Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2006., 19:59   #1
Što je mudrost-Put do BOGA

Moj mali predgovor.
Putovalo se, živjelo se, tražilo se. U komunizmu (socijalizmu), kapitalizmu, kraljevini i sve je to bez malo isto. Ako ih ne diraš, ne diraju ni oni tebe. Ali i jedni i drugi uvjek te upravljaju, sedlaju ti sedlo, da te voze u svom pravcu. Iz ovog rata u jugi, izvučem i sledeću pouku: Prvo se ti lično boriš, za svoju državu, a onda ti ta ista ona, tebi lično sjedne za vrat. Pa se pitaš, šta je sad država? No, na sve to, ja nisam obraćao pažnju. Nije me ni zanimalo. Dobro je, dani su se sabirali i prolazli svojim tokom-čekamo smrti. Tražilo se svega i svačega. Kad ne tražiš Boga, naći ćeš svega drugoga, tako meni, tako tebi a tako svima.
I u svemu što tražih. Nikada nema punine života, nikad stati za potragom. Počnem pušiti, aha dobro je, no poslije jedne zapaljene, zapalim još jednu valjda da odmorim od one prve.
I šta sad?
Idemo dalje, tražimo, tražimo, lutamo tražimo.
Obučeš se, oblačiš se, pristojno, nepristojno, sve novo, sve staro.
I šta sad?
Idemo dalje, tražimo, tražimo, lutamo tražimo.
Aha, idemo sex, juče sex, danas sex, sutra sex. Lijepo, zabavno, godi, no poslije zapalimo po jednu uh što sjeda. Kao da smo zbog samog pušenja to i radili!
I šta sad to nedostaje?
Idemo dalje, tražimo, tražimo, lutamo tražimo.
Mora da je piće, popiješ jednu pivu, pa ti malo, pa drugu, posijediš pola noći, napiješ se kao crna zemlja, intersesantno i to godi. No kad se poslije probudiš, ti bolestan. U čovječe ja nauke, sam za svoj denar postaneš i budala i bolestan. Godilo to ne godilo, tad ne godi više.
I opet ostaje pitanje i šta sad?
Pa kad ne tražiš Boga naći, ćeš svega drugoga, tako meni, tako tebi a tako i svima. A život ide, ne čeka te sutrašnji dan, da ti dođeš pameti.
Rekoh idemo probati sa muzikom.Sakupljaj kazete, pa cd, i sve će sad nekad preći na dvd, pa mp3 i tako dalje.
Idemo, veselo, živo, živo,
i uz takvo što može i koje pivo, piva.
Lana, Dana, Mana, Cana, Stana, Jovana i druge, malo sreće, više tuge.
Ceca, Veca, Beca, Meca,
čija to su Bože djeca.
Dj krmak lijepo ime,
mora da se diči njime.
Samo uh, ko je ovdje krmak ja ili on? Čovjek obavlja profesionalno svoje ludosti i zarađuje sebi denar. A šta ja?
Brega, Dugme, Kazalište, Valjak Poljubac i ostali. Požuri čovjek na koncert, mora da će se nešto veliko desiti!
Kad nećeš da te vodi Bog, neka te vode krmci! Jer uvijek te neko vodi i usmijerava u željenom pravcu. A ti pjevači, muzičari, u početku daju svega, ko šta ima dati, dok ne stanu na svoje noge (zarade). Onda promjene stil. U stilu:
Nisam više pjevač seljak,
sad sam financijski jak.
Pjevao sam razne pjesme a sad samo skladbe.
Neka te vodi svako kad nećeš Boga. A što me nervira taj vaš jezik hr.. Izvođač izvodi nešto a pjevač će otpjevati pjesmu i po mogućnosti da ne izvodi ništa. Pun logike. U vojarnoj budu vojnici. No to vi sami vidite na stotinama viceva o vašem jeziku. Zanima me šta ti ljudi misle kad smišljaju to? To je logika drvene peći. Da se vratimo, neka te vode i vodi svašta. Polni organ, alkohol, droga, muzika. I naravno lideri. Ali po mogućnosti poput ovih naših slavnih. s.m.r.k.t.f.a.i.a.h.o.b.g.b. i ostali. Njima skandiraj, njihovim se uspjesima raduj, za njima trči. Doći će vrijeme, kad ćeš za sobom stati, za sobom tugovati i za sobom plakati. Puna su vas groblja, za njihov mir. Pola vas je na skoro samoj proji, za njihov bjeli kruh, i uvjek se borite ali da prvo njima bude dobro. I to vam je put. A samo se traži jedan realan čovjek na vlasti, pravedan čovjek i onda apsolutno nije važno u kojoj si državi, samo da je mir i da se može živjeti kulturno. Kuda nas zapad vodi sad? Apsolutnoj kontroli stanovništva gjde će, par stotina stanovnika u ime države, uskraćivati svim ostalim stanovnicima sve slobode. Kao da si ti sa Marsa. Uh, pa takvi su komunisi bili. Bili, bili, pa propali. Kuda nas ovi vode? A kuda bi i mogli i znali? U isto. Kad nešto poskupi jednom, vrate li se ikad cjene? Pa kad nećeš da te vodi Bog neka te vodi propast.

A evo to je isto i kralja Izraelskog Solomona, mučilo no nisam zadovoljan!
#1Misli Propovjednika, Davidova sina, kralja u Jeruzalemu. (2) Ispraznost nad ispraznošću, veli Propovjednik, ispraznost nad ispraznošću, sve je ispraznost! (3) Kakva je korist čovjeku od svega truda njegova kojim se trudi pod suncem?
Pa normalno, čuješ, sanjaš, svoga Boga dva tri put i misliš da je sve rekao. Ne tražiš Ga više, pa ti je sve ispraznost.

(12) Ja, Propovjednik, bijah kralj nad Izraelom u Jeruzalemu. (13) I trudih se da mudrošću istražim i dokučim sve što biva pod nebom;
Pa ne bi se reklo!
o, kako mučnu zadaću zadade Bog sinovima ljudskim.
Veoma, veoma lagana, samo ti treba ljubav!
(14) Vidjeh sve što se čini pod suncem: kakve li ispraznosti i puste tlapnje!
Ne bih se reklo!
(15) Što je krivo, ne može se ispraviti; čega nema, izbrojiti se ne može. (16) Rekoh onda sam sebi: "Gle, stekao sam veću mudrost nego bilo tko od mojih prethodnika u Jeruzalemu. Duh moj sabrao je golemu mudrost i znanje." (17) Mudrost pomnjivo proučih, a tako i glupost i ludost, ali sam spoznao da je to pusta tlapnja. (18) Mnogo mudrosti - mnogo jada; što više znanja, to više boli. #2Tad rekoh u srcu svom: "Daj da okušam užitak i vidim što naslada pruža" - ali gle: i to je ispraznost! (2) O smijehu rekoh: "Ludost je"; o užitku: "Čemu valja?" (3) Odlučih tijelo krijepiti vinom, a srce posvetiti mudrosti; poželjeh prigrliti i ludost, kako bih spoznao usrećava li ljude ono što pod nebesima čine za izbrojenih dana svojega života. (4) Učinih velika djela: sazidah sebi palače, zasadih vinograde; (5) uredih perivoje i voćnjake, nasadih u njima voćke svakojake. (6) Načinih jezera da plodna sadišta natapam. (7) Nakupovah robova i robinja, imadoh i sluge domaće, a tako i stada krupne i sitne stoke više no itko prije mene u Jeruzalemu. (8) Nagomilah srebro i zlato i blago kraljeva i pokrajina, nabavih pjevače i pjevačice i svakoga raskošja ljudskog, sve škrinju na škrinji. (9) I postadoh tako velik, veći no bilo tko prije mene u Jeruzalemu; a nije me ni mudrost moja ostavila. (10) I što god su mi oči poželjele, nisam im uskratio, niti branih srcu svojemu kakva veselja, već se srce moje veselilo svakom trudu mojem, i takva bi nagrada svakom mojem naporu. (11) A onda razmotrih sva svoja djela, sve napore što uložih da do njih dođem - i gle, sve je to opet ispraznost i pusta tlapnja! I ništa nema valjano pod suncem. (12) Okrenuh zatim misao svoju mudrosti, gluposti i ludosti.

Zato rekoh u sebi: "Kakva je sudbina luđaku, takva je i meni. Čemu onda žudjeti za mudrošću?" I rekoh u srcu: "I to je ispraznost!" (16) Jer trajna spomena nema ni mudru ni bezumniku: obojicu će poslije nekog vremena prekriti zaborav! I, jao, mudrac mora umrijeti kao i bezumnik. (17) Omrznuh život, jer mi se učini mučnim sve što se zbiva pod suncem: sve je ispraznost i pusta tlapnja
Nažalost nije!

Nema čovjeku druge sreće već jesti i piti i biti zadovoljan svojim poslom

Dakako da ima što da ne!

Jer zaista, kob ljudi i zvijeri jedna je te ista. Kako ginu oni, tako ginu i one; i dišu jednakim dahom, i čovjek ničim ne nadmašuje zvijer, jer sve je ispraznost. (20) I jedni i drugi odlaze na isto mjesto; svi su postali od praha i u prah se vraćaju.

U prah se čovjek vraća, no nije to sve!

I vidjeh ovo da što više sam mudruješ bez Boga, sve si luđi. A am pustiš da te vode u tvoju propast. Znači, ako te ne vodi vjera u Boga vodiće te svako
Uđeš u neki vjerski objekat sa možda tri pitanja a izađeš sa sto pedeset. I da to ne bi bilo više. Da stavimo sve na svoje mjesto.
Do sada smo imali sledeće:
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 20:02   #2
1. Zašto se bez Boga ne može živjeti…
https://www.forum.hr/showthread.php?t=122603
2. Ime Božije i zašto je izabrano to ime… ujedno uz to i smisao života.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=129193
3. Bog postoji...
https://www.forum.hr/showthread.php?t=129744
4. Koliko ima Bogova….
https://www.forum.hr/showthread.php?t=129853
5. Bog je Bog, Bog i duh i nije razdvojeno. Niti može biti! Bog je vječan! A to ne treba ni zamišljati. Jer ko je jedan obični čovjek, bez svoga duha? Mrtav čovjek. Je li to razdvojeno? Pa kad bude razdvojeno, tebe nema više ovdje!

(11) Jer ja znam svoje naume koje s vama namjeravam - riječ je Jahvina - naume mira, a ne nesreće: da vam dadnem budućnost i nadu. (12) Tada ćete me zazivati, dolaziti k meni, moliti mi se i ja ću vas uslišati. (13) Tražit ćete me i naći me jer ćete me tražiti svim srcem svojim. (14) I pustit ću da me nađete - riječ je Jahvina. Izmijenit ću udes vaš i sabrati vas iz svih naroda i sa svih mjesta kamo vas odagnah - riječ je Jahvina. I vratit ću vas na mjesto odakle vas u izagnanstvo odvedoh.

Kad pogledaš i l’jevo i desno,
pa se pitaš šta li mi to fali,
Srce puno al’ opet mu tjesno,
osjećaš se jako snažno al’ opet si mali.

Zapitaš se čemu ovo služi,
za svim trčah a k’o da i nisam,
Kud bi sobom da je život duži,
kad na kraju opet ideš sam.

Po’ života za nju ti bi dao
kada neku stvar poželiš,
I u vatru kad bi pao,
ni sa kim je ti ne djeliš.

No, te prođe takvo stanje,
sad je imaš a k’o i da nije,
Sa vremenom i drugo je znanje,
srcu lakše ali se ne smije.

Sve što imaš dovoljno ti nije,
Jer uvijek ti nešto nedostaje,
A šta li je, gdje se krije,
Kada u tvom blagu nije?

Probaš, počneš, tražit smisla,
čemu, zašto, odakle i kuda,
Vlastita te pamet stisla,
hej čovječe, glavo luda.

Nešto nema, nešto uvjek nije,
K’o svi drugi i ti za tim tragaš,
Za tim srce i žudi i bije,
Kad pročitaš i to ćeš da znaš.

Zar kad umrem prestane me biti,
k’o da nisam nikad se rodio,
A pšenica smrću će živjeti,
mora da sam u zabludi bio.

Nestaje li čovjek kad ga nema,
il’ se drugdje samo on odseli,
Mala vel’ka nikakva dilema,
u vjeri je život c’jeli,

Ovaj život je slučajnost,
mora da je neka šala,
Gdje pogledaš, vidiš skladnost,
slučajnost je kod budala.

Zar se pišu same note,
il’ su djelo skladatelja,
Dal’ se djelo iz ruku mu ote,
ili je to trud i želja,

I SVE ima skadatelja svoga,
kol’ko truda tol’ko i muzike,
život nije, ako nije BOGA,
Upamtite riječi su velike.

Kad potražiš riječi i mudrosti,
i pogledaš šta se sve to nudi,
Sve gluposti, do gluposti,
stoj, čovječe mudar budi.

Kud si proš’o šta sve si tražio,
kol’ko truda u pogrešnom pravcu,
Samo da si ti s’ Bogom živio,
sad bi ti se smeškala na licu.

Sa Bogom je živjet l’jepo,
bez Boga je živjet ružno,
De progledaj čedo sl’jepo,
nikad tebi neće biti tužno.

Gdje je mudrost što je ona,
kako li je naći,
Pitalo se, tražilo vas, ljudi miliona,
ja ću reći, ja ga znadem, to put je najkraći.

Ako sam ga ja našao, ja ga neću kriti,
Ako sam ga ja našao, naćićeš ga i ti.

Sad prouči priču ovu:
Prikloni se njenom slovu.
Ne postoji priča veća
Kad je shvatiš i razumješ s’ tvoga lica ozariće sreća.

Istinu tražiš takav si rođen, sa time živiš i sa tim se umiralo.
Pa šta dalje?
Bog je Istina kojoj se mora vjerovati, jer ako ne vjeruješ ispašćeš lud.
Kako? Spoznati Boga istinskom ljubavi to je sve što tražiš. Pa šta je to onda istina? Istina je Spoznati Boga. Jer je sam Bog vrhovna glavna i početna Istina.
Kako opet?

Super jednostavno i lako, isto kao kod kuće.

Ako ti se partner vlada po zakonu (dogovoru).
Dobar ti je.

Ako te partner cijelo vrijeme moli za ovo ili ono (no ne dosađuje ti zivkanjem).
Uslišaćeš ga.

Ako te partner voli, moli i radi sve ono što ti voliš i dobro se potrudi da ti udovolji.
Voliš ga više no on tebe.

Ako te partner nevoli, ne živi po zakonu (dogovoru) ni ne moli te, nizašto. A živi sa tobom i pored tebe. On je tebi drag a ti njemu ne. I nemože da ide iz tvoje kuće, jer ni sam niti ima gdje a niti zna gdje će.
Daš mu samo onoliko čemu se trudi.
Drugi ga ljube, za njima trči, nekad kradom a nekad i ne.
Onda mu nekad ni ne daš i ako nešto potrebuje. Neka traži od onoga kome je išao.
A kad sve to što nevalja radi i počne da ti tuče i djecu.
Htijeo ili ne moraćeš ga silom izbaciti, ne zbog svoje i njegove sreće, već zbog dječije sreće.

Mora biti, i želja i trud.
Inače je uzalud.


Mudrost je u molitvi,
Mudrost je u zakonu,
Velika je u ljubavi,
A sva je kod BOGA.
Pa potraži kome će je dati.


Kažem vam kažem: nije ovo pisao neko ko nezna, ovo je sigurno pisao neko ko dobro i dobro poznaje o čemu se radi..

(4) Čuj, Izraele! Jahve je Bog naš, Jahve je jedan! (5) Zato ljubi Jahvu, Boga svoga, svim srcem svojim, svom dušom svojom i svom snagom svojom! (6) Riječi ove što ti ih danas naređujem neka ti se urežu u srce. (7) Napominji ih svojim sinovima. Govori im o njima kad sjediš u svojoj kući i kad ideš putem; kad liježeš i kad ustaješ. (8) Priveži ih na svoju ruku za znak i neka ti budu kao zapis među očima! (9) Ispiši ih na dovratnicima kuće svoje i na vratima svojim!

No priča je jako nerazumljiva, ako ne poznaš ljubav Isusa, Ješue………. i njegovo Oče naš. A kako ti Bog nije Otac i to Pravi?
Prvo i najvažnije: Bez Boga se ne može živjeti ni sekunde. Bilo to da je živo biće, bilo da je to materija.
Drugo, Mojisje u Tori kaže isto.
(6) Tako li uzvraćaš Jahvi, narode glupi i bezumni! Nije li on Otac tvoj, Stvoritelj, koji te sazdao, po kom postojiš?
Treće veoma važno: Čiji si, pa od toga i toga, čiji je on, pa opet nečiji. I na kraju dođe do Adama a njegov Bog, je njemu Otac. Adam je prvonastali čovjek. Pa ako su ti važni svi tvoji očevi (koje tako zoveš) svi djedovi, svi pradjedovi. Prosto ne mogu da slušam te gluposti. Puno vam važno, jako vam važno, mi smo djeca Abrahamova. A kad to isto tvoje rodoslovlje dođe do Adama i samog Boga onda ti više On Bog nije Otac. Što čovječe negiraš svog Pravog OCA. Ako ti tu već zakoči i to ne shvatiš ovo i Isusovo oče naš. Kuda ćeš dalje? No to Oče Naš sam ja sebi uzeo za zadatak da to preuredim sa dobro na Savršeno. Pa to sad glasi ovako:

Oče nas Koji Jesi,
Ime Ti se ljubavlju slavilo,
svaka hvala Tebi pripadala,
Ti nam bio ljubav naša,
a mi Tebi ljubav Tvoja,
Volja Tvoja naše želje bile,
Tvoji puti radost nam činili,
gdje god išli ka Tebi žurili,
sve voljeli al' Tebe najviše,
Oče Naš Koji Jesi
smiluj Ti se našim molitvama,
ne Spasi nas, po našoj dobroti,
ne kazni nas Ti po našoj zlobi,
Smiluj nam se Nado naša
neg' nas spasi po Svojoj Milosti
i spasi nas po Svojoj Dobroti.

Zašto smo izbacili, kruh naš daj nam svagdašnji? Jednostavno onaj ko te voli neće te ostaviti gladna. Ni od ljudi, ni od BOGA. A ako to razumiješ i shvatiš i primiš srcu, onda si ovakav.

(6) A vas će zvati "Svećenici Jahvini", nazivat će vas "Službenici Boga našega". Uživat ćete bogatstva naroda, blagom se njihovim dičiti. (7) Dvostruka bijaše njihova sramota - rug i prezir bijahu im baština - zato će u zemlji svojoj baštinit' dvostruko, njihova će biti radost vječita. (8) Jer ja, Jahve, ljubim pravdu, a mrzim grabež nepravedni. Vjerno ću ih nagraditi i sklopiti s njima Savez vječni. (9) Slavno će im biti sjeme među pucima i potomstvo među narodima. Tko god ih vidi, prepoznat će da su sjeme što ga Jahve blagoslovi. (10) Radošću silnom u Jahvi se radujem, duša moja kliče u Bogu mojemu, jer me odjenu haljinom spasenja, zaogrnu plaštem pravednosti, kao ženik kad sebi vijenac stavi il' nevjesta kad se uresi nakitom. (11) Kao što zemlja tjera svoje klice, kao što u vrtu niče sjemenje, učinit će Gospod da iznikne pravda i hvala pred svim narodima.
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 20:14   #3
A Isus je zasigurno put, put prema Bogu, ali i put ponašanja čovjeka prema čovjeku. A mene bolje da i neznate. Za moje i svoje dobro. Stari kurvar, lopov, robijaš, pušač, pijanica, probao hašiš. Spisak je još duži i sadrži svega no neka ga.
Kome ovo ja sve pišem i kome to treba, ko će to da sluša, ko će to da čita? Zar da djecu odbijenu od majčinih grudi naučiš ponovo na to. Zar narode koji su davno napustili Boga, da ja učim Bogu. Sudeći po svemu rijetko kome. Ni ova ovdje okolica što ih poznajem pola i ne zna o čemu se radi a druga polovina, samo što im odgovara to i vole čuti. A ono što je u suprotnosti sa njihovim pogledima i očekivanjima kažu nije to tako. Nalaze se svi mogući i nemogući razlozi, kako bi se opravdalo svoje sadašnje stanje. Vox pupili, tifa29, vojnik gorčin, xsara, umpa, rambi, i mnogi mnogi drugi. A baš se može opravdati, može, može ali samo glupostima. No šta se može, zar je bilo drugo i očekivati.
A ona, ona na svom jeziku kaže to je od satane. Jer ovo moje ne odgovara njenoj religiji a niti onim što ona očekuje. Ja kažem ne može biti nikako od satane? Jedino nam zajedničko to je tvoja ljubav. No tu nam se putevi razilaze na totalno duge strane. On se trudi i bori da ti zamrači ljubav a ja, da ti tu svoju ljubav, usmjeriš u totalno drugom pravcu. Da je usmjeriš na pravi put. Zar se on ne bori za to, da mi ne volimo Boga i da Bogu budemo nevjerni? Zar to njemu i nije jedini cilj?
Ovome slično: vidiš Bože i mi što ne živimo po tvojoj volji, živimo. I to je ta neprestana borba dobra i loša, borba života i smrti. Prema tome moje nemože biti nikako od satana. I tad ona stane, ne govori tad ništa više.
No tad ja ne stajem i ja govorim dalje.:

Ja se borim da ti kažem gdje je ljubav, što je i kako je naći. A satan isto se bori za tvoju ljubav ali da je što moguće više usmijeriš u pogrešnom pravcu ili samo na sebe.
Ja ti govorim kako da vjeruješ u Pravu Ljubav Boga. On to isto govori kako da vjeruješ ali u sve i svašta samo ne u Boga.
Ja je usmjeravam u pravom pravcu. A satan na sve druge strane.
Ja ti Ljubav otkrivam. A on ti je sakriva.
Ja ti govorim gdje je Ljubav. A on ti neda da vjeruješ.
Ja ti kažem Bog je Ljubav. A on ti nesmije reći nije i nema Boga nego ti kaže ne vjeruj mu i mrzi ga, kao što to i on čini.
Ja ti kažem ako nemožeš sam svojom vjerom dokučiti. Vjeruj Abrahamu i Mojsiju. On ti kaže to su bajke, idi meditiraj (da nikad ništa ne spoznaš, niti da naučiš i da dangubiš vrijeme od života i spoznaš sam sebe)
Ja ti kažem Isus je Božiji. A on tebi kurvin sin.
Ja ti kažem vjeruj Jevreju: Isusu Ješui. A on bjesni i napravi ti ga kurvinim sinom. Pa govori nije razapet ili govori neko je drugi mjesto Isusa razapet. Govori ti najveću hulu Isus je Bog.
Ja ti govorim Božije planove. A on tebi svoje a ni nema ih i što je najgore nemože te odvesti nikuda do u smrt.
Ja ti kažem ko je Bog. A on ti Ga predstavi i ovako i onako no nesmije reći nema.
Ja ti kažem Boga lako naći. A on ti tad ponudi sve mističnosti, vještičarenje, crnu bjelu magiju i sve one druge stvari, kako nebi nikada našao.
Ja ti kažem time is life. A on ti kaže time is money.
Ja ti kažem Bog je Savršen i onda je sasvim dovoljno da zakone za vječnost i da ih samo jednom kaže. A on ti kaže bio je i ovaj profet i onaj profet i oni su rekli i ovo i ono.
Ja ti kažem i pozivam obrati se čovječe vjeruj Bogu. A on ti kaže: krsti se, krsti ih i da ti to bude po mogućnosti sve u životu.
Ja ti kažem hajde samnom Bogu. A on ti kaže on je lud i ništa nezna.
Ja ti kažem moli Jednom Jedinom Istinskom Bogu. A on ti kaže lijepa je i muzika i sex i droga.
Ja ti kažem voli sve ljude. I on ti to kaže ali prvo sebe i sve drugo i svašta drugo a njima ako šta ostane (pa kaže i ovo voli rat).
Ja ti kažem hajde traži Boga. A on ti kaže već si ga našao.
Ja ti kažem hajde molim te. A on ti kaže to što već sad misliš, ako ne vjeruješ.
Ja ti kažem stani, odmori razmisli i polako. A on ti ti kaže nabrzinu i sjedi i ljenčari.
I tad ti ja nemam šta reći više. A on ti priča svoje priče.
Ja ti kažem uzmi ovo sve srcu, primi i vjeruj. On ti kaže znam ja bolje.

Zavukao se u slave i sad se ima tisućama slava, državni praznik, dan osobođenja, dan žena, djed mraz. Ko je taj famozni kerstmen to niko i ne zna ali se zna da se treba slaviti i djecu tome učiti. Pa šta mislite sami od koga je to? Kojim danom slaviš Boga Ljubav svoju što te drži? Kad praznuješ i odmoriš dan Bogu posvećen? Ima li ga u cijelog godini samo jedan jedini dan.
Slaviš svoje svete, koje svjete? A zar nisu primili već plaću? Kaži mi, kaži mi, kako mrtvi mogu ti pomoći? Nikako! Ali što dobiju onda pomoć, ti što zovu svoje svete?
Čuj sad!
Sa ulice ispred zgrade zovu, zovu plaču, zovu ne prestaju. Ali zovu moga podstanara!!! On ih nekad čuje a nekad i ne. Kad ih čuje ni spavat ne može. I onda ja gazda koji pomno pratim svu ulicu, pomognem. Pomogne jer je dobar gazda i pomogne da se ne bude drugi stanari. A On ima i odakle.

Slava ti BOŽE!
Zavukao se u pjesme. Svaka pjesma, priča o ljubavi, nema pjesme bez ljubavi. I sve u pogrešnom pravcu. I himna državna je pjesma o ljubavi prema državi. No koliko imate za Najveću Ljubav?
Zavukao se u proročanstva, knjige koje zovete svetim! Doći će antikrist? Kako neće doći a zar je i išao igdje?
Pa ko je antikrist? To po nekoj ljudskoj logici treba da je onaj čovjek koji negira Isusa. Ali zar ga i oni sami ne negiraju?
On Isus kaže: (17) "Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti. (18) Zaista, kažem vam, dok ne prođe nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezić iz Zakona neće proći, dok se sve ne zbude. (19) Tko dakle ukine jednu od tih, pa i najmanjih zapovijedi i tako nauči ljude, najmanji će biti u kraljevstvu nebeskom. A tko ih bude vršio i druge učio, taj će biti velik u kraljevstvu nebeskom."
A ko mu se usprotivi? Koji antikrist negira samog Isusa? Sami oni, znači sami oni su antikrist. Isuse oni što sa tobom jedoše i piše oni te i izdadoše. I to dva put. No idemo naći pravog. Pa ko je još antiisus (antikrist)? Svi oni koji nemaju ljubavi su antikrist. Svi oni koji su protiv samog života su antikristi. Svi oni koji čuvaju, štite, gaje svog oca mržnju su antiisus, antibog, antikrist. Svi oni koji vas zovu od Abrahama koji te zovu od Mojsija su anti Bog, bezbožnici, antikristi.

Pa ko je onda sotona? Sotona je mržnja! Jesu li tada iste velikosti i ljubav i mržnja. Sve je od Ljubavi, sve je zbog Ljubavi! A šta je od mržnje? Sama mržnja ne može ni živjeti. Kolikom mržnju sam sebi napraviš tolika ti i bude. A Ljubav je uvijek ista samo što je nećeš čuti. Pa što će onda mržnja, što je ne ubiješ? Pa nije ona od uvijek mržnja, i ona je stvorena od ljubavi a sama je postala mržnja.
Kako? Pa htjede vršiti svoju volju a ne Moju.
Slava ti BOŽE!
Ovog drugoga ima toga dosta, no sve u svoje vrjeme.

A zakoni, zakone sam vidjeo, zapamtio sam sledeće: 11 slova ovog jezika, ovog prevoda razlike od Mojsijevih, otkriće ti: tebe samog tebi, razumit će ih svako, i čoban i inžinjer, Sotonino kraljevstvo pada i gubi mjesto na zemlji. Nećeš moći reći ni neću i neznam. Kad će doći: uskoro, ko je poštar??? Pa ne može sa interneta, ne može ni iz Berlina, ni Amsterdama, ni Londona od maitreje, mormona iz usa ili Canade.
Davidov.
Bezumnik reče u srcu: "Nema Boga." Pokvareni rade gadosti; nitko da čini dobro. (2) Jahve s nebesa gleda na sinove ljudske da vidi ima li tko razuman Boga da traži. (3) No, svi skrenuše zajedno, svi se pokvariše: nitko da čini dobro - nikoga nema. (4) Neće li se urazumiti svi što bezakonje čine, koji proždiru narod moj kao da jedu kruha? Ne zazivlju ime Jahvino: (5) jednom će drhtati od straha, jer je Bog s rodom pravednim. (6) Želite razbiti nakane ubogog: Jahve je utočište njegovo. (7) O neka dođe sa Siona spas Izraelu! Kad Jahve promijeni udes naroda svoga, klicat će Jakov, radovat se Izrael.


Ti naravo možeš uzeti i ovo:
(10) Komu treba da govorim, koga da opomenem da me saslušaju? Gle, uho im je neobrezano stog ne mogu čuti. Gle, riječ Jahvina postade im porugom, nije im mila. (11) Prepun sam gnjeva Jahvina, ne mogu više izdržati! - Izlij ga, dakle, po djeci na ulici i na skupove mladića. Sve će ih obuzeti: muža i ženu, starca i čovjeka zrele dobi. (12) Njihove će kuće pripasti drugima, a tako i polja i žene im. "Da, ispružit ću ruku svoju - govori Jahve - na stanovnike ove zemlje, (13) jer od najmanjega do najvećeg svi gramze za plijenom, od proroka do svećenika svi su varalice. (14) I olako liječe ranu naroda moga, vičući: 'Mir! Mir!' Ali mira nema. (15) Nek' se postide što gnusobu počiniše, no oni više ne znaju što je stid, ne umiju se više crvenjeti. I zato će popadati s onima što padaju, srušit će se kad stanem kažnjavati" - govori Jahve. (16) Ovako govori Jahve: "Stanite na negdašnje putove, raspitajte se za iskonske staze: Koji put vodi k dobru? Njime pođite i naći ćete spokoj dušama svojim! Al' oni rekoše: 'Ne idemo!' (17) I postavih im stražare: 'Pazite na glas roga!' Al' oni rekoše: 'Nećemo paziti!' (18) Zato čujte, narodi, i vi pastiri stada njihovih! (19) Čuj, zemljo! Gle, dovodim zlo na ovaj narod, plod njihove pobune, jer oni ne slušahu riječi moje, Zakon moj odbaciše.
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 20:15   #4
Za poštara i zakone se kaže ovo:
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 20:17   #5
Za poštara i zakone se kaže ovo:
II.
(9) "U onaj dan pregnut ću da uništim sve narode koji dođu na Jeruzalem. (10) A na dom Davidov i na Jeruzalemce izlit ću duh milosni i molitveni. I gledat će na onoga koga su proboli; naricat će nad njim kao nad jedincem, gorko ga oplakivati kao prvenca. (11) U onaj dan plač velik će nastati u Jeruzalemu, poput plača hadad-rimonskog u ravnici megidonskoj. (12) I plakat će zemlja, svaka porodica napose, i žene njihove napose; porodica doma Davidova napose, i žene njihove napose; porodica doma Natanova napose, i žene njihove napose; (13) porodica doma Levijeva napose, i žene njihove napose; porodica Šimejeva napose, i žene njihove napose; (14) i sve ostale porodice, svaka porodica za sebe, i žene njihove napose. #13U onaj dan otvorit će se izvor domu Davidovu i Jeruzalemcima da se operu od grijeha i nečistoće. (2) U onaj dan - riječ je Jahve nad Vojskama - iskorijenit ću iz zemlje imena kumirÄa da se više ne spominju; uklonit ću iz zemlje i proroke i duh nečistoće. (3) Ako netko još bude prorokovao, otac i mati koji su ga rodili reći će mu: 'Nećeš više živjeti, jer laž govoriš u ime Jahvino!' Otac i mati koji su ga rodili probost će ga kada bude prorokovao. (4) U onaj dan svaki će se prorok stidjeti svoga viđenja; neće se više ogrtati plaštem od kostrijeti da bi lagali, (5) nego će govoriti: 'Nisam ja prorok; ja sam ratar, zemlja je moje dobro od mladosti!' (6) Ako li ga tko upita: 'Kakve su ti to rane po tijelu?' on će odgovoriti: 'Izranjen sam kod prijateljÄa.'
Da ne kažeš Izraele nisam mogao naći.
Da ne kažeš Izraele nisam znao naći.
Neka stoji Izraele ili to hoćeš pa ćeš ti i znati ili nećeš zato što ti nećeš.

Sad nemožeš reći nije, sad nemožeš reći neznam.
Neka stoji Izraele neću, jer ne želim sam.


#2Viđenje Izaije, sina Amosova, o Judeji i Jeruzalemu: (2) Dogodit će se na kraju dana: Gora Doma Jahvina bit će postavljena vrh svih gora, uzvišena iznad svih bregova. K njoj će se stjecati svi narodi, (3) nagrnut će mnoga plemena i reći: "Hajde, uziđimo na Goru Jahvinu, pođimo u Dom Boga Jakovljeva! On će nas naučiti svojim putovima, hodit ćemo stazama njegovim. Jer će iz Siona Zakon doći, iz Jeruzalema riječ Jahvina." (4) On će biti sudac narodima, mnogim će sudit' plemenima, koji će mačeve prekovati u plugove, a koplja u srpove. Neće više narod dizat' mača protiv naroda nit' se više učit' ratovanju. (5) Hajde, dome Jakovljev, u Jahvinoj hodimo svjetlosti!
Šta li čeka onog ko donese zakone, stoji zapisano.???
Sa velikom zahvalom Bogu Jednom Jedinome, Bogu Izraelskom.
Hrvatima za server i razumijevanje, i ako je u početku bilo i nerazumjevanja.
HP, Compaq, Dell, Asus, Microsoft, i svima ostalima.
p.p. B.G.
odakle si pošao
vidi gjde si došao
eto te jači od tri kralja
a da li to valja
Imaš dosta toga
ni pola ti ne treba
pomisliš li kad na Boga
nisi više beba
niko ti ne kaže to je nepošteno
nego ono što ti je iz 98 ili 2000 preuredi
i podjeli
svakom ko to želi.
ta i sam si bio takav, kao što je sad velika većina, za njihovo dobro, svoje dobro, ime svoje a i Bog će zadovoljan biti.
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 21:10   #6
A netko ima viška slobodnog vremena...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 21:15   #7
I hoda okolo slobodan
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 17:10   #8
pisemo sto pisemo
disemo sto disemo
al opet smo glupi

i uvjek cemo biti
dok god se bude voda nosila na more

sve sto kazes moras reci zasto
inace ti sve je isto
i kod tebe nije cisto

imas pravo oboriti
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 20:11   #9
Prorok
(9) Kad uđeš u zemlju koju ti daje Jahve, Bog tvoj, nemoj se priučavati na odvratne čine onih naroda. (10) Neka se kod tebe ne nađe nitko tko bi kroz oganj gonio svoga sina ili svoju kćer; tko bi se bavio gatanjem, čaranjem, vračanjem i čarobnjaštvom; (11) nitko tko bi bajao, zazivao duhove i duše predaka ili se obraćao na pokojnike. (12) Jer tko god takvo što čini gadi se Jahvi; zbog takvih odvratnosti njih i goni ispred tebe Jahve, Bog tvoj. (13) Budi posve vjeran Jahvi, Bogu svome. (14) Narodi koje ćeš naskoro otjerati s posjeda slušaju vračare i gatare, ali tebi to Jahve, Bog tvoj, ne dopušta. (15) Proroka kao što sam ja, iz tvoje sredine, od tvoje braće, podignut će ti Jahve, Bog tvoj: njega slušajte! (16) Posve onako kako si i tražio od Jahve, Boga svoga, na Horebu, na dan zbora, kada si govorio: 'Neću više da slušam glas Jahve, Boga svoga, niti želim više gledati taj silni oganj da ne poginem!' (17) Nato mi reče Jahve: 'Pravo su rekli. (18) Podignut ću im proroka između njihove braće, kao što si ti. Stavit ću svoje riječi u njegova usta da im kaže sve što mu zapovjedim. (19) A ne bude li tko poslušao mojih riječi što ih prorok bude govorio u moje ime, taj će odgovarati preda mnom. (20) A prorok koji bi se usuđivao govoriti što u moje ime što ja ne budem zapovjedio da govori i koji bi govorio u ime drugih bogova, takav prorok neka se pogubi.' (21) Možda ćeš reći u svome srcu: 'Kako ćemo raspoznati riječ koju Jahve nije izrekao?' (22) Kad prorok govori u ime Jahve pa to ne bude i riječ se ne ispuni, onda je to riječ koje Jahve nije kazao. U drskosti je taj prorok govorio. Nemoj od njega strahovati.


Na koga li se misli, mislilo, o čemu se radi? Je li bio već takav prorok, između vaše braće? Niste ga slušali, niste poštovali!? (Reče on: zaista vam zaista kažem, ni kamen na kamenu neće ovdje ostati. I kako je bilo?) Taj prorok je ispunio, sve što je od njega očekivano, kažem ti Bog je zadovoljan njime. No to su bile teške riječi, teške riječi za to vrjeme i ko da ih shvati? To je tad zvučalo glupost a sad se da shvatiti, do duše ne svima, ali može. Riječi ljubavi a ne rata a ti očekuješ ratnika. Ne možeš ti od Boga očekivati što bi ti htjeo i sve ono što ti voliš. Ako radiš ono što ti hoćeš i što ti voliš. Ti tad živiš po svojoj volji a ne po Božijoj volji. Kako se nadati Bogu, Božijem spasu a živjeti, onako kako ti hoćeš? Zar tako i satan ne čini? I on zna da ima Bog, no i ako zna, živi kako hoće? Znači ti bi da živiš kako voliš a opet bi da te Bog spasi, da te Bog čuva, da te Bog blagoslovi. Znači to i ovo: kad ti Bog treba neka Boga a kad bi ti živio po svojoj volji, onda ni ne treba. Nešto poput papirne maramice, kad treba koristiš je a kad ne i ne treba tad je odbaciš. U tom slučaju se postavlja sledeće pitanje: ko je tad Bog? Je li Bog, Bog ili je Bog tvoja sluga? Pošto bi On morao da živi po tvojoj volji a ne ti po Njegovoj. E neće moći? Ima da ti živiš po Božijoj volji kad bi vas bilo i samo trideset. A eto vas namnožili ste se baš onako kako je rečeno. Kao morskog pijeska, kao zvijezda na nebu!! I kad niste slušali tog proroka? Kad ne slušaš proroka, što priča u Božije Ime= nepoštuješ Boga onda ti moraš ići. I nije li to tako i bilo. Eto sad ste opet kući, morate li nekuda ići? Ja neznam kuda bi mogli? Opet u Egipat? I neznam šta se to sad očekuje? Vama da je stalo do Boga, nikoga vi nebi nikada čekali. Pravila stoje i zna se šta treba raditi a ne radi se? Bog ti dao sad priliku, samo što je ne koristiš, neznaš, nemaš pojma, i nešto ti se ljepše igrati rata. Neko dođe u pamet dok je mlad, neko kad ostari a neko nikad. Kad li ćeš ti Izraele doći?

No mi idemo viditi ko je bio taj prorok? Je li bio Jevrej? Jeste. Je li nosio na sebi savez Abrahama i Boga? Jeste. Je li poštovao i vršio zakone od Boga preko Mojsija? Jeste. Pa šta je pričao? Pa šta to pričaju svi profeti?

(17) "Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti. (18) Zaista, kažem vam, dok ne prođe nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezić iz Zakona neće proći, dok se sve ne zbude. (19) Tko dakle ukine jednu od tih, pa i najmanjih zapovijedi i tako nauči ljude, najmanji će biti u kraljevstvu nebeskom. A tko ih bude vršio i druge učio, taj će biti velik u kraljevstvu nebeskom."

(Lk 13,25-27)
(21) "Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji govori: 'Gospodine, Gospodine!', nego onaj koji vrši volju Oca mojega-našega.


(Mk 12,28-34; Lk 10,25-28)
(34) A kad su farizeji čuli kako ušutka saduceje, okupiše se, (35) a jedan od njih, zakonoznanac, da ga iskuša, upita: (36) "Učitelju, koja ja zapovijed najveća u Zakonu?" (37) A on mu reče: "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. (38) To je najveća i prva zapovijed. (39) Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. (40) O tim dvjema zapovijedima visi sav Zakon i Proroci."


(Mt 5,38-48; 7,12)
(27) "Nego, velim vama koji slušate: Ljubite svoje neprijatelje, dobro činite svojim mrziteljima, (28) blagoslivljajte one koji vas proklinju, molite za one koji vas zlostavljaju." (29) "Onomu tko te udari po jednom obrazu pruži i drugi, i onomu tko ti otima gornju haljinu ne krati ni donje. (30) Svakomu tko od tebe ište daji, a od onoga tko tvoje otima ne potražuj." (31) "I kako želite da ljudi vama čine, tako činite i vi njima." (32) "Ako ljubite one koji vas ljube, kakvo li vam uzdarje? Ta i grešnici ljube ljubitelje svoje. (33) Jednako tako, ako dobro činite svojim dobročiniteljima, kakvo li vam uzdarje? I grešnici to isto čine. (34) Ako pozajmljujete samo onima od kojih se nadate dobiti, kakvo li vam uzdarje? I grešnici grešnicima pozajmljuju da im se jednako vrati." (35) "Nego, ljubite neprijatelje svoje. Činite dobro i pozajmljujte ne nadajuć se odatle ničemu. I bit će vam plaća velika, i bit ćete sinovi Svevišnjega jer je on dobrostiv i prema nezahvalnicima i prema opakima." (36) "Budite milosrdni kao što je Otac vaš milosrdan."
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 20:12   #10
Je li ovo dobro i predobro? Pa što nisu? Ko ne vrši volju od Boga, od koga može tada?

(44) Ta ja - Jahve - Bog sam vaš! Posvećujte se, dakle, da sveti budete, jer svet sam ja! Nijednim se puzavcem što po tlu gmiže ne prljajte! (45) Jest, ja sam Jahve; izveo sam vas iz zemlje egipatske da vam budem Bog. Budite, dakle, sveti jer sam svet ja!"

#19Jahve reče Mojsiju: (2) "Govori svoj zajednici Izraelaca i reci im: 'Sveti budite! Jer sam svet ja, Jahve, Bog vaš! (3) Svoje se majke i svoga oca svaki bojte! Subote moje držite! Ja sam Jahve, Bog vaš! (4) Ne obraćajte se na ništavila! Ne pravite sebi lijevanih kumira! Ja sam Jahve, Bog vaš!

(7) Posvećujte se da budete sveti! Ta ja sam Jahve, Bog vaš. (8) Držite moje zakone i vršite ih. Ja, Jahve, posvećujem vas'."

(22) "Zato držite sve moje zakone, sve moje naredbe i vršite ih da vas ne ispljune zemlja u koju vas vodim da se u njoj nastanite. (23) Nemojte živjeti po zakonima naroda koje ja ispred vas tjeram. TÓa oni su činili sve to, i zato mi se zgadili. (24) A vama sam ja rekao: vi ćete zaposjesti njihovu zemlju; vama ću je predati u posjed - zemlju kojom teče mlijeko i med. Ja sam Jahve, vaš Bog, koji sam vas odvojio od tih naroda. (25) Pravite, dakle, razliku između čiste životinje i nečiste; između čiste ptice i nečiste. Nemojte sami sebe opoganjivati ni životinjom, ni pticom, ni bilo čim što zemljom puže: što sam vam ja odlučio kao nečisto. (26) Budite mi dakle sveti, jer sam ja, Jahve, svet; ja sam vas odvojio od tih naroda da budete moji.

(31) "Moje zapovijedi držite i vršite ih. Ja sam Jahve! (32) Ne oskvrnjujte moga svetog imena, nego neka budem proglašen svetim među Izraelcima - ja, Jahve, koji vas posvećujem. (33) Ja koji sam vas izbavio iz zemlje egipatske da budem vaš Bog, ja, Jahve."

No idemo završiti taj započeti posao! I opet sa dobro, na savršeno.

(Mt 5,38-48; 7,12)
(27) "Nego, velim vama koji slušate: Ljubite svoje neprijatelje, dobro činite svojim mrziteljima, (28) blagoslivljajte one koji vas proklinju, molite za one koji vas zlostavljaju." (29) "Onomu tko te udari po jednom obrazu pruži i drugi, i onomu tko ti otima gornju haljinu ne krati ni donje. (30) Svakomu tko od tebe ište daji, a od onoga tko tvoje otima ne potražuj." (31) "I kako želite da ljudi vama čine, tako činite i vi njima." (32) "Ako ljubite one koji vas ljube, kakvo li vam uzdarje? Ta i grešnici ljube ljubitelje svoje. (33) Jednako tako, ako dobro činite svojim dobročiniteljima, kakvo li vam uzdarje? I grešnici to isto čine. (34) Ako pozajmljujete samo onima od kojih se nadate dobiti, kakvo li vam uzdarje? I grešnici grešnicima pozajmljuju da im se jednako vrati." (35) "Nego, ljubite neprijatelje svoje. Činite dobro i pozajmljujte ne nadajuć se odatle ničemu. I bit će vam plaća velika, i bit ćete sinovi Svevišnjega jer je on dobrostiv i prema nezahvalnicima i prema opakima." (36) "Budite milosrdni kao što je Otac vaš milosrdan."


Pa do kad Bože praštati, do kad Bože voljeti? Do beskonačnosti!!! Jer Ljubav ne može pobijedtiti silom, inače nije ljubav, ljubav mora pobjediti ljubavlju zato što je ljubav, pusti se da izgubiš time si pobjedio. Pa kako ga se onda riješiti Bože? Molitvom!!! Pa nećemo se non stop moliti? Neka svako radi ono što voli!!

Ako to prođeš i završiš tad se isključuješ iz sistema zla???

Ne tugujte sinovi Abrahamovi, ljubav ne može izgubiti. Sve je od ljubavi, sve je zbog ljubavi a šta je od mržnje? Dok gajite sami mržnju i služite se sa njom, ona živi i živi njen otac satan. Kad prestanete da je imate i da je gajite on odmah mora ići sa svojom djecom. A kuda će kad nema gdje? Jer neće BOG onim koji Mu volju ne čine stvarati svjetove? Odšta da ih stvara? Da mu umijesto zahvale pljuju u lice?
No sinovi Abrahamovi, ko se to mora riješiti mržnje? Bog ili vi sami? Ne sinovi Abrahamovi, Bog pozna mržnju, no ne voli je nikako, niti mržnja ide ka Njemu. Jer Božiji planovi nisu mržnja, niti je htijeo ikako stvarati. Znači sinovi Abrahamovi vi je imate i vi je se sami morate osloboditi.

Sinovi Abrahamovi zašto o zašto negirate, svoga Pravog Oca. Zašto ti je važno, jako važno svo tvoje rodoslovlje do Abrahama, svo tvoje rodoslovlje do Adama a dalje ne priznaš. Bog je Otac tvoj i niko više. I zato si izabrani narod i zato si izabrano pokoljenje, samo zato što ste sinovi Boga Živoga. Nijel glupost da je veće nema? Priznavati rodoslovlja, sve od sada pa do Abrahama, od Abrahama do Adama i onda ti nemaš više nikog. Ako ti nemaš nikog tada više, nema ni Adam. Nemožeš, nesmiješ, sram da te bude? Čitaš Toru a sam je negiraš. Čitaš Toru i pljuješ po njoj.
To je vam htjeo taj prorok reći.

Jesi ljut na njega ili na mene? A kako ćeš biti? Nije ovako kako ja kažem? Kaži sam, kako može biti? Nikako drugačije. Stoga se ljuti sam na sebe i svoju glupost a ne na njega ili mene.

A dalje, (sve je zatvoreno i put i kako i zašto. pa se nema što više birati) ostalo je još da čekamo zakona, kao i ja (i onda ćeš sam sebi moći izračunati na kojoj si strani, bez obzira šta mislio, tad znaćeš). I svi oni koji se rado priključe! Rado od srca i iz ljubavi. No ako se ne obrate i ne žive onako, baš onako po onim preporukama od Boga preko Mojsija ne vrijedi jer rekosmo već rečeno: čemu ljubav ako živiš kako ti sam želiš.


Još i ovaj put hvala svima. A najviše Bogu Jedinome.
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 17:50   #11
zakleces se sebi i svome bogu svojim i njegovim imenom
da nista nikad promjeniti neces da ces biti vjeran njemu

tazitit ces ti jos dugo i dugo, istrazivati utjelovljenja, 666, i sta sve ne,

sinko BOG je Jedan od uvijek i za uvijek
svu je materiju sa Sobom stvorio,
sve je od Njega postalo i nista bez Njega ne moze postati,
ne moze se nikad roditi od sta se degradirati i glup biti,
Jedan je
sa Jednim je sve pocelo od Jednog je sve pocelo
tko su drugi i zasto ce drugi,

BOG i DUH su jedno, nije covjek da kad umre rastavi se od svog duha

kad bi mogao atome dijeliti na puno malo dijelova dosao bi do
te Bozije energije, kako svijetlo nastaje trazi sam, kako materija nastaje,
na Boziju rijec, svijetlo se vraca u sebe i nastaje materija (slicno ovome)
i kad sve prestane da biva postaje to od cega je bilo
odatle BOZIJA VJECNOST

(13) TÓa tko je njemu povjerio zemlju i vasioni svijet tko je stvorio? (14) Kad bi On dah svoj u se povukao, kad bi čitav svoj duh k sebi vratio, (15) sva bića bi odjednom izdahnula i u prah bi se pretvorio čovjek. (16) Ako razuma imaš, slušaj ovo, prikloni uho glasu riječi mojih.

odredio je sebi da je LJUBAV
sve sto ljudi ikada su znali i sto ce znati je Njemu odavno poznato



od postanka svijeta vodi se borba........

BOG ima svoje planove,
sotona radi po svom planu

a mi ljudi biramo

no da te ne zadrzavam dalje idi istrazuj je li ISUS bio u Indiji
je li papa nosio neku kapu
je li satanski broj 666, ili radi sa svih brojeva, tko stanuje na 666 los je a na 333 dobar je

samo naprijed i mudrost i ludost su dzabe
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 22:56   #12
bez uvrede, a na cemu si ti!?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 23:53   #13
Im ja. Ovo je za blog a ne za forum.I nisi mi replicirao ono s ružnim šejtanom, znači da se slažeš.........
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 20:21   #14
Quote:
Musliman.hr kaže:
Im ja. Ovo je za blog a ne za forum.I nisi mi replicirao ono s ružnim šejtanom, znači da se slažeš.........
ne znam gdje je to
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 20:24   #15
Quote:
Im ja kaže:
sinko BOG je Jedan od uvijek i za uvijek
svu je materiju sa Sobom stvorio,
sve je od Njega postalo i nista bez Njega ne moze postati,
ne moze se nikad roditi od sta se degradirati i glup biti,
Jedan je
sa Jednim je sve pocelo od Jednog je sve pocelo
tko su drugi i zasto ce drugi,

BOG i DUH su jedno, nije covjek da kad umre rastavi se od svog duha

kad bi mogao atome dijeliti na puno malo dijelova dosao bi do
te Bozije energije, kako svijetlo nastaje trazi sam, kako materija nastaje,
na Boziju rijec, svijetlo se vraca u sebe i nastaje materija (slicno ovome)
i kad sve prestane da biva postaje to od cega je bilo
odatle BOZIJA VJECNOST


(13) TÓa tko je njemu povjerio zemlju i vasioni svijet tko je stvorio? (14) Kad bi On dah svoj u se povukao, kad bi čitav svoj duh k sebi vratio, (15) sva bića bi odjednom izdahnula i u prah bi se pretvorio čovjek. (16) Ako razuma imaš, slušaj ovo, prikloni uho glasu riječi mojih.

odredio je sebi da je LJUBAV
sve sto ljudi ikada su znali i sto ce znati je Njemu odavno poznato

samo naprijed i mudrost i ludost su dzabe
no i ako uspijes dijeliti atome do te mjere
neces moci uhvatiti energiju

jer ona se ne hvata materijom
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 20:27   #16
Rodu Abrahamov

Veliki Svjecnjak Iz 1999 Godine Je Sto Posto Bio U Pravu, GOVRIO JE BOZIJE RIJECI

Vi Niste Dosli Do Jevreja Isusa (jesue)

Kako Mislis Dalje Ici

Njega Ne Razumijes A Sta Ce Ti Se Dalje Pricati

Ni Sanjati Neces
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 21:02   #17
Quote:
Im ja kaže:
A Isus je zasigurno put, put prema Bogu, ali i put ponašanja čovjeka prema čovjeku. A mene bolje da i neznate. Za moje i svoje dobro. Stari kurvar, lopov, robijaš, pušač, pijanica, probao hašiš. Spisak je još duži i sadrži svega no neka ga.
Ti si meni drag lik... Nisi ti loš što si se kurvao, krao i čak i probao taj famozni hašiš. Ma zar nije Bog i hašiš stvorio? Po kojoj si sad vjeri počinio grijeh probajući hašiš? Čovjek često mora proći kroz mračni tunel da bi na kraju ugledao svjetlost.
Vidim da si našao potporu i dobro u vjeri. Super, samo naprijed.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 21:14   #18
nije tacno sinko ja i sad mogu jako dobro da zivim
bolje nego 60 posto stanovnistva ove planete ( ne zajedno)
docekam penzionisem se i odem u mirovinu (hrvatski jezik logika)

umrem i sta onda

nikakav mrak to nije bio treba biti frajer
potucati mladu zenku

probati hasis

izazovi u nedjelu

i tako dalje sve ono sto se danas nudi
od Munchena do Oberhuizena nema diska gdje nisam bio (skoro)

kartao kurvao znas kako je to modereno danas
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 21:18   #19
no sad vidim koje su to budalestine da ih vecih nema

a mene licno sad slabo sta zanima,

ja sam sebi odabrao ovako,

trazio sam svega i svacega,

nisam jos puno puno bogat bio
a nesto ni ovo malo sto imam
dodje mi ovako ja se trudim kupim i kupujem
a poslije mene na buvljaku sve stoji

odo trazit BOGA,
pa je li ovaj, je li onaj, pa gjde si tko si,
onda zapjevam od S.S naci cu te naci cu te makar s kosom sjedom,
nasao sam to je BOG IZRAELSKI
i onda GA sebi izaberem da MU cinim sto je Njemu milo,
svojom slobodnom voljom potcinim se Njegovoj,

i onda necu nista da znam
ali znam tko zna sve
i to mi je dovoljno

a ti kako god hoces

BOG kaze ovo:
Neka svako radi sto ko zeli.

ti biras jos,
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 21:37   #20
Ako Jahve kuću ne gradi, uzalud se muče graditelji. Ako Jahve grad ne čuva, uzalud stražar bdi. (2) Uzalud vam je ustat prije zore i dugo u noć sjediti, vi što jedete kruh muke: miljenicima svojim u snu on daje. (3) Evo: sinovi su Jahvin dar, plod utrobe njegova je nagrada. (4) Strelica u ruci ratnika - to su sinovi mladosti. (5) Blago čovjeku koji njima napuni tobolac, neće se postidjeti kad se preo bude s dušmanom na vratima.


dodatak


Ako s`tobom On ne misli Uzalud ti sva logika tvoja.
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.