Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2010., 16:13   #341
Quote:
Lord_Flashheart kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, moje pitanje je malo glupavo ali sto cu.

Receno mi je da zagnjojenje varicele moze biti znak komplikacija.
Meni su varicele izbile prije 4 dana, tada sam vec imao 10-dnevno bradu, a kad sam shvatio da imam varicele bilo je prekasno i opasno da se brijem. Da se vratim na bit, oko dvije kozice (obe na području brade stvorio mi se mali zuckasti ...ne znan kako da to nazovem, kao kristalić. Taj "kristalić" se otapa kada perem lice otopinim hipermangana.
Zanima me da li je moguce da je to zagnjojen varicela ili se to ona mala sluz koju sve kozice ispustaju samo uhvatila na dlačice brade pa osuila? Koje boje uopce bude zagnjojena varicela?

Dosta ogavno pitanje, znam, ali takve su i varicele...
sjećam se kad su klinci imali kozice da su se neke zagnojile..ne diraj ..proći će osušit će se..
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 16:17   #342
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
sjećam se kad su klinci imali kozice da su se neke zagnojile..ne diraj ..proći će osušit će se..
ok, hvala na odgovoru
Lord_Flashheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 07:03   #343
eto.. Lara 24.05 proslavial 2. rođendan, drugi dan dobila temp. koja je trajala 2 dana i onda dobili prve dvije kozice... sad ih imamo malo više,a li nije strašno..., na licu ima na ne baš lijepom mjestu, točno između obrve i oka i tu stalno dira i čupka..., nadam se da bude ok..., i vidim da se u korijenu nosa s iste strane i ispod oka stvaraju nove...
na leđima imamo svega 3 kom, na trbuhu niti jednu, ima s bočne strane trupa po jednu, 2-3 po nogicama i par na rukici i nekoliko u vlasištu, ali srećom ne čoška ih

ne mažemo ničim (po uputi pedijatrice)..., kupamo se svaku večer prije spavanja i to je to... pedica rekla kupiti Uriage gel samo ako bude se jako čoškala..., a s obzirom da se ne češe, a ovu dira jednostavno jer je tu... ne daje mi se 140 kn..., ako se stanje pogorša onda ćemo kupiti.
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 12:15   #344
Pfffffff, imam 16god, aaaaa i pocele su mi izbijat jucer ! I u dva dana, mislim do sada mogu ih prebrojat na licu i na vratu oko 100 plikova i na tijelu 150 - 200, crknut cu, slabost, temperatura, dobio sam i na kiti, nemozes normalno spavat, idem sada kod doktorice za par sati valja prezivim ovo.
__________________
avantgard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 08:51   #345
Jupi, i mi ih dobili...
U jaslicama ih je samo 4 koji joj nisu dobili, tj. sada 3.
Za sada je sve ok, ima ih samo par i nema tempice. Pedica rekla ne van 10 dana i mazati Uriage kremom, ne puder, ni hipermangan.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 09:42   #346
kod nas u grupi imalo samo dvoje djece i to prije cca 5 tjedana.ja čekala, isčekivala , nadala se, ali ništa....
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 13:23   #347
Uf, kod nas su jos od N. Godine. Taman netko ozdravi, drugi dobije. Ja sam isto vec prije iscekivala, svako jutro je gledala jel ima sta novoga i nista do sada. Zenska se junacki drzala, ali su ipak stigle.
Ja se samo nadam da ce biti lagano kao i sa deckima, oni su to pebolili bez imalo problema. Kupila sam joj taj Uriage gel (125 kn!!) I hipermangan. Imam spremne i Fenistil kapi, ako je bas bude jako svrbilo.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 13:31   #348
ma ja im se više ne nadam( kad u zadnjih 4-5 tjedana nije nitko imao) iako bi volila da ih je ove godine odbolovala a ne slijedeće uz malu bebu..
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 14:01   #349
A da, dodite onda kod nas na igranje!
Moj mali je dobio sa 6.mj od buraza koji je dobio u vrticu...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 14:03   #350
bi ja rado, ali ja na strogom mirovanju još par tjedana da me pusti malo na more...
nego kako je to bilo za bebu od 6 mjeseci?ja računam da ni moja neće biti mladja kad krenu kozice....
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 17:12   #351
Ma super je to podnio. Imao ih je dosta, mazala sam ga sa puderom i brzo su se osusile. Stavila sam mu one male pamucne rukavice, pa se nije bas ceskao. Uglavnom, puno lakse nego sa ovim starijim od 2,5 god.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 21:02   #352
Thumbs up vodene kozice

Ja sam samo htjela reči da HVALA BOGU da će hipermangan i ostala sranja koja isušuju kožu i rijetko kojem djetetu olakšaju svrbež polako otići u povijest. Postoje puno učinkovitiji preparati koji su potpuno prirodni i stvarno pomažu. Svoje klince sam kupala u kupki od zobi i špricala ih tonikom i da nisu bili svi u točkicama nebi ni znali da "imamo" kozice. postoji prirodna kozmetika Naturaleza koji prodaju uljne mješavine i tonik za špricanje uz to možeš i dobiti homeopatski pripavak i stvarno je za svaku pohvali pa ga toplo preporučam SVIMA!!!!!!

evo i link pa vi odlučite http://www.naturaleza-kozmetika.com/
 
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 10:47   #353
trudnoća i kozice

Zanima me da li je ijedna trunica prebolila kozice tijeom trudnoće?

da li postoji kakvo cjepivo koje trudnica može dobiti da se recimo smanji opasnost od dobivenih kozica...

imam 34 godine , nisam prebolila kozice , a kod kćeri u vrtiću su se pojavile...

Ema ih zasada nije dobila( prošlo je 14 dana )...


čak sam čula da se može izvaditi krv i vidjeti da li postoji virus u krvi?
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 17:05   #354
Quote:
mačkulina kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je ijedna trunica prebolila kozice tijeom trudnoće?

da li postoji kakvo cjepivo koje trudnica može dobiti da se recimo smanji opasnost od dobivenih kozica...

imam 34 godine , nisam prebolila kozice , a kod kćeri u vrtiću su se pojavile...

Ema ih zasada nije dobila( prošlo je 14 dana )...


čak sam čula da se može izvaditi krv i vidjeti da li postoji virus u krvi?

Cjepiva ne smanjuju opasnost od dobivenih virusnih bolesti i nikako se ne daju već oboljelima. Trudnice se, AFAIK, ne cijepe. Cjepivom se sprečava bolest.
U Hrvatskoj postoji i testiranje na vodene kozice (da vidiš jesi li ih možda već preboljela) i cjepljenje, samo se i jedno i drugo plaća. Pitaj liječnika opće prakse.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 17:32   #355
Moja kuma je dobila kozice u trudnoci. Bila je trudna oko 6 mj. Dva tjedna je bila u bolnici na promatranju. Ne znam da li je to bilo skroz nuzno, ona radi kao babica tamo pa je mozda i malo duze ostala radi toga. Sve je proslo ok. Kazu da su opasne u ranijoj trudnoci kada se beba jos razvija, kasnije i ne toliko.
Ali ne znaci da ce Ema dobiti odmah ili uopce. Kod nas u grupi su se pojavile u 1. mj i Laraa ih je tek sada dobila. A cijelo vrijeme je isla u vrtic.
Ali ne znas je li gore da dobije sada ili kada dode beba...

Inace, nama polako padaju krastice, ali su ostale neke i poprilicno velike rupice. Idemo u petak na pregled kod dermatologa i onda krecemo na mazanje sa kremom protiv oziljaka. I cuvamo se sunca ko vampiri...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 20:19   #356
Eh, dobih i ja te koze
15mi je god...zna li itko nakon koliko dana se počnu pravit kraste i koliko je potrebno da otpadnu?? Doktorica mi je rekla da moram hipermanganom vatom po tim...plikovima :/ ... a ovdje vidim spominje se dosta ih gelova itd Šta sad na kraju uzet ..??
A sada za 2 dana sam trebala na putovanje :'(
Marijana. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 08:27   #357
Eh, nista od putovanja...
Kraste se pocnu raditi kada se osuse kozine, oko 10- tog dana, ovisi koliko si ih imao i kako su bile velike. A otpadnu ua jos par dana .Mojoj je danas 17 dan od izbijanja i jos ima pola krastica. Moji su se kupali u hipermanganu, lakse je nego tapkati vatom, pogotovo ako ih ima puno. Mazali smo Uriage gelom, to je za brze isusivanje i protiv svrbeza. Ima jos nekih kremica za to, najbolje da pitas u ljekarni.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 15:25   #358
Drage moje,
sta se tice vodenih kozica,dvoje moje djece ih je preboljelo prije 2 mj,s trecim me tek ceka ..kod najmlade (koja ih je prva dobila) sam koristila preparate koji 'olaksavaju' svrbež, požuruju krastice i smanjuju trajanje cjelokupnog procesa i mogu vam reci da mi i nisu bas olaksali...frendica mi je preporucila naturalezu (koju spominje sabi-kira) i kak mi je druga mala dobila kozice,nisam imala sta za izgubit pa sam nazvala i narucila taj tonik (spricanje po potrebi,kad skuzite da coha) i kupka (jednom dnevno, na bazi sojinog vrhnja i zobenog mlijeka)..napokon smo svi u kuci spavali i nije bilo bdjenja po noci!!
nakon sto se 'terapija' s vodenim kozicama pokazala ucinkovitom, narucila sam za sebe glinenu masku (koja je kraj svijeta) i cvjetnu vodicu..oduševljena sam!! cura stvarno zna kaj radi!!!

http://www.naturaleza-kozmetika.com/index.html ,evo i linka
tajac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 22:00   #359
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Eh, nista od putovanja...
Kraste se pocnu raditi kada se osuse kozine, oko 10- tog dana, ovisi koliko si ih imao i kako su bile velike. A otpadnu ua jos par dana .Mojoj je danas 17 dan od izbijanja i jos ima pola krastica. Moji su se kupali u hipermanganu, lakse je nego tapkati vatom, pogotovo ako ih ima puno. Mazali smo Uriage gelom, to je za brze isusivanje i protiv svrbeza. Ima jos nekih kremica za to, najbolje da pitas u ljekarni.

10-tog dana ??
Neznam evo.. meni je ovo (valjda) 3 dan...i počele su mi se po licu krastat već.. i ne svrbi toliko baš :S Zapravo svaki put kad tim hipermanganom namažem umiri se... a jel joj ostalo tragova od krasta..?? Bilo šta :S ? Jer mislila sam onda odma na put poslije toga.. a nebih željela ko žaba izgledat -.-
Marijana. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 08:38   #360
Pa valjda ovisi koliko ih imas. Moja je tek 3 i 4 dan dobila vecinu i bile su jako velike. Prva dva danaih je bilo svega par, a onda kada su pocele izbijati... Sada kada je vecina krastica otpala, ostale su joj roze flekice, a tu du su velike kozice bile cak i rupice. Ali njih je sveka 5-6. Ja cekam da joj sve kraste otpadnu i onda krecemo mazati sa kremom protiv oziljaka.
Treba se jako cuvati sunca dok je koza joj u oporavku, mogu ostati smede fleke.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.