Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2011., 19:28   #901
Pozdrav,ja sam do pred kojih mjesec dana pio bar jednom a nekad do 3 puta tjedno.Neki bi se napili malo ,neki puno ali nisu se uvijek svi napijali bez granice.Ja sam se u 98% slučajeva devastirao od alkohola.Sad sam ono može se reć prestao,ali ne radi toga zato što sam primjetio da sam alkoholni ovisnik i onda sam uprio svim svojim snagama i prestao.jednostavno mi se gadilo više,svaki put ubit i sutradan bit sjeban totalka psihički i fizički.I ne morate ako imate volju doć i reć da sam još praktički balavac i to sve da me malo podje*avate.Nebi to ni pisao ovdje ,ali imao sam povijest odrastanja koja ostaje u sjećanju.Stari bi se napio svaki dan(jedva da je bilo par normalnih dana u mjesecu).Bilo je svega,znao je moju staru "tlači",ja sam na hitnoj završio zato jer mu se nisam javio(u to vrijeme smo odvojeno živili tako da me je najtočnije rečeno oteo),znao je mene i brata pijane vozit skoro svaku večer jer smo mi bili s njim dok je provodio te dugeee noći uz cugu.Ma svega je bilo,ovo je mozda par stvari koje su onako vrijedne spomena.Ali teško je bilo imat mira bar jedan dan,to sam njegovao kao suho zlato.Pred malo više od pola godine sam ga morao udaritit dok mi je brata htio tuč kao( a brat ima 20 godina)Od tad bi rekao čovjek da se ne dira toliko u naš život.Drago mi je što ne živimo više s njim.Stvar je u tome da sam u tom periodu dok sam cugao uvijek razmišljao dali ću postat kao on,čovjek kojega je alkohol uništio .
__________________
It’s a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what
Marinoprpic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 05:55   #902
Quote:
SuperQueer kaže: Pogledaj post
bok ljudi, zanima me kada se osoba proglasava alkohoicarom, mislim ja i mje drustvo popijemo svaki vikend a ponekad i kroz tjedan mada rjede nego cesce, al za vikende popijem kako treba .... sorry ako smetam sa glupim pitanjem, zanima me, stara mi kaze da sam alkoholicar i pokazuje kojekakve ljude po kvartu koji su fakat potonuli i govori mi da cu tak zavrsit, al ja sam vikendas ... bila je jedna ruzna faza u mom zivotu kad sam bio jako nesretan pa sam loko cijele dane tj mjesecima se nisam uopce otrjeznio .... pa mogu rec da mi je bilo zabavno i pomoglo nosit se sa problemom, sada mi nekako to vise nije fora, a da neidem van vikednom tj da ostajem doma gledat filmove nebi ni pio ...
bok i tebi. a koliko ja znam osoba da bi se proglasila alkoholičarem ne treba puno, jer kako kaze stara poslovica pametnom i jedna dosta, a sto definira alkoholičara mislim da je to sto ne moze prestati pit, ne moze prestati pit nakon par piva, sto je moj problem, kad se budi s alkoholom a i zaspe s alkoholom, a ti si očito vikendas, probaj sebe testirati jel mozes poci u grad za vikend i da se nenapijes, sve ce ti bit jasno, jel mozes stati nakon 5-6 piva ili ne. to da ti je bio zabavno kad si pio to je svima tako na početku (NIJEDAN PROBLEM NE MOŽEŠ RIJEŠITI ALKOHOLOM), to je samo trenutno olaksanje, koje za sobom poslije povuče toliko problema da nisi ni sam svjestan, okani se ubijanja tuge u čaši, nego problemu pridji zdrave glave, vidjet ćeš koliko je to zabqavnije, kad ga riješiš a nisi se napio da ga zaboraviš.
Otriježnjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 09:30   #903
Quote:
SuperQueer kaže: Pogledaj post
bok ljudi, zanima me kada se osoba proglasava alkohoicarom, mislim ja i mje drustvo popijemo svaki vikend a ponekad i kroz tjedan mada rjede nego cesce, al za vikende popijem kako treba .... sorry ako smetam sa glupim pitanjem, zanima me, stara mi kaze da sam alkoholicar i pokazuje kojekakve ljude po kvartu koji su fakat potonuli i govori mi da cu tak zavrsit, al ja sam vikendas ... bila je jedna ruzna faza u mom zivotu kad sam bio jako nesretan pa sam loko cijele dane tj mjesecima se nisam uopce otrjeznio .... pa mogu rec da mi je bilo zabavno i pomoglo nosit se sa problemom, sada mi nekako to vise nije fora, a da neidem van vikednom tj da ostajem doma gledat filmove nebi ni pio ...
Quote:
Otriježnjeni kaže: Pogledaj post
bok i tebi. a koliko ja znam osoba da bi se proglasila alkoholičarem ne treba puno, jer kako kaze stara poslovica pametnom i jedna dosta, a sto definira alkoholičara mislim da je to sto ne moze prestati pit, ne moze prestati pit nakon par piva, sto je moj problem, kad se budi s alkoholom a i zaspe s alkoholom, a ti si očito vikendas, probaj sebe testirati jel mozes poci u grad za vikend i da se nenapijes, sve ce ti bit jasno, jel mozes stati nakon 5-6 piva ili ne. to da ti je bio zabavno kad si pio to je svima tako na početku (NIJEDAN PROBLEM NE MOŽEŠ RIJEŠITI ALKOHOLOM), to je samo trenutno olaksanje, koje za sobom poslije povuče toliko problema da nisi ni sam svjestan, okani se ubijanja tuge u čaši, nego problemu pridji zdrave glave, vidjet ćeš koliko je to zabqavnije, kad ga riješiš a nisi se napio da ga zaboraviš.
dobar odgovor.. ja ti usput mogu nadodati da:

- po nekim stručnim mjerenjima alkoholičarem smatramo osobu koja kroz period duži od dvije godine prije više od dva alkoholna pića dnevno.. ne moram ti ni reći koliko je to uopćeno, individualno i nedorečeno. Moja maksima je: ako misliš da piješ previše, obično i piješ previše.

Ovo što opisuješ može ulaziti u jednu od dvije kategorije:

1. "normalno" mladenačko opijanje i partijanje.. nažalost, uobičajen način zabave mladih.. prolazna faza koja bi odrastanjem trebala nestati sama od sebe, ali isto tako i opasna igra jer se svjesno stavljaš u poziciju da se pridružiš onom postotku koji jednostavno ne zna stati.

2.dipsomanija - mada, ne čini mi se da je toliko ozbiljno. Ali imaj na umu da vrlo brzo postane ozbiljno. I, ponovno, sam staješ na put jurećem vlaku.

Što se mojeg stanja tiče, nakon 20 godina ovisničkog života, od čega 10 alkoholizma i to poprilično teškog, nakon dva liječenja od alkohola i ne znam koliko psihoterapija, intervencija, padova, dizanja, medikamenata, depresije, manije, panike.. našla sam ljubav svog života.

Udala se. Dala mu riječ da ću poraditi na svome ponašanju. Dao mi je vremena, razumijevanja i podršku. Nisam popila kapi alkohola sad će biti 1,5 mjesec. Svako jutro popijem polovicu Esperala, skinula sam 9 kg, sretna sam osoba izvana i iznutra.

Hoće li se priča ponoviti? Ne znam. Ovisnost je recidivirajuća bolest, decidirano tvrditi da neće, bila bi laž. Sad, ovdje, u ovom trenutku mogu vam s potpunom iskrenošću reći da ne namjeravam više nikad popiti niti kap alkoholnog pića. Niti mi fali. Do te mjere da sam nedavno skužila da sam zaboravila 3 dana popiti Esperal, a cuga mi ni nije pala na pamet. Ne razmišljam o piću, ne osjećam želju.. rijetko se pojave trenuci žudnje (obično potaknuti reklamamam za Žuju kojima na s bombardiraju, ali i to sve rjeđe i rjeđe.. i traje 2-3 min, a onda zaboravim).

Ponosna sam na sebe, zahvalna sam mužu..uživam promatrajući kako mi se mijenja tijelo, mentalni sklop, kako se crni oblaci razilaze i najviše od svega volim kad me on zagrli i kaže mi da je ponosan na mene.

To je očito bilo ono što je meni trebalo. Nekome drugome možda treba nešto drugo. Ali, izvedivo je. Nemojte se predati.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 13:10   #904
Quote:
Otriježnjeni kaže: Pogledaj post
bok i tebi. a koliko ja znam osoba da bi se proglasila alkoholičarem ne treba puno, jer kako kaze stara poslovica pametnom i jedna dosta, a sto definira alkoholičara mislim da je to sto ne moze prestati pit, ne moze prestati pit nakon par piva, sto je moj problem, kad se budi s alkoholom a i zaspe s alkoholom, a ti si očito vikendas, probaj sebe testirati jel mozes poci u grad za vikend i da se nenapijes, sve ce ti bit jasno, jel mozes stati nakon 5-6 piva ili ne.
pa, ovaj ako idem van idem van da se napijem, svi moj piju (i ne samo to), kaj cu ic van ako necu pit ?? mislim mogu otic van na kavu, u kino, kazaliste, klizanje, restac il kaj vec al ako u subotu navece idem van pit cu dok ne dodem doma (do ned navece ), kroz vece mogu popit do 10ak pivi, ako zabrijemo 2 dana onda i vise, al s obzirom da bi malo htio stat na loptu sada sam odlucio ne ic neko vrijeme van tako da zadnja 2 vikenda doma sjedim ...
nadam se i nebi htio zavrsit na ljecenjima, imam super obitelj i nebi ih htio razocarat. vama svima sretno i hvala na savjetima
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 18:29   #905
čitajući vaše postove zaista se divim karakterima koji su odustali od toga,ja također imam problem s alkoholom dipsomanskog tipa , mislio sam da to nije ništa ali nakon godina i godina takvog stila života,priznao sam si ,mada jedva da imam problem s alkoholom, i kao mnogi od vas,sada kako ne pijem,neka 3 mj,imao sam 1-2 ispada dipsomanije u početku, postao sam dosadan i nezanimljiv u društvu jer ne mogu stati na piću-dva,..dr mi je dao da pijem antidepresiv calixtu,mislim da mi taj ad i pomaže u smislu da nemam baš tako jaku želju da se ponekad opijem,i često se isti daje lijčenim narkosima.
4pauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 08:25   #906
Quote:
4pauk kaže: Pogledaj post
čitajući vaše postove zaista se divim karakterima koji su odustali od toga,ja također imam problem s alkoholom dipsomanskog tipa , mislio sam da to nije ništa ali nakon godina i godina takvog stila života,priznao sam si ,mada jedva da imam problem s alkoholom, i kao mnogi od vas,sada kako ne pijem,neka 3 mj,imao sam 1-2 ispada dipsomanije u početku, postao sam dosadan i nezanimljiv u društvu jer ne mogu stati na piću-dva,..dr mi je dao da pijem antidepresiv calixtu,mislim da mi taj ad i pomaže u smislu da nemam baš tako jaku želju da se ponekad opijem,i često se isti daje lijčenim narkosima.
Tvoja situacija me podsjeća najviše na moju..
__________________
It’s a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what
Marinoprpic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 08:32   #907
Quote:
4pauk kaže: Pogledaj post
čitajući vaše postove zaista se divim karakterima koji su odustali od toga,ja također imam problem s alkoholom dipsomanskog tipa , mislio sam da to nije ništa ali nakon godina i godina takvog stila života,priznao sam si ,mada jedva da imam problem s alkoholom, i kao mnogi od vas,sada kako ne pijem,neka 3 mj,imao sam 1-2 ispada dipsomanije u početku, postao sam dosadan i nezanimljiv u društvu jer ne mogu stati na piću-dva,..dr mi je dao da pijem antidepresiv calixtu,mislim da mi taj ad i pomaže u smislu da nemam baš tako jaku želju da se ponekad opijem,i često se isti daje lijčenim narkosima.
probaj s Esperalom..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 21:17   #908
Kako najbolje biti uz osobu koja se liječi od alkohola, koja je svjesna svog problema...
Kako započeti razgovor o tome..
Kako pomoći ili kako ne odmoći...???
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 00:28   #909
Thumbs up

Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Kako najbolje biti uz osobu koja se liječi od alkohola, koja je svjesna svog problema...
Kako započeti razgovor o tome..
Kako pomoći ili kako ne odmoći...???
Dovoljno je da pokazes toj osobi da verujes u nju. U njezino izlecenje.
Ne nameci mu temu o alkoholu ako on to ne zeli.
Nikad ne ga ne kritikuj o posledicama njegovog pijanstva, o proslosti itd...., odnosno ne nameci mu osecaj krivice za proslost jer on to vec sam zna.
Proslost je prosla, a sadasnjost je sad.
__________________
"Nema povlacenja, nema predaje"!
AcaNS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 21:18   #910
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
probaj s Esperalom..
ne mozes samo tako da koristis esperal, eheeej bez liječnika ni slučajno i s njim nemas sta probati, on je samo kao policajac da osoba ne pije, ne djeluje ni na sto osim da na njeg ne smijes ni kapi alkohola da popijes, ja ga pijem i znam koliko je opasan, jer sam ga iskusio na kiselim paprikama, malo smijesno zvuči ali istinito, jer su paprike zakiseljene s alkoholnim octom, a ja kad sam jeo nisam pojeo par komada nego ono malo vise , inakon sat vremena lupanje srca, osjećaj neravnoteže u nogama, rumenilo... esperal bez liječnika ni slučajno, par piva i sahrana,
Otriježnjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 21:50   #911
Quote:
Marinoprpic kaže: Pogledaj post
Pozdrav,ja sam do pred kojih mjesec dana pio bar jednom a nekad do 3 puta tjedno.Neki bi se napili malo ,neki puno ali nisu se uvijek svi napijali bez granice.Ja sam se u 98% slučajeva devastirao od alkohola.Sad sam ono može se reć prestao,ali ne radi toga zato što sam primjetio da sam alkoholni ovisnik i onda sam uprio svim svojim snagama i prestao.jednostavno mi se gadilo više,svaki put ubit i sutradan bit sjeban totalka psihički i fizički.I ne morate ako imate volju doć i reć da sam još praktički balavac i to sve da me malo podje*avate.Nebi to ni pisao ovdje ,ali imao sam povijest odrastanja koja ostaje u sjećanju.Stari bi se napio svaki dan(jedva da je bilo par normalnih dana u mjesecu).Bilo je svega,znao je moju staru "tlači",ja sam na hitnoj završio zato jer mu se nisam javio(u to vrijeme smo odvojeno živili tako da me je najtočnije rečeno oteo),znao je mene i brata pijane vozit skoro svaku večer jer smo mi bili s njim dok je provodio te dugeee noći uz cugu.Ma svega je bilo,ovo je mozda par stvari koje su onako vrijedne spomena.Ali teško je bilo imat mira bar jedan dan,to sam njegovao kao suho zlato.Pred malo više od pola godine sam ga morao udaritit dok mi je brata htio tuč kao( a brat ima 20 godina)Od tad bi rekao čovjek da se ne dira toliko u naš život.Drago mi je što ne živimo više s njim.Stvar je u tome da sam u tom periodu dok sam cugao uvijek razmišljao dali ću postat kao on,čovjek kojega je alkohol uništio .
marino, znam kako je to kad ti stari pije, i kad nemaš mira ni jedan sat a kamoli jedan dan, a isto tako koliko god ti bjezao od alkohola on uvijek stigne, i sam sam razmisljao prije dali cu postati kao svoj otac. Dok sam pio milion puta sam preispitivao sebe i svoje piće i uvijek sam trazio u sebi neku pozitivu da ja nisam kao on, ja ne radim skandale, radim, ne posudjujem npvce, ne galamim kad dodjem doma, i jos mali milion takvih sitnica di sam ja bolji, (sad tek vidim da sam jedino bolji kad ne pijem), i tako sam stekao lijep broj godina u pijenju, cak 15, od tih 15, 10 sam pio aktvino skoro svaki dan po nesto, nekad manje nekad vise, uglavnom nisam u alkoholu vidio nista lose, a ni moji, a s vremenom kako je alkohola bivalo sve vise i vise, kad se zivot sveo na to da sto prije zavrse predavanja na faksu da ja s ekipom cugnem koju, pa poslije da sto prije zavrsim s poslom da isto tako popijem koju da se malo ispricamo, sve se počelo da mijenja na gore, (a uvijek crv sumnje izjeda jesam li kao svoj stari), problemi s novcima, problemi s obitelji, nitko te ne razumi da ti nisi kriv za to stanje, (a jesi a ne vidis sve radi alkohola), e sad ono bitno, kad sam se poceo da lijecim znao sam da imam problem ali da imam u ovolikoj mjeri i da sam toliko bio zaglibio stvarno nisam znao, i sad kad sam se hvala bogu i ostalima uspio otrijeznit, shvatio sam da sam gori od svog oca, gori-zato sto sam sve imao iz prve ruke da vidim kakav ja ne bi trebao bit, a bio sam,
nisam vodio brigu o obitelji a trebao sam, (a mislio sam da sam na tom polju dobar),
zanemario sam prave prijatelje kad su mi govorili da smanjim ja sam naručio još jednu-jer sam ja dobar,
i da ne nebrajam vise, uglavnom jadno da ne moze biti jadnije,
zato da i ti nebi nakon godina i godina, nabrajo kao ja-prestani pit, moj ti je savjet da podjes u neku ustanovu da malo sebi pojasnis neke stvari poslije ce ti bit puno lakse da shvatis zasto ne pijes, a i da u razgovoru s drugima sebi pomognes radi svog odnosa s ocem, i kako da se nosis s tim, jer se puno rana i oziljaka ponese sa sobom kad odrastes u jednoj takvoj obitelji, a rane sporo zarastaju... i da ne zaboravim, mozda sad jesi mlad i ja sam bio i sad sam, nemoj dozvoliti da ti mladost proleti za sankom, ima i ljepsih stvari u zivotu, za sankom se moze bit i trijezan.
za sve ostalo. p.m
Otriježnjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 21:59   #912
Quote:
4pauk kaže: Pogledaj post
čitajući vaše postove zaista se divim karakterima koji su odustali od toga,ja također imam problem s alkoholom dipsomanskog tipa , mislio sam da to nije ništa ali nakon godina i godina takvog stila života,priznao sam si ,mada jedva da imam problem s alkoholom, i kao mnogi od vas,sada kako ne pijem,neka 3 mj,imao sam 1-2 ispada dipsomanije u početku, postao sam dosadan i nezanimljiv u društvu jer ne mogu stati na piću-dva,..dr mi je dao da pijem antidepresiv calixtu,mislim da mi taj ad i pomaže u smislu da nemam baš tako jaku želju da se ponekad opijem,i često se isti daje lijčenim narkosima.
hahaha, svi mi tesko priznajemo da imamo problem- a imamo, e kad bi mogo stati na dva piva, potpisao bi do kraja zivota, jesi li pokusao da se sa svojim zanimljivim prijateljima druzis u jutro kad su trijezni? i samom mi je tako,s pojedincima mogu da odem samo na kavu i to je sve, pijan i trijezan ne idu, samo sto sam ja sebi rekao, mene boli djon za njima i za tim jesam li im zanimljiv trijezan ili ne, najbitnije je da sam trijezan, a vidjet ces da ce i tebi to prestati da smeta, ako budes ustrajao u svojoj odluci da ostanes trijezan, a pravi prijatelji te nece ni zezati zasto ne pijes,
p.s. jel ides na klub ili??
Otriježnjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 03:34   #913
Quote:
Otriježnjeni kaže: Pogledaj post
marino, znam kako je to kad ti stari pije, i kad nemaš mira ni jedan sat a kamoli jedan dan, a isto tako koliko god ti bjezao od alkohola on uvijek stigne, i sam sam razmisljao prije dali cu postati kao svoj otac. Dok sam pio milion puta sam preispitivao sebe i svoje piće i uvijek sam trazio u sebi neku pozitivu da ja nisam kao on, ja ne radim skandale, radim, ne posudjujem npvce, ne galamim kad dodjem doma, i jos mali milion takvih sitnica di sam ja bolji, (sad tek vidim da sam jedino bolji kad ne pijem), i tako sam stekao lijep broj godina u pijenju, cak 15, od tih 15, 10 sam pio aktvino skoro svaki dan po nesto, nekad manje nekad vise, uglavnom nisam u alkoholu vidio nista lose, a ni moji, a s vremenom kako je alkohola bivalo sve vise i vise, kad se zivot sveo na to da sto prije zavrse predavanja na faksu da ja s ekipom cugnem koju, pa poslije da sto prije zavrsim s poslom da isto tako popijem koju da se malo ispricamo, sve se počelo da mijenja na gore, (a uvijek crv sumnje izjeda jesam li kao svoj stari), problemi s novcima, problemi s obitelji, nitko te ne razumi da ti nisi kriv za to stanje, (a jesi a ne vidis sve radi alkohola), e sad ono bitno, kad sam se poceo da lijecim znao sam da imam problem ali da imam u ovolikoj mjeri i da sam toliko bio zaglibio stvarno nisam znao, i sad kad sam se hvala bogu i ostalima uspio otrijeznit, shvatio sam da sam gori od svog oca, gori-zato sto sam sve imao iz prve ruke da vidim kakav ja ne bi trebao bit, a bio sam,
nisam vodio brigu o obitelji a trebao sam, (a mislio sam da sam na tom polju dobar),
zanemario sam prave prijatelje kad su mi govorili da smanjim ja sam naručio još jednu-jer sam ja dobar,
i da ne nebrajam vise, uglavnom jadno da ne moze biti jadnije,
zato da i ti nebi nakon godina i godina, nabrajo kao ja-prestani pit, moj ti je savjet da podjes u neku ustanovu da malo sebi pojasnis neke stvari poslije ce ti bit puno lakse da shvatis zasto ne pijes, a i da u razgovoru s drugima sebi pomognes radi svog odnosa s ocem, i kako da se nosis s tim, jer se puno rana i oziljaka ponese sa sobom kad odrastes u jednoj takvoj obitelji, a rane sporo zarastaju... i da ne zaboravim, mozda sad jesi mlad i ja sam bio i sad sam, nemoj dozvoliti da ti mladost proleti za sankom, ima i ljepsih stvari u zivotu, za sankom se moze bit i trijezan.
za sve ostalo. p.m
E takve se situacije bojim..uvijek imam osjećaj da sam sjeban za stalno
__________________
It’s a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what
Marinoprpic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:10   #914
Quote:
Otriježnjeni kaže: Pogledaj post
hahaha, svi mi tesko priznajemo da imamo problem- a imamo, e kad bi mogo stati na dva piva, potpisao bi do kraja zivota, jesi li pokusao da se sa svojim zanimljivim prijateljima druzis u jutro kad su trijezni? i samom mi je tako,s pojedincima mogu da odem samo na kavu i to je sve, pijan i trijezan ne idu, samo sto sam ja sebi rekao, mene boli djon za njima i za tim jesam li im zanimljiv trijezan ili ne, najbitnije je da sam trijezan, a vidjet ces da ce i tebi to prestati da smeta, ako budes ustrajao u svojoj odluci da ostanes trijezan, a pravi prijatelji te nece ni zezati zasto ne pijes,
p.s. jel ides na klub ili??
dobar si,čestitam na ustrajnosti!
eh da, kada bih mogao stati,ne bih imao dvojbe uopće,ali znam da se to završava totalnim opijanjem,čak i oni koji su me nagovorili često kažu da mi to opijanje nema smisla,kao da ja to ne znam,samo neki ne mogu pojmiti da ima ljudi koji jednostavno ne mogu stati na piću-dva, na žalost jedan sam od tih.
mogu , kako ti reče , na kavu otići na dnevnoj bazi, navečer ako mislim s kime duže posjediti je pravo maltretiranje odbijati ture pića i sl. ne u smislu da bih se pokolebao jer me to navaljivanje dodatno odbija kao i apsolutni fakat da pijan i trijezan skupa nikako ne idu.
drago mi je jer kada to odbijem, znam da sam izbjegao blackout i nesnošljivi "dan poslije", na žalost u mjestu gdje živim nema kluba,podkraj osamdesetih je zatvoren a zbog opće stigme nikada nije nanovo otvoren,jer ispada da je veća sramota liječiti se od alkohola nego se opijati
4pauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:18   #915
Quote:
Otriježnjeni kaže: Pogledaj post
ne mozes samo tako da koristis esperal, eheeej bez liječnika ni slučajno i s njim nemas sta probati, on je samo kao policajac da osoba ne pije, ne djeluje ni na sto osim da na njeg ne smijes ni kapi alkohola da popijes, ja ga pijem i znam koliko je opasan, jer sam ga iskusio na kiselim paprikama, malo smijesno zvuči ali istinito, jer su paprike zakiseljene s alkoholnim octom, a ja kad sam jeo nisam pojeo par komada nego ono malo vise , inakon sat vremena lupanje srca, osjećaj neravnoteže u nogama, rumenilo... esperal bez liječnika ni slučajno, par piva i sahrana,
slažem se s tobom, nemam ga namjeru piti na svoju ruku, kada sam liječnika pitao za taj lijek, rekao mi je da mi za sada ne misli to propisivati,tako da na bih.
4pauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 06:15   #916
Quote:
4pauk kaže: Pogledaj post
dobar si,čestitam na ustrajnosti!
eh da, kada bih mogao stati,ne bih imao dvojbe uopće,ali znam da se to završava totalnim opijanjem,čak i oni koji su me nagovorili često kažu da mi to opijanje nema smisla,kao da ja to ne znam,samo neki ne mogu pojmiti da ima ljudi koji jednostavno ne mogu stati na piću-dva, na žalost jedan sam od tih.
mogu , kako ti reče , na kavu otići na dnevnoj bazi, navečer ako mislim s kime duže posjediti je pravo maltretiranje odbijati ture pića i sl. ne u smislu da bih se pokolebao jer me to navaljivanje dodatno odbija kao i apsolutni fakat da pijan i trijezan skupa nikako ne idu.
drago mi je jer kada to odbijem, znam da sam izbjegao blackout i nesnošljivi "dan poslije", na žalost u mjestu gdje živim nema kluba,podkraj osamdesetih je zatvoren a zbog opće stigme nikada nije nanovo otvoren,jer ispada da je veća sramota liječiti se od alkohola nego se opijati
to je opce prihvacena teza da je bolje biti pijan nego lijeceni trezvenjak, a neka im, kad nema kluba onda pokusaj da u suradnji s doktorom počnes pit antabus, mora ti zena ili netko iz blize obitelji biti upucen u to, jer s njim nema zezanja, antabus pomaze u svakom pogledu pogotovo na pocetku, malo si sigurniji s njim da neces doci u pomisao da popijes jednu, a nama dipsomanima jedna ili 5 isti djavo, samo se probudis ujutro mamuran ko cep, i za pocetak se malo distancirati od tihsto kulturno pod!ebaju i zezi po svom
Otriježnjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 21:17   #917
Quote:
Max Blitz kaže: Pogledaj post
Odnos mene i vjerojatno bivše supruge, je s jedne strane i kompliciran, a i jednostavan, kako se gleda. Naime, nismo mi dugo u braku, oko tri godine, tako da ne može reći da je provela život uz alkoholičara, pa joj je npr. nakon 20 godina svega dosta. A i oženili smo se naglo, zbog djeteta, naravno, nismo dugo hodali prije braka. Ona se više boji onoga što bi moglo biti, a ne onoga što jest, u stvari, ne da joj se zajebavati sa mnom više. Istina je da sam ja na mnoge načine nastavio živjeti kao i prije braka, izlaziti van i naravno, piti. Dolazio bih doma oko jedan, dva, rjeđe tri u noći i često išao spavati sam u drugu sobu, čisto da me ne gleda tako pijanog. I to joj je smetalo, to je u pravu. Problem je i u tome što imam takav posao da se ne moram dizati rano ujutro, već negdje oko 11, ali onda radim do kasno popode, kako kada po potrebi. I onda, poslije posla kratko doma da sam s djetetom i onda bude neka svađa i ja napravim što? Odem van s društvom piti, ne baš svaki dan, ali često. Kad sam doma s njom, tiha misa. Nismo uopće mogli razgovarati, ili šutnja ili svađa, ništa između. A mogao bih sad do sutra i o njoj pisati, općenito nisam bio zadovoljan s njom u puno stvari, a rješavao sam probleme bijegom iz kuće u alkohol. Počeo sam stvarno puno piti, česta dnevna doza mi je bila 2-3 dcl žestokog plus 7-8 piva, a i više. A onda me ona namjerno budi ujutro u 7, da što se ne dižem rano kao i svi ljudi. A meni puca glava, i naravno, svađa opet. A dijete ide u vrtć, ona bi ga ujutro vodila, a ja bih išao po dijete popodne i onda bio s malom do navečer. Žena je često odlazila kod svoje rodbine sama, a meni dobro došlo, samo da nije doma i da se ne svađamo. Čuvao sam se dobro da nisam pred djetetom pijan. Uglavnom, nisam ja baš cvijeće, ali nije ni ona. Nismo jedno za drugo definitivno. Jedino mi je žao da je odvela malu kod svog starog, mada je viđam dosta često, a iz razloga što dijete želi biti sa mnom, jer izgleda da joj tamo nije baš bajno, mali je stan, gužvaju se. Općenito imam dobar odnos s djetetom, jer sam se čuvao da nisam pijan kad sam s njom, a pogotovo sad kad ne pijem je super. Da, istina, dijete me nasmije, ali jedino dijete, što isto nije dobro. Uglavnom, žena se želi rastati i to bi još sve bilo ok da se sad ne prijeti s tim kartonom s liječenja na brakorazvodnoj parnici. U svakom slučaju bih volio da ne postoji. Mislim da bih imao velike šanse da dijete pripadne meni, ma kako to možda nerealno zvučalo. Znam sve kućanske poslove, a i dijete sam dosta ja hranio na bočicu jer se ženi nije dalo dojiti, pa je brzo odustala od toga. Što se alkohola tiče, morao sam zaista prestati, jer sam počeo imati problema sa zdravljem, tipično alkoholičarski, znojenje, drhtavica, lupanje srca, tlak, mučnine, glavobolja, oslabio mi je vid, sluh, pamćenje, jetra, plus što puno pušim, oko tri kutije, pa me pluća stežu i nemam baš kondicije. Moj stav je sljedeći: prestati piti definitivno, ali ako se ikako može sam, tj. pomoć obitelji i prijetelja je dobrodošla, ali ako izostaje, onda isto ustrajati sam, a na liječenje ako se baš mora, odnosno ako nikako ne može drugačije. Za onih tjedan dana koliko sam bio u Vinogradskoj, skužio sam da ima puno recidivista, pa onda ljudi i muljaju s tim posjetama KLA. Ja bih ono što se ne može, da prođem cijeli program liječenja, ali da me ne uvode u evidenciju. Mislim da se tamo ima puno toga pametnog za čuti, još više od ljudi koji su na liječenju, nego od doktora i socijalnih radnika. Ja sam inače završio dva fakulteta, mislim da nisam baš neka totalna budala, ali ne podcjenjujem nikoga. Zanimljiva bi mi bila iskustva ljudi koji ustraju u apstinenciji, ali pobogu, može li to bez KLA, bez kartona i evidencije dolazaka. Ja npr. doma nisam uopće pio, niti uz jelo, isključivo vani, po lokalima i klubovima, što je naravno, skuplja varijanta, Ali imam kući nešto alkohola, stavio sam bocu rakije na ormar da je gledam, hoću li popustiti. Kažem, oko pola godine sam za sad bez kapi alkohola, nadam se da će tko i ostat. A ne znam što bih uopće bezalkoholno pio osim vode i kave, coca colu ne volim, sokovi su puni šećera. Što se uopće može piti da nema alkohola? Otkrivam svijet bezalkoholnih pića, stvarno, što piti?
ne pijem, ali kad sam prestala pušit, počela sam brijat po čajevima, kao ono neka brija..

inače, ne bih si na tvom mjestu razbijala glavu s tim da bih dobila dijete, ako majka zaista nije problematična, vjerojatnost da bi ti kao muškarcu u hr netko dodijelio dijete zaista..tako je kako je. u svakom slučaju to što si potražio pomoć zbog alkoholizma, i ako ostaneš trijezan, ne bi trebao biti problem oko toga da ti zabrani da viđaš dijete, samo trebaš bit iskren i otvoren na procjeni ako dođe do toga, tvoju svijest o problemu i ustrajanje u rješavanju unatoč tome što nemaš podršku okoline će sudski vještak vidjeti kao znak zrelosti, a njezino neprihvaćanje liječenja, kao znak nezrelosti.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 22:56   #918
Quote:
Marinoprpic kaže: Pogledaj post
E takve se situacije bojim..uvijek imam osjećaj da sam sjeban za stalno
nisi samo sto si u startu poceo da grijesis kao i ja, bjezis od nekih problema a radis isto, pokusavas da ne budes kao stari, a svaki put ispane da pocinejs kao i on, jer nije se ni on rodio kao alkos i grubijan, samo sto si na dobrom putu da to ne bude tako, jer da sam i ja imo neki uvid prije 10 god, i da sam poceo s nekim da pricam o ovome sto sad ja tebi pričam vjerovatno ne bi sad bio ovdje, ali svako zlo za neko dobro, pa tako i ovo, ne moras se bojati da ces postati alkoholicar, samo trebas da sa sobom sredis neke stvari kao npr, da ne smijes piti, jer i geni imaju veliku ulogu u tome, da kad zabraljs nesto ne udaris po pivi, da ako si se vec testiro s tim da ne mozes popiti kao ostali onda se okani toga dok je vrijeme, i dok jos imas svoje ja, kao sto sam prije pisao nije lose ni ekipu promjeniti, samo je bitno da nadjes svoj neki put, mozda malo smijesno zvuci ali tako je, recemo ja sam zaljubljenik u svoje auto, mislim volim ja i svoju zenku koju nebi dao ni za sto na svijetu, ali kad mi je onako tesko ja uzme i cackam po autu, iz hobija, pokusaj da nadjes neku zanimaciju od koje ces imati dobro, a ne poci i popiti koju,
Otriježnjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 00:54   #919
Quote:
Otriježnjeni kaže: Pogledaj post
nisi samo sto si u startu poceo da grijesis kao i ja, bjezis od nekih problema a radis isto, pokusavas da ne budes kao stari, a svaki put ispane da pocinejs kao i on, jer nije se ni on rodio kao alkos i grubijan, samo sto si na dobrom putu da to ne bude tako, jer da sam i ja imo neki uvid prije 10 god, i da sam poceo s nekim da pricam o ovome sto sad ja tebi pričam vjerovatno ne bi sad bio ovdje, ali svako zlo za neko dobro, pa tako i ovo, ne moras se bojati da ces postati alkoholicar, samo trebas da sa sobom sredis neke stvari kao npr, da ne smijes piti, jer i geni imaju veliku ulogu u tome, da kad zabraljs nesto ne udaris po pivi, da ako si se vec testiro s tim da ne mozes popiti kao ostali onda se okani toga dok je vrijeme, i dok jos imas svoje ja, kao sto sam prije pisao nije lose ni ekipu promjeniti, samo je bitno da nadjes svoj neki put, mozda malo smijesno zvuci ali tako je, recemo ja sam zaljubljenik u svoje auto, mislim volim ja i svoju zenku koju nebi dao ni za sto na svijetu, ali kad mi je onako tesko ja uzme i cackam po autu, iz hobija, pokusaj da nadjes neku zanimaciju od koje ces imati dobro, a ne poci i popiti koju,
a da,počeo sam pomalo mijenjat društvo i životne navike još od 4. mjeseca,otvorio sam si oči kao nikad do sad.Npr sa dobrim frendom sam ono sasvim svoj,prirodan i zajebant ali kad dođem u društvo koje je i dalje isto društvo koje se polako mijenja,e tad mi nije ni do pića s njima niti išta drugo,a prije sam bio "ovisnik" o tom društvu.Jednostavno se ugasim sa njima,najrađe bi sklopio okice,sjeo i ne jebao to ni 2 % . Svi mi oni govore da sam se promijenio,da šta ne pijem,da šta ne dolazim i sl ali mislim da je to bolje tako nego ikako drugačije.Jednostavno sa frendom imam neke pametnije planove,možda su u neku ruku dječji ali opet bolje to nego ovo sa starim društvom.Pričali smo da bismo trebali mi ispočetka ,skupa nać frendove/frendice normalnog razuma,tako da i mi izrastemo u nešto normalno.Čak i ako ne budem svoj tijekom nekog cuganja ,tu će bit to društvo koje je tu za mene ,i s kojima mogu pričat.Ovo sad je očaj
__________________
It’s a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what
Marinoprpic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 02:19   #920
Vidim da tu ima ljudi koji imaju ili su imali problem s alkoholom i to priznaju.
E sad me zanima.
1. u kojoj fazi ste to priznali sami sebi i svojoj najbližoj obitelji?
2. kako i kada se dogodio trenutak da ste odlučili reći dosta?
3. kako ste se liječili?
5. gdje ste se liječili, koliko dugo i kak to izgleda?
4. koliko ste dugo pili?
5. koliko dugo ne pijete?
Moram pomoć mami, a ne znam kako. Problem je slijedeći:
Zadnjih pet godina s njom očito nešto gadno ne štima. Prvo sam mislila da joj zbog godina štitnjača ne radi kak spada i tada su počela moja nagovaranja da ode kod doktora što je ona uporno odbijala i govorila da je sve u redu. Stanje se pogoršavalo, bilo je trenutaka da ne zna ni koji je dan, a ja sam počela sumnjati na alzheimerovu bolest i pokušala ju odvuči kod doktora tj. na sistematski pregled ali to nije htijela nii čut. Prije dvije godine sam počela sumnjat i na cugu, ali pošto ne živim s njom( nitko ne živi s njom- rastavljeni roditelji) i imam dvoje male djece ne vidim ju toliko često da sam to sa sigurnošću mogla tvrdit, a osobe koje su češće s njom nisu primjećivale ništa (bar su meni tak rekli). Al kak ta cuga uzima danak njoj je sve gore i konačno sam skužila di skriva cugu jer sad se više nemre suzdržat da ne pije ni kad dođem kod nje i to s klincima.
Namjeravam s njom razgovarat, pokazat joj da ju volim, da ima unuke koji ju isto vole i vole biti s njom (sva sreća da joj nikad nisam ostavija klince na čuvanju iako se jako ljuti na mene zbog toga, al jednostavno bilo me strah. Rekla sam ili doktor ili nema klinaca, kak sam napisala za doktota niti čut). Kakve reakcije mogu očekivat? Pretpostavljam da sigurno neće priznat da ja sam alkić i otrčat na liječenje, al jel ima kakve nade? Kak da u njoj potaknem volju za borbom i ozdravljenjem?
sg just fly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.