Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2006., 20:16   #81
Quote:
korisnik kaže:
Jel netko od vas sa bilo kojim klasicnim usisavacem pokusao usisavati gips ili smirglani glet. Mislim da to nebi podnio niti jedan usisavac tako da je to normalno sto tu pise. Fina prasina nije ona koju susreces u svakodnevnom zivotu vec samo u zavrsnim građevisnkim radovima.
Jasam , ovaj vikend

Electrolux , Mondo malo starijeg godišta...na papirnate vrećice...

nije baš bilo puno, tj, sve je prije bilo pometeno koliko je bilo moguće....
mali se ugasio nakon 10 minuta....
Nemam pojma jel gecrk ili se zbog pregrijavanja sam ugasio.
Kad nađem drugu vrećicu 8jer je ova napunjena do daske) i probam upaliti javim
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 09:05   #82
Quote:
korisnik kaže:
Jel netko od vas sa bilo kojim klasicnim usisavacem pokusao usisavati gips ili smirglani glet. Mislim da to nebi podnio niti jedan usisavac tako da je to normalno sto tu pise. Fina prasina nije ona koju susreces u svakodnevnom zivotu vec samo u zavrsnim građevisnkim radovima.
više nego jednom
rowentin na papirnate vrećice, ima dupli filter na mjenjanje, mislim da se zobe boolon
radi 6 god kak urica

cijena čista sitnica, muž ga osvojio na nagradnoj igri
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 13:35   #83
Quote:
polly kaže:
više nego jednom
rowentin na papirnate vrećice, ima dupli filter na mjenjanje, mislim da se zobe boolon
radi 6 god kak urica

cijena čista sitnica, muž ga osvojio na nagradnoj igri
moja mama ima rowentin s papirnatim vrecicama, cak duze od 6 godina i prezadovoljna je s njim
ja imam Dyson ali mislim da tog nema kod vas.
 
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 20:58   #84
Kupila sam zepterov usisavač prošle godine i jako sam zadovoljna, super usisava čak i dlake od psa, čudo jedno, ali za te novce bila bi razočarana da nije tako dobar.
Inače sam alergična na pseće dlake, prašinu i još puno toga, s ovim nema problema jer prašina ne leti okolo nego ide u vodu, a pašinu iz zraka isto pokupi.
Nakon hrpe jeftinih usisavača konačno sam shvatila zašto su neki tako skupi!
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 19:56   #85
Novi usisavač bi kupil? A koji kupiti?

Imam Electrolux mondo vec sedam godina i sad me pocel zezat.Brzo mi se pregrije kad usisavam, pa se zgasi.
Nekak mi se cini da je motor u banani, pa bi mozda bilo "jeftinije" kupit novi, nego ovaj dat popravljat.
No, kaj opce kupit?, a da dobro vleče prašinu?
Za elektrolux kaj imam su skupe vrecice.Kaj je, je!!!
Lijepo molim, prijedlog i iskustva sa svojim usisavacima koje imate mado, pa
da bar suzim izbor na par modela.
Cijenovni rang nek je do soma kuna, il tu negdje.
Videl sam u neckermanu neki Dirt Devil, taj je bez vrecice ak se ne varam, tj. radi s filterom na vodu??Cijena mu je sa 1600 kn snizena na 1000 kn!!
Netko upoznat s tim tipom usisavaca?
Pozdrav
__________________

Stuart_big one
Stuart_big is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 22:50   #86
Ja imam na vodu usisavač i meni je to najbolji do sada, samo što je moj zepter i puno više košta, ali ima i parno čišćenje. Usisavači na vodu su bolji jer nema prašine u zraku kao kod ostalih.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 11:45   #87
Quote:
Martinka kaže:
Ja imam na vodu usisavač i meni je to najbolji do sada, samo što je moj zepter i puno više košta, ali ima i parno čišćenje. Usisavači na vodu su bolji jer nema prašine u zraku kao kod ostalih.
ima i jeftinije a svejedno jednako kvalitetno rješenje a to su usisavači s HEPA filterom. također nemaju izlazne prašine.

ja imam LG s duplim hepa filterom i bez vrećica, mogu ga samo preporučiti. ne isplati se prati filtere već samo četkicom očistiti onaj glavni svakih 4-6 mjeseci. kod izbora usisavača bitni parametar je usisna snaga u cijevi. dobra vrijednost je 300 W naviše. ako proizvođač ne specificira onda znači da se nema čime pohvaliti
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 07:03   #88
Quote:
zed_alive kaže:
...ja imam LG s duplim hepa filterom i bez vrećica...

Molim te lijepo koji model LG-a imaš?
Da bacim oko na njega..
__________________

Stuart_big one
Stuart_big is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 11:10   #89
Quote:
Stuart_big kaže:
Molim te lijepo koji model LG-a imaš?
Da bacim oko na njega..
iskreno, nemam ti pojma, ne piše na njemu, morao bi potražiti knjižice. ali nije toliko ni bitno jer se taj više ni ne prodaje, ovi to mijenjaju svake sezone. evo neki dan sam bio u staroj vlaškoj prošao kraj LG-a (zagreb naravno) i vidio u izlogu za oko 1600 kn LG 1800 W, sličan tip ko moj dakle bez vrećica sa posudicom za prašinu, snaga u cijevi 370 W. pa ako to nije dosta.. (navodno najjači imaju snagu u cijevi oko 400 W tipa profesionalnih karcher usisavača, preko toga ne smiju jer bi bili prejaki). moj ima 1600 W i mislim oko 320 W usisnu snagu u cijevi i vuče ko lud. inače, imaš i jeftinije i skplje modele, najsuplji su nešto preko 2000 kn, a cijenu određuje dizajn i neke dodatne mogućnosti tipa uključivanje i upravljanje jačinom preko drške usisavača itd. odi, pogledaj, preporučam.

LG je prvi počeo s takvim usisivačima bez vrećica, no drugi slijede. neki drugi proizvođači imaju drugu tehnologiju tipa nanofiltra (npr samsung). ne znam koliko je kvalitetan jer nisam probao, no HEPA je industrijski standard i za profi usisavače, i nekako mi konstrukcijom ulijeva više povjerenja. vidio sam panasonic u dućanu i modeli s HEPA filtrom imaju bitno lošiju usisnu snagu.

vidio sam i vrlo kvalitetne miele usisivače no oni koriste vrećice i to moraš njihove koristit. ja više volim kad ne moraš plaćati dodatno proizvođaču.

a što se tiče vodenih filtera, zepter je odličan, al da bolje siše od HEPA koji su bitno jeftiniji, ne siše. također, HEPA filtri su trajni filtri i ne mijenjaju se, čiste se. e da, kvaliteta filtra je takva da do onog drugog prašina praktički uopće ne prođe, ako prođe to je neznatno
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 11:31   #90
Mi kupili Philipsov neki Super Parquet ili tako nesto. Jucer smo ga probali, meni se cini savrsen. Sve mi se cini da cu usisavat s velikim gustom . Ima HEPA filter + vrecice, radi tiho, 2000W.
Razmisljali smo i o vodenom, zbog prasine. Ali izgleda da se oni moraju oprati poslije svakog usisavanja (jos jedan posao), meni izgledaju malo preveliki, a kad sam ga cula ovaj vikend dok je susjed usisavao svoj auto, bilo je odmah . Susjed je inace mehanicar i dok nisam vidjela da usisava, mislila sam da tkoznakoje radove sa tkoznakojom opakom masinom radi. Strasna buka!
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 12:58   #91
Prvi je bio neki AEG crveni bez vrećica. Jako lijep i sve ali nakon drugog usisavanja je prašina jednostavno počela izlazit van k'o luda. Kad sam ga otvorila vidjela sam da se sve skuplja na filteru, rastavila sve, oprala i probala ponovno. Ista stvar. Nije bio nikakav kvar nego jednostavno je to što nema vrećice bio dvosjekli mač: kad je radio na maloj snazi, sve pet. Čim bih ga pojačala prašina bi iz posude počela izlaziti van (nije dihtalo kako treba). Kad smo ga išli reklamirat, vidjeli smo da i drugi takvi imaju isti problem i uzeli electroluxov s vrećicom i zadovoljni smo.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 13:09   #92
Quote:
Kyra kaže:
Prvi je bio neki AEG crveni bez vrećica. Jako lijep i sve ali nakon drugog usisavanja je prašina jednostavno počela izlazit van k'o luda. Kad sam ga otvorila vidjela sam da se sve skuplja na filteru, rastavila sve, oprala i probala ponovno. Ista stvar. Nije bio nikakav kvar nego jednostavno je to što nema vrećice bio dvosjekli mač: kad je radio na maloj snazi, sve pet. Čim bih ga pojačala prašina bi iz posude počela izlaziti van (nije dihtalo kako treba). Kad smo ga išli reklamirat, vidjeli smo da i drugi takvi imaju isti problem i uzeli electroluxov s vrećicom i zadovoljni smo.
to nije zato što nije imao vrećice kyra, nego zato što ste kupili jednostavno, loš usisavač. HEPA filter filtrira puno sitniju prašinu od bilo kojeg klasičnog filtra i vrećice.
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 22:39   #93
Rowentin mi je bio odlican, i duuugo trajao (na kraju ga klinci zeznuli)
Nakon tog kupila Panasonic, ista cijena kao prethodni, ali jako nekvalitetan
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 09:43   #94
Quote:
zed_alive kaže:
to nije zato što nije imao vrećice kyra, nego zato što ste kupili jednostavno, loš usisavač. HEPA filter filtrira puno sitniju prašinu od bilo kojeg klasičnog filtra i vrećice.

Nije uopće bio jeftin (1100 kuna je malo?) i imao je hepa filter.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 10:23   #95
Quote:
Kyra kaže:
Nije uopće bio jeftin (1100 kuna je malo?) i imao je hepa filter.
stvarno? onda nešto nije u redu bilo u njegovoj konstrukciji, možda čak i falični primjerak, sad tek kužim da si napisala da je mimo posudice izbacivalo prašinu...

eto, ja imam LG i sve samo sve samo dobra iskustva. koštao oko 1800 kn ali sad slične imaju i jeftinije. tvrdim da čisti jednako dobro kao i zepter. na kraju, kvaliteta vodenog usisavača ovisi o kvaliteti njegove konstrukcije više nego o tehnologiji skupljanja prašine vodom, što se lijepo vidi iz primjera končar usisavača s vodenim filtrom.
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 10:31   #96
Quote:
zed_alive kaže:
stvarno? onda nešto nije u redu bilo u njegovoj konstrukciji, možda čak i falični primjerak, sad tek kužim da si napisala da je mimo posudice izbacivalo prašinu...

Čini mi se da im svima poklopac posude ne dihta savršeno i kad usisivač radi na najvećoj jačini prašina izlazi van.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 10:39   #97
kak to onda mojem dihta savršeno? uostalom to nema nikakve veze s time da li ima HEPA filter ili običan

aha, ti misliš na sve aeg-ove. možda fakat nisu dobri, ali žalosno je da tako renomirana firma proizvodi lošu robu
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 10:42   #98
Quote:
Stuart_big kaže:
Imam Electrolux mondo vec sedam godina i sad me pocel zezat.Brzo mi se pregrije kad usisavam, pa se zgasi.
Nekak mi se cini da je motor u banani, pa bi mozda bilo "jeftinije" kupit novi, nego ovaj dat popravljat.
Ma to se samo raskopa i počisti prašina. Tako sam ja nekidan rješio Moulinex PowerJeta, jerbo više nije htio upalit, otvorio, počistio brdo onih vlakna prašine, sklopio, radi i vuče ko nov
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 14:27   #99
Mislim da je važno da mu snaga bude bar 1800 W, a manje je bitno čiji je. Ja sam Electorlus Mondom čisto zadovoljna, ali nije da se ubijam saugajući. Nisam ga puno niti platila. Istina je da se grije, ali to ti može biti zato što unutarnje filtere nisi promijenio ili oprao dugo. Probaj tako riješiti problem.

Meni je bacanje novaca sve iznad 1.000 kuna. To je samo fucking usisivač, kakva voda, kakvi bakrači.
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 16:15   #100
Quote:
imago2007 kaže:
Mislim da je važno da mu snaga bude bar 1800 W, a manje je bitno čiji je. Ja sam Electorlus Mondom čisto zadovoljna, ali nije da se ubijam saugajući. Nisam ga puno niti platila. Istina je da se grije, ali to ti može biti zato što unutarnje filtere nisi promijenio ili oprao dugo. Probaj tako riješiti problem.

Meni je bacanje novaca sve iznad 1.000 kuna. To je samo fucking usisivač, kakva voda, kakvi bakrači.
imago, razočarat ću te, imam usisavač od 1600 W a vuče kad je čist da prima za pod...tja, postoje wati i wati, to je jedna od prevara proizvođača zato sam i napisao da je bitna usisna snaga u cijevi. pa onda vidiš da neki panasonic od 1800 w daje 220 w u cijev (ima i goreg od tog), a lg od iste snage daje 380 w u cijev.

usisavači s klasičnim filtrom svu sitniju prašinu vrate u zrak, i kad se slegne kroz pol sata, ona je opet na podu. vodeni ili usisavači s hepa filterom love i tu sitniju prašinu. tu je razlika.
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.