Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2017., 01:34   #161
Preživjeli smo zimu i mjesec dana magle i leda. Vrlo malo kretanja, uglavnom ruske metode zaštite su se koristile.

Evo kako to izgleda prvi put

https://web.facebook.com/animals.sha...type=2&theater
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:14   #162
Jel ima netko iskustva s ovim čizmicama za snjeg?

https://www.pet-centar.hr/camon-ruka...-4-komada.aspx

ili savjet koje čizmice za dulji boravak psa na snjegu?

kad sam gledala na netu malo ostala sam paf da mogu doći i po 100$, dakle ipak neke pristupačnije tražim
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:37   #163
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
Jel ima netko iskustva s ovim čizmicama za snjeg?

https://www.pet-centar.hr/camon-ruka...-4-komada.aspx

ili savjet koje čizmice za dulji boravak psa na snjegu?

kad sam gledala na netu malo ostala sam paf da mogu doći i po 100$, dakle ipak neke pristupačnije tražim
Mi smo baš nedavno gledali neke gumene u Šapama, psić je čak i probao. Mislim da su cca 100, 150 kn, nisam točno sigurna. Nismo se još odlučili, isto smo u procesu traženja.

Tamo smo kupili i Ruffwear ormicu i jako smo zadovoljni. Općenito Šape imaju dosta dobru ponudu, ali su i dosta skuplje od Pet centra.
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:47   #164
Quote:
anyzena kaže: Pogledaj post
Mi smo baš nedavno gledali neke gumene u Šapama, psić je čak i probao. Mislim da su cca 100, 150 kn, nisam točno sigurna. Nismo se još odlučili, isto smo u procesu traženja.

Tamo smo kupili i Ruffwear ormicu i jako smo zadovoljni. Općenito Šape imaju dosta dobru ponudu, ali su i dosta skuplje od Pet centra.
i mi smo ormu iz šapa uzeli jedino mi je daleko, pa mi nije baš usput otići..

a za čizmice je koliko sam shvatila teško naći one koje ne ispadaju.. Znate kako se zovu te koje ste probali?
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:48   #165
U Šapama je dosta skuplje od Pet centra jer imaju kvalitetnije brendove.

Mi smo kupili te gumene. Podsjećaju me na balone U kutiji je dvanaest komada. Kada se jedna ošteti ili izgubi zamijeniš je rezervnom.
Nije još bilo snijega ni posipanja solju pa nismo isprobavali hodanje s njima.

Čini mi se da cijena ovisi o veličini. Cca 170 kuna

Ovako to izgleda na šapi i pakiranje


Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:57   #166
e da, vidla sam te na fejsu, ali mi se činilo da su više za asfalt, ili zaštita od soli. jer isu kako kažete guma

Meni bi trebale neke više za planinarenje, dakle dulje skakanje po snjegu. Jučer smo baš bili na sljemenu i kako ima dlaku među prstima zaljepe mu se ledene kuglice, ko kamen budu, čini mi se da bi ovo probušile.. Mislite da bi mogle ove i za to?

valjda neću trebati 100 eura za cipelice dati, ni za svoje tolko nedam:P bar ne olako
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:42   #167
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
Meni bi trebale neke više za planinarenje, dakle dulje skakanje po snjegu. Jučer smo baš bili na sljemenu i kako ima dlaku među prstima zaljepe mu se ledene kuglice, ko kamen budu, čini mi se da bi ovo probušile.. Mislite da bi mogle ove i za to?
Kao zaštita od snijega, ne vidim zašto ne bi moglo. Drugo bi bilo da skače po kamenju, a u cipelici mu se ionako neće stvarati ledene kuglice.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:51   #168
Uzeo sam da ih isprobamo ove godine po snijegu u gradu i u prirodi. Čini mi se da se neće tek tako strgati. Vidjet ćemo.

A ako joj kupim Hurttine čizme onda ću joj ih zalijepiti pištoljem za ljepilo na početku sezone da ih ne izgubi
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:52   #169
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kao zaštita od snijega, ne vidim zašto ne bi moglo. Drugo bi bilo da skače po kamenju, a u cipelici mu se ionako neće stvarati ledene kuglice.
ma da, bezveze pričam za led, to se onda neće stvoriti:P
ali nekako mi se samo čini tanašna ta guma, on skače posvuda inače, nije samo snjeg, uvijek ima okolo i granje, kamenčići itd.. Ove druge koje sam gledala ipak imaju čvršcu tkaninu. Ali možda su kvalitetne pa ne puca lako..
Glavno je u biti kod cipelica da se ne svlače koliko sam shvatila
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:13   #170
Ne znam koje si cipelice gledala, ali da meni trebaju cipelice za psa planinara, najvjerojatnije bih se odlučila za Hurttine Outback Boots - u Šapama ih vjerojatno imaju ili ih mogu nabaviti, a par košta oko 30 ojrića, što je ukupno ipak 60, a ne 100.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:11   #171
Ruffwearove su stotinjak eura. Mi nemamo cipelice Doduše zadnji put sam 10 metara slagala kamenje po trnovitom bilju ��
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 00:42   #172
Mi svoje sami sivamo od materijala koji nam odgovara.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 08:05   #173
Quote:
anyzena kaže: Pogledaj post
Mi smo baš nedavno gledali neke gumene u Šapama, psić je čak i probao. Mislim da su cca 100, 150 kn, nisam točno sigurna. Nismo se još odlučili, isto smo u procesu traženja.

Tamo smo kupili i Ruffwear ormicu i jako smo zadovoljni. Općenito Šape imaju dosta dobru ponudu, ali su i dosta skuplje od Pet centra.
hvala

imamo drugačiju ponudu od drugih shopova, a cijena ovisi o nabavnim cijenama. obzirom da se radi o kvalitetnoj opremi koja je i u nabavi skupa, ne moze biti jeftina u prodaji.

ajmo se osvrnuti na cipelice: iskustveno, i hurtta i ruffwear će vam padati. uvijek kazem kupcima, neka prvo nauče psa da trazi cipelicu, jer obje ispadaju.a kad ti ispadne cipelica od 50€, onda to nije veselje. pawz ne ispada, on je dosta stegnut, ali nisam sigurna koliko je podoban za planinarenje.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 09:15   #174
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
U Šapama je dosta skuplje od Pet centra jer imaju kvalitetnije brendove.

Mi smo kupili te gumene. Podsjećaju me na balone U kutiji je dvanaest komada. Kada se jedna ošteti ili izgubi zamijeniš je rezervnom.
Nije još bilo snijega ni posipanja solju pa nismo isprobavali hodanje s njima.

Čini mi se da cijena ovisi o veličini. Cca 170 kuna

Ovako to izgleda na šapi i pakiranje


Da da, to su te koje smo gledali!
Doduše ne znam koliko su one dobre za planinarenje. Nama je bitno da su mu šape zaštićene od snijega, odnosno "zaleđivanja".
Isto smo često u šumi i ovaj vikend mu se na Sljemenu baš sve "zaledilo" po šapicama, napravilo se ono grumenje. E sad, kao zaštita od toga mislim da bi funkcioniralo.
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 13:44   #175
Ako mogu proći za šumu po snjegu, onda su okej, to mi i treba. Budem išla vidjeti..
Iako mi se čini najbolje isprobati prvo s ovim jeftinima iz pet centra. Pa ako bude kolko tolko ok, i kad ga naučim, onda nabavim kvalitetnije.

Hvala svima
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:34   #176
dakle, aktivnosti na snijegu.

recite mi vasa iskustva? cime mazete psu sapice ?

koliko dugo ste na snijegu u komadu?

pas je bokserica, i mi budemo po snijegu i preko 2h-3h u komadu. i to bude svega, i leda, i utabanog snijega a bome i dubokog od pola metra pa i vise
to ne bude po gradu, odemo tu kod Rijeke na Platak ili Ucku i krenemo onako polualpinisticki (za one koji znaju, evo nedavno smo bili na Platak-Snijeznik, i Poklon-Vojak)

e sada, da li je to pretjerivanje ?
pasica uziva, prasi ko blesava...poslije spava 2 dana.
nisam vidio neke velike probleme, je, kuzim da joj malo vise nazebu capice, vidim da ih malo hoce grickati poslije, ali joj ih utoplim i pomasiram i prestane brzo.
cak mislim da joj nije snijeg i mrzlo toliki problem, nego sol sa asfalta...

da ih namazem vazelinom? sta ako polize malo tog vazelina?
mhad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 22:12   #177
Quote:
mhad kaže: Pogledaj post
cak mislim da joj nije snijeg i mrzlo toliki problem, nego sol sa asfalta...

da ih namazem vazelinom? sta ako polize malo tog vazelina?
Ništa joj neće biti od vazelina. Ja oduvijek imam "zimsku" pasminu, to jest labradore koji se izbezume kad vide snijeg, ali i njima smeta sol. Znalo mi se dogoditi u šetnji kvartom da mi pas zastane i digne nogu. To smo rješavali slično kako ti pišeš: istrljali čistim snijegom i promasirali.

Bio je svojevremeno u PetCentru i nekakav sprej kao zaštita, a sada ima i drugih sredstava, no vazelin će sasvim sigurno pomoći.

Uživajte! Blago vama!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 07:08   #178
evo ja sam probala šlapice i zapravo sam iznenađena kako mi se dobro pas priviknuo na njih. Iako je u početku bio hobotnica.
Ali problem je da u dubokom snjegu ostane i šlapica..Pogotovo jer on divlja kao manijak. Tako da evo dvije smo već izgubili. Srećom da nisu bile ove po 100e

razmišljam sad o ovim pawz, jeli netko ih probao na snjegu?

Jer mom psu je zapravo najveći problem što ima dugu dlaku i rade mu se grude od snjega cijeli donji dio noge. Čini mi se da to što su od tanje gume na snjegu stvarno neće biti problem.. a ako ne ispadaju moglo bi biti rješenje..

mhad, osim vazelina možda isto da probate šlapice za pse koji su dugo na snjegu može biti rješenje ako ih želi nositi
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 19:45   #179
Kome se da igrati: link.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 21:45   #180
Gdje da kupim beeswax? Idem guglati
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.