Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 17:59   #9561
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Sarkazam ti je traljav, poradi na njemu.

Ja ne brinem o životu vjernika, upravo suprotno, ne može mi se više fućkati što vjeruju, a što ne. Vjernici su ti koji se postavljaju kao moralne vertikale, drugima bi određivali kako će živjeti, kako odgajati djecu, sudili bi, pljuvali, a sami bi radili upravo ono što drugima spočitavaju.

Neka vjernici svoju vjeru zadrže za sebe i mirno s njom žive svoje živote, pa da vidiš kako mi nevjernici itekako svoje živote znamo živjeti vrlo kvalitetno.



Iz tvojih upisa rekla bih da temu uopće nisi čitala (jer ako jesi, morala bih pomisliti u najmanju ruku da imaš veliki problem s čitanjem s razumijevanjem i pamćenjem pročitanog).

Ako je dijete koje ne ide na vjeronauk zakinuto za ocjenu, prepušteno samo sebi za vrijeme praznog sata, zbog toga ponekad izloženo vršnjačkom nasilju i u svakom slučaju izloženo izdvajanju i diskriminaciji, onda je moralna dužnost roditelja čija djeca ne idu na vjeronauk da se bore za dobrobit svoje djece. Imaš problem s tim ili misliš da su ta djeca manje vrijedna pa tko ih jebe?

Očekujem odgovor. Smisleni i odrasli.
Sve je stvar osobne odluke, ako dijete ne ide na vjeronauk, roditelj mora biti svjestan da ce dijete biti zakinuto za ocjenu (prosjek ocjena), za to mu nisu krivi roditelji djece koja idu na vjeronauk, vec u samom startu taj isti roditelj, jer on sam odlucuje o vlastitom djetetu i nakon toga je uopce glupo "bacati lopticu" na roditelje koja sa odgojem i odlukama drugih roditelja nemaju veze, najlakse je alibi za vlastite odluke i postupke koji "krenu krivo" traziti u drugima
krokodilkaca is offline  
Received Infraction
Old 18.01.2018., 18:19   #9562
Quote:
krokodilkaca kaže: Pogledaj post
Sve je stvar osobne odluke, ako dijete ne ide na vjeronauk, roditelj mora biti svjestan da ce dijete biti zakinuto za ocjenu (prosjek ocjena).
..
Opaaaa
Imamo i priznanje.
Dakle vjeronauk je slobodan izbor ali ako ga ne izaberes dijete ce biti zakinuto.
Super.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 18.01.2018., 18:28   #9563
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Opaaaa
Imamo i priznanje.
Dakle vjeronauk je slobodan izbor ali ako ga ne izaberes dijete ce biti zakinuto.
Super.
Dijete ce biti zakinuto za ocjenu, sto ne znaci da ce bas vjeronauk utjecati na ukupnu ocjenu (prosjek); ako moja kcerkica bude odlucila ne ici na vjeronauk, imat ce moju podrsku, ali za svoj prosjek nece kriviti djecu koja ce pohadjati vjeronauk i njihove roditelje, vec nedovoljnu zainteresiranost za gradivo, to je kljuc svega, izvor problema i nezadovoljstva trazit ce u svojim postupcima, nece ga traziti u drugima, najlakse je druge okriviti za svoje postupke, na taj nacin problemi ne nestaju
krokodilkaca is offline  
Old 18.01.2018., 18:43   #9564
Quote:
krokodilkaca kaže: Pogledaj post
Sve je stvar osobne odluke, ako dijete ne ide na vjeronauk, roditelj mora biti svjestan da ce dijete biti zakinuto za ocjenu (prosjek ocjena), za to mu nisu krivi roditelji djece koja idu na vjeronauk, vec u samom startu taj isti roditelj, jer on sam odlucuje o vlastitom djetetu i nakon toga je uopce glupo "bacati lopticu" na roditelje koja sa odgojem i odlukama drugih roditelja nemaju veze, najlakse je alibi za vlastite odluke i postupke koji "krenu krivo" traziti u drugima
A da tog starta u školama ne bi ni bilo, kako bi se odlučila "krokodilica"?
U veče ili kasno psljepodne bi vodila djecu na vjeronauk, ili uopšte ne bi?
Osobno mišljenje je, da za vjeronauk treba da se potrude i deca i roditelji, ako su pravi kriščani, pa ne treba da dobiju sve na tacni, zar ne? Ovo, što imate sada je daleko od neke sekularnosti Države i Crkva, a ako vam paše, samo uživajte! Moja djeca su išla na vjeronauk u Crkvu i ispala su sasvim dobro! Priznajem da posije one "birme", nisu više odlazili u Crkvu, a to je več bila njihova odluka! Teško, da roditelji odlučuju kad ima dete 16-17. godina, zar ne? Može se njih samo još usmeravati, polako i nadati se najboljem!
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Old 18.01.2018., 18:56   #9565
Quote:
franc1952 kaže: Pogledaj post
A da tog starta u školama ne bi ni bilo, kako bi se odlučila "krokodilica"?
U veče ili kasno psljepodne bi vodila djecu na vjeronauk, ili uopšte ne bi?
Osobno mišljenje je, da za vjeronauk treba da se potrude i deca i roditelji, ako su pravi kriščani, pa ne treba da dobiju sve na tacni, zar ne? Ovo, što imate sada je daleko od neke sekularnosti Države i Crkva, a ako vam paše, samo uživajte! Moja djeca su išla na vjeronauk u Crkvu i ispala su sasvim dobro! Priznajem da posije one "birme", nisu više odlazili u Crkvu, a to je več bila njihova odluka! Teško, da roditelji odlučuju kad ima dete 16-17. godina, zar ne? Može se njih samo još usmeravati, polako i nadati se najboljem!
Tog starta ima, u tome je stvar i roditelj treba odluciti i kasnije snositi posljedice "ako krene lose", uvrijedama prema onima koji su odabrali drugu opciju ne postize se nista, vec se samo pokazuje stvarno lice; ako 80% djece za izborni izabere vjeronauk, na ostalima je prihvatiti odluku, kao sto i ovih 80% treba prihvatiti da ostatak nije za opciju vjeronauka kao izbornog predmeta u skoli, jedni drugima razloge ne trebaju objasnjavati, to su vec privatne stvari, "provoditi" nekakve "revolucije" jedni prema drugima, nema potrebe, tu stepenicu treba ostaviti iza sebe, kao i vrijeme jednoumlja i "ispiranja mozga" razlicitim clancima iskljucivih medija!

Zadnje uređivanje krokodilkaca : 18.01.2018. at 19:09.
krokodilkaca is offline  
Old 18.01.2018., 19:15   #9566
Quote:
krokodilkaca kaže: Pogledaj post
Tog starta ima, u tom je stvar i roditelj treba odluciti i kasnije snositi posljedice "ako krene lose", uvrijedama prema onima koji su odabrali drugu opciju ne postize se nista, vec se samo pokazuje stvarno lice; ako 80% djece za izborni izabere vjeronauk, na ostalima je prihvatiti odluku, kao sto i ovih 80% treba prihvatiti da ostatak nije za opciju vjeronauka kao izbornog predmeta u skoli, jedni drugima razloge ne trebaju objasnjavati, to su vec privatne stvari, "provoditi" nekakve "revolucije" jedni prema drugima, nema potrebe, tu stepenicu treba ostaviti iza sebe, kao i vrijeme jednoumlja i "ispiranja mozga" razlicitim clancima iskljucivih medija!
Toga ne bi smelo ni biti u školama, religija ili da ili ne, a ipak to je vaš, Hrvatski problem! Ipak, vrijeme jednoumlja, ili barem pokušaja toga imate več u školama! Još malo, pa ko Poljaci - abortus? Nikako! Ako čete tako dalje, več vidim vlak Osijek, Sisak, Zagreb, Ljubljana ginekologija, a u veče nazad! Žalostno, ali sasvim moguče za koju godinu, ako idete tim putem!
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Old 18.01.2018., 19:24   #9567
Quote:
franc1952 kaže: Pogledaj post
Toga ne bi smelo ni biti u školama, religija ili da ili ne, a ipak to je vaš, Hrvatski problem! Ipak, vrijeme jednoumlja, ili barem pokušaja toga imate več u školama! Još malo, pa ko Poljaci - abortus? Nikako! Ako čete tako dalje, več vidim vlak Osijek, Sisak, Zagreb, Ljubljana ginekologija, a u veče nazad! Žalostno, ali sasvim moguče za koju godinu, ako idete tim putem!
Jednoumlje imamo u medijima, u praksi je to vec druga stvar (sama sam prosvjetni radnik, govorim iz prve ruke); problem meni u ovom trenutku je portal ciji vlasnik ne podnosi vjernike i pise svasta o njima, isti taj portal sebi daje za pravo odlucivati o vjeronauku u skoli, oprosti, ali to je suludo, to bi bilo isto kada bih ovisnika dovela na sat i pustila ga da prica o zdravom zivotu, mediji opcenito ne bi trebali voditi brige kako ce roditelji odgajati svoje dijete, hoce li ga slati na vjeronauk ili ne
krokodilkaca is offline  
Received Infraction
Old 18.01.2018., 19:58   #9568
Quote:
krokodilkaca kaže: Pogledaj post
Jednoumlje imamo u medijima, u praksi je to vec druga stvar (sama sam prosvjetni radnik, govorim iz prve ruke); problem meni u ovom trenutku je portal ciji vlasnik ne podnosi vjernike i pise svasta o njima, isti taj portal sebi daje za pravo odlucivati o vjeronauku u skoli, oprosti, ali to je suludo, to bi bilo isto kada bih ovisnika dovela na sat i pustila ga da prica o zdravom zivotu, mediji opcenito ne bi trebali voditi brige kako ce roditelji odgajati svoje dijete, hoce li ga slati na vjeronauk ili ne
Kao prosvjetni radnik, zašto posjećivati portal, čiji vlasnik ne podnosi vjernike ako nisi vern/k/ca? Da ga ispraviš, da ga napraviš sebi podobnog? To je jedna od stvari, koji prosvetni radnik ne bi smio raditi! Prosvetni radnik ima da uči po planu i programu, od matematike do društvenog uzgoja! Ne poznajem, kako to ide u Hrvatskoj, ali ako netko, koji predava historiju kaže djeci , da ste najbolji, najstariji, najpametniji narod na svetu, osobno bi se ipak pitao, jel je taj čitav? "Gott mit uns" odavno ne važi više, a vi bi tamo? Malo da ipak smanjite doživljaj po školama, jer napravili ste dovoljno štete mladima, a ne samo Hrvati, nego i Srbi i Bošnjaki! Dokle?
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Old 18.01.2018., 23:28   #9569
Quote:
krokodilkaca kaže: Pogledaj post
...
mediji opcenito ne bi trebali voditi brige kako ce roditelji odgajati svoje dijete, hoce li ga slati na vjeronauk ili ne
Zasto onda Dnevno.rs, narod.hr i slicni nizi oblici inteligencije o tome pisu?
Zasto Glas koncila stalno o tome pise ako to nije nesto o cemu bi mediji trebali voditi brigu?
Znaci li to da se Glas koncila petlja gdje mu nije jesto?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 18.01.2018., 23:35   #9570
Quote:
krokodilkaca kaže: Pogledaj post
Sve je stvar osobne odluke, ako dijete ne ide na vjeronauk, roditelj mora biti svjestan da ce dijete biti zakinuto za ocjenu (prosjek ocjena),
...
Quote:
krokodilkaca kaže: Pogledaj post
Dijete ce biti zakinuto za ocjenu, sto ne znaci da ce bas vjeronauk utjecati na ukupnu ocjenu (prosjek);
...
Gadis mi se.
Ali iskreno mi se gadis.

Postoji li ista radi cega bi tebi makar malo bilo neugodno?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Received Infraction
Old 18.01.2018., 23:37   #9571
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ma zapravo polovica vjernika sebe zove vjernicima po inerciji, zbog sela, "tradicije", trenutne društvene i političke mode i sl. A crkva to vješto manipulira i iskorištava.

Kad netko jede meso, ne može sebe zvati vegetarijancem. Ali kad je netko licemjeran, ohol, pokvaren, lažljiv, lopov, seksa se prije braka, u braku ima ljubavnicu koju pošalje na abortus, ali uredno plaća crkvi "članarinu", onda je taj "samo čovjek" i najveći katolik od svih.
Da, taj dvostruki moral je prisutan i kod pravoslavaca, veruj mi.
Quote:
krokodilkaca kaže: Pogledaj post
Licemjeri su oni roditelji cija djeca ne idu na vjeronauk, ali bi odlucivali hoce li vjeronauk biti ukinut u skolama ili ne, licemjeri su oni ljudi koji "toboze" brinu o vjernicima, a sipaju mrznju na vecini postova svoga FB profila, zao mi je, ali takve "moralne vertikale" nece odlucivati hoce li moje dijete ici na vjeronauk u skoli ili ne, o vjeronauku u skoli odlucit ce roditelji djece koja pohadjaju isti, drugi roditelji neka si nadju drugu zanimaciju
I ti drugi roditelji kroz poreze finansiraju školstvo i samim tim itekao imaju pravo da se pitaju kako će izgledati škola koju plaćaju i u koju njihova deca idu.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Old 19.01.2018., 05:43   #9572
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Da, taj dvostruki moral je prisutan i kod pravoslavaca, veruj mi.
I ti drugi roditelji kroz poreze finansiraju školstvo i samim tim itekao imaju pravo da se pitaju kako će izgledati škola koju plaćaju i u koju njihova deca idu.
... naročito što se iz iste kase (školske, ne...) plaćaju i učitelji vjeronauka.
Dakle, ti ateistički roditelji prisiljeni su plaćati osobe koje podučavaju vjeru u koju ne vjeruju.

Suludo, zar ne?
Smotani2 is offline  
Old 19.01.2018., 10:22   #9573
Quote:
krokodilkaca kaže: Pogledaj post
Sve je stvar osobne odluke, ako dijete ne ide na vjeronauk, roditelj mora biti svjestan da ce dijete biti zakinuto za ocjenu (prosjek ocjena), za to mu nisu krivi roditelji djece koja idu na vjeronauk, vec u samom startu taj isti roditelj, jer on sam odlucuje o vlastitom djetetu i nakon toga je uopce glupo "bacati lopticu" na roditelje koja sa odgojem i odlukama drugih roditelja nemaju veze, najlakse je alibi za vlastite odluke i postupke koji "krenu krivo" traziti u drugima
Znači - tko ih jebe... Kako je zgodno kad se razotkriva sva snaga kršćanskog nauka u ovakvima kao što si ti.

Inače, vjetujem da ovdje ima i zagovornika vjeronauka koji bi se ovoga posramili. Mislim da ti nemaš pojma što pišeš.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 19.01.2018., 14:46   #9574
Zar je roditeljima toliko teško shvatiti da nemjerljivo više vrijedi dobra ocjena iz stranog jezika, matematike, informatike... nego li iz vjeronauka.


Primjera radi, moje dijete landra po školi u po bijela dana jer ne ide na vjeronauk, a na dodatnu nastavu iz informatike i matematike ide u nekim suludim terminima.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Old 19.01.2018., 23:38   #9575
Ocjena vjeronauka nema šta radit u javnoj ispravi aka svjedodžbi a o svemu drugom se da razgovarat.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 22.01.2018., 10:42   #9576
da se vratim na ovo sa zakašnjenjem... (moderatori me nešto vole )

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slazem sa Srebrenim....krscanstvo je u svojoj osnovnoj ideji puno blize komunizmu nego kapitalizmu...mada tu treba biti oprezan...jer nemojmo zaboraviti da se komunizam temelji na zavisti...a sto je takodjer antikrscanski.


Osnovna nit vodilja krscanstva je "ucini za drugog onako kako bi htio da se ucini za tebe"...a nitko nebi htio da ga se ostavi da crkne na ulici samo zato sto nema love za lijecenje.
Zato se Crkva otkad postoji izmedju ostalog bavi i pomaganjem siromasima.
kršćanstvo nikako nije blizu komunizmu... prvo, kao što si rekao, srž komunističkog mentalnog sklopa je zavist... drugo, kršćanstvo nikad nije zagovaralo jednakost u materijalnom pogledu nego svakome onako kako zalužuje (jednakost u nekim drugim aspektima, da ali apsolutnu jednakost ne)... treće, kršćanstvo zagovara pomaganje potrebitih a nikako lijenih.

evo nešto iz Biblije za sve koji izjednačavaju kršćanstvo i komunizam...

2. poslanica Solunjanima...

III. PROTIV LIJENOSTI I NERADA
Zapovijedamo vam, braćo, u ime Gospodina Isusa Krista da se klonite svakoga brata što živi neuredno i ne po predaji koju primiste od nas. 7Ta sami znate kako nas treba nasljedovati. Jer dok bijasmo među vama, nismo živjeli neuredno: 8ničiji kruh nismo badava jeli, nego smo u trudu i naporu noću i danju radili da ne bismo opteretili koga od vas. 9Ne što ne bismo imali prava, nego da vam sebe damo za uzor koji ćete nasljedovati. 10Doista, dok bijasmo u vas, ovo vam zapovijedasmo: Tko neće da radi, neka i ne jede! 11A čujemo da neki od vas žive neuredno: ništa ne rade, nego dangube. 12Takvima zapovijedamo i zaklinjemo ih u Gospodinu Isusu Kristu: neka s mirom rade i svoj kruh jedu.
13Vama pak, braćo, neka ne dodija činiti dobro. 14Ako li se tko ne pokorava našoj riječi u ovoj poslanici, zabilježite ga, ne drugujte s njime, da se postidi, 15ali ga ne smatrajte neprijateljem, nego ga urazumljujte kao brata.
splićo is offline  
Old 22.01.2018., 11:03   #9577
evo još jedan razlog zašto je vjeronauk potreban...

named person scheme

naime, u škotskoj država želi svakom djetetu do 18 godina dodijeliti socijalnog radnika koji će imati ovlasti u odgoju djeteta iznad njegovih roditelja... obitelj se nastoji marginalizirati dok se skroz ne uništi, a država želi preuzeti odgoj djece... dakle, kolektivizacija odgoja.
splićo is offline  
Old 22.01.2018., 11:21   #9578
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
evo još jedan razlog zašto je vjeronauk potreban...

named person scheme

naime, u škotskoj država želi svakom djetetu do 18 godina dodijeliti socijalnog radnika koji će imati ovlasti u odgoju djeteta iznad njegovih roditelja... obitelj se nastoji marginalizirati dok se skroz ne uništi, a država želi preuzeti odgoj djece... dakle, kolektivizacija odgoja.
Potrebna je minimalna država

Vjeronauk je potreban samo onima koji na njega žele ići, a oni koji na njega idu neka ga plate. Logično
Prokhorov is offline  
Old 22.01.2018., 11:30   #9579
Quote:
Prokhorov kaže: Pogledaj post
Potrebna je minimalna država

Vjeronauk je potreban samo onima koji na njega žele ići, a oni koji na njega idu neka ga plate. Logično
poanta je da vjeronauk naučava vrijednosti koje su potrebne za što manju državu, a to su osobna sloboda i odgovornost... to su individualističke vrijednosti koje su temelj zapadne civilizacije i koje ljevica želi uništiti ovakvim potezima opisanim u članku... te vrijednosti su trenutno izuzetno ugrožene lijevim aktivizmom i smatram da je vjeronauk potreban kao protuteža tom djelovanju.
splićo is offline  
Old 22.01.2018., 11:36   #9580
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
poanta je da vjeronauk naučava vrijednosti koje su potrebne za što manju državu, a to su osobna sloboda i odgovornost... to su individualističke vrijednosti koje su temelj zapadne civilizacije i koje ljevica želi uništiti ovakvim potezima opisanim u članku... te vrijednosti su trenutno izuzetno ugrožene lijevim aktivizmom i smatram da je vjeronauk potreban kao protuteža tom djelovanju.
Mislim sve najbolje o vjeronauku dok god se ne nameće/financira od strane države. Dakle, trenutno mislim loše, ali kad se KC i nevladine udruge skinu s proračuna HR mislit ću sve najbolje o svima :klap:
Prokhorov is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.