Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2012., 11:48   #1341
pa gle, ta toshiba je već podulje vrijeme na tržištu, i koliko mi se čini nije nešto napravila boom. ima(la) je veliku prednost upravo zbog zamjenjive baterije. samo se pitam koliko baterija košta u maloprodaji. no, ovo sa datumom može biti točno - negdje si nabasao na stari primjerak, zadnji na polici i usrećio trgovca. no, to nikako ne bi smjelo biti dovedeno u pitanje sa updateom. ja bih prije išao na neku foru geo-lokacije tj, mjesta di je kupljen, nego na datum. no, ako imaš,a imaš račun i garanciju, preskoči trgovca i odmah se javi našem zastupstvu ako postoji i drito u toshiba.eu

što se go kb-a tiče, besplatan je, imaš dosta tema/skinova ,ako te pale te fore i ne zauzima puno resursa. meni je osobno najdraža bijela tema uparena sa tablet plug-inom.

ovo za tipke - da li postoji kakva kalibracija ekrana? ili se možda malo previše zagrijao ekran, ali to opet ne bi smjelo toliko utjecati. ali moguće je.

NP i drugi put!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 12:19   #1342
Nisam mislio na softverske tipke nego na fizičke tipke sa strane, i nije promjena nakon par sati korištenja, nego sam to zaključio nakon nekoliko sati iskustva korištenja. Malo sam se nejasno izrazio.
A Toshiba evo kaže, napravljen je prije više od 6 mjeseci p aim kako god okrenuo treba poslati kopiju računa. ICS je dostupan za Amere, kod nas će postati uskoro.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 15:36   #1343
a to, hardverske. ma to ti je sve stvar navike. mada meni nije jasno zašto su za uređaje na androidu 3.x (i novije) uopće stavili hardverske tipke. naravno, osim off/on i eventualno tilt off/on. sve ostalo se radi na ekranu. to ćeš se naviknuti.

a ovo za račun - prvi put da je netko naišao na takav problem. stariji od 6 mjeseci, pa je problem sa updateom, tj. bazom podataka i serijskih brojeva... u stvari, slična stvar se dešava sa mobitelima. odn, kod njih nisu nadogradnje ovisne o datumu nego o brandu. ne znam, lg, npr, izda službenu nadogradnju. spojiš se preko t-coma, provjeriš i nema ništa. kako nema - ima?!?! onda skineš "sumnjivim kanalima" službenu nadogradnju, napraviš update, spojiš se opet preko t-coma i on opet kaže kako ne postoji... al' to je valjda tako - velike tvrtke si mogu priuštiti da kupci (većina) ovisi o njihovoj dobroj volji.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 12:15   #1344
kupovina tableta

Dali mi neto moze pomoci koji se razumije u tablete? =)
htjela bi na njuskalu kupiti tablet do 800 kn pa me zanima koliko su ti jeftiniji uredaju oke i dali mi netko moze nekog na njuskalu do 800 kn predlozit?
recimo
http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/tab...-oglas-5146868
http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/rac...-oglas-5152421
http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/tab...-oglas-4286045
http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/tab...-oglas-5689581
xoyo54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 12:24   #1345
xoyo, ako želiš baciti pare, onda ih radije nekome pokloni umjesto kupovine ovog što si navela

ako si toliko ograničena sa lovom, skupi još 50kn i kupi ovo: http://www.links.hr/artikl-010.122.006

i dobit ćeš tablet koji je po svemu bolji od svih ovih tvojih navedenih.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 12:35   #1346
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
xoyo, ako želiš baciti pare, onda ih radije nekome pokloni umjesto kupovine ovog što si navela

ako si toliko ograničena sa lovom, skupi još 50kn i kupi ovo: http://www.links.hr/artikl-010.122.006

i dobit ćeš tablet koji je po svemu bolji od svih ovih tvojih navedenih.
javljam se u inbox
xoyo54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 12:52   #1347
Kupujem tablet. Prvenstveno za čitanje pa pretpostavljam da je najbolji omjer 4:3? Odustala sam od granice do 2000kn. Idem po nešto što će me služiti. Gamer nisam i za to ga ne budem sigurno koristila; jedino za word, možda povremeno excel i internet. To su mi jedine stvari koje i sada koristim na svom laptopu. Obavezno da ima wifi, a čak bih da ima i 3G. Što mi savjetujete? Da nije šit, a da opet ne plaćam skuplje nego što vrijedi...
__________________
It's never too late to be what you might have been...
ALsf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 13:00   #1348
trentuno sa 3g što se kod nas može naći su kyros 1125 3g, archos g9 101, acer a501. još imaš nekoliko modela koji podržavaju vanjske 3g stickove.

no, ako ti igranje ne treba, onda ne trebaš ići na skupe modele sa 2/4 jezgrenim procesorima. što se 4-3 ekrana tiče, kyros 1126 (10"), prestigio 5097(9,7"), archos 80 g9 (8" ekran). na žalost, nema ih previše u tom omjeru.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 15:26   #1349
@viking

Imam samo jedno pitanje vezano za microSD karticu za tablet. Molim te za savjet, što misliš, je li ovo išta valja, s obzirom na cijenu i karakteristike? (namjena, dakle, među ostalim, je povremena ili trajna pohrana i reprodukcija video sadržaja kao npr. DVD-rip, BR-rip, etc.)

Zadnje uređivanje angot : 10.08.2012. at 15:41.
angot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 15:29   #1350
hvala. ma nije mi nužan taj omjer ekrana. svejedno kakv će biti ekran. znači, jedino mi nije bitno da mi bude dobar za igrice jer to ne koristim nikada. bitnije mi je da mi ima 3g nego procesor koji je dobar za igrice. čudim se da nisi naveo ipad 3g. jel on nije za preporučiti? ili je cijena bila razlog?
__________________
It's never too late to be what you might have been...
ALsf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 15:39   #1351
Quote:
angot kaže: Pogledaj post
@viking

Imam samo jedno pitanje vezano za microSD karticu za tablet. Molim te za savjet, što misliš, je li ovo išta valja, s obzirom na cijenu i karakteristike? (namjena, dakle, među ostalim u svrhu skladištenja video sadržaja kao npr. DVD-rip, BR-rip, etc. i njihova reprodukcija)
Koristim te kartice vec neko vrijeme i zbilja nemam nikakvog prigovora na iste.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 15:40   #1352
Quote:
angot kaže: Pogledaj post
@viking

Imam samo jedno pitanje vezano za microSD karticu za tablet. Molim te za savjet, što misliš, je li ovo išta valja, s obzirom na cijenu i karakteristike?
ok, ali ako ćemo baš gledati navedene brzine, onda radije dodaj još 13 kuna i uzmi ovu: adata
vidim da protis ima još dvije samsungove vrlo brze, no, jedna je 8gb a po cijeni je kao ove od 16, a 16gb samsung je 170kn.

tako da nećeš previše progriješiti ni sa transcendom ni sa adatom, s time da je adata nešto brža, no, sve su to "laboratorijske" vrijednosti.


Quote:
ALsf kaže: Pogledaj post
hvala. ma nije mi nužan taj omjer ekrana. svejedno kakv će biti ekran. znači, jedino mi nije bitno da mi bude dobar za igrice jer to ne koristim nikada. bitnije mi je da mi ima 3g nego procesor koji je dobar za igrice. čudim se da nisi naveo ipad 3g. jel on nije za preporučiti? ili je cijena bila razlog?
nisam spominjao ipad jer se na topicu sve nekako vrti oko androida. i dok netko ne napomene da i ipad dolazi u obzir malo ga spominjemo. no, ja sam ga toliko malo imao u rukama da ti zbilja nemam što pametno napisati. jednostavno sva ta i-tehnika mi nije pretjerano bliska.

tako ako ti nije proc bitan, ja bih ipak prvoga preporučio a501, ako ti se uklapa u financije, zatim archosa pa kyrosa. ili pak, ako si spremna na nešto stariji android i manji ekran, 7", onda definitivno samsungov p1000. onaj njihov prvi tablet. koliko god da već ima godina, još uvijek ima jednu od boljih slika, ima gorila glass, mogućnost telefoniranja...
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 15:45   #1353
Quote:
viking kaže: Pogledaj post

nisam spominjao ipad jer se na topicu sve nekako vrti oko androida. i dok netko ne napomene da i ipad dolazi u obzir malo ga spominjemo. no, ja sam ga toliko malo imao u rukama da ti zbilja nemam što pametno napisati. jednostavno sva ta i-tehnika mi nije pretjerano bliska.
Ja sam imao dosta doticaja sa svim iPadovima do sada i mogu reci da su me 2 i 3ka zbog ekrana i dodataka/periferije odusevila. Ekran je meni u ovom trenu jedini razlog zasto bi kupio iPad (cisto subjektivni dojam). No, kao glavni problem meni tu ostaje cijena (budemo vidjeli 7" varijantu) jer mi je jednostavno preskup za ono sto je meni potrebno.

Odlucio sam se na Google Nexus 7, cekam da mi stigne za 10tak dana - ovo mi se cini, kad pogledam cijena/kvaliteta/potrebe - najoptimalnije, unatoc svim nedostatcima.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 16:00   #1354
@viking

Hvala na savjetu.


@phiber

Također.
angot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 19:50   #1355
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Odlucio sam se na Google Nexus 7, cekam da mi stigne za 10tak dana - ovo mi se cini, kad pogledam cijena/kvaliteta/potrebe - najoptimalnije, unatoc svim nedostatcima.
kako si uspio naručiti nexusa?

Quote:
angot kaže: Pogledaj post
@viking

Hvala na savjetu.


@phiber

Također.
NP!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 20:40   #1356
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
kako si uspio naručiti nexusa?
Jedina metoda koja na žalost radi, frendica kupila u Staplesu u US, dolazi na ljetovanje u HR pa ce mi donijeti. Drugacije nikako.

Trenutni Asus distributer (Msan) mi je rekao da u ovom trenu, nema nikakve šanse da ih vidimo u HR, barem ne u skorije vrijeme. Također sam izrazito skeptican da cemo ih vidjeti za 199$/249$. (+13$ tax u US)
__________________
All You Zombies.

Zadnje uređivanje phiber : 10.08.2012. at 20:52.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 21:17   #1357
eh, nekako sam i predosjećao takava odgovor. :-(

na njuškalu se pojavio jedan primjerak i ako se dobro sjećam, tip traži nekih 3200kn. pa sad... tko voli...
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 10:50   #1358
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
eh, nekako sam i predosjećao takava odgovor. :-(

na njuškalu se pojavio jedan primjerak i ako se dobro sjećam, tip traži nekih 3200kn. pa sad... tko voli...
Bas sam pogledao na njuskalo i smijem se. Trazi 3200 ili zamjenu za HTPC / Laptop al kod zamjene vrijednost mora biti 3500. Sanse da mu netko to plati su male, nitko ne moze bit tak bedast.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 11:31   #1359
nemoj se začuditi ako se nađe. ali da je pretjerao - pretjerao je.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 16:14   #1360
Pozdrav!

Predomislila sam se glede tableta (prijašnji postovi) pa stoga opet trebam vašu pomoć.

Kupujem tablet (prvi puta pa sam još "u magli" po pitanju njih, ipak sam cura, not IT geek).
Odlučila sam se za Samsung.
Obavezno da mi ima dobar android, ne lošije/starije od 3.0 Honeycomb.
Znači, bitno mi je da je dobar android.
Wi-Fi i 3G.
Koristit ću ga samo za čitanje word doc. i za surfanje netom (nikakvo gledanje filmova i sl.) i eventualno slušanje glazbe.
Nisam još 100% oko dimenzije, 7'' mi je sigurno premalo, mislim da bi mi bilo teško čitati, a 10'' ipak malo preveliko.
Iako bih prije uzela 10'' nego 7''.
Prva solucija mi je 9''.
No, kažem, može i 10''.

Što mi preporučate, što savjetujete?
Odlučila sam kupiti nešto dobro, što će me držati neko vrijeme, min 2god.
Znači - dobar android i nije bitna cijena.

Zapeo mi je za oko Samsung Galaxy Tab 8.9.

Mišljenje?
__________________
It's never too late to be what you might have been...
ALsf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.