Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 16:38   #8441
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Prvo je po jednome Papi TE: "nesretna mogućnost"

Parafraziram apologetskog, novijeg (recentnije lukavijeg) Papu:

"teorija evolucije" je ipak nešto više od puke hipoteze

To su ljigavo teološki sročena pljuckanja po globalno priznatoj činjenici razvitka organskih oblika života preko znanosti evolucije.

Nesretna su naša djeca s tim i takvim Vjeronaukom, i to nije puka hipoteza.
pa recimo da i jesu, ali stav je prilicno jasan i bitno se razlikuje od idiotarija koje kreacionisti iznose.
denijama is offline  
Old 11.10.2017., 16:46   #8442
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Prvo je po jednome Papi TE: "nesretna mogućnost"

Parafraziram apologetskog, novijeg (recentnije lukavijeg) Papu:

"teorija evolucije" je ipak nešto više od puke hipoteze

To su ljigavo teološki sročena pljuckanja po globalno priznatoj činjenici razvitka organskih oblika života preko znanosti evolucije.

Nesretna su naša djeca s tim i takvim Vjeronaukom, i to nije puka hipoteza.
Zanimljivo je da ni sami pobornici teorije evolucije ne odbacuju da u toj teoriji još dosta toga škripi,nedostaje i iznenađuje.
Od samih evolucijskih stepenica razvoja do velikih razlika u određivanju starosti pojedinih karika vrsta.
Ali zanimljivo to nikoga ne zabrinjava. Ali odjednom je problem što su Adam i Eva (može i Jura i Štefica ako vam lakše) sinonim za čovjeka i ljudski rod.

Kao da je najbitnije da li je čovjek u 11 stoljeću bolovao od tumora toliko često kao mi danas.
Sa zdravstvenog aspekta jest zanimljivo,sa religijskog je sasvim nebitno.

Smiješno je uopće takve teorije uzimati za ozbiljno kada i banalne stvari poput starosti Zemlje znanstvenici svako malo pomjere naprijed-nazad za koju milijardu godina.
Zašto bi oni bili relevantni za bilo što. Bog je vječan i bez njihovih naklapanja.
splitman30 is offline  
Old 11.10.2017., 16:54   #8443
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da ni sami pobornici teorije evolucije ne odbacuju da u toj teoriji još dosta toga škripi,nedostaje i iznenađuje.
Od samih evolucijskih stepenica razvoja do velikih razlika u određivanju starosti pojedinih karika vrsta.
Ali zanimljivo to nikoga ne zabrinjava. Ali odjednom je problem što su Adam i Eva (može i Jura i Štefica ako vam lakše) sinonim za čovjeka i ljudski rod.

Kao da je najbitnije da li je čovjek u 11 stoljeću bolovao od tumora toliko često kao mi danas.
Sa zdravstvenog aspekta jest zanimljivo,sa religijskog je sasvim nebitno.

Smiješno je uopće takve teorije uzimati za ozbiljno kada i banalne stvari poput starosti Zemlje znanstvenici svako malo pomjere naprijed-nazad za koju milijardu godina.
Zašto bi oni bili relevantni za bilo što. Bog je vječan i bez njihovih naklapanja.
ja ne znam kako ti nije jasno koliko su stajalista poput tvoga u biti stetna za samu crkvu (KC) jer samo daju vodu na mlin onim oponentima...

TE je vjerojatno jedna od najvaznijih teorija u povijesti (pod teorija mislim na znanstveno znacenje, a ne ono ubutacno glupo "samo teorija" laicku glupost koju se cesto moze cuti). Tkodjer, jedna je od najdokazanijih, tj, teorija sa najvise dokaza u povijesti (postoje doslovno stotine dokaza za nju). To sto se ona unutar sebe prilagodjava ili mjenja u odredjenim pojedinostima je sasvim irelevantno i svaka ta promjena ju samo dodatno dokazuje.

Reci da "zasto bi znanstvenici bili relvantni za ista" je u biti strasno i nevjerojatno glupo. S aspekta da znanosti dugujes i svoje tipkanje, to sto ce ti sva djeca odrasti, to sto ces ti dozivjeti kojih 70 ili 80 godina, to sto zivis lagodnije od bilo kojeg drugog perioda u povijesti, itd. -
Tvoja recenica je u biti negiranje razuma (pa ako bas hoces iz nekog teoloslog kuta -uvreda razumu i grijeh prema Bogu). Iako to ne vidis -ne radis nikakvu uslugu crkvi ovakvim lupetanjem, a onaj Luc pogotovo (iako je on na sasvim drugoj razini i klasicni je kreacionist od kojeg se logika odbija kako god okrenes..za tebe jos ima nade valjda.. )
denijama is offline  
Old 11.10.2017., 17:00   #8444
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da ni sami pobornici teorije evolucije ne odbacuju da u toj teoriji još dosta toga škripi,nedostaje i iznenađuje.
Zato su kreacionisti potpuno sigurni u svoje teorije jer tako kaže Biblija.
Što će nam eksperimenti, ispitivanja, dokazi kad imamo popa koji sve zna.

Takav odgoj je štetan za djecu i treba ga zabraniti.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 11.10.2017., 17:27   #8445
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ja ne znam kako ti nije jasno koliko su stajalista poput tvoga u biti stetna za samu crkvu (KC) jer samo daju vodu na mlin onim oponentima...

TE je vjerojatno jedna od najvaznijih teorija u povijesti (pod teorija mislim na znanstveno znacenje, a ne ono ubutacno glupo "samo teorija" laicku glupost koju se cesto moze cuti). Tkodjer, jedna je od najdokazanijih, tj, teorija sa najvise dokaza u povijesti (postoje doslovno stotine dokaza za nju). To sto se ona unutar sebe prilagodjava ili mjenja u odredjenim pojedinostima je sasvim irelevantno i svaka ta promjena ju samo dodatno dokazuje.

Reci da "zasto bi znanstvenici bili relvantni za ista" je u biti strasno i nevjerojatno glupo. S aspekta da znanosti dugujes i svoje tipkanje, to sto ce ti sva djeca odrasti, to sto ces ti dozivjeti kojih 70 ili 80 godina, to sto zivis lagodnije od bilo kojeg drugog perioda u povijesti, itd. -
Tvoja recenica je u biti negiranje razuma (pa ako bas hoces iz nekog teoloslog kuta -uvreda razumu i grijeh prema Bogu). Iako to ne vidis -ne radis nikakvu uslugu crkvi ovakvim lupetanjem, a onaj Luc pogotovo (iako je on na sasvim drugoj razini i klasicni je kreacionist od kojeg se logika odbija kako god okrenes..za tebe jos ima nade valjda.. )
Meni je sasvim irelevantno da li sam postao od magarca,konja,majmuna,divokoze ili bilo koje druge vrste u njenim mutacijama.
Cak i da jesam nastao od neke podvrste covjekolikog majmuna to ne opovrgava moje vjerovanje u Adama i Evu kao Bozjih stvorenja kako god oni nastali.
I posve je za moje vjerovanje nebitno jeli svemir nastao u bing bang prasku kako je zakljucio onaj belgijski svecenik ili je cijeli naš svemir samo unutrasnjost jednog atoma i zapravo jedan od milijardi svemira.
To su stvari koje mene kao ljudsku jedinku nisu od krucijalne važnosti.

Meni je vazno da sam se jutros dignuo staroj baki u busu i ponudio joj pomoc kada je izlazila iz istoga.
Vazno mi je da znam da sam napravio dobro djelo i da ce moj Bog biti zadovoljan s time.
Teorije postanka jesu zanimljive i fascinantne ali su za humanost i kulturu zivljenja nebitne.
Uostalom najveci od umova Albert A.skupa sa plejadom ostalih divova znanja Newtonom,Keblerom,Pascalom,Faredeyom...itd bili su vjernici.
Tko sam dakle ja da kazem znanost opovrgava Boga.
splitman30 is offline  
Old 11.10.2017., 17:35   #8446
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Cak i da jesam nastao od neke podvrste covjekolikog majmuna...
A nisi niti to TE tvrdi.

Quote:
Uostalom najveci od umova Albert A.skupa sa plejadom ostalih divova znanja Newtonom,Keblerom,Pascalom,Faredeyom...itd bili su vjernici.
Tko sam dakle ja da kazem znanost opovrgava Boga.
Znanost nema potrebu niti pokušava opovrgavati Boga.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 11.10.2017., 18:33   #8447
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Taj idiot šalje fakultetima pozive na duhovnu obnovu... ..U kc su pali svi kriteriji....
Bogu hvala, don Stojiću mladi katolici masovno dolaze na duhovne obnove i kada on vodi misu crkva je puna mladih.

Došao je novi naraštaj katolika koji znaju razlikovati mikro-evolucijske mehanizme izrazito ograničene promjenivosti stvorenja (koji su sastavni dio Young Earth kreacionističkog tumačenja znanstvenih činjenica) od nedokazane i nedokazive hipoteze makro-evolucije, i kao što možete vidjeti i po pohvalnom primjeru don Stojića, katolici kroz svoje djelovanje te informacije prenose drugima.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Old 11.10.2017., 18:54   #8448
Institucija koja se temelji na vjerovanju od nekoga zahtijeva dokaze

Prihvaćanje mikroevolucije a odbacivanje makroevolucije je kao da prihvaćaš postojanje centimetara, ali misliš da kilometri ne postoje.
-Nabat- is offline  
Old 11.10.2017., 21:26   #8449
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Bogu hvala, don Stojiću mladi katolici masovno dolaze na duhovne obnove i kada on vodi misu crkva je puna mladih.

Došao je novi naraštaj katolika koji znaju razlikovati mikro-evolucijske mehanizme izrazito ograničene promjenivosti stvorenja (koji su sastavni dio Young Earth kreacionističkog tumačenja znanstvenih činjenica) od nedokazane i nedokazive hipoteze makro-evolucije, i kao što možete vidjeti i po pohvalnom primjeru don Stojića, katolici kroz svoje djelovanje te informacije prenose drugima.
Oni su dokaz upravo de-evolucije. Mislilo se da je nemoguće ali eto... Kako tikvan stojić nema dume o evoluciji tako nemaš niti ti a još manje župna mladež. Takvi jedino mogu prenijeti ormare a ne znanje....a koliko ih vidim niti to ne bog zna kak dobro. Neš ti uspjeha pa i narodnjački klubovi su puni...i to uglavnom istih kao i na misi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 11.10.2017., 23:06   #8450
Ako sam dobro razumio iz komentara osoba koje ne žele izborni vjeronauk, vi, pošto ga želite izbaciti iz škole, ne želite omogućiti roditeljima koji ga žele za svoju djecu i plaćaju poreze za to da ga imaju, da njihova djeca pohađaju vjeronauk zato jer se to kosi s vašim uvjerenjima o vjeronauku?

Pa to je onda čisti primjer totalitarizma.
Ako sam nešto propustio, pojasnite mi.
Imbrek is offline  
Old 12.10.2017., 04:55   #8451
Quote:
Imbrek kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro razumio iz komentara osoba koje ne žele izborni vjeronauk, vi, pošto ga želite izbaciti iz škole, ne želite omogućiti roditeljima koji ga žele za svoju djecu i plaćaju poreze za to da ga imaju, da njihova djeca pohađaju vjeronauk zato jer se to kosi s vašim uvjerenjima o vjeronauku?

Pa to je onda čisti primjer totalitarizma.
Ako sam nešto propustio, pojasnite mi.
propustile ste...
a da uvedemo biologiju u crkve...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 12.10.2017., 05:01   #8452
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Tvoje mišljenje, moje je da nijedna ideolologija nema što tražiti u školama.
skola je skola...ili bi trebala biti...
a ne poligon za odgajanje malih i bedastih...
bili oni marksisti ili vjernici...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 12.10.2017., 06:54   #8453
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...a/1000303.aspx

"Sastanak Frame održao se u pastoralnom centru župe Svetog Filipa i Jakova, pod vodstvom fra Matije Marijića. Na tom susretu, članovi inicijative su navodno djeci i mladima govorili kako je Vukovar razoren jer je za vrijeme Jugoslavije u njemu bilo najviše pobačaja. "

Još jedan u nizu razloga zašto bi tu nakaradnu indoktrinaciju trebalo zauvijek izbaciti iz javnih prostora.
Smotani2 is offline  
Old 12.10.2017., 08:12   #8454
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...a/1000303.aspx

"Sastanak Frame održao se u pastoralnom centru župe Svetog Filipa i Jakova, pod vodstvom fra Matije Marijića. Na tom susretu, članovi inicijative su navodno djeci i mladima govorili kako je Vukovar razoren jer je za vrijeme Jugoslavije u njemu bilo najviše pobačaja. "

Još jedan u nizu razloga zašto bi tu nakaradnu indoktrinaciju trebalo zauvijek izbaciti iz javnih prostora.
"Navodno su govorili.." koliki idiot moraš da svaku vijest koja počinje sa "navodno su govorili" smatras neoborivom cinjenicom i saspeš arsenal vulgarnih bljezgarija na račun Crkve?
Indoktriniralo je nekima mozak odavno čini mi se.

Zato sam bliži prijedlogu da vjeronauk poput Njemacke bude OBVEZAN a ne izborni predmet.

Sa ovakvim idiotlukom staljinistickoga tipa ne mozemo naprijed prema razvijenim uzorima. Iselit cemo se svi od zombija sto iskacu iz pašteta
splitman30 is offline  
Old 12.10.2017., 08:46   #8455
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
"Navodno su govorili.." koliki idiot moraš da svaku vijest koja počinje sa "navodno su govorili" smatras neoborivom cinjenicom i saspeš arsenal vulgarnih bljezgarija na račun Crkve?
Indoktriniralo je nekima mozak odavno čini mi se.

Zato sam bliži prijedlogu da vjeronauk poput Njemacke bude OBVEZAN a ne izborni predmet.

Sa ovakvim idiotlukom staljinistickoga tipa ne mozemo naprijed prema razvijenim uzorima. Iselit cemo se svi od zombija sto iskacu iz pašteta
Njemacki model je u biti vrlo slican nasemu (uz iznimku da se tamo zaista trude iz sasvim racionalnih razloga da vjeronauk bude prvi ili zadnji sat kada je god to moguce). Inace, ako mozda krivo razumijes, ni u Njemačkoj djeca ciji roditelji to ne zele ne moraju pohadjati vjeronauk i ne pohadjaju ga (tako da nije obvezan u smislu u kojem ti imputiraš ili mislis)
denijama is offline  
Old 12.10.2017., 09:03   #8456
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Njemacki model je u biti vrlo slican nasemu (uz iznimku da se tamo zaista trude iz sasvim racionalnih razloga da vjeronauk bude prvi ili zadnji sat kada je god to moguce). Inace, ako mozda krivo razumijes, ni u Njemačkoj djeca ciji roditelji to ne zele ne moraju pohadjati vjeronauk i ne pohadjaju ga (tako da nije obvezan u smislu u kojem ti imputiraš ili mislis)
Citaj sto pisem. Obvezan je.
A roditelji mogu traziti da ne pohađa. To je velika razlika od nas
splitman30 is offline  
Old 12.10.2017., 09:14   #8457
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Citaj sto pisem. Obvezan je.
A roditelji mogu traziti da ne pohađa. To je velika razlika od nas
ako ga se ne mora pohadjati tada po nekoj logici nije "obavezan" , zar ne?

to je apsolutno ista stvar kao u RH, samo je proces obrnut...ti se bavis semantikom u biti.

(tj. - ne razumijem kako to mislis da je to velika razlika u odnosu na RH? )
denijama is offline  
Old 12.10.2017., 09:45   #8458
Quote:
Revolucion kaže: Pogledaj post
Sve i da Crkva govori znanstvene činjenice, ostaje da je ona suvišan i nepotreban ostatak srednjovjekovlja u ljudskim glavama.
Nije samo ostatak toga, nego to jest. Katolička crkva je srednjovjekovna institucija, najveći feudalac veleposjednik u svijetu, koji još uvijek živi na račun vazalskog odnosa drugih država, kao i Hrvaske s njezinim vjernicima - kmetovima na račun kojih se uzdržava. I tako već stoljećima, od Srednjeg vijeka naovamo. Praktički, nikakve bitne promjene u realitetu tu nema. Čak su i žene u Crkvi u istom statusu u kakvem su bile u feudalizmu - bez ikakvih prava.
north wind is offline  
Old 12.10.2017., 11:09   #8459
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Nije samo ostatak toga, nego to jest. Katolička crkva je srednjovjekovna institucija, najveći feudalac veleposjednik u svijetu, koji još uvijek živi na račun vazalskog odnosa drugih država, kao i Hrvaske s njezinim vjernicima - kmetovima na račun kojih se uzdržava. I tako već stoljećima, od Srednjeg vijeka naovamo. Praktički, nikakve bitne promjene u realitetu tu nema. Čak su i žene u Crkvi u istom statusu u kakvem su bile u feudalizmu - bez ikakvih prava.
Hoces reći da su Britanija,Island,Norveška koje imaju čak i državne crkve (dakle,nisu odvojene od države),ili Njemacka koja vjeronauk ima cak zacementiran u Ustavu zaostale feudalne zemlje dok Albanija i Bjelorusija koje jedine u Europi nemaju vjeronauk cak ni kao izborni predmet su napredne i moderne zemlje.
Da li si svjestan svoje gluposti,ili da ti podastrijem stavku po stavku zašto je npr Island sa svojom drzavnom luteranskom drzavnom crkvom naprednija od Albanije?

Zasto se ovakve gluposti u startu ne baniraju?

P.S na kakva prava u crkvi se žališ? Žene u crkvi imaju znacajnu ulogu i vrlo su cjenjene u poslovima koje obavljaju.
splitman30 is offline  
Old 12.10.2017., 11:12   #8460
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ako ga se ne mora pohadjati tada po nekoj logici nije "obavezan" , zar ne?

to je apsolutno ista stvar kao u RH, samo je proces obrnut...ti se bavis semantikom u biti.

(tj. - ne razumijem kako to mislis da je to velika razlika u odnosu na RH? )
Da ali nitko Njemacku ne definira katolibanijom niti klerikalnom drzavom iako joj je vjeronauk cak u Ustavu. Dok se u Hrvatskoj stalno lamentira epitetom klerikalizma zato sto ljudi mogu slobodno odabrati izborni predmet vjeronauka. Ne uviđaš li licemjerje dokonih ljevicara?
splitman30 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.