Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 04:44   #8121
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Civilizacijski doseg je i da se ne radi nedjeljom.

Iako sam Neopoganin, smatram da je imati neradnu nedjelju u današnjem robovlasništvu jedno postignuće kojeg se pošto-poto treba pridržavati. Nitko ne mora robijat po trgovačkim centrima jer si je hrpica tukaca zaboravila prethodni dan kupit kruh ili što mu već treba. Nek obavi kupovinu subotom.
sveta nedjelja...
nisu samo trgovine te koje rade nedjeljom...
vani u normalnom svijetu trgovine su otvorene i za praznike,ali su
zaposleni placeni duplo...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 01.10.2017., 04:45   #8122
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Sve ove price o tzv. ideologijama, o informatici, o rasterecivanju djece su zapravo cista kurcina.

Sve se krece u tom smijeru da Crkva preuzima skolstvo i da oni kojima to ne pase naprosto odlaze iz zemlje.
I na kraju svi ce biti sretni.
Mi kojima vladavina Crkve u drzavi i skolstvu ne pase pobjeci cemo malo po malo (zapravo, zadnjih godina i ne tako malo), a u Hrvatskoj ce ostati bogobojazni Hrvati katolici.
I svi sretni.

Nama koji planiramo odlazak izmedu ostalog i radi preuzimanja skolstva od srtane Crkve (da se razumijemo, to nije jeini razlog) je zao sto moramo otici ali sto nam preostaje? Pa za boga milog, predsjednica drzave nam porucuje "kome ne odgovara neka ide"?

Uglavnom, svi sretni, dobar dio drzavljana ce pobjeci, a ostatak ce imati obrazovanje po biblijskim vrijednostima.
E sad kako ce ta drzava koja zagovara obrazovanje po biblijskim vrijednostima funkcionirati ... A valjda bude nekako, boli me kurac, ionako cemo mi ostali nepoozeljni to gledati iz Irske, Njemacke, Danske, Svedke i ostalih groznih liberalnih zemalja.
Bla bla bla tipicna neartikulirana prica zacinjena vulgarnim epitetima covjeka koji ocito nije bio na vjeronauku,jer ako ne bi spoznao Boga makar bi naucio pristojnost u javnom diskursu sto jos jednom pokazuje slabosti javnog skolstva koji ce doduse nauciti rjesavati jednadzbe ali nece nauciti kulturi.

No krenimo rjesavati nelogicnosti ove skrabotine od teksta.

Kazes sa Crkva preuzima skolstvo? Kako to,kojim argumentima baratas? Vadi ih.

Kazes da ljudi bjeze iz Hrvatske u Irsku,Njemacku... i da ce na kraju ostati bogobojazni Hrvati.. vau..

Dakle,bjeze iz zatucane vjerske Hrvatske u kojoj je dozvoljen abortus u naprednu Irsku u kojoj je zabranjen abortus (kamo srece da smo i mi tako napredni,a ne zatucani).

Bjeze u Njemacku i Austriju u kojoj odavno postoji u skolama vjeronauk i gdje se u Austriji ne radi nedjeljom (sjetimo se kakva je kod nas bila galama i haranga na Crkvu i gdju. Markic kada su trazili neradnu nedjelju?)

Kamo srece da smo napredni ko Irska i Austrija. Da imamo zabranjen abortus i neradnu nedjelju. Mozda su bas zato napredne i blagoslovljene zemlje a mi ipak zatucana nedođija partijskih komesara
splitman30 is offline  
Received Infraction
Old 01.10.2017., 05:16   #8123
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Bla bla bla tipicna neartikulirana prica zacinjena vulgarnim epitetima covjeka koji ocito nije bio na vjeronauku,jer ako ne bi spoznao Boga makar bi naucio pristojnost u javnom diskursu sto jos jednom pokazuje slabosti javnog skolstva koji ce doduse nauciti rjesavati jednadzbe ali nece nauciti kulturi.

No krenimo rjesavati nelogicnosti ove skrabotine od teksta.

Kazes sa Crkva preuzima skolstvo? Kako to,kojim argumentima baratas? Vadi ih.

Kazes da ljudi bjeze iz Hrvatske u Irsku,Njemacku... i da ce na kraju ostati bogobojazni Hrvati.. vau..

Dakle,bjeze iz zatucane vjerske Hrvatske u kojoj je dozvoljen abortus u naprednu Irsku u kojoj je zabranjen abortus (kamo srece da smo i mi tako napredni,a ne zatucani).

Bjeze u Njemacku i Austriju u kojoj odavno postoji u skolama vjeronauk i gdje se u Austriji ne radi nedjeljom (sjetimo se kakva je kod nas bila galama i haranga na Crkvu i gdju. Markic kada su trazili neradnu nedjelju?)

Kamo srece da smo napredni ko Irska i Austrija. Da imamo zabranjen abortus i neradnu nedjelju. Mozda su bas zato napredne i blagoslovljene zemlje a mi ipak zatucana nedođija partijskih komesara
ljudi ne bjeze...jednostavno odlaze jer im je puna pipa obecanja...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 01.10.2017., 05:48   #8124
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Civilizacijski doseg je i da se ne radi nedjeljom.

Iako sam Neopoganin, smatram da je imati neradnu nedjelju u današnjem robovlasništvu jedno postignuće kojeg se pošto-poto treba pridržavati. Nitko ne mora robijat po trgovačkim centrima jer si je hrpica tukaca zaboravila prethodni dan kupit kruh ili što mu već treba. Nek obavi kupovinu subotom.
Uopće ne vidim problem u radu nedjeljom, kad već o tome pričamo.
Što je uopće nedjelja?
Dan u tjednu kojeg su popovi proglasili svojim, dan u kojem pohodiš crkvu i mažeš guskin debeli vrat.
Zašto se bune protiv rada nedjeljom?
Zato jer bi im manje ovaca dlazilo i manje bi kapnulo love (a u lovi je bit, bičem drugom).

Zaista ne vidim problem.
Radiš u nedjelju, umjesto nje si slobodan u ponedjeljak, i sve je ok.
Smotani2 is offline  
Old 01.10.2017., 05:50   #8125
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
O tome gdje vjeronauk pripada,na svu srecu,ne odlucujes ti niti je vecina onakvih kako ti razmisljas.
Crkvi nema "na svakom cosku",pogotovo na selima gdje su Crkve tamo gdje su i bile.Veliki humanisti prepuni ljubavi i dobrocinstva ocito nemaju toliko humanosti kada bi ipak voljeli da djeca nakon skole u nekom selu pjesace po snijegu do uglavnom lose grijanih crkava,samo zato jer su prepuni humanizma i ljubavi prema djeci. Krasno.
Vjeronauk tj bogostovlje,krasopis tj gramatika i matematika bili su temelj skolstva i utemeljitelji predmeta koje danas poznajemo.
To sto je komunizam izbacio na silu vjeronauk iz skola ne znaci da je izbio vjeru iz naroda.

Vidim, sve oko nas je puno napuštenih crkava.

Upppsss, pa to su tvornice....

One silne novosagrađene nakaradne prekapatitirane građevine sa križem i zvonom nisu crkve, to mi se samo priviđa.
Smotani2 is offline  
Old 01.10.2017., 07:15   #8126
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Kao dijete išao sam na zupni vjeronauk. S obzirom da je uvijek bio u suprotnoj smjeni,a da je Crkva bila prilicno udaljena,i s obzirom na vremenske uvjete i da sam bio malen,pitam se kakvi nehumanih shvacanja covjek mora biti da bude protiv vjeronauka u skoli koji bitno olaksava malenoj djeci organizaciju slobodnog vremena i obveza,a samo da bi oni uzivali u svojoj verziji zamisljene nirvane tj sekularne naddrzave. Koga briga za djecu i humanost,jelte
Ne olakšava nikome, jer nije ili, nego je i. Mi smo uvijek morali ići i na školski i na župni vjeronauk, subotom na pjevanje, i nedjeljom na misu u 8 ako smo željeli sakramente.

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Aaaaa, Hrkljuš! Naravno, naravno. Lijepo je samo onima koji vjeruju u Hrkljuša. Sve će ostale Hrkljuš... onako... žžžžžk, a Sebi odane će skloniti u podzemna skloništa kad se žžžžk bude imao dogoditi.
Da, a tamo će svi plivati u miljama maraka.

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Uopće ne vidim problem u radu nedjeljom, kad već o tome pričamo.
Što je uopće nedjelja?
Dan u tjednu kojeg su popovi proglasili svojim, dan u kojem pohodiš crkvu i mažeš guskin debeli vrat.
Zašto se bune protiv rada nedjeljom?
Zato jer bi im manje ovaca dlazilo i manje bi kapnulo love (a u lovi je bit, bičem drugom).

Zaista ne vidim problem.
Radiš u nedjelju, umjesto nje si slobodan u ponedjeljak, i sve je ok.
Pogledaj recimo Subotare, njima je subota kao Katolicima nedjelja, i sve to vrijedi za subotu.

Upravo to, radi koliko treba i kad treba, ali plati dodatno.
JohnDoe-25 is offline  
Old 01.10.2017., 10:27   #8127
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Indoktrinacija?!
Sto bi bilo suprotno od indoktrinacije? Prisilno ucenje da je vjera opijum za narod i da je citava povijest naseg naroda pogresna. Poanta bi bila preodgojiti narod vaspitnim mjerama uz poneki Goli Otok,zabraniti prakticiranje vjere u obiteljima,ukinuti javne procesije kako bi konacno nastupilo slobodno i pravedno drustvo po mjeri progresivnog ideala Sj.Koreje

Slobodno izjašnjavanje bez da gledaš što će selo/ulica/ulaz reći, da li će te susjedi prozvati Srbima i komunjarama, da nećeš biti crna ovca među bijelim Božjim ofčicama koji su dvostruko nagrađeni ispravnom nacijom i ispravnim vjerovanjem.

Kod nas je snažan pritisak na pojedinca i na manje skupine koje se nečime posebnim izvajaju jer oni nisu Rvati ni katolici i odmah su sumnji9vi ko Sotonin okot...

Mi smo zapeli na dvostrukoj identifikaciji i ne mičemo se od nje jer sve drugo je opasnost za domoljublje.

Comprendo, compañero?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 01.10.2017., 11:22   #8128
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Odvedes ga u neku krscansku komunu npr Genakolo gdje su se stotine i stotine izlijecile (naravno o tome u medijima ni rijeci) gdje upoznaju nivi zivot u molitvi i radu bez opijata i krivih vrijednosti.
Izliječili su se kurac. Samo su jednu drogu zamijenili drugom. Eto, najlakše je indoktrinirati malu djecu, gladuše u Africi i bijednike kojima je droga prošupljila mozak.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 01.10.2017., 11:38   #8129
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Uopće ne vidim problem u radu nedjeljom, kad već o tome pričamo.
Što je uopće nedjelja?
Dan u tjednu kojeg su popovi proglasili svojim, dan u kojem pohodiš crkvu i mažeš guskin debeli vrat.
Zašto se bune protiv rada nedjeljom?
Zato jer bi im manje ovaca dlazilo i manje bi kapnulo love (a u lovi je bit, bičem drugom).

Zaista ne vidim problem.
Radiš u nedjelju, umjesto nje si slobodan u ponedjeljak, i sve je ok.
Nedjeljom se ne posječuju samo crkve, nego je nedjelja osim dana odmora i dan okupljanja šire obitelji i prijatelja. Barem bi tako trebalo bit.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 01.10.2017., 14:24   #8130
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ne olakšava nikome, jer nije ili, nego je i. Mi smo uvijek morali ići i na školski i na župni vjeronauk, subotom na pjevanje, i nedjeljom na misu u 8 ako smo željeli sakramente.



Da, a tamo će svi plivati u miljama maraka.



Pogledaj recimo Subotare, njima je subota kao Katolicima nedjelja, i sve to vrijedi za subotu.

Upravo to, radi koliko treba i kad treba, ali plati dodatno.
To i ja govorim.
Nije problem u radu nedjeljom, već neplaćanju tog rada.
Smotani2 is offline  
Old 01.10.2017., 14:26   #8131
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Nedjeljom se ne posječuju samo crkve, nego je nedjelja osim dana odmora i dan okupljanja šire obitelji i prijatelja. Barem bi tako trebalo bit.

A što je sa mnom koji sestru posjetim u srijedu a s prijateljima se vidim u petak?
Pa onda radim u nedjelju, a odmaram se u četvrtak?

Aha. Znam. Nisam katolik. Mrzim Rvacku. Komunjara sam i orjunaš.

Smotani2 is offline  
Old 01.10.2017., 16:44   #8132
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A što je sa mnom koji sestru posjetim u srijedu a s prijateljima se vidim u petak?
Pa onda radim u nedjelju, a odmaram se u četvrtak?

Aha. Znam. Nisam katolik. Mrzim Rvacku. Komunjara sam i orjunaš.

Jok. Nemaš mladunčad pa ti je nebitno koji ti je dan neradan.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 01.10.2017., 19:55   #8133
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A što je sa mnom koji sestru posjetim u srijedu a s prijateljima se vidim u petak?
Pa onda radim u nedjelju, a odmaram se u četvrtak?
To znači da imaš jako dobar raspored, da se znaš izboriti kod poslodavca za slobodno vrijeme i da istovremeno nisi toliko pohlepan da ideš ganjati dva posla samo da bi zaradio malo više novaca.

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Aha. Znam. Nisam katolik. Mrzim Rvacku. Komunjara sam i orjunaš.

Ja sam (neo)poganin.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 01.10.2017., 20:12   #8134
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
To znači da imaš jako dobar raspored, da se znaš izboriti kod poslodavca za slobodno vrijeme i da istovremeno nisi toliko pohlepan da ideš ganjati dva posla samo da bi zaradio malo više novaca.



Ja sam (neo)poganin.
Pa taj koncept bi čak bio prikladniji današnjem vremenu od ovog grupnog vjerovanja u jedno božanstvo. Naravno ako govorimo o mnogoboštvu.

Zar ne bi bilo prikladnije da svaki čovjek ima svog privatnog boga kojem se klanja i u kojeg vjeruje? Mislim to je daleko realnija slika ovoga što danas živimo. Neko vjeruje u Milju maraka, neko vjeruje u šume i planine, neko obožava ovo ili ono, a neko samo "ono".

I onda uzevši u obzir stupanj sloboda i demokratije do kojeg se došlo u Europi tebalo bi razmotriti i da sve manjinske vjerske zajdnice, uključujući i mnogobošce (za sad manjinske, a kasnije većinske ako svi Bogovi dadnu), dobiju svoje zasluženo pravo na to religijsko obrazovanje unutar državnih institucija. Kako bi lijepo bilo da sad neka mlađahna starogrkinja u togi i sandalama drži časove o podvizima Zeusa, Here, Apolona, Aresa, Atene, Afrodite. Vjerujem da bi i očevi rado prisustvovali. :P
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 01.10.2017., 20:57   #8135
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Kako bi lijepo bilo da sad neka mlađahna starogrkinja u togi i sandalama drži časove o podvizima Zeusa, Here, Apolona, Aresa, Atene, Afrodite. Vjerujem da bi i očevi rado prisustvovali. :P
Sve si dobro napisao pogotovo ovo sa prisustvovanjem očeva.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 02.10.2017., 03:15   #8136
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Nedjeljom se ne posječuju samo crkve, nego je nedjelja osim dana odmora i dan okupljanja šire obitelji i prijatelja. Barem bi tako trebalo bit.
ne bi trebalo zatirati tradiciju nedjelje...

ne bi trebalo pod silu braniti rad trgovina nedjeljom,kao ni premjestati
nogometne utakmice sa nedjelje na subotu...

crkva jednostavno pretjeruje...a vjernici iz interesa prave budale od nas kao
naroda u ime naroda...

u ime naroda se dosad proguralo cudo pizdarija i jos uvijek prolaze...

u ime vjere i nacije...zvuci bolesno...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 02.10.2017., 08:44   #8137
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Civilizacijski doseg je i da se ne radi nedjeljom.

Iako sam Neopoganin, smatram da je imati neradnu nedjelju u današnjem robovlasništvu jedno postignuće kojeg se pošto-poto treba pridržavati. Nitko ne mora robijat po trgovačkim centrima jer si je hrpica tukaca zaboravila prethodni dan kupit kruh ili što mu već treba. Nek obavi kupovinu subotom.
Ne, civilizacijski doseg je 8 8 8 a ne nerad nedjeljom. Otkad je svijeta i vijeka radi se svaki dan, bolnice, prijevoz, policija, vatrogastvo, dežurne službe, restorani, birtuije....nastavi niz....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 02.10.2017., 10:17   #8138
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pa taj koncept bi čak bio prikladniji današnjem vremenu od ovog grupnog vjerovanja u jedno božanstvo. Naravno ako govorimo o mnogoboštvu.

Zar ne bi bilo prikladnije da svaki čovjek ima svog privatnog boga kojem se klanja i u kojeg vjeruje? Mislim to je daleko realnija slika ovoga što danas živimo. Neko vjeruje u Milju maraka, neko vjeruje u šume i planine, neko obožava ovo ili ono, a neko samo "ono".
Tko ti može braniti da imaš svoje privatno božanstvo ?

Ali, ti spominješ što bi bilo "prikladnije" za svakog čovjeka ?
Čemu stati na privatnom bogu, zašto ne bi svatko imao i svoj privatni skup zakona kojih se pridržava ?

Quote:
I onda uzevši u obzir stupanj sloboda i demokratije do kojeg se došlo u Europi tebalo bi razmotriti i da sve manjinske vjerske zajdnice, uključujući i mnogobošce (za sad manjinske, a kasnije većinske ako svi Bogovi dadnu), dobiju svoje zasluženo pravo na to religijsko obrazovanje unutar državnih institucija. Kako bi lijepo bilo da sad neka mlađahna starogrkinja u togi i sandalama drži časove o podvizima Zeusa, Here, Apolona, Aresa, Atene, Afrodite. Vjerujem da bi i očevi rado prisustvovali. :P
I one države koje omogućuju vjeronauk različitim vjerskim denominacijama u javnim školama, imaju uvjet minimalnog broja učenika po odjeljenjima, kako bi se takav vjeronauk mogao održati.

Navedeno treba odnekud financirati, je li...

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ne, civilizacijski doseg je 8 8 8 a ne nerad nedjeljom. Otkad je svijeta i vijeka radi se svaki dan, bolnice, prijevoz, policija, vatrogastvo, dežurne službe, restorani, birtuije....nastavi niz....
Nije niti 8 8 8 neko apsolutno civilizacijsko dostignuće za sva vremena, već neko vrijeme to nije za mnoga radna mjesta.
cestar is offline  
Old 02.10.2017., 11:45   #8139
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Tko ti može braniti da imaš svoje privatno božanstvo ?

Ali, ti spominješ što bi bilo "prikladnije" za svakog čovjeka ?
Čemu stati na privatnom bogu, zašto ne bi svatko imao i svoj privatni skup zakona kojih se pridržava ?



I one države koje omogućuju vjeronauk različitim vjerskim denominacijama u javnim školama, imaju uvjet minimalnog broja učenika po odjeljenjima, kako bi se takav vjeronauk mogao održati.

Navedeno treba odnekud financirati, je li...



Nije niti 8 8 8 neko apsolutno civilizacijsko dostignuće za sva vremena, već neko vrijeme to nije za mnoga radna mjesta.
Zapravo je.....ili ako ti je tako lakše.....40 satni radni tjedan....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 02.10.2017., 14:06   #8140
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
ne bi trebalo zatirati tradiciju nedjelje...

ne bi trebalo pod silu braniti rad trgovina nedjeljom,kao ni premjestati
nogometne utakmice sa nedjelje na subotu...

crkva jednostavno pretjeruje...a vjernici iz interesa prave budale od nas kao
naroda u ime naroda...

u ime naroda se dosad proguralo cudo pizdarija i jos uvijek prolaze...

u ime vjere i nacije...zvuci bolesno...
Za vrijeme SFRJ i Tita isto je nedjelja bila neradna. To nema veze sa utjecajem vjere vec je civilizacijski doseg.
NE-DJELJA.
splitman30 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.