminalnim mišljenjem bi se moglo onda smatrati bilo što. Kao i za one koji su protiv ženina prava za pobačaj to jest da odlučuje o upravljanju svojim tijelom pa bi onda za one koji su protiv prava za pobačaj mogla biti propisana lobotomija. Ali to bi onda bilo jednako debilno i glupo kao i ovaj tvoj primjer koji si napisao.
The Matrix 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 21:37   #50
Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
Da znam za sve to i baš sam pomislio da će se netko sjetiti te glupe usporedbe. U Americi i drugim Anglosaksonskim državama se od kraja 19. stoljeća do sredine 20. stoljeća provodila po meni dobra eugenika koja je bila antirasistička jedino su metode sterilizacije bile u usporedbi sa današnjima loše zbog slabije tehnologije. Tako da je takva eugenika kontroverzna najviše radi toga.
Provodila se je ona preko bare i prije toga. Jedan su cijeli narod skoro na taj način istrijebili. Samo što tada nije bilo sterilizacije pa su im dali alkohol i zatvorili ih u ograđeni prostor pustivši da deprimiranost ograničenjima učini svoje.

Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
A kako to da u najsiromašnijim, nanerazvijenijim i gdje je stopa ljudi sa najmanjim obrazovanjem ljudi se tamo uvjerljivo najbrže razmnožavaju.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...fertility_rate
Zašto su oni najnerazvijeniji? Možda zato jer se uspoređuju sa mjerilima "modernoga svijeta"? Da su bijeli ljudi njih pustili na miru da žive kako žele, možda se na njih ne bi gledalo kao na jadne i nerazvijene.

Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
Ne autor teme misli da ljudi nisu nagonska vrsta nego vrsta koja posjeduje inteligenciju sa kojom trebaju težiti ka većem redu u društvu i boriti se protiv kriminala.

Da možda ne misliš na robote? :nezna:

Ljudi nemaju nagon? Šta je onda, em... kako se ono zove, erekcija? Jel to nagon ili je to slabost intelegentnog bića? Pa nismo svi Šeldoni.
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 21:46   #51
Quote:
mozak_free kaže: Pogledaj post
Ne mogu si ni zamisliti koliko bi moglo biti raznoraznih zloupotreba ovih ideja kada bi se govorilo o "korisnosti" i "štetnosti" po društvo.
Ove ideje su prestrašne da bi ih više uopće komentirao.

Iz Deklaracije o pravu čovjeka :
Član 1: Ljudi se rađaju i žive slobodno i jednaki u pravima. Društvene razlike mogu postojati samo kao opće vrijednosti.

Svaka ideja se može zloupotrebiti. Za ovakvo nešto bi se trebali jasno definirati zakoni. A strašne stvari su kada raznim kriminalcima policija svako malo dolazi u pretres kuće po problematičnoga oca koji ide u zatvor i iz zatvora dok su njegova djeca najproblematičnija i najnasilnija u kvartu i u školi, dok razni pedofili i teški silovatelji imaju i odgajaju djecu, dok ljudi bez struje i vode u 10 kvadrata u 21. stoljeću imaju po desetero djece pa se ta djeca smrzavaju, gladuju, brzo razboljevaju i bosa, prljava i smrdljiva prose po ulici na par stupnjeva i maltretiraju normalne građane u obavljanju svojih svakodnevnih dužnosti, kada meni na autobusnom kolodvoru dođe prositi žena koja ima 20 godina koja je prljava i smrdi i pokaže mi papire sa socijalnoga da ima petero djece za koje prima socijalnu naknadu ali joj je to premalo.

Pa meni nije ostalo ništa drugo nego da je pitam da li je ona ameba pa se razmnožava diobom stanica budući da sigurno netko tko posjeduje mentalnu karkteristiku zvanu inteligenciju nebi mogao imati sa 20 godina petero djece u 21. stoljeću ali budući da nije očito završila niti osnovnu školu nije znala što sam je pitao. Kada čovjek vidi takve stvari zbilja se zapita dali ti ljudi koji se tako ponašaju spadaju pod inteligentnu vrstu ili su očito samo nagonska vrsta koja koristi tehnologije inteligentne vrste i žive u civilizaciji inteligentne vrste. Onakvi slučajevi koji imaju po desetero djece u 10 kvadrata stambenoga prostora bez struje i vode jednostavno zbog svoga neobrazovanja ne završene niti osnovne škole nisu intelektualno sposobni i razvijeni da bi mogli kontrolirati svoje neograničeno razmnožavanje.

Onaj mužijak jednostavno nagonski drma po svakoj ženkinoj rupi koja mu dođe na red jer on jednostavno nezna niti očito ne posjeduje inteligenciju da bi znao koristiti kontracepciju i da bi znao da će to desetero djece biti osuđeno na gladovanje, jad, smrzavanje i brzo razboljevanje. Zato vlast treba pokušati pripitomiti i civilizirati takve nagonske slučajeve i iskreno im pomoći kroz stimuliranje da se steriliziraju tako da im i dadu nekakvu simboličnu nagradu kako to rade u Indiji.

Zadnje uređivanje The Matrix 1991 : 28.10.2012. at 22:04.
The Matrix 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 06:53   #52
Zaboravih još dodati na temu sterilizacije kriminalaca: sve su šanse da dobar dio njih uopće ne bi sterilizaciju percipirao kao neku kaznu. Uostalom, i dio onih koje bi nazvao "normalnim ljudima/poštenim građanima" svjesno i svojom voljom naprave vazektomiju/sterilizaciju. Jer ih djeca ne zanimaju, ne žele ih .. whatever.
A valjda bi se našao i određen broj kriminalaca kojima bi sterilizacija bila dobrodošla nagrada - mogu mirno jebat, bez straha da će ih zakačit kakvo neželjeno derište, čitaj: alimentacija. Na primjer. Te se mogu dalje nesmetano posvetiti svojoj kriminalnoj karijeri.
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 13:46   #53
Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
Svaka ideja se može zloupotrebiti. Za ovakvo nešto bi se trebali jasno definirati zakoni. A strašne stvari su kada raznim kriminalcima policija svako malo dolazi u pretres kuće po problematičnoga oca koji ide u zatvor i iz zatvora dok su njegova djeca najproblematičnija i najnasilnija u kvartu i u školi, dok razni pedofili i teški silovatelji imaju i odgajaju djecu, dok ljudi bez struje i vode u 10 kvadrata u 21. stoljeću imaju po desetero djece pa se ta djeca smrzavaju, gladuju, brzo razboljevaju i bosa, prljava i smrdljiva prose po ulici na par stupnjeva i maltretiraju normalne građane u obavljanju svojih svakodnevnih dužnosti, kada meni na autobusnom kolodvoru dođe prositi žena koja ima 20 godina koja je prljava i smrdi i pokaže mi papire sa socijalnoga da ima petero djece za koje prima socijalnu naknadu ali joj je to premalo.

Pa meni nije ostalo ništa drugo nego da je pitam da li je ona ameba pa se razmnožava diobom stanica budući da sigurno netko tko posjeduje mentalnu karkteristiku zvanu inteligenciju nebi mogao imati sa 20 godina petero djece u 21. stoljeću ali budući da nije očito završila niti osnovnu školu nije znala što sam je pitao. Kada čovjek vidi takve stvari zbilja se zapita dali ti ljudi koji se tako ponašaju spadaju pod inteligentnu vrstu ili su očito samo nagonska vrsta koja koristi tehnologije inteligentne vrste i žive u civilizaciji inteligentne vrste. Onakvi slučajevi koji imaju po desetero djece u 10 kvadrata stambenoga prostora bez struje i vode jednostavno zbog svoga neobrazovanja ne završene niti osnovne škole nisu intelektualno sposobni i razvijeni da bi mogli kontrolirati svoje neograničeno razmnožavanje.

Onaj mužijak jednostavno nagonski drma po svakoj ženkinoj rupi koja mu dođe na red jer on jednostavno nezna niti očito ne posjeduje inteligenciju da bi znao koristiti kontracepciju i da bi znao da će to desetero djece biti osuđeno na gladovanje, jad, smrzavanje i brzo razboljevanje. Zato vlast treba pokušati pripitomiti i civilizirati takve nagonske slučajeve i iskreno im pomoći kroz stimuliranje da se steriliziraju tako da im i dadu nekakvu simboličnu nagradu kako to rade u Indiji.
Ma ti bi sakatio ljude i lišavao ljude mogućnosti potomstva. Treba ti staviti brnjicu, obući luđačku košulju i staviti na psihofarmake.

Možda bi država mogla bolje skrbiti za djecu da ne moramo iz proračuna plaćati za "podobne":

Quote:
Izvori tvrde da je problem s Brodosplitom nastao zbog previda u sastavljanju budžeta za 2012., u kojem nije predviđena obveza od 340 milijuna kuna, a iduće godine bit će za splitski škver potrebno izdvojiti minimalno 400 milijuna kuna. Također, 3. maj stvara gubitke od oko 300 milijuna kuna godišnje, koje će također država morati pokrivati jer tako nalažu uvjeti privatizacije. Zbog novih troškova morat će se rezati na sve strane pa će u pitanje doći i nastavak mnogih IPA projekata, doznajemo iz visokih izvora.
Zamisli milijarda kuna za socijalne programe za malu djecu u Hrvatskoj u godini dana.

Time što su se rodili kao Homo sapiens sapiensi IMAJU PRAVO se razmnožavati i to ne po "zaslugama, boji okusu i mirisu" nego kako im bilo milo i drago.
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.10.2012., 16:05   #54
Quote:
OliverZG kaže: Pogledaj post
Nije jedina al' je jako bitna i prema meni nitko je nema pravo oduzeti ženi niti obitelji unaprijed. Zato što su siromašni, bolesni i slično. Neka djevojka može se roditi u siromašnoj obitelji koja onda nema za obrazovanje pa dođe kriza i nema posla i ona realno nikada ne bi stekla dovoljne uvjete propisane za roditeljstvo a može ona i kao i njeni roditelji vrlo vjerojatno biti vrijedni i dobri ljudi koji jednostavno ne rade poslove s velikko dodanom vrijednošću, ne rade poslove koji se plaćaju dovoljno. I sada nije posao države da im zabranjuje imati djecu nego je posao države da osigura dovoljnu najnižu plaću. Tako ja mislim.
Ali ovdje nije naglasak isključivo na niže plaćenim poslovima, već na neadekvatnoj roditeljskoj skrbi u globalu. Znači ako dotična djevojka nema riješeno stambeno pitanje, i još k tome, nema dovoljno plaćen posao da osigura iznajmljivanje nekretnine, a pretpostavit ćemo, s obzirom na niže plaćeni posao, nema ni dovoljno uvjeta za ostale djetetove potrebe - nije li onda sasvim logičan izbor da djevojka pričeka s majčinstvom dok joj se uvjeti ne poboljšaju? Sad ćeš ti reći: nikada se neće poboljšati! To se ne može znati a priori. Ono što ja zagovaram je prije svega, odgovorno roditeljstvo, koje bi trebalo u prvom redu proizlaziti iz svjetonazora pojedinca. Velika je tuga, meni osobno, što vidim pojedince koji to nemaju usađeno u sebi. Kao primjerice, moja susjeda o kojoj sam ranije pričala.
Quote:
Ako nema novaca, jednostavno nema. Onda je na pojedincima da ako mogu pomognu toj nekoj obitelji.
A od čega će pojedinci pomagati, kad nemaju dovoljno ni za svoju djecu? I realno je za očekivati da će pojedinci koji imaju, prije pomoći svojoj široj obitelji, nego strancima. Neodgovorno je imati djecu dok istodobno, za njihove potrebe očekuješ pomoć od drugih. Ne kažem da se takva situacija eventualno u jednom periodu, ne može svima dogoditi. Ali svjesno ulaziti u roditeljstvo s tom premisom je nešto sasvim drugo od nepredviđenih eventualnosti. I ja se tu zalažem da bi država trebala intervenirati, ne u roditeljstvo u globalu, već u neodgovorno.

Kao što se uskače i u svim ostalim sferama, na kraju krajeva. Naglasak je uvijek na prevenciji.

Quote:
Ovo je sasvim drugi problem. Ne znam zašto petljaš obvezu društva da osigura uklanjanje zlostavljača i nasilnika s time da se ne peljaju u osobni izbor hoće li netko ili ne imati djecu.
Zato jer je sve povezano. Ti se zalažeš za nepetljanje npr. alkosima, a ja ti kažem iz prakse zašto je potrebno petljanje, jer država, a posteriori, ne radi baš ništa da se zaštite djeca i obitelj takvih ljudi.

Quote:
NE!
U ovome i jest problem.
Po tebi je loše nekome uvjetovati da ne postane roditeljem dok je još uvijek - alkoholičar. Ali ti nije loše da dijete odrasta u takvim uvjetima. Već se zalažeš za a posteriori uklanjanje djeteta iz takvih uvjeta. Međutim, tada je šteta znatno veća, nego da se s rođenjem tog djeteta, pričekalo dok se alkoholičar ne izliječi, naravno, ukoliko to želi. Da ne govorimo da u tom slučaju, dijete ne bi imalo ni odgovornu majku, jer tako ne možemo nazvati ženu koja se odlučuje na potomstvo s ovisnikom. Meni samo smeta što se gledaju tobožnja prava alkoholičara, i ona imaju primat, umjesto da se a priori radi na prevenciji neodgovornog roditeljstva koje, posljedično, implicira puno ozbiljnije i teže stvari.

Quote:
Koje su to realne potrebe potomka npr. djeteta plemena u Amazoni?
Zar mi pričamo o Brazilu ili možda Africi?
Realne potrebe u okviru civilizirane sredine 21.st. su nešto dijametralno suprotno od ove komparacije.
Quote:
Crkva se ne petlja u potomstvo.
Petlja itekako. A priori.
Quote:
To imaju i gore navedena romska djeca barem prema članku.
Govorimo li mi o članku ili stvarnom životu?
Što romskom djetetu koje živi u nehumanim uvjetima, znači UN-ova Konvencija o pravima djeteta?
Quote:

Ovdje govorimo o pravu čovjeka da sa svojom ženom ima potomstvo.
Tako je, no postavlja se pitanje da li je OK imati potomstvo pod bilo kojim uvjetima, čisto eto, da se ispuni ta norma.

Quote:
Vjerojatno zato da se onemogući linč pojedinaca koji su napravili zločin.
Jadničci, mali i nejaki.
Quote:
Ne mislim da treba znati o osobi koja živi tu negdje što je radila u životu ako nema direktnog kontakta sa tobom.
Što ako ima direktnog kontakta, a ja to ne znam?
Poznato je da su pedofili većinom rodbina/obiteljski prijatelji roditelja i da s njima dijete ima kontakte.

Quote:
Osim toga ako ćeš ostaviti čak i nekome "civilu" dijete imaš ga pravo tražiti potvrdu da nije u tom registru i sl.
Ziher, sad ćeš doći rođakinjinom suprugu i pitati ga: Hej, a sad mi daj potvrdu da nisi u registru pedofila, ili nema druženja naše djece!

Quote:
ovdje je pitanje pravo na to da se seksaš bez kondoma sa ženom koju voliš ili pravo žene da zadrži plod tog seksa bez obzira na to koliko novaca imaš i na kojim si sve putovima tjekom života prošao.
Ne, pitanje je da li država ima pravo umiješati se u slučajeve za koje postoje poprilično jake indikacije da će se raditi o neadekvatnoj roditeljskoj skrbi. I nitko ne govori da se a priori treba u svakom slučaju ograničiti imanje djece uopće, već se može pričati i o ograničavanju broja, za koje se realno nema uvjeta. Ako već imaš dvoje i cijela obitelj živi jako loše, te nema naznaka za promjenama nabolje u bližoj budućnosti, bilo bi sasvim odgovorno da roditelji pričekaju s ostalom djecom. No problem je što mnogima, ta odgovornost nedostaje.

I što su već i pokazali neodgovornost i nemar, spram već rođene djece.
Jer da nisu, ne bi i njima i sebi, dodatno pogoršavali uvjete života stvarajući novu djecu.
Quote:
Govoriš o mogućnosti popravka. Misliš li da se pedofil može nekada dovoljno popraviti?
Ne. Iako se ide s premisom liječenja i pokušaja rehabilitacije, osobno - ne. To je hodanje po veoma skliskom terenu, po štetu najnedužnijih (djece). Tako da bih im zauvijek zabranila ne samo imanje djece, već bilo kakav doticaj s djecom, ikada. Registriranima, osuđenima, jelte... jer inače, teško da ih se može otkriti.

Ali vjerujem u rehabilitaciju alkoholičara, narkomana...

Quote:
Ne možeš štititi nešto što još ne postoji nego je u mašti siromašnog, bogatog, kriminalca, invalidnog i slično.
Kako se ide na prevenciju kriminaliteta, tako bi se trebalo ići i na prevenciju neadekvatnog roditeljstva.
Quote:
Baš bi me zanimale neki kriteriji. Konkretni.
Ja nisam zakonodavac, tako da nije niti bitno da nabrajam sve kriterije, niti sam ih nešto studirala do u detalje.
Ali osnovne djetetove potrebe bi svakako trebale biti zadovoljene.

Quote:
Kada bi se to dijete rodilo oduzeo bi ga zbog neadekvatnih uvjeta (bez ikakvih općenitih smjernica nego od slučaja do slučaja), zlostavljanja.
OK.
Gdje bi smjestio tu djecu, jer kad bi se išlo za tim smjernicama, bio bi ih popriličan broj? Odakle bi država financirala svu tu djecu? Jer realno, ne bi se svi mogli posvojiti. Znači da opet imaš daljnje investicije države u vidu osiguravanja smještaja i svih ostalih uvjeta potrebnih za rast i razvoj. Što državu, opet, košta. A broj djece se uvijek povećava.

Da ne govorimo i da sada djeca koja su u domovima, imaju znatno manje raspoloživih uvjeta za osobni rast i obrazovanje nego djeca koja odrastaju u obiteljima.

Nije li bolje a priori umanjiti šanse za nepotrebnim troškovima, djelujući u prvom redu na svijest budućih roditelja u pogledu odgovornosti, a sredstva uložiti u bolju skrb već rođene ali zanemarivane djece. Nikako ne zagovaram prisilnu kastraciju, ali zagovaram bilo što što bi pomoglo da se negativan trend nastavlja i širi, pa bilo to uvođenjem jasno definiranih zakonskih regulativa u pogledu uvjeta biološkog roditeljstva, bilo to u pogledu izmjena postojećih zakona u pogledu oduzimanja roditeljskih prava i stavljanja djece u proces posvajanja, bilo to u postroženju propisanih kazni za zlostavljanje unutar obitelji, bilo miks svega navedenog.

Zadnje uređivanje Meadow : 29.10.2012. at 16:16.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 16:25   #55
Quote:
OliverZG kaže: Pogledaj post

Sve mi zvuči kao da nekoga kaznimo unaprijed jer je vrlo vjerojatno da on bude lopov. Nema novaca, škole, ... pa ti u ćuzu. Kad tamo Ivo.
Osobno mi je prosto degutantno da se netko ismijava sa situacijom u kojoj bi se dvoje mladih, koji još studiraju i nemaju nikakvih uvjeta za djecu, odlučilo na taj čin.

Tebi je to komično, i još imputiraš stvari govoreći o nekakvom 'usvajanju ispravnih svjetonazora', dok u biti, stvaran problem ove imaginarne situacije koju si naveo, relativiziraš i bacaš u revijalan ton. O usmjeravanju želja i balansu želja i mogućnosti, u tvom postu ni riječi.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 18:39   #56
Samo zelim reci da se slazem s Meadow i napomenula bih da razgovor izmedju Meadow i OliverZG vise spada u ovu temu:https://www.forum.hr/showthread.php?t=31818
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 20:18   #57
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ali ovdje nije naglasak isključivo na niže plaćenim poslovima, već na neadekvatnoj roditeljskoj skrbi u globalu
Koju ti unaprijed određuješ prije nego li se djete uopće rodilo ili npr. već postoji dijete koje ima dobru skrb.

Quote:
Znači ako dotična djevojka nema riješeno stambeno pitanje, i još k tome, nema dovoljno plaćen posao da osigura iznajmljivanje nekretnine, a pretpostavit ćemo, s obzirom na niže plaćeni posao, nema ni dovoljno uvjeta za ostale djetetove potrebe - nije li onda sasvim logičan izbor da djevojka pričeka s majčinstvom dok joj se uvjeti ne poboljšaju?
To je ispravan i logičan način razmišljanja. Al' zašto da je država komisijski tjera da tako razmišlja?
Quote:
Zato jer je sve povezano. Ti se zalažeš za nepetljanje npr. alkosima, a ja ti kažem iz prakse zašto je potrebno petljanje, jer država, a posteriori, ne radi baš ništa da se zaštite djeca i obitelj takvih ljudi.
Evo stvarno me zanima. Reci mi molim te. Neka žena je zatrudnila s alkoholičarem al' ono pred smrt je koliko je alkoholičar. Što ćeš ti sa tom ženom i njenim djetetom? Smije li ta žena bit zaljubljena i u vezi s takvim tipom? Seksat se s njime i sl. ?
Quote:
Po tebi je loše nekome uvjetovati da ne postane roditeljem dok je još uvijek - alkoholičar.
Po meni je ikakvo petljanje države u odabir pojedinaca hoće li imati potomstvo ili ne zločin. Bez obzira bili u pitanju sveci, alkoholičari, muslimani, katolici, narkomani, cigani sa 15 djece, konzervativci, liberali, ... ne želim uopće ni razmišljati o državi gdje bi netko morao ići žicati molbu da ima djete.
Quote:
Ali ti nije loše da dijete odrasta u takvim uvjetima. Već se zalažeš za a posteriori uklanjanje djeteta iz takvih uvjeta.
Da.
Quote:
Zar mi pričamo o Brazilu ili možda Africi?
Realne potrebe u okviru civilizirane sredine 21.st. su nešto dijametralno suprotno od ove komparacije.
Živimo u 21. stoljeću u vjerojatno ZG. Neki žive u 21. stoljeću u afričkim plemenima, neki žive u favelama, neki u nekakvi indijskim slumovima. To nema nikakve veze s njihovim pravima da ostvaruju prirodnu stvar kao što je potomstvo.
Quote:
Petlja itekako. A priori.
Pa onda se i ti za to zalažeš.
Quote:
I nitko ne govori da se a priori treba u svakom slučaju ograničiti imanje djece uopće, već se može pričati i o ograničavanju broja, za koje se realno nema uvjeta.
Na koji način?
Quote:
Ako već imaš dvoje i cijela obitelj živi jako loše, te nema naznaka za promjenama nabolje u bližoj budućnosti, bilo bi sasvim odgovorno da roditelji pričekaju s ostalom djecom. No problem je što mnogima, ta odgovornost nedostaje.
Slažem se u potpunosti.
Quote:
Kako se ide na prevenciju kriminaliteta, tako bi se trebalo ići i na prevenciju neadekvatnog roditeljstva.
Prevencija kriminala se ne radi tako da unaprijed zatvorimo ili nešto napravimo mogućim kriminalcima. Isto tako ne bi trebali neadekvatno roditeljstvo kažnjavati prije nego je uopće pokazalo kakvo je.
Quote:
Gdje bi smjestio tu djecu, jer kad bi se išlo za tim smjernicama, bio bi ih popriličan broj?
Ne bi, zašto. Većina djece u RH živi u OK uvjetima. Idu u školu, siti su, u toplom, nisu zlostavljana, ...
Quote:
Odakle bi država financirala svu tu djecu? Jer realno, ne bi se svi mogli posvojiti. Znači da opet imaš daljnje investicije države u vidu osiguravanja smještaja i svih ostalih uvjeta potrebnih za rast i razvoj. Što državu, opet, košta. A broj djece se uvijek povećava.
Morala bi navesti te neke minimalne uvjete koje bi prema tebi djete trebalo imati pa da onda vidimo koliko otprilike djece bi moralo u domove.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Osobno mi je prosto degutantno da se netko ismijava sa situacijom u kojoj bi se dvoje mladih, koji još studiraju i nemaju nikakvih uvjeta za djecu, odlučilo na taj čin.
Ja se ne ismijavam, gdje si to vidjela? Naveo sam realan primjer i realne kriterije. Zašto ti smatraš da imaš pravo tim studentima zabraniti dijete? Na koji način će ga oni imati a) roditelji im pomognu b) jedno zaustavi studiranje c) obje krenu raditi d) nešto četvrto.

Zašto bi neki tamo nepoznati ljudi određivali tko će se, kako i s kime seksati i koliko će djece imati. Državu treba brinuti da su ta djeca dobro. Ako su dobro u 20 kvadrata ili 120 kvadrata sa pučkim jelima ili delicijama onda su jednostavno dobro.

Namjerno sam navodio primjere jer ti ne želiš. Evo ja sam gore naveo kriterije koji bi meni možda odgovarali namjerno potencirajući one za koje pretpostavljam da se tebi neće svidjeti. Zašto? Pa da ti pokažem da taj sudac može biti i netko poput mene i poput tebe.

Pretpostavljam da ti je pobačaj OK. E pa sada ako smatraš da se država nema što petljati u ženin izbor što će sa plodom koji već postoji i živ je, zašto smatraš da imaš pravo utjecati na odluku prije nego je djete uopće rođeno, prije nego je imalo zlostavljano, prije nego li je imalo nazeblo, prije nego je osjetilo glad i to zato što ne zadovoljava neke "tvoje" subjektivne kriterije.

Quote:
Tebi je to komično, i još imputiraš stvari govoreći o nekakvom 'usvajanju ispravnih svjetonazora', dok u biti, stvaran problem ove imaginarne situacije koju si naveo, relativiziraš i bacaš u revijalan ton. O usmjeravanju želja i balansu želja i mogućnosti, u tvom postu ni riječi.
O tome nema ni riječi zato što ovdje to nije tema. Da je tema treba li biti odgovoran prema planiranju obitelji bio bi ZA to i vjerojatno bi sve podržao što i ti.

Ovdje je pitanje. Treba li država nekom tko nije napravio nikakvo zlo prema nekom djetetu zabraniti da ima to dijete. Ono presumpcija nevinosti i tako to.

Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Samo zelim reci da se slazem s Meadow i napomenula bih da razgovor izmedju Meadow i OliverZG vise spada u ovu temu:https://www.forum.hr/showthread.php?t=31818
Slažem se i ne. Meadow priča o toj temi ja o ovoj. Da pričamo na onoj temi puno više bi se slagali ako ne i u potpunosti. Problem je ovdje drugi.

Pokušaj da država pojedincu zabrani potomstvo dok ne zadovolji neke kriterije koji su u svojoj suštini proizvoljni i ovise o elitama i njihovom poimanju što je dobro.

Zadnje uređivanje OliverZG : 29.10.2012. at 20:26.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 23:54   #58
Quote:
BlackQ kaže: Pogledaj post
Zaboravih još dodati na temu sterilizacije kriminalaca: sve su šanse da dobar dio njih uopće ne bi sterilizaciju percipirao kao neku kaznu. Uostalom, i dio onih koje bi nazvao "normalnim ljudima/poštenim građanima" svjesno i svojom voljom naprave vazektomiju/sterilizaciju. Jer ih djeca ne zanimaju, ne žele ih .. whatever.
A valjda bi se našao i određen broj kriminalaca kojima bi sterilizacija bila dobrodošla nagrada - mogu mirno jebat, bez straha da će ih zakačit kakvo neželjeno derište, čitaj: alimentacija. Na primjer. Te se mogu dalje nesmetano posvetiti svojoj kriminalnoj karijeri.
Postoje kriminalci kojima je la famiglia sve, a i odlično su uklopljeni u društvo.

konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 04:45   #59
Quote:
mozak_free kaže: Pogledaj post
Ma ti bi sakatio ljude i lišavao ljude mogućnosti potomstva. Treba ti staviti brnjicu, obući luđačku košulju i staviti na psihofarmake.
Ja bi uveo sterilizaciju kao dodatnu kaznu za razne svodnike, kamatare, dilere, teže švercere, razbojnike, trgovce ljudima, društvene nasilnike, pedofile i ostali antisocijalno nasilni društveni šljam koji fizički i psihički sakate normalne ljude pa kada bi znali da ih čeka nakon što popune određene kvote u policijskim dosjeima da će dobiti za dodatnu kaznu sterilizaciju onda bi prije nego se upuštaju u kriminalne aktivnosti razmislili dali će se baviti tim kriminalnim aktivnostima!

Pa znam dok neki pedofil, razbojnik, diler ili kamatar čita ovakve moje postove sigurno pod utjecajem emocija se jednostavno nemože suzdržati da mi direktno ne uputi uvrijede ali na njegovu žalost uvrede od takvih mi najmanje smetaju.

Zadnje uređivanje The Matrix 1991 : 30.10.2012. at 05:09.
The Matrix 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 08:53   #60
Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
Ja bi uveo sterilizaciju kao dodatnu kaznu za razne svodnike, kamatare, dilere, teže švercere, razbojnike, trgovce ljudima, društvene nasilnike, pedofile i ostali antisocijalno nasilni društveni šljam koji fizički i psihički sakate normalne ljude pa kada bi znali da ih čeka nakon što popune određene kvote u policijskim dosjeima da će dobiti za dodatnu kaznu sterilizaciju onda bi prije nego se upuštaju u kriminalne aktivnosti razmislili dali će se baviti tim kriminalnim aktivnostima!

Pa znam dok neki pedofil, razbojnik, diler ili kamatar čita ovakve moje postove sigurno pod utjecajem emocija se jednostavno nemože suzdržati da mi direktno ne uputi uvrijede ali na njegovu žalost uvrede od takvih mi najmanje smetaju.
Miješaš kruške i jabuke. Pola od ovih koje si gore naveo čine razne usluge drugim ljudima (npr. svodnici - organiziraju prostituciju - da nema klijenata ne bi ni njih bilo; kamatari - posuđuju novac onima koji nisu kreditno sposobni u bankama...) i ljudi SAMI njima dolaze i svjesni su rizika koji pri tome postoje.
Potpuno druga kategorija je pedofil ili razbojnik iuli likovi kao Paravinja. Oni imaju točno određenu namjeru i oni biraju ljude kojima će činiti to što čine bez njihove volje.
Neki razbojnik možda pljačka kako bi prehranio svoje dijete....
Ukratko:
Svojom željom za sakaćenjem ljudi (bez obzira na kategoriju) si sebe svrstao u grupu nasilnika koji u ime "društvene korisnosti" žele činiti najgrublje nasilje. I tebe bi po vlastitoj logici trebalo onda sterilizirati.
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.