Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2011., 08:06   #81
jedan lik je u Dalmaciji napravio pješčanu,svaka mu čast, jebo više onaj kamen
Evil robot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 08:37   #82
San Marino br.1?
Uf, varas se
Sakarun je br.1 po ljepoti plaze i boji pijeska (meni je u stvari Sakarun br.2, ali br.1 necu otkriti).
Evil robot, pricas o Marzicu - ja gledala uzivo kako on (tj. on je investitor) mrvio stijene u pijesak. u novom dijelu kampa Simuni na Pagu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 26.05.2011. at 08:55.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 09:28   #83
Eto, nisam još bio na Sakarunu... Moram to otići... San Marino mi je cool, ipak je to plaža mojeg djetinjstva.
Vjerojatno je no1 Saplunara na Mljetu?
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 09:36   #84
odi na Sakarun
mozes i na jednodnevni izlet iz Zadra- na trajekt do Brbinja pa lokalnim busom do plaze i predvecer natrag. ili nedjelju ujutro katamaranom do Bozave pa vlakicem do plaze.
Nije Saplunara no.1, necu tu reci.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 09:49   #85
Ja baš i ne volim previše pješćane plaže, zato jer onda imam pjeska u svakoj rupi...
Iako je do sad najljepša plaža na kojoj sam bio ona na Filipinima, bijeli pjesak, toplo more (oko 28°C), lijepo se cijeli dan izležavaš u vodi i uživaš.

Recimo ovakva plaža:

nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 10:09   #86
ne znam di vam je pijesak u Primoštenu i okolici
malo dalje je pješčana u Žaboriću, Srimi i nešto u Vodicama
prekrasna je i Porat na Biševu, Saplunara i Blace na Mljetu i Milna na Visu
a Stiniva na Visu nije pješčana nego šljunčana..bila i vidila
ivanalu is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 10:11   #87
ja sam ti frik za lijepe plaze (spremna sam hodati po stijenama po vrucini da otkrijem neku prekrasnu plazu)..i mastam isprobati takve ala bijeli pijesak, palme, toplo more..u Sakarunu sam najblize bila tome. kad sam dosla tamo (i na moju plazu no.1) samo sam rekla "wooooow", naprosto opcinjena bojama.
Skoro bijeli pijesak( u moru je bijeli, na plazi skroz svijetli, tirkizno i toplo more (satima nisam izlazila iz vode)..kad hodas po plicaku kao da hodas po brasnu, kak je mek..a slag na torti je uz plazu borova suma koja krasno mirise (to mi je najdraze drvo).
imam ziher preko 200 fotki te plaze (slikano sa 3 fotica- idiot, canon poluprofi i podvodni idiot fotic)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 26.05.2011. at 10:59.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 10:43   #88
Quote:
ivanalu kaže: Pogledaj post
ne znam di vam je pijesak u Primoštenu i okolici
malo dalje je pješčana u Žaboriću, Srimi i nešto u Vodicama
prekrasna je i Porat na Biševu, Saplunara i Blace na Mljetu i Milna na Visu
a Stiniva na Visu nije pješčana nego šljunčana..bila i vidila
ma ima dosta pjescanih plaza na jadranu
npr. otok Cres - plaza Meli (a do tamo je "krvavo" doci, ono vozis se makadamom, pa ostavis auto pa jos pjesacis po vrucini bez hlada)
pag - bezbroj pjescanih plaza (juzna strana paskog zaljeva je favorit)
ima i na peljescu..
ma ima plaza na mnogim otocima i na obali, samo treba otkrivati
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 12:33   #89
Vidim nitko ne spominje Šunj na Lopudu. Divota. Vrlo malo ljudi, uglavnom što dođu sa barkama, jer na Lopudu ima samo jedan hotel (ne znam da li su ga ponovo otvorili, čini mi se da je bio u preuređivanju). Po mome misšljenju, definitivno br.1 u hr.
Sakarun je isto tako prekrasan, stvarno kao da si negdje u tropima, ali ima jedan veliki ALI, a to problematična pozicija zbog struja koje na nju nose trave (nebitno) i hrpe smeća (veliki veliki problem) .
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 12:46   #90
spominje se Šunj (tj. pod Lopud)
Meni su Šunj i Lumbarda (Pržina) jednako dragi
je, Šunj i Lopud su krasni (meni osobno najdrazi mali naseljeni jadranski otocic). Samo mi je zao sto je bio pozar borove sume uz plazu prije 10-ak godina i sto su plazu podijelili na fkk i tekstilni dio (ja sam da bude samo tekstilni). Plus bude puna plaza ljudi ljeti u spici kad turisticki brodovi dovoze turiste iz Dubrovnika na kupanje. Ja bila prvi put 1994..e, max 10 ljudi na plazi a da ne pricam da ducana nije bilo a kruh se narucivao 3 dana unaprijed..a poslije mi je bio šok vidjeti toliko ljudi.
Ja nisam imala takva losa iskustva sa Sakarunom (znala sam za ta losa iskustva i ocekivala ali dapace, nije bilo toga) ..valjda uvijek imam srece
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 13:08   #91
e onda ja uvijek imam sreće na Šunju, jer skoro svake godine svratim u špici sezone, i bude malo ljudi. Nije baš 10, ali dovoljno je plaža velika da se ljudi izgube. moram priznat da uopće nisam primjetila golaće .
a na sakarunu sam bila jednom, i bilo je grozno koliko trave i smeća je bilo. nisi mogao ući u more od pojasa smeća i trave debljine 3-4 metra. ako si došao brodom, onda nema frke.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 13:17   #92
ma cesto idem na Sunj..tako da bude i prazno i puno..u spici cesto dosta ljudi ali kao sto velis, velika je plaza pa nema veze..a golaci su ti na, po meni, ljepsoj polovici plaze..u spici ih nema bas, valjda se srame..ali recimo u 9.mj ih nesto ima
sakarun - busom/vlakicem do plaze. nikad brodom (na zalost, nema se para za brod/krstarenje)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 13:21   #93
e vidiš, sad kad si spomenula brod/krstarenje, moja ekipa i ja godinama smo plovili na onim drvenim brodovima, i nije tako prestrašno skupo. Polupansion za 7 dana je bio od 2.700 - 3.300 kn. U usporedbi sa hotelima, meni je ovo neusporedivo ljepše, bolje, zabavnije... Obišli smo cijeli Jadran, i u životu ne mogu zamisliti bolje ljetovanje.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 13:32   #94
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
ja sam ti frik za lijepe plaze (spremna sam hodati po stijenama po vrucini da otkrijem neku prekrasnu plazu)..i mastam isprobati takve ala bijeli pijesak, palme, toplo more..u Sakarunu sam najblize bila tome. kad sam dosla tamo (i na moju plazu no.1) samo sam rekla "wooooow", naprosto opcinjena bojama.
Skoro bijeli pijesak( u moru je bijeli, na plazi skroz svijetli, tirkizno i toplo more (satima nisam izlazila iz vode)..kad hodas po plicaku kao da hodas po brasnu, kak je mek..a slag na torti je uz plazu borova suma koja krasno mirise (to mi je najdraze drvo).
imam ziher preko 200 fotki te plaze (slikano sa 3 fotica- idiot, canon poluprofi i podvodni idiot fotic)

Kada dođeš u Pakoštane imaš brodić koji vozi do otoka Vrgada (jasno ako već nisi bila) nije bijeli pjesak već oker crveni, nastao erozijom mora na okolno stijenje, hlad čini borova šumica, a boja mora je tirkizno zelena, na Jadranu meni najlijepša plaža, šteta kaj se na netu ne može naći bolja slika od ove jer ti neće dočarati pravu sliku, zato tko nije bio neka obavezno ode, nije velika ali nema ni jako velike gužve, otok nema automobila i jako je mali. Ima na fejsu grupa u kojoj ima više slika.

http://www.facebook.com/group.php?gi...closeTheater=1

http://www.qsl.net/9a6dit/vrgada02.jpg



P.S. Ova plaža Sakarun izglada fenomenalno, iskreno nisam nikada čuo za nju, ali strašno izgleda.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA

Zadnje uređivanje Buda83 : 26.05.2011. at 13:39.
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 13:45   #95
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Vidim nitko ne spominje Šunj na Lopudu. Divota. Vrlo malo ljudi, uglavnom što dođu sa barkama, jer na Lopudu ima samo jedan hotel (ne znam da li su ga ponovo otvorili, čini mi se da je bio u preuređivanju). Po mome misšljenju, definitivno br.1 u hr.
Sakarun je isto tako prekrasan, stvarno kao da si negdje u tropima, ali ima jedan veliki ALI, a to problematična pozicija zbog struja koje na nju nose trave (nebitno) i hrpe smeća (veliki veliki problem) .
Smeća?
Za travu znam i tu se ne da ništa učiniti,ali hrpe smeća se doista ne sjećem,a već niz godina barem jednom godišnje smo tamo.
Donese jugo šarenih plastičnih zatvarača ili boca,sljedeće jutro se to pokupi.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 13:50   #96
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
e vidiš, sad kad si spomenula brod/krstarenje, moja ekipa i ja godinama smo plovili na onim drvenim brodovima, i nije tako prestrašno skupo. Polupansion za 7 dana je bio od 2.700 - 3.300 kn. U usporedbi sa hotelima, meni je ovo neusporedivo ljepše, bolje, zabavnije... Obišli smo cijeli Jadran, i u životu ne mogu zamisliti bolje ljetovanje.
ja nikakvu travu na sakarunu nisam vidjela. niti smece.
ma meni je to , ivanah, skupo. razlozi:
tjedan dana ljetovanju na moru mi prosjecno izadje sveukupni trosak po osobi 1500 kn (cak i u italiji)..ili kamp ili privatni smjestaj (ako je kamp, ispadne jos manje para). tu i tamo uleti i hotel, igrom slucaja.
posto ja budem bar 4 tjedna godisnje na moru ipak moram paziti na pare..plus puno vikenda na moru od 5. do 9.mj. pa se potrosi novaca (pogotovo vikendima od mojih izleta na more profitiraju Hrvatske autoceste )..a jos moram ubaciti i neko inozemno putovanje i ostatak Hrvatske)..
a ja ti neke plaze i uvale obidjem i s lokalnim ljudima..npr. skompamo se s domacima i onda barkom/kaicem ili sto vec vode nas na neke usamljenije i skrivenije predivne plaze ili ako treba, pjesacim po stijenama i 3h ako treba da dodjem do neke skrivene plaze
znam da je brodom predivno (imam i skipera u obitelji a i frend mi kapetan jednog drvenog broda, kad fusari ljeti )
p.s. morat cu staviti na net album s fotkama nekih plaza (neke necu imenovati da ne bude navala )
neke od mojih top pravih pjescanih plaza (volim i druge tipove plaza ali pricamo o pjescanim) koje nisu poznate i nisu spomenute na forumu (osim Meli, nju sam spominjala na temi Cres):
Meli na Cresu, nekoliko njih na Pagu, 1 na Peljescu, na Rabu kod Lopara itd itd..

na malom teritorijalnom prostoru bas juzna strana paskog zaljeva ima najvise pjescanih plaza
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 26.05.2011. at 15:33.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 15:52   #97
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
ja nikakvu travu na sakarunu nisam vidjela. niti smece.
:
Morala si vidjeti hrpe suhe lažine uz kraj šljunčanog prilaza.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 16:02   #98
Zna biti dosta smeća na Sakarunu, koje morske struje i jugo donesu, ali dio srećom ostaje na rt-u (na ulasku u zaljev). Ipak je to uvala koja se dotiće otvorenog mora, tako da je i logično da se dosta toga 'hvata'.
Btw, i takva ponekad zmazana je po meni najljepša plaža na Hr dijelu Jadrana (bar od onih na kojima sa bio). Dodatan plus je to kaj još uvijek nije razvikana previše iako ima zamjetnije više ljudi na njoj nego ranije.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 10:41   #99
Posto sam od malih nogu ljubitelj pjescanih plaza i svaki odlazak nedeljom u Lovrecinu mi je bio nezaboravan dogadjaj, odlucio sam kao stari morski vuk sa brodicom u 10 dana okupati se na sto vise pjescanih plaza u jadranskom moru i uzivati u tim tirkiznim bojama kao na karibima. Krenuli smo sa Raba na jug Cresa , Losinj, Silba, Olib, Dugi otok, Pag i nazad na Rab . Kupali se na desetak pjescanih plaza od kojih jedna na Cresu, Silbi i meni najljepsa na Olibu nemaju sta pozavidjeti plazama na karibima ni bjelinom pijeska ni bojom mora, jediino bi palmice dobrodosle, ali ko je naucen pikati se borovim iglicama hlada ima. Jedini je bed sto te ljepote samo mogu uzivati Hrvati koji imaju mogucnost kupnje ili rentanja brodice, jahte ili obicnog malog glisera jer kopnom osim koza tamo vjerovatno nitko ne dolazi. Nazalost u to vrijeme sam imao neku shit video kameru pa boje na youtube videu ne odrazavaju stvarnost . Kad odvedete malo dijete na neku od pjescanih plaza da gradi kule od pijeska, a malo starije dijete da zaigra picigin tesko ce poslije uzivati zuljajuci se na stijenama, pikajuci se morskim jezevima i izbjegavajuci meduze .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 11:24   #100
ja volim pijesak..iako nisam dijete odavno, gust je raditi kule, igrati picigin, trcati(hodati po pijesku...pravi uzitak.
ili na sljuncanoj plazi kad zapuse maestral pa se valjati u valovima..ili jednostavno lezati u plicaku takve plaze i uzivati u blagoj hidromasazi..kud ces vise a ako je jos borova suma koja krasno mirise pa zadrijemati pod borom. uh!
na zalost, hrvati pretezno vole stijene..na stijenama mozes samo skoknuti u more, citati (srecom, bez knjige na plazu ne idem, fanatik citanja) i ljencariti.
iako ima i krasnih stijena di volim otici.
ali za djecu je stvarno idealno pijesak i sitni sljunak. o tom nema pogovora
srecom da mi muz voli isto kao i ja..
ali vecina ne voli pijesak ni sljunak..znal ose dogoditi da sam na moru s frnedicama a one pile o stijenama, mrze pijesak zbog pijeska u gacama (joj, mimoze)..
pa sto, isperes se od pijeska u moru, stojecki se osusis (pri odlasku kuci) i operes kupaci doma i sve ok.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.