Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 15:20   #2221
Isuse, i ta alisa... meni jedna od najglupljih knjiga ever.
to neka si isto sam cita kad bude htio, ne bi to mogla ponovo citati da mi netko masno plati.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 21:21   #2222
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Isuse, i ta alisa... meni jedna od najglupljih knjiga ever.
to neka si isto sam cita kad bude htio, ne bi to mogla ponovo citati da mi netko masno plati.
jbte, mislila sam jedina kojoj alisa ide na živce.. nevjerojatno glupa knjiga, ja uopće ne kužim u čemu je fora s tom knjigom
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 21:25   #2223
i meni ta knjiga ide na živce. u nekoliko navrata sam ju pokušavala pročitati kao manja i tek sam si u odrasloj dobi dala truda. i ne samo da sam pročitala alisu u zelji čudesa nego i alisu iza ogledala.
možda si čovjek prije čitanja te knjige treba... pa pročitati nešto.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 21:45   #2224
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
i meni ta knjiga ide na živce. u nekoliko navrata sam ju pokušavala pročitati kao manja i tek sam si u odrasloj dobi dala truda. i ne samo da sam pročitala alisu u zelji čudesa nego i alisu iza ogledala.
možda si čovjek prije čitanja te knjige treba... pa pročitati nešto.
ma jesam i ja probala jos jednom, tamo negdje na faxu, ali i tad mi je bila jednako glupa kao i u djecjoj dobi. ako ne i gluplja.

ne znam... ni inace nisam taj bas totalno fantasy tip.
carolije, ciribuciriba, masta, psihodelija... to mi je sve jako bezveze.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 07:46   #2225
nisam citala pravu knjigu, previse puta sam gledala filmove i crtice da bi me privuklo
ali kako fantasy obozavam, mogu reci da ima puno boljih prica od toga
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 08:15   #2226
Ja bas volim Alisu, znala sam sanjati takve snove, potpuno besmislene, zabavne i na trenutke lucidne. Klinci su dobro reagirali na nju, likovi su dovoljno zivopisni da ih zainteresiraju i zbune. A i cijela pozadina price, odnos pisca i djevojcice je odraslima intrigantan i traze odgovore u knjizi.

Moram priznati da vise volim ovakve price od beskrvnih, uvijek ispravnih i nedvosmislenih likova i knjiga koje su danas popularne (recimo Planet Zoe voli prevoditi takve slikovnice).

Malo me ova tema potaknula da opet probam s citanjem pravih knjiga, i evo, dogurali smo do pola Carobnjaka iz Oza uz minimalno ometanje 3,5godisnjakinje.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:20   #2227
Mogu li mi reci ove nase profe iskusnjare je li Sofijin svijet u lektiri I za koji razred?

Caroll po meni nezasluzeno kontroverzan, iscitavaju ga sad kroz prizmu pedofilije, a zadnje sto sam strucno citala opovrgava te teorije.

Alisa mi je draga. Zaigrana I naopaka prica, Soljanov prijevod je genijalan jer je izvornik jezicno bogat, ma genijalan!
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:32   #2228
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Soljanov prijevod je genijalan jer je izvornik jezicno bogat, ma genijalan!
imam tu, izdanje '85. no svejedno mi nije sjela.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:37   #2229
meni je narnija bezveze. vjerojatno jer ju nisam citala s 10 godina nego s 40
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:51   #2230
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
imam tu, izdanje '85. no svejedno mi nije sjela.
Ma jasno, nije ti sjela i bok, meni tu neke druge stvari valjaju, ne očekujem ni od koga da ih prihvati. Dok sam čitala Foucaulta, mislila sam na Carolla, posebno Nadzor i kaznu i onaj uvod o Viktorijancima iz Znanja i moći. Mene takve stvari privuku djelu, ona čitam opet pa gledam signale, onda me povuče da čitam dalje stručnu literaturu, to je čista profesionalna deformacija.

Kao dijete sam voljela priču, muž čitao djeci i isto kaže da im je zabavna bila.

Meni dugo recimo Čarobnjak iz Oza nije sjeo, a Marka Twaina sam čitala s gađenjem jer mi je sve bilo rasizam još kao djetetu.

Kad mi spomenu Kaleba, meni se digne želudac, a eto znam zašto je vrijedan i kamo pripada, čak sam uživala u nekim pasusima, ali vrlo kratko
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 11:28   #2231
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Mogu li mi reci ove nase profe iskusnjare je li Sofijin svijet u lektiri I za koji razred?

Caroll po meni nezasluzeno kontroverzan, iscitavaju ga sad kroz prizmu pedofilije, a zadnje sto sam strucno citala opovrgava te teorije.

Alisa mi je draga. Zaigrana I naopaka prica, Soljanov prijevod je genijalan jer je izvornik jezicno bogat, ma genijalan!
nsam profa ali te knjige nema u lektiri
Ovo je popis koji je izdalo ministarstvo, od tog popisa svaka skola odabre određni dio lektira za svaki razred.

http://zagreb.stvaram.info/index.php...1-do-8-razreda
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 13:16   #2232
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Moram priznati da vise volim ovakve price od beskrvnih, uvijek ispravnih i nedvosmislenih likova i knjiga koje su danas popularne (recimo Planet Zoe voli prevoditi takve slikovnice).
dobro, to mi je druga krajnost.

a izmedju je ogroman spektar zanimljivih uradaka.

fala isusu da sofijin svijet nije u lektiri, i jedna ilijada je zanimljivija od toga
to bas moras voljeti filozofiju, a budimo realni, koliko klinaca voli filozofiju?
citala sam ju nekad krajem srednje skole i jedva procitala od dosade (da, ja sam jedna od onih koji ni naaajdosadniju knjigu ne ostavlja nakon par poglavlja makar ju zbog toga citala mjesecima)
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 12:24   #2233
Znaci imamo Carobnjak iz Oza,Znanje je izdao!
Nece ni pokusati,a tako predivne ilustracije! Procitali sve Petre,Medvjedice,Leteci glasovir i Nemas pojima Grizljane koje spadaju u lektiru ,a ovo nece! Glasovir sam cak kupila jer si ga je sam prije vise.od godinu izabrao i jako puno puta smo procitali
Vuka koji je trazio ljubav mojenjao boju i sl jako.voli!
Jos u ormaru imamo Što bi bilo kad od G Markeringa i Uljuđeni vuk! Vjeverica i oprimizam je bila 29kn u Tisku pa sam i nju!
Sta ce tek biti kad krenu prave knjige?
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 15:12   #2234
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Znaci imamo Carobnjak iz Oza,Znanje je izdao!
Nece ni pokusati,a tako predivne ilustracije! Procitali sve Petre,Medvjedice,Leteci glasovir i Nemas pojima Grizljane koje spadaju u lektiru ,a ovo nece! Glasovir sam cak kupila jer si ga je sam prije vise.od godinu izabrao i jako puno puta smo procitali
Vuka koji je trazio ljubav mojenjao boju i sl jako.voli!
Jos u ormaru imamo Što bi bilo kad od G Markeringa i Uljuđeni vuk! Vjeverica i oprimizam je bila 29kn u Tisku pa sam i nju!
Sta ce tek biti kad krenu prave knjige?
ne kuzim, sto bi "trebalo biti"?

pa neke knjige ce mu se svidjati vise, neke manje..

moj je jos uvijek na gregu. zbog moje guzve malo sporije nam ide 4. dio, citamo ga vec onoliko dugo koliko nam je trebalo za prethodna tri ali iduca dva su vec spremna na nocnom ormaricu.
i jutros su mu se skinuli svi filmici o gregu, tako da ce sad popodne imati filmski maraton.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 15:30   #2235
Meni sve više idu na živce knjige Julije Donaldson. Div nam je bio pregenijalan, grubzon fora, i majmun (iako je on baš za malu djecu). Od ostalih svaka sve lošija. Sad sam kupila "Što je bubamara čula ovaj put" i mislim da više neću kupovati njene knjige. Jedino što nam se (i meni i djetetu) svidjelo u toj knjizi su imena lopova - Kršni Krešo i Šašavi Saša. Priča - .

Možda je stvar u hiperprodukciji (njezine knjige množe se poput zečeva), iako mi najviše smeta kvaliteta prijevoda - usiljena rima s naglascima koji nisu prilagođeni standardnom jeziku, nego kajkavskom (zagrebačkom) izgovoru.

Možda sam izrekla svetogrđe, ali eto. Skinula sam s duše.

EDIT: Stariji je lud za Tomom Gatesom. Tražio je da mu kupim praznu bilježnicu bez crta da i on može početi tako nešto pisati o svom životu.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 15:39   #2236
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Meni sve više idu na živce knjige Julije Donaldson. Div nam je bio pregenijalan, grubzon fora, i majmun (iako je on baš za malu djecu). Od ostalih svaka sve lošija. Sad sam kupila "Što je bubamara čula ovaj put" i mislim da više neću kupovati njene knjige. Jedino što nam se (i meni i djetetu) svidjelo u toj knjizi su imena lopova - Kršni Krešo i Šašavi Saša. Priča - .

Možda je stvar u hiperprodukciji (njezine knjige množe se poput zečeva), iako mi najviše smeta kvaliteta prijevoda - usiljena rima s naglascima koji nisu prilagođeni standardnom jeziku, nego kajkavskom (zagrebačkom) izgovoru.

Možda sam izrekla svetogrđe, ali eto. Skinula sam s duše.
istina.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 10:23   #2237
Frupy.. Što će tke biti kad krenu prave knjige, pod tim sam mislila da već sad kolekcija slikovnica iznosi nekih 100tinjak kom sigurno, a št će tek biti kad krenu prave knjige..neznam gdje ćemo sve te knjige strpati!
Mi smo posudili Ružna petorka od J donaldson i ne sviđa mi se uopće..Bubamara, Vjkeštica i grubzon..čak i Div su genijalne ali ovo sve dalje mi je na isti kalup i ne oduševljava me uopće
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 11:04   #2238
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Frupy.. Što će tke biti kad krenu prave knjige, pod tim sam mislila da već sad kolekcija slikovnica iznosi nekih 100tinjak kom sigurno, a št će tek biti kad krenu prave knjige..neznam gdje ćemo sve te knjige strpati!
a to.
drugacije sam te shvatila.

pa nemoj sve kupovati, posudjuj.
i ja sam jako slaba na knjige i najradije bi sve svoje omiljene ( a njih je gooooomila) drzala doma. ali nemoguce je.
jos sam cak dovukla svoje najdraze iz djetinjstva, a opet kupujem dalje
moram stati na loptu. doduse, od druge godine zivota su oboje uclanjeni u knjiznicu pa dosta i posudjujemo, ali svejedno...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 13:34   #2239
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
a to.
drugacije sam te shvatila.

pa nemoj sve kupovati, posudjuj.
i ja sam jako slaba na knjige i najradije bi sve svoje omiljene ( a njih je gooooomila) drzala doma. ali nemoguce je.
jos sam cak dovukla svoje najdraze iz djetinjstva, a opet kupujem dalje
moram stati na loptu. doduse, od druge godine zivota su oboje uclanjeni u knjiznicu pa dosta i posudjujemo, ali svejedno...
Ista stvar..Petre jako voli..njih kupujem...pa bude IL i G Marketing sa svojim predivnim slikovnicama daje popust 50% pa kupim..pa odem u Tisak paket poslati i kao samooooo cu pogledati i vidim Vjevericu i optimizam za 29,90 što je za tako divnu knjigu s tako divnim slikama i textom dzabe
Pa bi ovo pa bi ono..i posudujemo! Sad si je izabrao 2 Petre, Zašto se bojim koja je divna i čitali smo je ali se ne sjeća više, i Tom i Jerry i od J donaldson Ružna petorka koja je meni bzvz ali ćemo pročitati
Čisti promašaj od onog što doma imamo je Disney priče za laku noć 365 kratkih priča iako ima jedna s tim pričama koja ima duže u kojoj je priča o malom avionu i te su sve super i voli ih ..ovo drugo niš extra
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 14:15   #2240
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Meni sve više idu na živce knjige Julije Donaldson. Div nam je bio pregenijalan, grubzon fora, i majmun (iako je on baš za malu djecu). Od ostalih svaka sve lošija. Sad sam kupila "Što je bubamara čula ovaj put" i mislim da više neću kupovati njene knjige. Jedino što nam se (i meni i djetetu) svidjelo u toj knjizi su imena lopova - Kršni Krešo i Šašavi Saša. Priča - .

Možda je stvar u hiperprodukciji (njezine knjige množe se poput zečeva), iako mi najviše smeta kvaliteta prijevoda - usiljena rima s naglascima koji nisu prilagođeni standardnom jeziku, nego kajkavskom (zagrebačkom) izgovoru.

Možda sam izrekla svetogrđe, ali eto. Skinula sam s duše.

EDIT: Stariji je lud za Tomom Gatesom. Tražio je da mu kupim praznu bilježnicu bez crta da i on može početi tako nešto pisati o svom životu.
i meni je ta rima jako umjetna.
ne citamo ju vec jako dugo (jer je prerasla zapravo), al proslu godinu smo jako citali na engleskom (ima za posudit u gradskoj na starcevicevom) i slusali audio price na netu.
ja sam joj, ono sto nije kuzila prevodila, bez rima, nego onak, iz duse.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.