Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 15:07   #9461
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Jes, al Crkva upozorava, opominje itd. kad procijeni da neko ima loš slobodan izbor.
Ma super... Prvo te Bog izvara ko cucka dok ti dijeli karte, a onda te zajebava i na ovom i na drugom svijetu što si iz onoga što ti je uvalio pokušao izvući najviše što možeš.

Naprosto ne mo'š da ne voliš religije...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 12.01.2018., 15:57   #9462
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Prema sposobnostima? Genijalno. Rodi kraljica sina, i Vatikan ga blagoslovi kao kralja, brdo puta u povijesti. To je, je li, po sposobnostima ili samo po krvi? Melješ gluposti nenormalno. A milosrdno su kmetovima kupili desetinu, tj. nemoćnima. I bez po frke su primali vladarske poklone u obliku brda materijalnih dobara, što od plemića na samrti, što od vladara raznih. Dakako s kmetovima. Vrlo milosrdno. Prouči štibranske seljačke bune u Posavini na kaptolskim dobrima. Bunili su se jer im je bilo jako dobro?
I reci ti meni, kako razlikuješ nemoćne i lijene? Lijenost jest vrijedna prezira, zato mi ne treba kršćanstvo.
najbolje je tako 2000 godina povijesti banalizirat emotivno nabijenim pamfletićem pa lupat paušalno... to nije rasprava.
splićo is offline  
Old 12.01.2018., 15:59   #9463
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
najbolje je tako 2000 godina povijesti banalizirat emotivno nabijenim pamfletićem pa lupat paušalno... to nije rasprava.
Ajde reci što sam lagao.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Old 12.01.2018., 16:03   #9464
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Tko ljudima dijeli sposobnosti? Ako je sve volja božija, onda je očito da je bog u startu, po nekim svojim nedokučivim kriterijima nekoga zakinuo, a nekome (podobnom valjda) napakovao duplo. I tako nastadoše razlike među ljudima, jer se svemogućem malo zajebavalo iz dosade. Inače, ovo me bolno podsjeća na Tuđmanovu teoriju o 200 povlaštenih i stoci sitnog zuba. Gadljivo do bola.

Naravno, bog bi valjda dobio proljev da je svakome dao iste sposobnosti, a dalje je na čovjeku samom. To bi se zvalo slobodni izbor, a ne ovo što crkva i vjerne ovčice laprdaju.
sposobnosti stječeš sama (obrazovanjem npr.)... mali broj ljudi u zapadnom svijetu je zakinut pri rođenju, a većina ima slobodan izbor napravit nešto od sebe ili ne.

to što ti pričaš je kolektivizacija osobne odgovornosti... ljevica uvijek želi da drugi plate njihove greške... e vidiš, to je meni gadljivo do bola.
splićo is offline  
Old 12.01.2018., 16:06   #9465
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Ajde reci što sam lagao.
a drobiš emotivno nabijeni populizam.
splićo is offline  
Old 12.01.2018., 16:52   #9466
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
a drobiš emotivno nabijeni populizam.
Ja te pitam što sam lagao. Kritizirati Crkvu jer je npr. bez grižnje savjesti siromašnim seljacima uzimala desetinu nije populizam nego činjenica. Pa se ti postavi na trepavice.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Old 12.01.2018., 17:24   #9467
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
sposobnosti stječeš sama (obrazovanjem npr.)... mali broj ljudi u zapadnom svijetu je zakinut pri rođenju, a većina ima slobodan izbor napravit nešto od sebe ili ne.
Ovo je neistina na toliko raznih nivoa da se demontira sama od sebe, dovoljno je zaviriti u stvarni život. Dovoljan je primjer sama ova tužna država u kojoj niti svatko ima mogućnost obrazovanja, niti pristojnog života od rada, niti (nastavi niz)... Jedino što se isplati je imati karakternu manu: nedostatak ili potpuno odsustvo poštenja i spremnost na to da se gazi preko leševa ako treba. A onda se to još nazove sposobnošću i eto recepta za uspjeh.

Ali ako dovoljno puta ponoviš onu tvoju bajku, možda netko i povjeruje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 13.01.2018., 14:23   #9468
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Ja te pitam što sam lagao. Kritizirati Crkvu jer je npr. bez grižnje savjesti siromašnim seljacima uzimala desetinu nije populizam nego činjenica. Pa se ti postavi na trepavice.
lagao si jer si imputirao crkvi otimanje od sirotinje... a nisi naveo da je crkva za tu desetinu postavila temelje zapadne civilizacije... ili razvijala kulturu i znanost još dok nitko drugi osim svećenstva i nešto plemstva nije imalo za to potrebnog obrazovanja ni mogućnosti... List of Catholic clergy scientists
splićo is offline  
Old 13.01.2018., 14:28   #9469
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ovo je neistina na toliko raznih nivoa da se demontira sama od sebe, dovoljno je zaviriti u stvarni život. Dovoljan je primjer sama ova tužna država u kojoj niti svatko ima mogućnost obrazovanja, niti pristojnog života od rada, niti (nastavi niz)... Jedino što se isplati je imati karakternu manu: nedostatak ili potpuno odsustvo poštenja i spremnost na to da se gazi preko leševa ako treba. A onda se to još nazove sposobnošću i eto recepta za uspjeh.

Ali ako dovoljno puta ponoviš onu tvoju bajku, možda netko i povjeruje.
ovo su bezbroj puta na forumu ponovljene i opovrgnute neistine... svaki pomorac će ti reći da se nigdje ne živi toliko dobro koliko se malo radi kao što je to u hrvatskoj... ova zemlja ima jedino problem sa neradničkim mentalitetom i prevelikim brojem ljudi koji neće ništa radit i čekaju da im da država... a siromašnih ljudi koji su se obrazovali brz problema sam vidio dovoljno da mi se ne mogu prodavat te priče kako svatko nema šansu za obrazovanje.
splićo is offline  
Old 13.01.2018., 15:46   #9470
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
ovo su bezbroj puta na forumu ponovljene i opovrgnute neistine... svaki pomorac će ti reći da se nigdje ne živi toliko dobro koliko se malo radi kao što je to u hrvatskoj... ova zemlja ima jedino problem sa neradničkim mentalitetom i prevelikim brojem ljudi koji neće ništa radit i čekaju da im da država... a siromašnih ljudi koji su se obrazovali brz problema sam vidio dovoljno da mi se ne mogu prodavat te priče kako svatko nema šansu za obrazovanje.
Ma da, kad mi to kaže netko iz imućne obitelji kojemu su poklonili firmu, a on cijeli dan visi na forumu - nema druge nego da zaboravim sve što znam i vidim oko sebe te prihvatim surovu istinu da svaki paraplegičar može postati vrhunski skijaš ako uloži trud u sebe...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 13.01.2018., 15:52   #9471
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
ovo su bezbroj puta na forumu ponovljene i opovrgnute neistine... svaki pomorac će ti reći da se nigdje ne živi toliko dobro koliko se malo radi kao što je to u hrvatskoj... ova zemlja ima jedino problem sa neradničkim mentalitetom i prevelikim brojem ljudi koji neće ništa radit i čekaju da im da država... a siromašnih ljudi koji su se obrazovali brz problema sam vidio dovoljno da mi se ne mogu prodavat te priče kako svatko nema šansu za obrazovanje.
To se rješava smanjenjem države, ukidanjem svih oblika subvencija i socijalnih mjera. Tko neće raditi, nema ni lipe. Naravno, sve to popratiti masovnim otkazima u državnim službama te rezanjem poreza za 70%. Skinuti s proračuna sve udruge, organizacije i religijske institucije.

Konkretno vjeronauk i vjeroučitelje trebaju isključivo financirati roditelji djece koja idu na vjeronauk... treba se poštovati individualna sloboda nas pojedinaca u tome da ne financiramo to. Najlakše bi se sve riješilo osnivanjem što više privatnih obrazovnih institucija pa da roditelji odluče hoće li upisati dijete u školu gdje je vjeronauk predmet.

Toliko o temi.
Prokhorov is offline  
Old 13.01.2018., 15:56   #9472
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ma da, kad mi to kaže netko iz imućne obitelji kojemu su poklonili firmu, a on cijeli dan visi na forumu - nema druge nego da zaboravim sve što znam i vidim oko sebe te prihvatim surovu istinu da svaki paraplegičar može postati vrhunski skijaš ako uloži trud u sebe...
ko je iz imućne obitelji?.. kome su poklonili firmu??...
jel ti to sad izmišljaš informacije o meni da me diskreditiraš na forumu?..
splićo is offline  
Old 13.01.2018., 16:53   #9473
Ukidanje vjeronauka je zadnje što će se dogoditi. Vjeronauk će jačati, liberalna galama oko ukidanja također, no to neće štetiti. Ono što će slabiti i na kraju nestati, to je liberalizam, a o čemu sam više puta pisao ovdje na forumu. Stvari se razvijaju apsolutno točno u skladu sa predviđanjima.
Što će doći nakon liberalizma, to ćemo vidjeti. Mi neliberali se malo po malo pripremamo, zajedno sa našom Crkvom, za doba koje dolazi.
Kako je rekao španjolski biskup - "Mi preostali kršćani smo izašli iz vlaka koji velikom brzinom ide prema zidu". Usprkos svemu, imamo mogućnost i prostor za pripremu da naša strana što spremnija dočeka promjene, a to ćemo provoditi jačanjem katoličkog školstva i ideje u društvu.

http://www.breitbart.com/london/2018...stria-in-2017/
plasica is offline  
Old 13.01.2018., 17:07   #9474
Quote:
plasica kaže: Pogledaj post
Ukidanje vjeronauka je zadnje što će se dogoditi. Vjeronauk će jačati, liberalna galama oko ukidanja također, no to neće štetiti. Ono što će slabiti i na kraju nestati, to je liberalizam, a o čemu sam više puta pisao ovdje na forumu. Stvari se razvijaju apsolutno točno u skladu sa predviđanjima.
Što će doći nakon liberalizma, to ćemo vidjeti. Mi neliberali se malo po malo pripremamo, zajedno sa našom Crkvom, za doba koje dolazi.
Kako je rekao španjolski biskup - "Mi preostali kršćani smo izašli iz vlaka koji velikom brzinom ide prema zidu". Usprkos svemu, imamo mogućnost i prostor za pripremu da naša strana što spremnija dočeka promjene, a to ćemo provoditi jačanjem katoličkog školstva i ideje u društvu.

http://www.breitbart.com/london/2018...stria-in-2017/
Nakon kaj ste izašli iz vlaka u punoj brzini neki su evidentno pali na glavu zajedno s glupavim španjolskim biskupom.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 13.01.2018., 17:13   #9475
Zar ne bi vlak trebao biti jači od običnog zida? Još ako ide punom brzinom.
Zek0slav is offline  
Old 13.01.2018., 18:11   #9476
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
a ja te opet pitam da li bi ti pisao protiv crkve da nije tih svinjarija?... jer po tvom pisanju mi izgleda kao da je tvoj stav o crkvi skrojen apriori.

isto tako bi me zanimalo da li bi jednako demonizirao neku drugu zajednicu na mjestu crkve?

npr. crkva bi (da je jednako maliciozna kao što je lijeva struja prema njoj) mogla među osuđenicima za silovanje i pedofiliju tražiti tko je od njih ateist i plaćati o njima članke u novinama koji bi demonizirali ateiste generalno... na toliki broj ljudi našlo bi se dovoljno materijala za članak svaki dan... da li bi ti tada pisao istu priču o ateistima kakvu ovdje pričaš o crkvi?
Da nema tih svinjarija, Crkva ne bi bila Crkva. Odnosno, da se to iskorijeni, trebalo bi omogućiti svećenicima da se žene, kao i malo preraditi Bibliju.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 13.01.2018., 18:12   #9477
Muslimani isto sanjaju o tom neliberalnom drustvu. Ne kuzim sto ste toliko nabrijani protiv njih, pa u biti zelite isto.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 13.01.2018., 20:11   #9478
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
ovo su bezbroj puta na forumu ponovljene i opovrgnute neistine... svaki pomorac će ti reći da se nigdje ne živi toliko dobro koliko se malo radi kao što je to u hrvatskoj... ova zemlja ima jedino problem sa neradničkim mentalitetom i prevelikim brojem ljudi koji neće ništa radit i čekaju da im da država... a siromašnih ljudi koji su se obrazovali brz problema sam vidio dovoljno da mi se ne mogu prodavat te priče kako svatko nema šansu za obrazovanje.
Kao što sam rekla, ako dovoljno outa ponoviš, možda netko i povjeruje.

Ovdje bez rada dobro žive samo pokvareni, a ne obrazovani. Da pošteni žive dobro od rada i obrazovanja, ne bi toliki bježali iz ove pripizdine.

Ja sam, na žalost, vidjela previše onih koji su prekinuli obrazovanje da bi radili za puko preživljavanje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 13.01.2018., 20:14   #9479
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
ili razvijala kulturu i znanost
Naravno, onu "znanost" koja je crkvi odgovarala. Lijep broj onih koji su se bavili pravom znanošću je od crkve uredno najebao. Ali to je već na ovom topicu sve rečeno.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 13.01.2018., 20:19   #9480
Quote:
plasica kaže: Pogledaj post
Ukidanje vjeronauka je zadnje što će se dogoditi. Vjeronauk će jačati, liberalna galama oko ukidanja također, no to neće štetiti. Ono što će slabiti i na kraju nestati, to je liberalizam, a o čemu sam više puta pisao ovdje na forumu. Stvari se razvijaju apsolutno točno u skladu sa predviđanjima.
Što će doći nakon liberalizma, to ćemo vidjeti. Mi neliberali se malo po malo pripremamo, zajedno sa našom Crkvom, za doba koje dolazi.
Kako je rekao španjolski biskup - "Mi preostali kršćani smo izašli iz vlaka koji velikom brzinom ide prema zidu". Usprkos svemu, imamo mogućnost i prostor za pripremu da naša strana što spremnija dočeka promjene, a to ćemo provoditi jačanjem katoličkog školstva i ideje u društvu.

http://www.breitbart.com/london/2018...stria-in-2017/
Oprosti, ali ovo zvuči doslovno kao priprema za čistku. Doslovno mi iz ovoga vrišti: ili ćete se pokoriti ili ćete biti uništeni.

Prestrašeno.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.