Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 18:58   #361
To je malo previse pojednostavljivanja, crkva je prilicno velika organizacija sa puno unutarnjih razlika, pa i otvorenih sukoba.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:56   #362
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Je li autorica teksta i organizacije koja kritizira Opus Dei zapravo katolkinja koja se razočarala u Opus Dei, nakon što su joj vrbovali kćerku i vratili ju u stanju zombija?

Je li to ova članica katoličke župe Svete Marije Jutarnje zvijezde, koja se dopisuje s biskupom tu?

http://www.berkshireeagle.com/storie...ng-star,513934
Opus Dei Awareness Network, Inc.
Pittsfield, MA 01202-4333
Executive Director: Dianne DiNicola
Ako jest, to mnogo toga govori o njezinom pokušaju "reformiranja/defamiranja" Opus Dei i ne-uvida da se radi zapravo o likovima koji su iz katoličke hijerarhije, njezine Crkve, a ne o nečemu odvojenom od katoličke crkve. To je samo još jedan trik vatikanaca da se fanatičnije ljude upregne u svoj RKC mlin, kao svoje revne poslušnike za bojujuću Crkvu.
Ja bih ipak rekla da je ta organizacija žestoki ekstrem. Je li u službi nekog većeg plana? Vjerojatno jest. Ne furam se baš na teorije zavjere, , ali mi O.D. intenzivno ide na jajnike, baš zbog tog pretvaranja ljudi u zombije. Kao što rekoh, ima i Katolika koji slično reagiraju na tu organizaciju i njezina nedjela.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:02   #363
Od katoličkih lidera i Papa samo silne hvale na račun Opus Dei-a:

https://en.wikipedia.org/wiki/Opus_D...tholic_leaders

Kao kruna svega, osnivača OD Escriva, Papa proglašava svetcem (sigurno je u raju!):

Ivan Pavao II. ga je kanonizirao 2002. godine i nazvao ga "svecem obična života". [92] O organizaciji /Opus Dei/, Ivan Pavao II je rekao:
[Opus Dei] ima za cilj posvećenje vlastitog života, dok ostaje u svijetu na mjestu rada i zanimanja: živjeti evanđelje u svijetu, a živjeti uronjen u svijet, ali kako bi ga preobrazio i da ga otkupi osobnom ljubavlju za Krista. Ovo je uistinu veliki ideal, koji je od samog početka očekivao teologiju laičke države Drugoga vatikanskog koncila i postkonciliarnog razdoblja. [93]

Trećina svih svjetskih biskupa pozivala je na proglašenje Escriva svetcem. Tijekom kanonizacije, bilo je 42 kardinala i 470 biskupa iz cijeloga svijeta, generali superiori mnogih vjerskih institucija i predstavnici različitih katoličkih skupina.
John Paul II canonized him in 2002, and called him "the saint of ordinary life."[92] Of the organization, John Paul II said:
[Opus Dei] has as its aim the sanctification of one's life, while remaining within the world at one's place of work and profession: to live the Gospel in the world, while living immersed in the world, but in order to transform it, and to redeem it with one's personal love for Christ. This is truly a great ideal, which right from the beginning has anticipated the theology of the lay state of the Second Vatican Council and the post-conciliar period.[93]
One-third of the world's bishops petitioned for the canonization of Escrivá. During the canonization, there were 42 cardinals and 470 bishops from around the world, generals superior of many religious institutes, and representatives of various Catholic groups.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:20   #364
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Eto... Tvoje pisanje je na forumu oduvijek strogo uz dogme, niti mikrometra od toga. Čisti katolicizam.

Slično ti je matematici,kad naučiš jednom da je 2+2 =4 nema potrebe za nekakvo slobodno promišljanje da bi konačan rezultat mogao biti 5.

Isto ti je i s našim Gospodinom. Siguran put!

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Je li viđao Markićku na sastancima Opus Dei u Zagrebu?

E sad bi ti to volio znati ...



Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ako je Opis Dei sekta ili kult ili štogod, onda je i Vatikanska katolička Crkva isto to, jer su sasvim jedno te isto. Samo se to malko skriva od vjernika, ili oni ne žele shvatiti pa žmire, jer bi se zablaznili što se od njih očekuje (slijepa kruta pokornost katoličkoj Crkvi i Papi i fanatično slijeđenje katekizmičkih naloga, nepokolebljivo vjerovanaje u sve dogme, svetost svećenićkog poziva i Crkve, i svećeničke teorije ako ne i prakse).
Poistovjećivanje vjernika s pripadanjem jednoj crkvenoj ustanovi nije temeljeno na mjestu stanovanja, već na drugim kriterijima, poput profesije, obreda, stanja emigranata, potpisanih konvencija s pravnim entitetima, itd.

Osobne prelature(npr. Opus Dei), za koje se zalagao Drugi Vatikanski sabor, institucije su koje vodi svećenik (prelat koji može biti od Pape imenovani biskup, koji vodi prelaturu snagom sustava ili mjerodavnosti); uz Prelata tu je i Prezbiterij, sastavljen od svjetovnih svećenika, kao i vjernici laici, muškarci i žene.

Ivan Pavao II je Opus Dei uzdignuo na Osobnu prelaturu međunarodnog opsega, temeljem Apostolske konstitucije Ut sit, 28. studenog 1982., što je postalo izvršno 19. ožujka 1983. Ovim je dokumentom Rimski Papa proglasio statute koji čine posebno papinsko pravo Prelature Opus Dei.

Mislim da je sasvim jasno da Opus Dei nije nikakva organizacija van KC, več da Opus Dei proizlazi iz iste i da je neizostavan dio iste.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:39   #365
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ja bih ipak rekla da je ta organizacija žestoki ekstrem. Je li u službi nekog većeg plana? Vjerojatno jest. Ne furam se baš na teorije zavjere, , ali mi O.D. intenzivno ide na jajnike, baš zbog tog pretvaranja ljudi u zombije. Kao što rekoh, ima i Katolika koji slično reagiraju na tu organizaciju i njezina nedjela.
Ne da smo exstremni,nego ti to ne mogu opisati...možda ipak mogu...

Extremno organiziramo prikupljanje sredstava za socijalno ugrožene po župama.

Extremno organiziramo fešte,festivale,kazališne predstave itd. za zabavu vjernika i nevjernika po župama.

Extremno organiziramo hodočasničke izlete za djecu i odrasle.

Extremno održavamo vjeronauk za djecu i odrasle.

Extremno odlazimo u posjet bolesnicima po kučama,bolnicama itd. (a od kojih su drugi digli ruke) u svrhu davanja posljednje pomasti,ispovjedi,pričesti te pokoje dobre riječi,ne bi li im posljednji trenuci bili lakši...

Extremno,mogu u nedogled,ali ipak,ako se nađete u blizini Omiša,javite mi se,garantiram vam super extremnu duhovnu obnovu,super extremnu zabavu i super extreman odlazak kuči sa smješkom na licu...

Možda i Gospodina upoznate,tko zna!
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:55   #366
Vjeronauk? Nije li to već organizirano po školama?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 00:35   #367
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Vjeronauk? Nije li to već organizirano po školama?
Vjeronauk u školama ni nije vjeronauk. Više učenje o moralu, uz malo vjeronaučnog , a više teološkog sadržaja.

A Vjeronauk, se oduvijek održava u župnim uredima, draga.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 08:49   #368
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Vjeronauk u školama ni nije vjeronauk. Više učenje o moralu, uz malo vjeronaučnog , a više teološkog sadržaja.

A Vjeronauk, se oduvijek održava u župnim uredima, draga.
Okej, ali sada mi tek ništa nije jasno. Kao prvo, zar vjeronauk u župnom uredu ne organizira župni ured? Maglovito se sjećam da su mi ondje predavale lokalne časne, kasnije svećenik koji je držao misu (župnik, valjda). Nitko nije dolazio izvana, osim možda na zamjenu.

Drugo, koja je zapravo razlika između vjeronaučnog i teološkog sadržaja? Mislim da imam približnu ideju, ali u nižim razredima teško da se može predavati nekakva teologija a da to bude shvaćeno. Također mi izmiče značenje pojma "vjeronauk za odrasle". Ne znam, to mi je nešto kao "skakanje po trampolinu i miješanje plastelina za odrasle", ako me kužiš.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 18:56   #369
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ne da smo exstremni,nego ti to ne mogu opisati...možda ipak mogu...

Extremno organiziramo prikupljanje sredstava za socijalno ugrožene po župama.

Extremno organiziramo fešte,festivale,kazališne predstave itd. za zabavu vjernika i nevjernika po župama.

Extremno organiziramo hodočasničke izlete za djecu i odrasle.

Extremno održavamo vjeronauk za djecu i odrasle.

Extremno odlazimo u posjet bolesnicima po kučama,bolnicama itd. (a od kojih su drugi digli ruke) u svrhu davanja posljednje pomasti,ispovjedi,pričesti te pokoje dobre riječi,ne bi li im posljednji trenuci bili lakši...

Extremno,mogu u nedogled,ali ipak,ako se nađete u blizini Omiša,javite mi se,garantiram vam super extremnu duhovnu obnovu,super extremnu zabavu i super extreman odlazak kuči sa smješkom na licu...

Možda i Gospodina upoznate,tko zna!
Ekstremno se borite protiv demokracije i ljudskih prava.
"Recimo kako je primjer Strathmore Universityija u Narobiju u Keniji istražio teolog William D. Lindsey, opsežno pišući o negativnom stavu koji sljedba širi prema LGBT zajednici, ali i ateistima, agnosticima, skepticima, slobodno mislećim pojedincima, sekularnim humanistima i in-religioznim osobama. Spominju se pri tome svakojaka zanemarivanja ljudskih prava i prava manjina, a posebno se ističe da se tim putem u Keniji ali i drugdje u Africi podržavaju brojne rigidne nacionalne organizacije koje se protive gay slobodama i posebno, istospolnim brakovima. Baš kao i u Hrvatskoj."
https://hamdocamo.wordpress.com/2013...ei-i-opus-gay/
I ovogodišnji "Hod za život" u Splitu i Zagrebu na dan predizborne šutnje. Opus Dei demokracijom briše guzicu.
https://hamdocamo.wordpress.com/2013...u-ime-fasizma/

Zadnje uređivanje konjokradica : 01.09.2017. at 19:08.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 08:19   #370
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Isto ti je i s našim Gospodinom. Siguran put!


Kako da ne vrvi od sigurnosti kao i sve u životu

Siguran put;jedino uz smrt što je u životu SIGURNO je da ništa nije sigurno, pogotovo duhovni i ini putevi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 15:30   #371
Ma kaj vam je, vidite da je zoki zbrisao s teme. Valjda su ga njegovi upozorili da laje malo previše o stvarima u koje još nije propisno iniciran. I da bi mogao sablazniti raju.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 16:47   #372
Opus Dei je institucija katoličke Crkve

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Zato i smatram da se radi o sekti/kultu, a ne integralnom dijelu Crkve. Ma koliko se Nepoznati pigao zbog toga.
Nije sekta.

To je institucija Vatikanske katoličke Crkve (VKC).
Opus Dei, formally known as The Prelature of the Holy Cross and Opus Dei (Latin: Praelatura Sanctae Crucis et Operis Dei), is an institution of the Roman Catholic Church that teaches that everyone is called to holiness and that ordinary life is a path to sanctity.

Svaki treći živi u celibatu (nemaju spolne odnose, masturbacija&kajanje dakle kao i svećenstvo?):

About 70% of Opus Dei members live in their private homes, leading traditional Catholic family lives with secular careers,[10][11] while the other 30% are celibate, of whom the majority live in Opus Dei centers.
https://en.wikipedia.org/wiki/Opus_Dei
Drugim riječima, ta njihova institucija je osnovana kako bi se premostio jaz između onih koji su upali u svećenstvo i laika, koji to nisu, a željeli bi biti kvazi-svećenici/sveci/redovnici izvan crkvenih zidina. Zato se najrevnijima među vjerništvom (često mladi skroz oduševljeni naivni idealisti lol) pruža mogućnost biti kvazi-svećenicima svetcima.

Kler to znade dobro iskoristiti, jer što ne bi?

Pojam "kult" je mutan, jer postoji u pozitivnom i negativnom smislu.

Primjer pozitivne uporabe pojma kult:

Quote:
Majka od milosti - Jedinstven kult u dva mjesta, dvije države, dva termina

Danas, u dvije susjedne države (RH i BiH), u dva različita mjesta (u Rami i Sinju), nastavlja se tradicija hodočasničkoga čašćenja istoga kulta Majke od milosti, odnosno proslave njezina uznesenja na nebo, ali pod dva različita imena i u dva različita termina: Gospa Ramska (9. rujna) i Gospa Sinjska (15. kolovoza).
http://www.ramska-zajednica.hr/index...ve-dva-termina
Primjer negativne uporabe pojma kult:

Quote:
Očigledno je da ta doktrina, barem eksplicitno, nije sadržana u ranijim formama Apostolskog Vjerovanja (Kreda), pa nas ne treba iznenaditi što u prvim stoljećima kršćanstva ne susrećemo nikakve jasne tragove kulta Blažene Djevice – poštovanje Marije dio je kasnijeg razvoja.”
Tek u Konstantinovo doba, u početku četvrtog stoljeća, Mariju su počeli smatrati nekom vrstom božanstva. Čak i crkva je u tom razdoblju sa negodovanjem gledala na takav oblik obožavanja, što je evidentno prema Epifaniju (403. god.), koji je optužio neke osobe iz Trakije, Arabije i mnogih drugih mjesta da obožavaju Mariju kao božanstvo i prinose joj kolače u njenom hramu.
http://vjesnici.net/marija-sluzbneni...kraljica-neba/
Opus Dei je institucija Vatikanske katoličke Crkve.
Nalik redovničkim zajednicama. Npr. Franjevci, Isusovci... nisu kult/sekta, a bogme nije niti Opus Dei, čijeg osnivača je Papa proglasio (katoličkim, kojim bi drugim?) svetcem.

https://cruxnow.com/global-church/20...tican-insider/
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:16   #373
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nije sekta.

To je institucija Vatikanske katoličke Crkve (VKC).
Opus Dei, formally known as The Prelature of the Holy Cross and Opus Dei (Latin: Praelatura Sanctae Crucis et Operis Dei), is an institution of the Roman Catholic Church that teaches that everyone is called to holiness and that ordinary life is a path to sanctity.

Svaki treći živi u celibatu (nemaju spolne odnose, masturbacija&kajanje dakle kao i svećenstvo?):

About 70% of Opus Dei members live in their private homes, leading traditional Catholic family lives with secular careers,[10][11] while the other 30% are celibate, of whom the majority live in Opus Dei centers.
https://en.wikipedia.org/wiki/Opus_Dei
Drugim riječima, ta njihova institucija je osnovana kako bi se premostio jaz između onih koji su upali u svećenstvo i laika, koji to nisu, a željeli bi biti kvazi-svećenici/sveci/redovnici izvan crkvenih zidina. Zato se najrevnijima među vjerništvom (često mladi skroz oduševljeni naivni idealisti lol) pruža mogućnost biti kvazi-svećenicima svetcima.

Kler to znade dobro iskoristiti, jer što ne bi?

Pojam "kult" je mutan, jer postoji u pozitivnom i negativnom smislu.

Primjer pozitivne uporabe pojma kult:



Primjer negativne uporabe pojma kult:



Opus Dei je institucija Vatikanske katoličke Crkve.
Nalik redovničkim zajednicama. Npr. Franjevci, Isusovci... nisu kult/sekta, a bogme nije niti Opus Dei, čijeg osnivača je Papa proglasio (katoličkim, kojim bi drugim?) svetcem.

https://cruxnow.com/global-church/20...tican-insider/
Institucija RKC su u formalnom smislu. No, u praksi raspolažu vlastitom imovinom koju, između ostalog, prikupljaju od svojih sljedbenika. ( Mislim da si baš ti negdje naveo taj podatak. ) A to je karakteristika praktički svih sekti, hoćeš Scijentologiju, hoćeš lokalne gurue. Papa (Ivan Pavao II, koliko se sjećam) dao im je određene ovlasti za koje su se vjerojatno izborili mukotrpnim lobiranjem.

No, da doista tako dobro kotiraju u RKC, kao što ti smatraš, onda bi već pronašli načina da u škole uvedu onaj svoj hardcore vjeronauk koji nam je spomenuo zoki. Zašto ne rade na tome? Ne zato što su dio nekog paklenog plana, nego zato što (više) nemaju podršku Vatikana. Naravno da sadašnji Papa ne može osporiti odluke svojih prethodnika bez jako dobrog razloga da to učini. A nema ga, jer OD i njegovi svetci ne predstavljaju opasnost niti po njegov položaj, niti po instituciju u cjelini. Narodski rečeno, ne jebe ih ni za suhu šljivu.

Sjećaš li se hajke koja se dignula na Harryja Pottera? Ja se sjećam. A sjećaš li se masovne pizdekane na Da Vincijev Kod? Ja se ne sjećam. Okej, možda je netko nešto malo jamrao, ali to je bila bura u čaši vode, vjerojatno ni to. Zašto? Zato što OD nije nikakav značajan faktor. Svjetovni redovi postoje i bez njih. Eto ti primjer Karmelićana.

Za njih fakat nisam čula da vrbuju mlade narkomane prošupljenog mozga i prodaju im neke svoje duhovne vježbice. (Narodski rečeno - muda pod bubrege.) Sekta su, prljava i podla sekta (ili kult, koji god ti je termin draži). To što su formalno dio jedne mnogo veće vjerske organizacije ne abolira ih od krivnje za metode kojima se služe. Hoda kao patka, kvače kao patka...

E: Sad sam tek otvorila link. Dakle, Franjo im je poslao svog čovjeka da malo uvede reda među tu bagru. Fino, fino.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:51   #374
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Sekta su, prljava i podla sekta (ili kult, koji god ti je termin draži). To što su formalno dio jedne mnogo veće vjerske organizacije ne abolira ih od krivnje za metode kojima se služe. Hoda kao patka, kvače kao patka...
Slažem se s tobom oko toga. "Sekta" u smislu najgorih sektaških metoda i fanatizma.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 09:56   #375
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom oko toga. "Sekta" u smislu najgorih sektaških metoda i fanatizma.
Već si odustao? O, kvragu!

Nego, kad smo se već dotakli Markićke... meni ona prilično miriše na protestantizam. Nisam je previše proučavala, radi vlastitog duševnog mira, ali njezine su mi baze više onako američki fanatične. Teško mi ju je zamisliti da bičuje samu sebe kao prava pripadnica Opus Deia, više mi se čini kao netko tko voli maltrati druge. Ako je i bila na sastancima, to bi moglo biti u nekakvoj diplomatskoj funkciji. Eto, zato ne gledam Igru Prijestolja, RL je puno zanimljiviji.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 17:23   #376
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nego, kad smo se već dotakli Markićke... meni ona prilično miriše na protestantizam.
Da. Taj neugodan "miris" katoličkog fundamentalizma širi se u njezinoj kliki posebno zahvaljujući onim katoličkim klerikalcima koji su došli nazad iz dijaspore (SAD, Australija, Švicarska ...Don Damir, Vice Batarela, Bartulica...) pa taj fanatizam pokušavaju širiti i ovdje.

https://www.24sata.hr/news/prijatelj...pedofil-530510

Quote:
Nisam je previše proučavala, radi vlastitog duševnog mira, ali njezine su mi baze više onako američki fanatične. Teško mi ju je zamisliti da bičuje samu sebe kao prava pripadnica Opus Deia, više mi se čini kao netko tko voli maltrati druge.
Zapravo je OD-u super ovdje u RH, na druženjima u sumnjivo stečenoj vili na Šipanu i ostalim građevinama na elitnim položajima.

http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...rkic-na-sipanu

http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...nu/713427.aspx

http://dubrovackidnevnik.rtl.hr/vije...-jednom-mjestu
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:17   #377
Jezuiti to drže pod svojim bičem.

Tko se bude više bičevao po leđima taj ima više šanse da bude primljen u više svetlosne odaje.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 14:27   #378
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ne da smo exstremni,nego ti to ne mogu opisati...možda ipak mogu...

Extremno organiziramo prikupljanje sredstava za socijalno ugrožene po župama.

Extremno organiziramo fešte,festivale,kazališne predstave itd. za zabavu vjernika i nevjernika po župama.

Extremno organiziramo hodočasničke izlete za djecu i odrasle.

Extremno održavamo vjeronauk za djecu i odrasle.

Extremno odlazimo u posjet bolesnicima po kučama,bolnicama itd. (a od kojih su drugi digli ruke) u svrhu davanja posljednje pomasti,ispovjedi,pričesti te pokoje dobre riječi,ne bi li im posljednji trenuci bili lakši...

Extremno,mogu u nedogled,ali ipak,ako se nađete u blizini Omiša,javite mi se,garantiram vam super extremnu duhovnu obnovu,super extremnu zabavu i super extreman odlazak kuči sa smješkom na licu...

Možda i Gospodina upoznate,tko zna!
Još kad bi extremno odriješili kesu gdje bi vam bi kraj.
Ravnozemljas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 15:35   #379
Quote:
Ravnozemljas kaže: Pogledaj post
Još kad bi extremno odriješili kesu gdje bi vam bi kraj.
Tko to mi,Katolici?

Zar neznaš da je Katolička Crkva naj veča humanitarna organizacija na svijetu?


Kroz čitavu povijest, Katolička Crkva je kroz svoje institucije činile više nego itko drugi u svijetu kako bi pomogla siromašnima, invalidima, bolesnima i napuštenima. Ne postoji neka druga institucija koja održava toliki broj bolnica, skloništa za beskućnike, domova za stare, sirotišta, škola, sveučilišta itd.


A to da Papa svako jutro pliva u bazenu ispunjenim zlatom i nije ga briga za siromašne objesite mačku o rep...
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 15:50   #380
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Tko to mi,Katolici?

Zar neznaš da je Katolička Crkva naj veča humanitarna organizacija na svijetu?


Kroz čitavu povijest, Katolička Crkva je kroz svoje institucije činile više nego itko drugi u svijetu kako bi pomogla siromašnima, invalidima, bolesnima i napuštenima. Ne postoji neka druga institucija koja održava toliki broj bolnica, skloništa za beskućnike, domova za stare, sirotišta, škola, sveučilišta itd.


A to da Papa svako jutro pliva u bazenu ispunjenim zlatom i nije ga briga za siromašne objesite mačku o rep...
U poređenju s kime ?
Ravnozemljas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.