Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika > Sam svoj elektroničar

Sam svoj elektroničar Hobby i profesionalna elektronika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2015., 16:43   #1
Tablet kao 2din uređaj

ovako, imam u planu u automobilu umjesto sadašnjeg radia staviti tablet no imam jedan problem. Za početak bi tablet spojio sa auto radiom preko aux izlaza na radio ( radio bi tako služio kao pojačalo ) ali imam problem. Signal na FM radiu na tabletu je dosta slab pa me zanima da li bi se sa konektorom 3.5mm na koaksijalni spojiti tablet direkt na auto antenu pa da signal bude jači?
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 18:05   #2
Spoji izlaz za slušalice, ako postoji.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 18:12   #3
kada ustekam slusalice na izlaz na slusalice imam signala, ali je dosta slab. Pa sam preko tog konektora mislio spojiti direkt auto antenu na taj izlaz? hoce li signal tada biti jaci?
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 18:20   #4
Ne može ti auto antena primati te stvari.
Izlaz za sluše bi morao dati sasvim dovoljno signala za aux ulaz.
Vjerovatno nešto nije u redu ili postoji neka caka.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 19:20   #5
ok, hvala..budem probao sa drugim kabelom, mozda je u njemu problem
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 22:19   #6
ovako, nisam imao mira i ipak sam pokusao spojiti auto antenu i tablet..uzeo sam 3.5mm musko muski kabel i jedan kraj ustekao u tablet, a drugi antenski afapter koji se ustekava u auto radio i moram reci da se signal dosta poboljsao..probat cu naci neki 3.5mm jack i zice od antenskog kabela zalemiti n taj jack i ustekati u tablet pa cemo vidjeti rezultate
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 20:20   #7
U pravilu se ground vod od slušalica koristi kao antena na mobitelu. Zbog toga trebaš odvojiti masu od mobitela i masu od auta za FM signal, a da pri tom ne predstavlja prepreku za audio signal. Najjednostavnija varijanta je:

Click image for larger version

Name:	antena.png
Views:	26
Size:	7.2 KB
ID:	16083

Znači, lijevi i desni kanal idu direktno s jacka na jack, dok su masa od antene i masa od radia spojene zajedno (najbolje preko metalnog kućišta u koje ćeš smjestiti sklop). Masa dovoda s tableta se spaja direktno na živi vod od antene, te preko par namotaja izolirane žice (bilo koja debljina, samo nek je dovoljna da zadrži oblik) na zajedničku masu, odnosno kućište sklopa.

Problem se može javiti zbog spoja tableta na masu preko punjača, ali kako je to dulji put, ne bi trebao biti značajan utjecaj. Veći problem je ako antena zahtjeva napajanje (ima ugrađeno pojačalo) jer onda tu treba voditi računa o napajanju antene i izolaciji audio signala od antene.

Ako imaš šum u audio signalu (čak i kod mp3-ice), a signal radia je jak, možeš smanjiti broj namotaja. Druga opcija je staviti manji kondezator između živog voda antene i mase tableta tako da se poboljša blokiranje audio opsega iz antene.

Edit: naravno, vrijednosti zavojnice i eventualnih kondezatora se mogu i precizno izračunati, ali s obzirom na veliku razliku u frekvencijama i odokativna procjena će odraditi svoj posao. Zavojnica bi trebala biti oko 5 - 10 uH, a kondezator oko 10 nF
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.