Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Da li u Hrvatskoj treba omoguciti rodilji carski rez po zelji?
Da i zdravstveno pokriva 100% troskova. 81 39.51%
Da,no bez indikacija rodilja placa razliku cijene. 75 36.59%
Ne, lijecnik odlucuje, no snosi odgovornost. 35 17.07%
Ne, lijecnik odlucuje, ne snosi odgovornost. 2 0.98%
Da, vec je tako, metodom mita i korupcije. 12 5.85%
Glasovatelji: 205. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2009., 09:24   #201
a bogme 8472... imaš pravo
odoh ja sa ove teme
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 09:24   #202
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
to ti ne stoji- prije se vratiš "na modnu pistu" ako vaginalno rodiš
ma nisam ni čitala kako je ona rodila,samo sam vidjela taj naslov pa sam se toga sad sjetila...i onda se čudimo zašto naše "poznate" osobe idu na carski...vjerovatno je lakše tako roditi jer ne osjetiš bol (ispravite me ako griješim)

Svaka čast ženama koje moraju roditi na carski radi bebe,kažem ne znam ni ja kako ću roditi iako bi htjela i željela prirodni porod,ali ako dođe do komplikacija (ne daj Bože) onda neka me režu,idemo na carski jer mi je na prvom mjestu moja bebica,a tek onda ja
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 09:38   #203
Jedno je ako se zbog komplikacija u porodu i ugroženosti bebe mora ići na carski rez. Mislim da to nitko ne dovodi u pitanje. Kao ni izabiranje carskog reza kao načina poroda ako je za ženu zbog nekih problema bolje da rodi tako.

Ali činjenica je da je sve više poroda carskim rezom, i znam neke koje su već u startu odlučile da će rodit carskim rezom jer kao ne žele trpit rađanje od 10-15 sati i slično. Ja sam definitivno protiv takvog carskog reza! Mislim da pojedine žene koje izaberu carski zato što ih porod neće bolit ne shvaćaju da je to operacija koja isto nosi komplikacije.
__________________
Srećica
somewhere in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 10:02   #204
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
Razmišljam malo o porodu i nije mi jasno zašto je kod "modernih" imućnih mama toliko carskih rezova. U Hrvatskoj se u medijima s brojem carskih rezova ističe klinika Podobnik. Takav porod je i najskuplji. Zar nagovaraju trudnice na takav porod? Cijena je još veća ako se ne plaća gotovinom.

Čemu uopće toliki trend privatnih klinika?

S druge pak strane, sjećam se da je znalo pisati za Martinu Todorić, vjerojatno najbogatiju mladu mamu u Hrvatskoj, da je uvijek rodila u Petrovoj, staroj bolnici s tisuću drugih žena. Ne sumnjam da je imala zasebnu sobu i poseban tretman, ali... ipak.....

Što vi znate o tome svemu? Zašto toliko carskih rezova?
super mi je kad ljudi koji nisu ni podobnikovu zgradu vidjeli u prolazu pljuju po njemu...

uopće nije istina da sve poznate mame rađaju na carski kod podobnika. kad sam ja rodila, iz rodilišta je izlazila marija miholjek (voditeljica sa nove tv) i rodila je vaginalno.

na carski te tamo ne nagovara nitko! dapače, pokušavaju te odgovoriti ako si ti došla sa zafiksiranom idejom o carskom "jer se bojiš bolova".

ako imaš opravdani strah od vginalnog (a dobro znaš da i među nama ima takvih, koje su doživjele vaginalne s pretužnim posljedicama), onda će ti izaći u susret. i hvala Bogu da postoji mjesto gdje se to može!

a ne sumnjam da su todorićka, iva balent, jelena perčin i druge poznate imale kraljevski tretman. ja nisam imala vezu, neisam poznata, i radije sam platila podobniku, nego gurala kuverticu pod stolom da se ne porodim sama.

inače, ja sam rodila vaginalno... i opet bi tako ako bih mogla. ako iz bilo kojeg razloga krene po zlu, ma reži me, samo da je beba dobro!!

Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a što je tu čudno??
pa medicinsko osoblje se nagleda svega i svačega.. ono što ja i ti i sve mi ne možemo ni u hororima zamisliti
Tvrdim i stoji iza toga.. nijednu ženu nije strah poroda kao poroda.. već ih je strah KOMPLIKACIJA koje se mogu dogoditi i događaju se na porodima.. npr. Ostanak bebe bez kisika, cerebralnih paraliza kao posljedice, zaglavljenje bebe u porođajnom kanalu pri izgonu ...e toga je žene strah...a ne vaginalnog poroda...

I tko im može zamjeriti njihov strah?? tko je uopće kompetentan da osuđuje način poroda?? forum, forumaši??

Olakšavaš si način kao i sve što to radimo do onih koji si odabiru carski.
apsolutno potpisujem!!

mene uopće nije bilo strah bolova, niti malo, bilo me strah svega onoga što može poći po zlu.

a kada sam se u pola 1 probudila i vidjela na gaćicama da mi je pukao vodenjak, a i da izlaze neki zeleni komadići (mekonij), presjeklo me. jer osim što je moja beba morala proći kroz cerviks u kojem je bilo bakterija, postojala je opasnost da ne udahne mekonij... valjda znaš što se bebama desi ako ga udahnu.

i zato, kad sam došla tamo, rekla sam "samo ga što brže izvadite van. ako neće ići, idemo na carski!"
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 10:02   #205
ja znam dvije mlade majke koje su rodile carskim rezom - iz potrebe. i nisu dobile dovoljno mlijeka. bile su pod općom anestezijom i kad su se probudile da bi mogle dojiti, mlijeko više nije dolazilo. kako to spriječiti? bila bih užasno tužna da ne mogu dojiti dijete.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 10:04   #206
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
pa rekla sam da ne mislim na one trudnice koje zbog dijagnoze moraju roditi carski, nego one koje su u startu izabrale carski jer NE ŽELE roditi vaginalno...a znam ih dosta, mahom medicinarke koje si to srede prek veze...
Pa sta onda? Sto je to tako uzviseno u trpljenju ako ne moras? Fakat ne kuzim te napade na curke koje odaberu carski, ako im je tako lakse zasto ne?
Ako ih je strah vaginalnog ili ako imaju bilo kakav razlog da zele carski, u cemu je problem? Priroda je zamislila svasta sto smo mi civilizacijom promijenili.
Zamisli molim te, odabrale su da si olaksaju! Fuj Fuj Fuj Fuj! Kako se samo usudjuju! Umjesto da pate kako i pristoji jednoj majci i zeni.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 10:06   #207
i meni je na zadnjem pregledu rečeno da je moguće da će trebat carski (do tada nisam uopće o tome razmišljala)...nisam "sretna" zbog toga jer me strah, ali jednako tako me strah i vaginalnog poroda...i jedan i drugi način nosi sa sobom rizike i ne znam šta me čeka ni u jednoj ni u drugoj varijanti

bit će kako mora biti i samo se nadam će sve proći u najboljem redu...sa carskim ili bez
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 10:07   #208
marcpanka: ja nisam protiv privatnih klikia općenito, ali kritiziram činjenicu po kojoj izgleda da sve žene koje si mogu platiti, rađaju carskim rezom i pitam se ZAŠTO? zašto carskim rezom?
da imam 50 000 kuna, i ja bih išla u privatnu kliniku, ali opet, ne vjerujem da bih išla na carski rez. ovako mogu jedino u svojoj bolnici naći nekog koliko-toliko u redu doktora i platiti mu cc. 500 eur da bude sve kako treba.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 10:08   #209
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
Zato što su kukavice i ne žele trpiti bol ako to ne moraju! To je moje mišljenje...prkose prirodi. Ako je Bog dao nama ženama tu moć stvaranja i nošenja života, valjda nam je i s razlogom dao i vaginalni porod kao jedini prirodni. Carski rez, ako nije jedini način za poroditi bebu, tj. ako je zdravlje majke i bebe ugroženo, je za mene čin kukavičluka...
To je samo moje skromno mišljenje!
Mislim da je ovo preoštro i nepravedno osuđivanje i odlazi u svaku krajnost.
Svako ima pravo odlučivati što želi sa sobom i svojim tijelom. Zašto bi netko trpio bol ako to ne mora?! Nitko nije blesav da ne zna odlučiti što je za njega najbolje. Ja to uvijek usporedim sa zubarom, zašto ne vaditi zub prirodno,bez injekcije,ako je priroda dala da se zub pokvari i mora se vaditi. I to je prirodna bol.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 10:10   #210
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pa sta onda? Sto je to tako uzviseno u trpljenju ako ne moras? Fakat ne kuzim te napade na curke koje odaberu carski, ako im je tako lakse zasto ne?
Ako ih je strah vaginalnog ili ako imaju bilo kakav razlog da zele carski, u cemu je problem? Priroda je zamislila svasta sto smo mi civilizacijom promijenili.
Zamisli molim te, odabrale su da si olaksaju! Fuj Fuj Fuj Fuj! Kako se samo usudjuju! Umjesto da pate kako i pristoji jednoj majci i zeni.
da... to je i meni fascinantno... ako nisi rodila vaginalno, ti nisi dobra majka...

pa , brate mili, tak je svejedno kako se dijete rodilo, bitno je da se rodilo! i nitko nije lošija mama jer se nije trpila satima od one koja je rađala 2 dana u agoniji.

ja sam rodila s epiduralnom. jel me to čini lošom mamom? jer nisam htjela za svoje dijete "uživati" u dripu koji me šorao ko da su me na struju priključili? a drip je bio nužan jer trudova gotovo uopće nisam imala...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 10:10   #211
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ja znam dvije mlade majke koje su rodile carskim rezom - iz potrebe. i nisu dobile dovoljno mlijeka. bile su pod općom anestezijom i kad su se probudile da bi mogle dojiti, mlijeko više nije dolazilo. kako to spriječiti? bila bih užasno tužna da ne mogu dojiti dijete.
Ovo je takodjer mit. Jedino u cemu moze biti problem vezano za carski je u obicajima bolnice ako su takvi da nedaju mami bebu na cicu cijeli dan ili dva nakon carskog.
Mada ni to ne mora biti prepreka ako si uporan, moja frendica spletom okolnosti nije dobila malu na cicu 3 dana pa ju je dojila do druge godine.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 10:11   #212
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
marcpanka: ja nisam protiv privatnih klikia općenito, ali kritiziram činjenicu po kojoj izgleda da sve žene koje si mogu platiti, rađaju carskim rezom i pitam se ZAŠTO? zašto carskim rezom?
da imam 50 000 kuna, i ja bih išla u privatnu kliniku, ali opet, ne vjerujem da bih išla na carski rez. ovako mogu jedino u svojoj bolnici naći nekog koliko-toliko u redu doktora i platiti mu cc. 500 eur da bude sve kako treba.
pa ja sam platila i nisam rodila carskim i marija miholjek je platila (a još je i slavna) i nije rodila carskim...


druga stvar je što se ona nije naslikavala za novine nakon poroda, nego doma uživa s bebom, a kravićka je odmah pohitala pred fotoaparat...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 10:25   #213
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a što je tu čudno??
laro, nisam ti ja od nekih debata i prepirki...ja imam svoje mišljenje, ti svoje i to je to!!! Možda ga u ova 4 mjeseca do poroda i promijenim, možda nakon poroda možda baš carski spasi mene i moju bebu...to ne znam i ne mogu znati. Za sad je to moje mišljenje i ni 1000 postova ovdje ga neće promijeniti...
Quote:
somewhere in time kaže: Pogledaj post
Jedno je ako se zbog komplikacija u porodu i ugroženosti bebe mora ići na carski rez. Mislim da to nitko ne dovodi u pitanje. Kao ni izabiranje carskog reza kao načina poroda ako je za ženu zbog nekih problema bolje da rodi tako.

Ali činjenica je da je sve više poroda carskim rezom, i znam neke koje su već u startu odlučile da će rodit carskim rezom jer kao ne žele trpit rađanje od 10-15 sati i slično. Ja sam definitivno protiv takvog carskog reza! Mislim da pojedine žene koje izaberu carski zato što ih porod neće bolit ne shvaćaju da je to operacija koja isto nosi komplikacije.
S ovim se slažem!
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Priroda je zamislila svasta sto smo mi civilizacijom promijenili.
Zamisli molim te, odabrale su da si olaksaju! Fuj Fuj Fuj Fuj! Kako se samo usudjuju! Umjesto da pate kako i pristoji jednoj majci i zeni.
Da, i pogle na šta nam liči ovaj svijet!!!! Pun prevaranata, licemjera, prepun zla!!! Ali to je već druga tema za raspravu...
Quote:
Isabella kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo preoštro i nepravedno osuđivanje i odlazi u svaku krajnost.
Svako ima pravo odlučivati što želi sa sobom i svojim tijelom. Zašto bi netko trpio bol ako to ne mora?! Nitko nije blesav da ne zna odlučiti što je za njega najbolje. Ja to uvijek usporedim sa zubarom, zašto ne vaditi zub prirodno,bez injekcije,ako je priroda dala da se zub pokvari i mora se vaditi. I to je prirodna bol.
Možda je malo preošto izgledao moj post, nije mi bila namjera nikoga uvrijediti, ali to je moje mišljenje...a svatko ima pravo na svoje mišljenje!

Kao što sam i gore napisala, možda ga već sutra promijenim iz ovog i onog razloga, ali i na to imam pravo!
zato ne želim piliti po istome u 165 postova...danas jesmo, sutra nismo!!! danas ne bi carski, a možda sutra to bude jedini način da donesem na svijet svoju malu... Bumo videli!!!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 10:28   #214
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
Svi smo mi ljudi i imamo jako različite stavove, strahove i živote dakle ne mogu nikoga osuđivati jer ja ne razmišljam kao on...
super post

zašto osuđivati nekoga zbog poroda koji odabire?
zar se carski "dozvoljava" samo onima koje imaju komplikacija?
zašto bi tražili neki razlog za osuđivanje ikoga?
neka žene rađaju kako žele, neka one i bebe budu zdrave i dobro i to je najbitnije.

ja sam se užasavala poroda dok nisam zatrudnila, no sada sam nekako mirna i ne plaši me to. najvjerojatnije ću morati roditi carskim zbog placente previje i biti će mi malo žao što to neće biti prirodan porod (bez obzira na horor od epiziotomije), no podnijeti ću što treba i što moram.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 10:43   #215
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
pa ja sam platila i nisam rodila carskim i marija miholjek je platila (a još je i slavna) i nije rodila carskim...
može li se znati koliko si ukupno potrošila novaca? da li si išla u podobnik i na preglede ili samo na porod?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 11:40   #216
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
da... to je i meni fascinantno... ako nisi rodila vaginalno, ti nisi dobra majka...
Pa nitko to ovdje nije rekao!!!
__________________
Srećica
somewhere in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:13   #217
ja sam rodila dvoje djece i to vaginalno bolilo je nemoguće, i niti jednom nisam u toku poroda rekla nazočnim babicama i doktorima da bi ja carski,,,,a zaista veliki broj žena to od muke traži dok su u predrađaoni.....

i da nakon drugog poroda koji je bio katastrofalno bolan ( užas) rekla sam da nikad više neću roditi a sad pak već s mužem razgovaram kad ćemo na treće...

Svaka čast svim ženama, ali ja sam za da svaka rodi prirodno ako nema nikakvih komplikacija.....ako one pak postoje radije neka bude carski manje je rizično...

A carski ...kod naših poznatih ličnosti su in.... zasto da se pate kad nemoraju....tak valjda one razmišljaju...

I ipak je porod porod sve nas ona na kraju učini istima, sve smo opet majke, samo su iskustva različita....
__________________
25.03.2008.&21.10.2009.....i oscekujemo 09.03.2014.
lizzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:28   #218
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ja sam rodila Carskim a nisam ni Monika, ni Branka, ni Ljupka i nisam rodila Kod Podobnika već u petrovoj... i masu je takvih cura po Forumu.

Alka.. ovo što pišeš ne stoji, pojma nemaš kakav tko problem ima i kakvu dijagnozu....

mislim da će ti temu spojiti sa temom Carski rez ili Privatna rodilišta
...ali ti je to bila namjeraa nisi jer si imala problema kakvih jesi,a u petrovoj su u tome jaki
ja sam rodila prvo dijete vaginalno,a drugo dvoje na carskii mogu reči da sam se jednakom brzinom oporavljala i nakon jednog i nakon drugog...ali sada otići na carski je puno lakše,pod spinalnom,nego nekad,i sigurnije
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:35   #219
ja sam prvo dijete rodila vaginalno

za drugo nisam imala nikakve indikacije, osim traume sa prošlog poroda za carski......ali sam si ga platila...i hvala Ti Bože, jer je i Viti bila omotana pupčana......
carski je opasan za mamu, za dijete ne....ja radije biram da se meni nešto dogodi nego mom djetetu....
da sam išla na vaginalni tko zna što bi mi sa Vitom bilo zbog pupćane....

i samo da napomenen, Profesor godišnje u prosjeku ima 365 poroda, znaći jedan porod po danu, nisu svi carski....koliko ih ima Petrova po danu???
i koliko su carski?
nemojte trpati jabuke i naranđe u isti koš.....
ja dok sam ležala kod Podobnika, tri bebe su bile tamo pored mog Vite...kolikobi ih bilo da sam u Petrovoj rodila, 33? i sumnjam da bi svih 33 bile rođene vaginalno....
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:38   #220
Pa naravno da se ide kod Podobnika na carski kada se u državnom rodilištu ne može birati. A gdje ćeš drugo?

Ja sam rodila vaginalno, i opet bih. Ako netko hoće carski njegova stvar. Još bi to bila stvar za kritiziranje da je carski opasan za bebu, ali nije. Pa što ona ako to netko odabere zbog straha.

I nakon onog što se ami desilo, netko otvori ovakvu temu. Izabrala je carski, kod Podobnika, bez medicinske indikacije, zbog straha. HVALA BOGU.

Jedva čekam da se javi i malo vas opere.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.