Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2013., 17:02   #1
Dijete nudist u nepotpunoj obitelji - nastranost oca ili pogrešan odgoj djeteta?

Lijep pozdrav
Tek sam postala članom foruma i oprostite ako sam pogriješila u mjestu objave, molim vas da me uputite na pravo mjesto.
Naime, iznjet ću vam moj problem i milim vas da mi date vaše mišljenje, sugestije, preporuke za ubuduće.

Ja sam samohrana majka 10-godišnjeg dječaka. Razvod se dogodio kada je dječaku bilo 2 ipo godine.
Otac je intelektualac, zaposlen, plaća alimentaciju i često viđa sina.
Bivšeg muža rijetko viđam i razgovaramo samo u slučaju sinove bolesti ili nekog od dosadašnjih dječjih problema, no potaknuti neku novu temu ili izložiti nešto kao problem je jako teško. Jer ono što ja smatram da je problem on tvrdi suprotno.
Budući da ja nisam u mogućnosti da djetetu pružim odlazak na more i da sin često odlazi na jednodnevne izlete na more s ocem, u više slučaja sin mi se povjerio o nekim radnjama koje ne priliče ocu ali on ih ipak radi. Nakon što je u par navrata sina ostavljao u automobilu sa izgovorm da ide pogledati rakove a sa sobom nosi dvogled, sin mi je detaljno opisivao takve njegove nerazjašnjene želje. S obzirom na opasnost koja bi mogla prijetiti djetetu dok ostaje sam u autu a jednom prilikom i na plaži među nepoznatim ljudima od kojih je morao tražiti mobitel da nazove oca jer kako kaže da ga je dugo ostavio samog, ja sam objasnila sinu da neće više ići s ocem na more ili da ga uvjetuje samo ako ga taj dan neće ostavljati samog. Sin je poslušao.
No, pojavio se slijedeći problem. U nedavnom razgovoru sa sinom, zatekla sam ga kako mi opsuje muške i ženske genitalije koje je nedavno vidio na plaži. Počela sam ispitivati sina i došla do saznanja da s ocem odlazi na nudističke plaže ili zabačene plaže gdje ima dosta nagih kupača. Sin mi je htio ublažiti moju zaprepaštenost pa je rekao da ima i druge djece ali da su oni stranci. Rekao je kako otac bude nag i da mu kaže da se i onn raskomodi što moj sin odbije, okrene se na stranu jer ga ne želi gledati nagog.
Smatram da nisam konzervativna osoba jer sam svojedobno u ženskom društvu također bila nudista ali na prisustvo nepoznatih bi negodovala, pokrivala se ili odjenula. Smatram također da neću praviti dramu ako mi sin slučajno uđe u sobu dok se ja presvlačim ali nikad, baš nikad se ne bi skinula pred sinom i predlagala mu da uradi isto.
Molim vas, zanima me vaše mišljenje. Bojim se da ovdje nije problem samo različitih svjetonazora mene i bivšeg supruga. Ako pokušam razgovarati sa sinovim ocem, trebam imati kompletniju sliku problema, sa psihičkog stajališta, pogrešnog odgoja djeteta ili nasranosti.... Sram me je obratiti se centru za socijalno jer ako mogu voljela bih problem riještiti u užem krugu ili anonimno.

Unaprijed zahvalna

Zadnje uređivanje vila pen : 13.08.2013. at 17:12.
vila pen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 17:35   #2
Quote:
vila pen kaže: Pogledaj post
sin mi je detaljno opisivao takve njegove nerazjašnjene želje.
Ova konfuzna rečenica znači - što?
Quote:
U nedavnom razgovoru sa sinom, zatekla sam ga kako mi opsuje muške i ženske genitalije koje je nedavno vidio na plaži.
Zatekla si sina kako ti opisuje genitalije?
Quote:
Smatram da nisam konzervativna osoba jer sam svojedobno u ženskom društvu također bila nudista ali na prisustvo nepoznatih bi negodovala, pokrivala se ili odjenula.
Itekako si konzervativna. Ovo je definicijski opis konzervativne osobe.

Nudističke plaže nisu nikakvo leglo bluda i nemorala. Ako misliš dijete povlačiti po CZSS-u, računaj s time da se mora dokazati da je dijete (10-godišnjak) doživjelo traume zbog posjeta nudističkoj plaži (pazi, eventualne erekcije i "mokri snovi" nisu traume) - u protivnom se strjelica neodgovarajućeg postupanja prema djetetu, koju si odapela prema bivšem, pretvara u bumerang.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 17:42   #3
Iskreno, nadala sam se da je djeci zabranjen ulazak na nudističke plaže.

Meni je užasno da roditelji nagovaraju dijete da se skine golo pred odraslim golim osobama i da ga dovode u situaciju gdje će gledati tuđe genitalije...(sve u mantri da nisu konzervativni, nego, jelte, napredni, ko domoroci).
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 18:04   #4
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Iskreno, nadala sam se da je djeci zabranjen ulazak na nudističke plaže.
Zašto? Mogli bi vidjeti kurac ili pičku kako hvataju sunčeve zrake?

Do koje bi im dobi to zabranjivala?
Quote:
Meni je užasno da roditelji nagovaraju dijete da se skine golo
Ako ga nagovaraju, to je užasno.
Quote:
da ga dovode u situaciju gdje će gledati tuđe genitalije...
Gledanje tuđih genitalija kod djeteta uzrokuje - što?

Onda dijete odgojeno ovakvim svjetonazorom dođe u pubertet, ne zna što bi ni sa svojim ni s tuđim tijelima, pa se svi snebivaju što i kako...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 18:51   #5
Lord Byron
1. konfuzna rečenica znači da ni ja ni mali nismo našli opravdane razloge njegovog ponašanja dok je odlazio i ostavljao ga samog u dr. državi među nepoznatim ljudima ili još gore na osmaljenom mjestu gdje nema nikoga i može se pojaviti svatko

2. ok, možda je problem pogrešna terminologija ali mali je počeo opisivati taj dio ljudskog tijela više s gađenjem jer su mu pogledu bili izloženi vjerojatno stariji ljudi a ni tata mu baš nije mlad ....fuj

3. ok, ja sam konzervativna jer ne mašem sisama i dupetom pred mojim malodobnim djetetom

ti želiš reći da problem ne postoji i da ga ja mogu napraviti?

lala
hvala na mišljenju ali ne bježim ni od različitih stavova jer upravo je to razlog zašto sam objavila ovo ... ako me trebate prosvjetliti, slobodno argumentirajte moje pogrešno mišljenje o problemu ili njegov opravdan stav
vila pen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 18:56   #6
Quote:
vila pen kaže: Pogledaj post
više s gađenjem jer su mu pogledu bili izloženi vjerojatno stariji ljudi a ni tata mu baš nije mlad ....fuj
Znači, da je gledao samo mlade kurčeve i pičke sve bi bilo OK?
Quote:
3. ok, ja sam konzervativna jer ne mašem sisama i dupetom pred mojim malodobnim djetetom
Ne, konzervativna si zbog drugih razloga, lako vidljivih u uvodnom postu.

Zbog ovoga si samo pasivno agresivna.
Quote:
ti želiš reći da problem ne postoji i da ga ja mogu napraviti?
Ne želim reći da problem ne postoji jer je za početak tvoj opis problema konfuzan i kontradiktoran, a osim toga potpuno mi je nezamislivo da otac usred ljeta ostavlja desetgodišnjaka u automobilu i da ovaj mirno sjedi i čeka...

Ali, da - ti temeljito možeš napraviti problem.

BTW, nisi samohrana majka.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 19:12   #7
1. neću se zadržavati na suvišnim i usputnim zjb-anciji
2. isti tako, po tebi sam konzervativna, to je samo tvoje mišljenje
3. ako ima nešto konfuzno u mome opisivanju, slobodno pitaj, ja sam tu da odgovorim i predoćim stvari jasnije .... zapravo, konfuzno je i za mene, stoga sam se i javila na forum
4. naravo da mogu napraviti problem još veći nego što jeste ako ništa ne poduzmem ili podržavam već postojeće bolesno* ponašanje
vila pen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 19:45   #8
Lord ponovo provocira.
BTW...ja znam kako je to kao dijete biti izložen nečijoj golotinji i nije ugodno. Ne ostavlja nužno ne znam kakve traume ( da ne dramatiziramo ) ali svakako nije poželjno. I ako žena ne želi da njen sin ide na nudi-plažu, ima na to pravo.
raspravljalo se već na jednu temu pa su svi koji ne hodaju goli pred djecom proglašeni konzervama. Mislim, stvarno svašta. I još jednom svašta.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 19:52   #9
ona ima pravo, ali otac nema pravo???
ona je vise roditelj i vise u pravu, ili sto?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 19:57   #10
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ona ima pravo, ali otac nema pravo???
ona je vise roditelj i vise u pravu, ili sto?
Tu se ne radi o tome hoće li mali pojesti hamburger ili povrtnu juhu. Trebao je taj otac razgovarati sa majkom prije nego odvede malca među golaće. A koliko sam shvatila, to nije učinio.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 21:01   #11
nudizam nije problem. taj dio probaj razjasniti sama sa sobom.
meni bi svakako bio problem da mi dijete ostaje samo u autu ili sa njemu nepoznatim osobama, osim ako to stvarno nije potrebno, ako se ocu nije desila neka hitnoća.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 21:37   #12
vila pen

Nudizam kao takav ne bi ni bio problem kad bi između vas postojala mogućnost otvorenog razgovora o svemu.

Ako je otac djeteta nudist mogao ti je to reći (ako nisi to znala) i pitati i sina i tebe o tome što mislite o tome. Porodice koje su nudisti uglavnom svoju djecu vode na plažu od malih nogu, a u ovoj dobi je to novi korak i jako je bitno sinovo mišljenje. Trebalo bi mu nudizam objasniti, ako je o tome riječ.

U opisanoj situaciji puno toga mi izgleda prešućenog.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 22:06   #13
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
nudizam nije problem. taj dio probaj razjasniti sama sa sobom.
Nudizam kao takav...onako opcenito, nije problem. Mnogi ljudi su nudisti, nema problema.

No, odvesti decka od 10g na plazu i naprasno ga doslovno baciti u nesto sto je njemu mozda nepoznato i odbojno - je problem tj. moze biti.

A jos ako su tu neki sumnjivi ciljevi/razlozi u igri itekako moze biti problem.

Naravno ...i ne mora.

Treba tu prvo malo razjasniti situaciju, vidjeti o cemu se radi, pa tek utvditi ima li problema...i kakvih to problema.

Ostavljanje djeteta u auto nije ok. Naravno, ako deseteogodisnjak mora pricekati desetak minuta dok tata kupi npr. cigarete...nikom nis...ali ako se radi o nekom duzem periodu i7ili o ponavljanju istog...nije ok.

Edit:
@rosita, sad vidim da sam pocela post identicno kao i ti. Sorry, ne da mi se sada mijenjati.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 22:09   #14
koliko sam shvatila, malom to nije problem ili neugoda, već novost o kojoj priča (i super je što dijete priča o dogodovštinama i novitetima sa kojima se susreo). sljedeće godine neće se ni obazirati.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 22:19   #15
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
koliko sam shvatila, malom to nije problem ili neugoda, već novost o kojoj priča (i super je što dijete priča o dogodovštinama i novitetima sa kojima se susreo). sljedeće godine neće se ni obazirati.
Ja nisam nista shvatila...tj. vrlo malo...ali ovo:

"Rekao je kako otac bude nag i da mu kaže da se i onn raskomodi što moj sin odbije, okrene se na stranu jer ga ne želi gledati nagog."

...mi ne djeluje kao da je malome bas nesto ugodno na toj plazi.
Osim mozda zgodne mogucnosti da i on malo gleda okolo gole tete.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 22:49   #16
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Edit:
@rosita, sad vidim da sam pocela post identicno kao i ti. Sorry, ne da mi se sada mijenjati.
No problem. Znači da ima istomišljenika.

A da je djetetu to novost, slažem se i vjerojatno on još uvijek ne zna kako se opredijeliti. A bilo bi mu lakše da mama i tata mogu o tome popričati, pa makar i ne imali isto mišljenje.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:35   #17
Zahvaljujem svima koji ste primjetili moju objavu i dali svoje mišljenje
Žao mi je ali ja nezzz kako vi to radite, ovaj kaže, onaj kaže pa vas neću imenovati ...

1. da, ja sam djetetov skrbnik tako što dijete živi samnom i ne osporavam kontakte s ocem
2. smatram da je otac prije takve odluke trebao razgovarati samnom ali mi ne razgovaramo samo kada je to nužno ali evo, on je stvorio tu nužnost izgleda samo nakon događanja
3. naravno da je problem ostavljati dijete u autu na osami ili na plaži među nepoznatima ili još gore gdje nema nikoga a može svak doći.... smješno kakve cigare... pa moj sin je 10-godišnjak i to je sasvim dovoljno da provali oca kada mu mulja....evo o čemu se radi. ako je cilj otići do Makarske ili još bliže, npr. Zaostrog, na putu do tamo, on zastaje na nekoliko mjesta, ostavlja malog da ga čeka, nosi sa sobom dvogled pod izgovorm da će pogledati rakove ...bla,bla. HALOOOO, o ćemu on to priča, kakvi rakovi????
to su samo moje pretpostavke, dr*adžija traži dok ne naiđe na povoljno mjesto a dijete samo u autu čeka da tata izdr**. Nakon razgovora samnom, mali je inzistirao da ide s njim slijedeći put. Pošto je bio uporan, tata ga je poveo jer kako je rekao tada, trebao je obaviti nuždu ali dok su došli na to neko X mjesto, tatu je prošlo... haha.... smješno.
4. upravu ste kada kažete da je dosta prešućenog jer naši razgovori su prestali kada i naš brak, zapravo da smo ih imali, onako iskrene i jasne i otvorene do razvoda možda ne bi ni došlo.
5. bravo, upravo sam željela da me prosvjetilte i kažete kakvi bi tu problemi mogli biti osim gledanja golaća.... to je možda i najmanjii problem
- bojim se da je moje dijete paravan za očeve egoistične prohtjeve ili bolesno ponašanje
- u današnje vrijeme računalne tehnike, virtualnog svijeta, izvora podataka, društvenih mreža, od facebooka do fuckbooka, izluđuje me njegov odabir.... on ide na more sa sinom, gledati rakove .... i to s dvogledom
vila pen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 07:56   #18

bez obzira tko je u pravu a tko u krivu, pitaj stručnu osobu za mišljenje, odvedi malog na razgovor, netko stručan će prepoznati ako nešto nije u redu
SAY is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 12:19   #19
Mislim da je stvar jednostavna, ako klincu ne odgovara nudizam, onda neka ga tata ne vodi na takvu plažu, a malom je očigledno neugodno. I sama sam nudistkinja, ali mislim da pristup djetetu kakav si opisala nema smisla.

Osim toga svega, čudan mi je odnos tate i sina, djeluje mi površno.

Ako mali ne uživa u društvu svog oca, onda neka se ne druži s njim. Ili neka smanji

Manje je bitno kako se ti osjećaš zbog nudizma i svega, djetetovi osjećaji su puno važniji. Trebala bi popričati prvo sa sinom i vidjeti što on želi i treba, a onda o tome razgovarati sa njegovim tatom.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 23:20   #20
Potpis na Danitzu.

Ako se malome ne ide na nudisticku plazu,onda ga tata (ni itko drugi) tamo ne treba voditi.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.