Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2009., 20:11   #1
Molim pomoć svih članova...

najprije se ispričavam ako ova tema nije na pravom mjestu, ali nisam znao gdje ju smjestiti, pa neka moderator premjesti ako treba...

prije 8 dana me na križanju hatzove i palmotićeve s autom opalila ženska sa crnim bmw-om 3 (e36) i pobjegla sa širokim osmjehom. auto ima ukrajinske tablice. ona je također iz ukrajine, ali navodno živi tu i udana je za nekog ukrajinca tu u zg. ovu zadnju informaciju sam dobio od policije, tako da je treba uzeti sa određenom dozom rezerve. inače, skoro svaki dan se svađam s policijom i telefonski i u heinzelovoj, ali njima kao da se baš i neda zamarati takvim stvarima, jer šteta na mom autu i nije toliko velika (oko 2 soma €), a očito je da nešto znaju o njoj. također su mi rekli da je auto par puta viđen u centru oko preradovićeve. a zašto nije zaustavljen - tko zna?!? i tako sam ja odlučio preuzeti stvari u svoje ruke i ovim putem molim sve koji pročitaju ovo da mi ovdje (ili na 091/534-8894) jave gdje i kad su vidjeli auto da bar malo suzim krug. također, ako ima koja dobra duša da mi ovo prebaci na još koji forum, bio bih jako zahvalan.

više to i nije neki pokušaj da si naplatim troškove popravka, nego sam toliko isfrustriran zbog toga što dobijam dojam da stranci tu imaju veća prava od nas "domaćih" koji plaćamo poreze (čitaj: osiguravamo plaću policiji). također mi je dosta toga da policija mene tretira kao prijestupnika. kaže meni murjak: ma cura se možda prepala, ili je bila pijana pa se možda prijavi kad se otrijezni. meni se zamračilo kad sam to čuo. eto, toliko od mene, nadam se da ćete imati razumijevanja i da nećete izbrisati ovaj post iako mu tu možda i nije mjesto. unaprijed hvala svima.

evo tablice: skroz lijevo je ukrajinska zastava, ispod piše UA, a u nastavku 6279 MR (s napomenom da je slovo R naopako napisano, znači, zarotirano oko svoje osi za 180 stupnjeva...)

evo link sa slikama ukrajinskih tablica, najsličnija je onoj dolje lijevo gdje piše current

http://www.worldlicenseplates.com/jp...Ukraine_GI.jpg
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:16   #2
probaj saznat gdje je ukrainska ambasada ili konzulat u zagrebu i odi tamo bacit oko, 99 posto da ces je nac
bear knut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:17   #3
ona se nalazi u voćarskoj ulici,možda da se tamo raspitaš
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:21   #4
mislim baci oko na parkiralista oko zgrade a ne unutra ha ha
bear knut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:24   #5
usput ako ste radili uvidzaj po tome je policija vjerojatno raspisala potragu za tim autom jer je izazvao prometnu nesrecu i pobjegao sa mjesta sudara
bear knut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:50   #6
je, auto se traži (po njihovim riječima), ali isto tako je taj auto već mogao 10 puta biti prodan u dijelovima. ipak je riječ o vozilu vrijednom max 3 soma €, tako da ga i nije neka šteta srezat. umeđuvremenu mi je cura na jednom drugom forumu saznala da auto sa ćirilićnim slovom (ili slovima) nebi smjelo preći granicu, tako da mi sve to smrdi na nekakve muljaže...

u ambasadu sam već mislio otić, ali sam čuo da to nema smisla, pošto nije policija u pitanju nego običan građanin. ustvari, neznam niti dali bi naša policija tu išta uspjela napraviti pošto je svrha svake ambasade da se brine o svojim građanima...

hvala na odgovorima.
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:56   #7
kad je nađeš uzmi razrjeđivača i poli po laku - neprocjenjiva zadovoljština
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 15:14   #8
Prijatelju da živim u Zg pomogao bi ti!!
J.... im pas vraga! Ti stranci mi idu na živce, dođu tu, istornjaju se dobro, naprave štetu i bjež kući. Misle da smo mi nekakvi seljaci balkanski
Odi tamo pred UK veleposlanstvo i organiziraj promatračnice sa prijateljima, nema ti druge. Sretno!
A i naša policija je u.....
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 15:50   #9
Quote:
Kvadricus kaže: Pogledaj post
Prijatelju da živim u Zg pomogao bi ti!!
J.... im pas vraga! Ti stranci mi idu na živce, dođu tu, istornjaju se dobro, naprave štetu i bjež kući. Misle da smo mi nekakvi seljaci balkanski
Odi tamo pred UK veleposlanstvo i organiziraj promatračnice sa prijateljima, nema ti druge. Sretno!
A i naša policija je u.....
ajde seri još malo.

a kaj bi policija trebala napraviti? jel podnio prijavu? nije.
ispravan postupak bi bio parkirati auto sa strane, zvati muriju i čekati da se napravi uviđaj.
dalje je onda na policiji da dežura u gradu ili na granici da ju uhvate, pogotovo kad ima broj tablice. čim ju ćope, ide njoj prijava a vlasniku odšteta po osnovi zelene karte.

kakve su to fore da ukrajinski auti nesmiju u HR radi ćirilice? isto kao i ono sranje sa veleposlanstvom. kakve oni veze imaju?
žena može ući u HR sa bilo kojim tablicama sve dok je pokriva zelena karta (provjera kod ulaska od strane murije). i tu može legalno ostati 6 mjeseci kao turista. ako hoće više od toga, mora srediti papire. nemora se ni javiti svojoj ambasadi.

ti fino probaj dvije stvari.
idi napravi sudar u troglavoj deželi pa probaj zbrisati.
isto tako, baš me zanima kak će završiti prosvjed ispred ukrajinske ambasade radi takve gluposti kakva je ogrebani auto.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 16:19   #10
Wonder sad ga i ti malo sereš- koliko sam ja shvatio, njega je opalila ženska i zbrisala- on to prijavio policiji koja ništa ne radi, a da je auto samo ogreban nebi imao 2 soma ojra štete.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 16:22   #11
A kaj se Ukrajinke tiče- možda je tu na "privremenom radu" pa ima iza sebe nekog tko je dobro debelo štiti, pa ni murija ništa ne poduzima
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 16:29   #12
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Wonder sad ga i ti malo sereš- koliko sam ja shvatio, njega je opalila ženska i zbrisala- on to prijavio policiji koja ništa ne radi, a da je auto samo ogreban nebi imao 2 soma ojra štete.
čitaj ponovo.
nigdje ne piše da je on odmah zval muriju, jer da ih je pozval, oni nesmiju odbiti napraviti uviđaj, pogotovo ako je u pitanju strani auto.
da je poznal proceduru i bil uporan, sad bi imal izvještaj u ruci i mogućnost naplate. ovak nema ništa.

da se nas dva sudarimo u gradu, nema problema. napravi se europski izvještaj i sve 5. nemora se ni zvati policija, a za male štete neće ni raditi uviđaj. ali ovo je STRANI auto. oni ga MORAJU napraviti, ako ih pozoveš.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 16:41   #13
Ne budi naivan.Meni je kćer ozlijeđena prije 10-ak dana a policiju boli ona stvar,službeno objašnjenje da je splet nesretnih okolnosti bez obzira na službenu prijavu,zapisnik,.....i da nema osnova za podnošenje prijave za sada,neće naši murijaci ništa napraviti.Sretno u borbi protiv UK i HR
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 17:00   #14
Nema tu ništa pravnim putem, nađi auto njen gdje je i 'obradi' ga preko 2 soma eura.
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 17:05   #15
Quote:
Adaminfo kaže: Pogledaj post
Ne budi naivan.Meni je kćer ozlijeđena prije 10-ak dana a policiju boli ona stvar,službeno objašnjenje da je splet nesretnih okolnosti bez obzira na službenu prijavu,zapisnik,.....i da nema osnova za podnošenje prijave za sada,neće naši murijaci ništa napraviti.Sretno u borbi protiv UK i HR
ti misliš da policajac prašinar donosi odluke o podizanju prijave protiv nekoga?
ne misliš da postoji državno odvjetništvo koje donosi odluke na temelju uviđaja sa mjesta nesreće, izjava svjedoka, elaborata prometnih stručnjaka......
kakve veze ima policija s time?
da je iznervirani zval policiju, oni bi zapisnik i napravili. i to htjeli - ne htjeli, bez obzira dali ona prodaje kompjutere ili radi na štajgi, dali može voziti taj auto ili ne, dali je šteta 100 kn ili 10 000 eura.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 17:07   #16
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Nema tu ništa pravnim putem, nađi auto njen gdje je i 'obradi' ga preko 2 soma eura.
nema ništa pravnim putem jer je napustio mjesto nesreće, nema materijalnih dokaza ni svjedoka. sad joj stavi soli na rep.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 19:01   #17
Ja ne razumjem da li je slučaj prijavljen kako treba i da li je policija napravila uviđaj i zapisnik. Ako imaš zapisnik idi na svoje osiguranje i traži naplatu štete pa nek oni dalje potražuju od krivca i njegovog osiguranja.
Ali da je policija apsolutno nesposobna u potragama kada je u pitanju oštećen obični građanin to mogu potvrditi iz prve ruke i iz više slučajeva!
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 21:28   #18
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
Ali da je policija apsolutno nesposobna u potragama kada je u pitanju oštećen obični građanin to mogu potvrditi iz prve ruke i iz više slučajeva!

istina.

no, ako ne prijaviš, nemaš se čemu ni nadati.
jebi ga, i ja sam lakiral auto na svoj trošak, bez obzira na broj tablice. tipa nisu našli po toj tablici i dalje priče nema.
ali da me je ovak netko ogrebao i zbrisao, istjeral bi pravdu do kraja jer bi imal i točan broj i očevice i mjesto sudara.
a dali je osiguran strani auto ili ne, to nije naš problem.
HUO će platiti svejedno jer je auto MORAO biti osiguran kod ulaska. ako nije, nek se žale policiji.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 22:47   #19
evo ja sam memorirao tvoj broj u mobitel, ako je vidim ulovim je i javim ti
Hiperaktivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 22:54   #20
taj auta sam viđao prije, zadnje ga vidio prije cca 1g, i nije baš da cura vozila već žena, srednje godine
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.