Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2016., 12:40   #7241
Quote:
Lila R. kaže: Pogledaj post
Znaci, istina je da se PU, a i HR pjena zagrijava pod tijelom i ako nekom to smeta trebao bi radije uzeti klasicni madrac sa oprugama?
svaki materijal se zagrije pod tijelom, ali je razlika u propusnosti zraka od materijal do materijala. PU je tu najlošije rješenje, zatim su memori pjene, a HR i latex su najbolji po propusnosti zraka.

Madrac s oprugama isto ima pjenu u gornjem sloju i opet sve ovisi o tipu te pjene.

!!! još jednom: Madraci se ne dijele na madrace s pjenom i madrace s oprugama, nego na madrace s pjenom i madrace s oprugama i pjenom. Ne postoje madraci bez pjene, samo kod madraca s oprugama, pjene ima puno manje.

Quote:
Isto tako, ako se kupuje klasicni madrac s oprugama da li i onda razmak izmedju letvica podnice treba biti sto manji ili onda to nije bitno kao sto je bitno kada se radi o madracima od pjene?
Za bonell madrace nije bitno, za džepičaste je kao i za pjene.

Quote:
Postoji li neki best buy kod madraca s oprugama u nizem cjenovnom rangu?
Debljina opruge + gramatura i tip sloja koji ide na federe (kokos ili filc) + pjena (tip pjene, gustoća pjene, debljina sloja) + Navlaka (sastav i gramatura)

To su razlike kod bonell madraca.
afoj is offline  
Old 26.04.2016., 22:12   #7242
pozdrav
trebam pomoć oko kupovine madraca, odnosno prijedlog.
obzirom na težinu 125 kg i vissinu od 2 m, trebam/tražim što čvršći madrac.

molim nekoliko prijedloga s imenom proizvođača i modela, a ako još imate iskustva ili znanja o preporučenom madracu bilo bi lijepo da napišete. 80x200 ili 90x200 cijena nije bitna

naravno, isto se odnosi i na podnicu koja bi išla uz taj madrac

hvala!

zar nema nikoga za malu pomoć, a dobar san je u pitanju!?
dunavski is offline  
Old 29.04.2016., 13:06   #7243
Pozdrav ljudi, evo gledam Bernarda Wellness madrac u velicini 200x180cm
Buduci sam naisao na oprecna misljenja o ovoj firmi ovdje na forumu volio bi da afoj napises koju o ovome madracu ako imas kakav feedback ili mozda nesto u tom cjenovnom rangu sto bi bilo bolje.
cijena s popustom koju smo dobili za njega je oko 5500kn

grazias
memex25 is offline  
Old 29.04.2016., 18:09   #7244
Ima negdje kompletan njihov cijenih?
VDCOTO is offline  
Old 30.04.2016., 21:07   #7245
Ja sam također u traženju madraca sa džepistastim oprugama, mislim da su to najzdraviji madraci. Izgleda mi da je ponuda u Harvey Norman-u (King Cross) bolja po kvaliteteti, a i cijeni, treba gledati akcije. Recimo proizvođač Serta. Poslao sam upit našem expertu afoju i naveo te madrace, također sam ga pitao i za Hespo madrace te slovenskog proizvođača LAGEA iz Brežica pa čekam odgovor. Bernarda madraci, bolje usporediti sa ovim koje sam naveo.
taurus07 is offline  
Old 01.05.2016., 13:43   #7246
Quote:
taurus07 kaže: Pogledaj post
Ja sam također u traženju madraca sa džepistastim oprugama, mislim da su to najzdraviji madraci. Izgleda mi da je ponuda u Harvey Norman-u (King Cross) bolja po kvaliteteti, a i cijeni, treba gledati akcije. Recimo proizvođač Serta. Poslao sam upit našem expertu afoju i naveo te madrace, također sam ga pitao i za Hespo madrace te slovenskog proizvođača LAGEA iz Brežica pa čekam odgovor. Bernarda madraci, bolje usporediti sa ovim koje sam naveo.
Pozdrav! Poslali ste mi linkove ma sve proizvođače žičanih madraca koji su dostupni kod nas. Ne znam što zapravo želite od mene? Da napišem koji od ovih proizvođača je bolji? ...pa Serta je sigurno najjače ime od spomenutih ,ali to baš ništa ne znači.
Kod džepičastih madraca ima nekoliko faktora koji određuju kvalitet i cijenu. Uspoređivanje po proizvođačima je besmisleno , jer svi rade jeftine i skupe modele.
Faktori su:
1. tip džepičaste jezgre - postoji više načina motanja opruga (standard cilindrične, hourglas i sl.)
2. veličina opruge (standard , mini, compakt , micro)
3. o broju 2 ovisi broj opruga po m2, a to je bitan faktor
4. što se nalazi na oprugama ( da li je pjena odmah na oprugama ili postoje dodatni slojevi - propex mrežica, kokos ploča , filc)
5. vrsta, gustoća i debljina pjene koja je na oprugama

Vi tražite da iz šume madraca izvadim par modela koji su vrijedni isprobavanja? To vam opet nije od nikakve koristi, jer vam možda ni jedan od tih neće odgovarati. Isprobajte madrace, zapišite modele, pošaljite linkove na te modele i onda vam mogu reći da li se to isplati ili vam prodaju maglu? ...i eventualno na temelju tih modela, mogu ponuditi neku alternativu. Molim vas da mi ne šaljete linkove na proizvođače, jer to ništa ne znači ni vama ni meni.
Zašto mislite da su džepičasti madraci najzdraviji?
afoj is offline  
Old 01.05.2016., 23:01   #7247
Pa ja isto tako mislim. Možda griješim ali mi nije shvatljivo da širina pjene od 180 može biti prozračnija od đepičaste jezgre.
patakVK is offline  
Old 01.05.2016., 23:34   #7248
Madrac 90*200 (2 komada)

Imam predviđen budžet od oko 2,500 po madracu.

ja 180 cm/85 kg , žena 170 cm/75 kg

Spavamo na leđima i boku... Volimo srednje tvrđi madrac, bitno da je antialergijski....

Neke preporuke za best-buy u okviru tog budžeta...?
washman is offline  
Old 02.05.2016., 09:46   #7249
Imas slicne uvjete kao i ja za madrac. Samo sto sam ja ogranicen izborom posto sam iz Vinkovaca. Tako da mogu uzeti ili u Emezeti ili u Yisku. Pa mi je u uzi izbor pao ovaj : http://jysk.hr/spavaca-soba/madraci/...-s70-dreamzone
Molio bih za komentar ako netko zna bolju kupnju za tu lovu,ili ako ima kakav komentar zasto ne uzeti ovaj madrac. Iduci tjedan ce biti cijena 4500 kn...

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
patakVK is offline  
Old 02.05.2016., 11:36   #7250
U kupovini smo kreveta, podnica, madraca... Jako su mi se svidjeli Curem madraci i podnice. Koliko sam shvatila, to je nešto sasvim različito od standardne ponude madraca, a pogotovo podnica.
Zanima me vaše mišljenje i iskustva (ako ih ima) sa tim madracima i podnicama. Da li vrijede tih novaca?

http://perfecta.hr/proizvodi/podnice/podnice-curem/
http://perfecta.hr/proizvodi/madraci/madraci-curem/
proxi is offline  
Old 02.05.2016., 15:59   #7251
Quote:
patakVK kaže: Pogledaj post
Pa ja isto tako mislim. Možda griješim ali mi nije shvatljivo da širina pjene od 180 može biti prozračnija od đepičaste jezgre.
Samo zaboravljate da je svaka opruga umotana u tekstil koji je na žalost najčešće polipropilen. Na madracu širine 90 to je po širini 40-50 slojeva tekstila, a po duljini duplo. Nema tu nikakve prozračnosti. Čak je i obična PU pjena prozračnija od toliko slojeva tekstila. Prednost tih opruga je samo u tome što ih možete staviti na punu ploču, jer je taj srednji sloj izolator zbog kojeg se na stvara kondenzat.
Dodatno je velika razlika u pjenama koje se stavljaju na žicu, a često je to obična PU pjena koja uopće ne diše.
afoj is offline  
Old 02.05.2016., 18:56   #7252
Pa kad tako sagledaš onda si u pravu. Samo što se ne razumijemo svi toliko u te sve materijale. A nekad čak nisu ni dostupni svi tu podaci koje si ti naveo prilikom kupovine. Niti prodavači ih nemaju niti znaju ponekad a mi madrac kupiti moramo jer nam treba.
Nisi rekao svoje mišljenje o onom gore madracu iz yiska što sam stavio...

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
patakVK is offline  
Old 02.05.2016., 22:45   #7253
Koji je bolji omjer cijena/kvaliteta:

http://perfecta.hr/galaxy-proizvod-8...iondetail85_35

ili

http://perfecta.hr/premium-proizvod-...iondetail95_51

ili nešto u tom rangu cijene?
washman is offline  
Old 02.05.2016., 23:06   #7254
Quote:
proxi kaže: Pogledaj post
U kupovini smo kreveta, podnica, madraca... Jako su mi se svidjeli Curem madraci i podnice. Koliko sam shvatila, to je nešto sasvim različito od standardne ponude madraca, a pogotovo podnica.
Zanima me vaše mišljenje i iskustva (ako ih ima) sa tim madracima i podnicama. Da li vrijede tih novaca?

http://perfecta.hr/proizvodi/podnice/podnice-curem/
http://perfecta.hr/proizvodi/madraci/madraci-curem/


Ja sam htio kupiti s260..slicno Alphi iz ergoactiva..standardni Memory,nije nista neuobicajeno..ali definitvno jedan od naj memorya koje sam probao..uz tempur mozda naj..no eto sad kada sam kupio prirodni latex i navikao se na to,kad legnem na curem ovako u prolazu..ne pase nikako
Kupio bih ga da me nije brinula vrućina preko ljeta koja je standardna za Memory ,jer imam problema sa time
Flo is offline  
Old 03.05.2016., 07:17   #7255
Sad je i mene počela brinuti vrućina po ljeti! Kaj se memory tak zagrije?!? A kakva je podnica? Ima li smisla onda kombinirati tu podnicu sa drugim madracem?
proxi is offline  
Old 03.05.2016., 08:25   #7256
Da,bude vruće,ako je vama vruce
Za podnicu stvarno ne znam..nisam probao..
Ukoliko vec gledate Memory,pogledajte i tempur madrace u Harvey normanu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Flo is offline  
Old 03.05.2016., 12:26   #7257
Ma ne mora biti baš Memory, ja bih samo, kao i svi, nešto da je fenomenalno, a prvenstveno da ne bacim novce. Olakšavajuća okolnost je da sada spavamo na kauču, pa pretpostavljam da ne možemo puno pogriješiti. Ovaj Curem mi se svidio jer mi se čini poseban, pogotovo podnica, a uz tu podnicu je kao idealan njihov madrac. Tempur mi je ipak malo preskup. Koliko sam shvatila za bračni krevet je bolje uzeti 2 podnice i 2 madraca nego cijelu veličinu u jednom?
proxi is offline  
Old 03.05.2016., 18:19   #7258
Quote:
Flo kaže: Pogledaj post
Da,bude vruće,ako je vama vruce
Za podnicu stvarno ne znam..nisam probao..
Ukoliko vec gledate Memory,pogledajte i tempur madrace u Harvey normanu


Sent from my iPhone using Tapatalk


Moj se Tempur bas i ne grije a prezivio je strahovita ljeta...:S
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 03.05.2016., 18:57   #7259
ima par godina da sam kupio od Perfecta dreams Stella madrac,ali on vise nije za uporabu. S donje strane je vec duze vrijeme crna pljesan,i sami madrac je dosta popustio
nikad vise nesto od perfecte
gorenjeccc is offline  
Old 03.05.2016., 22:17   #7260
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Moj se Tempur bas i ne grije a prezivio je strahovita ljeta...:S


Meni je po ljeti vruće , znojim se vise nego normalni ljudi
Možda zbog kilaže,sport,ovo ono..nebitno..na svakoj pjeni mi je vruće spavat,pa tako i ne tempuru..zaključak , ako je tebi vruće , Memory/visco je najgora opcija..to me činjenica..
Flo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.