Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 11:12   #1
Teznja ka višim ciljevima

Moje pitanje je kakav je vas osobni stav po tom pitanju?
Ne mislim na stav kojeg su nam nametnuli roditelji, kasnije nastavnici, poslodavci, poslovođe itd..
Moze li nas ambicija kostati osobne srece ili nesrece.

Lijepo je nesto ostvariti, biti napredan u onom sta covjek radi, ali toj utrci nikad kraja.
Nekako mi se cini da silna teznja ka necem boljem, na kraju rezultira da covjek na kraju nikad nije zadovoljan. Jer, naravno da moze biti bolje i od najboljeg.
__________________
Liječim sidu
NezaposlenUm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:19   #2
Težit u granicama svojih duhovnih i tjelesnih mogućnosti. Ne za onim što želiš već za onim što ti treba.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:00   #3
Ambicija je prokleta stvar.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:50   #4
Uvijek je bolje težiti višim, nego nižim ciljevima, ali treba li to činiti pod svaku cijenu ili kompromisno, to ovisi o ciljevima.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:03   #5
Quote:
NezaposlenUm kaže: Pogledaj post
Ne mislim na stav kojeg su nam nametnuli roditelji, kasnije nastavnici, poslodavci, poslovođe itd..
.
Pokaži na koji si način razlučio utjecaj roditelja, nastavnika i poslodavaca od "sebe".
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 20:20   #6
Quote:
NezaposlenUm kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je kakav je vas osobni stav po tom pitanju?
Ne mislim na stav kojeg su nam nametnuli roditelji, kasnije nastavnici, poslodavci, poslovođe itd..
Moze li nas ambicija kostati osobne srece ili nesrece.

Lijepo je nesto ostvariti, biti napredan u onom sta covjek radi, ali toj utrci nikad kraja.
Nekako mi se cini da silna teznja ka necem boljem, na kraju rezultira da covjek na kraju nikad nije zadovoljan. Jer, naravno da moze biti bolje i od najboljeg.
Ambicija i ego su majka svih zajeba u kombinaciji sa 'težnjom ka višim ciljevima'

Jbg,danas je svit jedno 'globalno selo' i evo-pogledaj prvo svoju sredinu i primjetit ćeš kako se većina natječe ko će imat više ili bolje.

Gramzljivost bez premca.Uz to šta uz sve ovo skupa prebrojeno dobiješ masu pojedinaca koji pokušavaju bit u tom trendu ili pak glume da nešto jesu kad su ka u wannabe 'krema' lokalnom društvu,a u biti nemaju veze s višom klasom a kamoli jet setom.
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.