Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2008., 14:39   #41
Magnetna indukcija radi po principu rotacionog magnetnog polja, jednom riječju jaki magneti induciraju magnetno polje unutar posuđa koje se zbog toga zagrijava i grije namirnice.Prednost tog tipa kuhanja je u tome da je ploča potpuno hladna ,grije se samo posuđe a ne okolina,zbog toga je potrošnja znatno manja ,a elektronika koja upravljanjem procesa vrlo precizna.Pošto je puna elektronike cijena je vrlo visoka (iznad 10000 kn) pa se zbog toga često kombinira ili u manje ploče (jedno do dva polja) ili sa staklokeramičkom pločom ( što je ustvari isto što i klasična el. grijača ploča samo bez masivnog metalnog prenosioca topline kao gus ili lijevani čelik).
Nadam se da nisam previše iskomplicirao odgovor
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 14:40   #42
Naravno ,kao i svaki magnet ,radi samo sa čeličnim posuđem,a ne i sa visoko legiranim inox-om ili aluminijem.
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 15:39   #43
Cijene se kreću od nekih 5.500 kn na dalje,a elektronika nije komplicirana, isto kao kod obične staklokeramičke ploče na struju. Meni je najveća prednost takvog načina kuhanja izuzetna brzina zagrijavanja, ono ne moraš čekati dugo da zavrije vodu za tjesteninu i takve stvari. Zavrije za čas, onda smanjiš jačinu zagrijavanja i sve super. Još se navikavam na ovakav način kuhanja, ali eto meni je super.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 16:05   #44
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Cijene se kreću od nekih 5.500 kn na dalje,a elektronika nije komplicirana, isto kao kod obične staklokeramičke ploče na struju. Meni je najveća prednost takvog načina kuhanja izuzetna brzina zagrijavanja, ono ne moraš čekati dugo da zavrije vodu za tjesteninu i takve stvari. Zavrije za čas, onda smanjiš jačinu zagrijavanja i sve super. Još se navikavam na ovakav način kuhanja, ali eto meni je super.
Da vidim da su cijene pale ,a za elektroniku znaš jer si neku otvorila?
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ion_Cooker.jpg
http://www.freepatentsonline.com/7102109-0-large.jpg
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 13:39   #45
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Da vidim da su cijene pale ,a za elektroniku znaš jer si neku otvorila?
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ion_Cooker.jpg
http://www.freepatentsonline.com/7102109-0-large.jpg
Kad sam rekla elektroniku mislila sam na digitalno podešavanje rada koje je sasvim jednostavno, isto kao na običnim električnim staklokeramičkim pločama. Nisam rastavljala niti jednu indukcijsku ploču niti mi je to namjera, ali s obzirom da sam inženjer pojam magnetne indukcije mi nije stran niti je za mene to nešto komplicirano i sasvim jasno sam si to mogla predočiti bez shematskih prikaza.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 15:08   #46
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Kad sam rekla elektroniku mislila sam na digitalno podešavanje rada koje je sasvim jednostavno, isto kao na običnim električnim staklokeramičkim pločama. Nisam rastavljala niti jednu indukcijsku ploču niti mi je to namjera, ali s obzirom da sam inženjer pojam magnetne indukcije mi nije stran niti je za mene to nešto komplicirano i sasvim jasno sam si to mogla predočiti bez shematskih prikaza.
DZN je pitao na kojem principu radi ,i ja sam odgovorio.Ne vidim kako sam isprovocirao tvoj ispravak jer ja sam pisao o konstrukciji ,konzekventno tome i o elektronici.Mislim da je prilično jasno u kontekstu o kojoj to ja elektronici pišem...
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 15:44   #47
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
DZN je pitao na kojem principu radi ,i ja sam odgovorio.Ne vidim kako sam isprovocirao tvoj ispravak jer ja sam pisao o konstrukciji ,konzekventno tome i o elektronici.Mislim da je prilično jasno u kontekstu o kojoj to ja elektronici pišem...
Pa ti nisi shvatio o kojoj sam ja elektronici pisala i provocirao si odgovor čim si pitao jesam li ja koju ploču otvorila.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 16:40   #48
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Pa ti nisi shvatio o kojoj sam ja elektronici pisala i provocirao si odgovor čim si pitao jesam li ja koju ploču otvorila.
A šta je bilo prije ..koka ili jaje?
A tvoj post je direktno ispod mojega...
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 08:39   #49
Quote:
mammaRI kaže: Pogledaj post
mirella mozes li mi molim te reci koju marku tave imas?

Sorry tek jučer sam se sjetila pogledati dok sam pekla palačinke , tava je marke Biva.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:26   #50
mirella hvala na odgovoru, nisam cula a mislim ni vidjela Biva tave, di toga ima za kupit?

novost kod mene je da sam kupila Fissler lonce u merkuru na nekoj akciji.
radi se fissler family line loncima i za sada sam zadovoljna.
akcija traje do 12.4. ako ima zainteresiranih
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:30   #51
Ja sam tu Biva tavu kupila isto u Merkuru prije jedno mjesec dana.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:44   #52
Koliko brzo reagira ta ploča na promjenu jačine, bukvalno: mogu li kad mi se recimo mlijeko u loncu krene dizat (kipit), brzim smanjivanjem zaustavit da ne iscuri?
__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:54   #53
Upravljanje je digitalno i ovisi koliko si brz(a) da isključiš ploču ili smanjiš zagrijavanje, ali to je samo djelić sekunde (otprilike kao i na plinu). Osim toga možeš samo gurnuti lonac van indukcijskog kruga jer se zagrijava samo površina ispod lonca. Evo meni u ovih mjesec i nešto što ju koristim nije još niš iskipilo, ni kava niti mlijeko, dosta brzo reagira.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 11:28   #54
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Ja sam tu Biva tavu kupila isto u Merkuru prije jedno mjesec dana.
ali to je vise kao klasicna tava za sve, nije ona tanka, za palacinke
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 08:25   #55
i ja sam u potrazi već dugo za tavom za palacinke za indukciju, bas tu tanku , bila bi super da je izgledom onakva kao Fisslerova tava za palacinke, pa ako netko zna di ima za kupiti , moze i malo skuplje , za sad vise ne gledam cijenu samo da ju nadjem...
Branimir_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 08:34   #56
Quote:
jappa kaže: Pogledaj post
ali to je vise kao klasicna tava za sve, nije ona tanka, za palacinke

Meni uopće nije nikakv problem ispeći palačinke u njoj, skroz sam se naviknula,a i taj rub tave nije nešto jako visok.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 12:52   #57
Quote:
Branimir_ZG kaže: Pogledaj post
i ja sam u potrazi već dugo za tavom za palacinke za indukciju, bas tu tanku , bila bi super da je izgledom onakva kao Fisslerova tava za palacinke, pa ako netko zna di ima za kupiti , moze i malo skuplje , za sad vise ne gledam cijenu samo da ju nadjem...

heheh evo i mene muci ista stvar kao i branimira

jel to stigla ploča branimire?
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 12:54   #58
evo recimo u Ri u merkuru nema ta tava od Bive

skuzih da je ta Biva robna marka od Merkura ako se ne varam ili...
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 09:34   #59
Quote:
mammaRI kaže: Pogledaj post
heheh evo i mene muci ista stvar kao i branimira

jel to stigla ploča branimire?
nije stigla, nije još ni kuća stigla....

ali polako kupujem stvari, da me ne zatekne da bum kuhal vani na roštilju...
već sam kupio posudje od Silita - Diamond set koji je kostao 5000 kuna sam na nekom "super - exstra" snizenju u Lesnini platio 1500 kuna, to mi nekako djeluje kao dobra investicija i pogodba..
Branimir_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 12:58   #60
branimire...tako treba unaprijed po malo pripremit i onda uzivat u novim stvarima...
nego, super si nasao taj silit po toj cijeni nazalost mi u ri smo malo ograniceni s takvim akcijama.
obicno bude ono sto ce meni ne svidja, ne mislim na silit nego opcenito.
koliko znam silit ima jedino u lesnini u ri/kukuljanovu ako netko zna di ga jos ima neka me ispravi.
e da, nesto i u merkuru ali ne i za indukciju..
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.