Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 21:37   #6321
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ujeboteled.

Da sam htjela da netko drugi misli umjesto mene bila bih religiozna.


Njima je to po difoltu.
Ne znam bivstovati ako ne postoji onaj-koji-će-me-voditi.

Sreća da je bog odlučio da je disanje automatsko.

oh..

w
a
i
t.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 12.05.2017., 21:42   #6322
Stevie, jesi li to ti?
Tika is offline  
Old 12.05.2017., 21:46   #6323
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ne postoji osoba bez vjere. Jedino je pitanje koliko je ta vjera dobro utemeljena.
Npr. ti vjeruješ u zakone prirode, je li tako?
Još će ispasti da sam vjernica zato što dajem žmigavac prije skretanja.

Ne, ne vjerujem u zakone prirode. Znam da postoje i da djeluju na određeni način, što nije teško dokazati. Barem onima koji imaju više od dva grama mozga.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 12.05.2017., 21:49   #6324
Ne mozete promatrati i suditi pricu o Abrahamu izvan konteksta vremena kao ni samog drustva prije 5-8 tisuca godina i danas.

Starozavjetni Bog je bio "osvetoljubljiv", "agresivan", "sebican", te su takve price iz tog vremena i sasvim razumljive. Njegovom katarzom kroz Krista, sa patnjom, prastanjem, empatijom i na kraju ljubavi dobivamo i pionira modernog doba.

Cijela zapadna civilizacija i dobra u kojima danas uzivamo su stvoreni iz te novozavjetne katarze.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 12.05.2017., 21:51   #6325
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Stevie, jesi li to ti?
Ne, ja sam Roger the alien: Ah, I love your religion - for the crazy! Virgin birth, water into wine; it's like Harry Potter, but it causes genocide and bad folk music.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 12.05.2017., 21:52   #6326
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Još će ispasti da sam vjernica zato što dajem žmigavac prije skretanja.

Ne, ne vjerujem u zakone prirode. Znam da postoje i da djeluju na određeni način, što nije teško dokazati. Barem onima koji imaju više od dva grama mozga.
Ali što ako živimo u lažnom vakuumu (valjda znaš o čemu se radi) pa se sutra dogodi da se svemir "stabilizira" u pravi vakuum? To će uništiti ne samo svijet već sve zakone prirode koje poznaješ. Ali ti ipak bezbrižno ideš u krevet uvjerena da se to neće dogoditi.
USAisfreedom is offline  
Old 12.05.2017., 21:54   #6327
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Ne, ja sam Roger the alien: Ah, I love your religion - for the crazy! Virgin birth, water into wine; it's like Harry Potter, but it causes genocide and bad folk music.



Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ali što ako živimo u lažnom vakuumu (valjda znaš o čemu se radi) pa se sutra dogodi da se svemir "stabilizira" u pravi vakuum? To će uništiti ne samo svijet već sve zakone prirode koje poznaješ. Ali ti ipak bezbrižno ideš u krevet uvjerena da se to neće dogoditi.
I don't even. U ponedjeljak moram s kolegama fizičarima prodiskutirati lažan vakum. Majko božja.
Tika is offline  
Old 12.05.2017., 21:56   #6328
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ali što ako živimo u lažnom vakuumu (valjda znaš o čemu se radi) pa se sutra dogodi da se svemir "stabilizira" u pravi vakuum? To će uništiti ne samo svijet već sve zakone prirode koje poznaješ. Ali ti ipak bezbrižno ideš u krevet uvjerena da se to neće dogoditi.
Normalno, moramo razaznati pravi od lažnog vakuma.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 12.05.2017., 21:58   #6329
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post

I don't even. U ponedjeljak moram s kolegama fizičarima prodiskutirati lažan vakum. Majko božja.
Ne znaš za teoriju lažnog vakuuma?

https://www.youtube.com/watch?v=ijFm6DxNVyI

Ionako nije bitno to, nego ako prihvaćate svemir koji ne haje za ljude i koji nije siguran, onda je vaša vjera da će prirodni zakoni sutra biti isti - vjera.
USAisfreedom is offline  
Old 12.05.2017., 22:08   #6330
S malom razlikom sto "vjera" u stalnost prirodnih zakona (u okvirima nase skale postojanja) dovodi do korisnih zakljucaka. Vjerujemo kako se materijali ponasaju pa napravimo LCD televizor. Vjerujemo da nas s neba gleda nevidljivi covjeculjak kojem uvijek moramo biti poslusni pa neki peder poleti sa zgrade jer taj nevidljivi prijatelj na zapovijed ne ubij ima jako mnogo iznimki...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 12.05.2017., 22:11   #6331
Da li je vec netko rekao kako je uvijek u pitanju tko ima lovu i moc? Naravno, sto zatucanija masa koja nece preispitati zasto je tome tako, puno pomaze. U tom kontekstu, hrvatska je jedan od zadnjih vatiknaskih feuda, pa osim sto je drzava potpisala ugovor kojim godisnje placa crkvi cca 600 mil.kuna (600 000 000), te je crkvi u istom perfidnom obratu vazno imati sto veci utjecaj na raju, po mogucnosti od malih nogu.
Ne postoji ni jedan racionalni razlog kojim bi se moglo opravdati tako sto. Naravno, tiha vecina suti, mrmlja sebi u bradu, ali i dalje ne poduzima nista, a sve se raspada...do kad, bas i mene interesira...
Alex34 is offline  
Old 12.05.2017., 22:17   #6332
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ne znaš za teoriju lažnog vakuuma?

https://www.youtube.com/watch?v=ijFm6DxNVyI

Ionako nije bitno to, nego ako prihvaćate svemir koji ne haje za ljude i koji nije siguran, onda je vaša vjera da će prirodni zakoni sutra biti isti - vjera.
Nije vjera nego pretpostavka. Nažalost, osobe s vakuumom među ušima teško će shvatiti razliku.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 12.05.2017., 22:18   #6333
Quote:
Alex34 kaže: Pogledaj post
Da li je vec netko rekao kako je uvijek u pitanju tko ima lovu i moc? Naravno, sto zatucanija masa koja nece preispitati zasto je tome tako, puno pomaze. U tom kontekstu, hrvatska je jedan od zadnjih vatiknaskih feuda, pa osim sto je drzava potpisala ugovor kojim godisnje placa crkvi cca 600 mil.kuna (600 000 000), te je crkvi u istom perfidnom obratu vazno imati sto veci utjecaj na raju, po mogucnosti od malih nogu.
Ne postoji ni jedan racionalni razlog kojim bi se moglo opravdati tako sto. Naravno, tiha vecina suti, mrmlja sebi u bradu, ali i dalje ne poduzima nista, a sve se raspada...do kad, bas i mene interesira...
Do grčkog scenarija
Evo dobar primjer je agrokor banke odjebale todorića i nedaju mu novi kredit da pokrije sranja nakupljana godinama to se dešava i običnim ljudima i tajkunima a desit će se i državi
A onda tko preživi pričat će jer na brdovitom balkanu to nikad dobro na završi
Davorček is offline  
Old 12.05.2017., 22:41   #6334
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Ne mozete promatrati i suditi pricu o Abrahamu izvan konteksta vremena kao ni samog drustva prije 5-8 tisuca godina i danas.

Starozavjetni Bog je bio "osvetoljubljiv", "agresivan", "sebican", te su takve price iz tog vremena i sasvim razumljive. Njegovom katarzom kroz Krista, sa patnjom, prastanjem, empatijom i na kraju ljubavi dobivamo i pionira modernog doba.

Cijela zapadna civilizacija i dobra u kojima danas uzivamo su stvoreni iz te novozavjetne katarze.
Mhm...a jel bilo Pakla u starom zavjetu, ili nam je vjecna rostiljada stigla tek s dobrim, empaticnim Isusom?
ZloPrase is offline  
Old 12.05.2017., 23:27   #6335
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Ne mozete promatrati i suditi pricu o Abrahamu izvan konteksta vremena kao ni samog drustva prije 5-8 tisuca godina i danas.

Starozavjetni Bog je bio "osvetoljubljiv", "agresivan", "sebican", te su takve price iz tog vremena i sasvim razumljive. Njegovom katarzom kroz Krista, sa patnjom, prastanjem, empatijom i na kraju ljubavi dobivamo i pionira modernog doba.

Cijela zapadna civilizacija i dobra u kojima danas uzivamo su stvoreni iz te novozavjetne katarze.
Znači, bog je malo vakav, malo nakav, ovisi u kojem vremenu živimo.

Oh, well.. odmah sam postala ljubitelj boga&co.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 12.05.2017., 23:56   #6336
Ukidanje vjeronauka u školama

Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Znači, bog je malo vakav, malo nakav, ovisi u kojem vremenu živimo.



Oh, well.. odmah sam postala ljubitelj boga&co.

Ti se sprdas sa onim sto ne razumiješ . Mislim, who cares .... sprdaj se sa čim hoćeš,
ali prije nego pogledaš svoj odraz u ogledalu nemoj imati prevelika očekivanja.

Bog je u mom slučaju simbol te potrebe. Ljudskom potrebom zagrobnog života , bezuvjetne ljubavi , nade. Ako ne razumiješ da se u evoluciji svijesti te potrebe mijenjaju kako se mijenja i društvo onda stvarno možemo svesti dijalog na ispunjavanje talijanke sa blesavim citatima iz turskih sapunica.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 13.05.2017., 00:02   #6337
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post

Bog je u mom slučaju simbol te potrebe.
Da, to je uglavnom to.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 13.05.2017., 07:38   #6338
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Ne mozete promatrati i suditi pricu o Abrahamu izvan konteksta vremena kao ni samog drustva prije 5-8 tisuca godina i danas.

Starozavjetni Bog je bio "osvetoljubljiv", "agresivan", "sebican", te su takve price iz tog vremena i sasvim razumljive. Njegovom katarzom kroz Krista, sa patnjom, prastanjem, empatijom i na kraju ljubavi dobivamo i pionira modernog doba.

Cijela zapadna civilizacija i dobra u kojima danas uzivamo su stvoreni iz te novozavjetne katarze.
Ma je li? Antičke civilizacije stare Grčke i Rima ti bi samo tako prebrisao kao da nikada nisu postojale. Kao da na njihovim temeljima nije izgrađeno nista u modernom dobu? Kakve ima veze Isusova katarza s antičkim temeljima zapadne civilizacije. Kršćanstvo je došlo puno kasnije i nije od kršćanstva niti od Isusa započela povijest zapadne civilizacije. Malo se pravimo blesavi i uzimamo samo ono sto nam se sviđa, ha?
north wind is offline  
Old 13.05.2017., 08:19   #6339
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ma je li? Antičke civilizacije stare Grčke i Rima ti bi samo tako prebrisao kao da nikada nisu postojale. Kao da na njihovim temeljima nije izgrađeno nista u modernom dobu? Kakve ima veze Isusova katarza s antičkim temeljima zapadne civilizacije. Kršćanstvo je došlo puno kasnije i nije od kršćanstva niti od Isusa započela povijest zapadne civilizacije. Malo se pravimo blesavi i uzimamo samo ono sto nam se sviđa, ha?
Nije, ali ne možeš ni ti kao ateist prebrisati kršćanstvo kao da nema nikakav utjecaj na zapadnu civilizaciju, jer ona i jest sinteza grčko-rimske kulture i (prije svega novozavjetnog) kršćanstva.
USAisfreedom is offline  
Old 13.05.2017., 08:38   #6340
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Cijeni se poslušnost višem biću, točno. Ali Bog ne dozvoljava ubijanje. Niti traži slijepu poslušnost bez razmišljanja, dao nam je mozak da njime razmišljamo.

Također, ta priča je dio mita. Ona simbolizira kasniju Isusovu žrtvu. Isus je bio žrtvovan za ljude, i također je bio spašen, jer je uskrsnuo.
ne, nego
istinska Vjera u više biće
a to ne znaš glavom
nego to - osjećaš
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.