Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2017., 17:09   #3301
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Meni su samo rekli da se javim kad dijete bude imalo 5 mj i da dodjem zajedno sa suprugom da on potpise da se odrice svog prava na rodiljni.
Nisu mi rekli da moram donjeti neku dokumentaciju. Ja sam otvorila rodiljni krajem 9og mjeseca.
Kaj baš mora doći. Ne može samo potpisati.
__________________
PRODAJA
vrabec-te-dal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 06:43   #3302
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
a što ako se ne odriče, odnosno necu koristiti cijeli roditeljski??
Misliš iskoristiti samo prvih šest mjeseci? Onda ne moraš ništa. Tako sam ja, bila na porodiljnom šest mjeseci, preostalih šest se mogu iskoristiti tipa do 8. godine djetetova života. Znači ne moraš se niti otići javiti, samo se vratiš na posao nakon itekako tih šest mjeseci.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 08:42   #3303
Ne,tako sam prvi put. Mislim iskoristiti 2-3tj roditeljskog a ostalo možda mm

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 09:51   #3304
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Ne,tako sam prvi put. Mislim iskoristiti 2-3tj roditeljskog a ostalo možda mm

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Onda ti potpisujes da se odrices.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 10:27   #3305
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Onda ti potpisujes da se odrices.
Imas nekih par papira koje se ispunjava i potpisuje.. Slicno onome kao kad si ti otvarala rodiljni. I treba njegov obracun place. Tak su mi rekli kad sam pitala sad pred tjedan dana.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:59   #3306
Al ako se nitko ne odriče? Recimo ja 4 mj on 4 mj? Ili 2+6,ide li tako?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:15   #3307
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Al ako se nitko ne odriče? Recimo ja 4 mj on 4 mj? Ili 2+6,ide li tako?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Ide. 2 mjeseca su neprenosiva, po novom nema nikakvog odricanja od icega. Mozete uzet ti 4 i on 4, ti 5 a on 3, i ti 6 a on 2 (i obrnuto sve). Znam iz prvr ruke jer ja i mm uzimamo 6+2 i bas je to pitao zenu tako i rekla je da se moze. Rekla mu je da samo dode 15 dana prije nego namjerava koristit prijaviti koristenje. Tada on mora donjeti i onaj R1 obrazac sa ispisom placa.
Znaci moze sto posto zena svojih 6 a onda muz jos 2. Jedino sto ne moze je da npr ja idem 7 a on samo jedan mjesec (to znaci to da su dva neprenosiva).


Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:31   #3308
Gdje pise da moze 6+2? Ja to nigdje nisam vidjela,a svida mi se ideja

Taj dio svaki hzzo drugacije tumaci
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:03   #3309
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Gdje pise da moze 6+2? Ja to nigdje nisam vidjela,a svida mi se ideja

Taj dio svaki hzzo drugacije tumaci
U zakonu negdje a sigurno i na stranici od hzzo, ne da mi se trazit sad. Pise da je rodiljni dopust 8 mjeseci, odnosno 4 mama i 4 tata i da su 2 mjeseca neprenosiva. Za svaki slucaj smo provjerili u hzzo i kaze da moze. Jos mi je jedna frendica koja ima malu od cca 3 godine i sad bebicu rekla da kad je muz bio pitat za to u hzzo da su mu rekli da ne samo da ima pravo 2 mjesecs za ovu bebicu nego ds mu je jos ostalo 2 mjeseca od te starije curice koje moze iskoristiti, tak da ima 4 mjeseca.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:22   #3310
Moj muz je za prvog sina rodenog 2013. koristio drugih 6 mjeseci roditeljskog dopusta i sada za bebu rodenu 2016. takoder drugih 6 mjeseci. Teta U HZZO-u rekla da ja imam pravo na ta dva neprenosiva mjeseca za starijeg malog i dva mjeseca za bebu do njihovih 8 god zivota. Ja sam iscitavala zakon ali nisma bas tako shvatila, ali ako ona kaze da se moze, valjda se moze.
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 23:54   #3311
Bokić. Zanima me jedno: kolegica mi radi nekoliko sati u školi preko Ministarstva (predaje Njemački jezik), a još 25 h radi kao asistent jednoj učenici sedmoga razreda. Primanja su joj oko 4000 kn mjesečno i ima ugovor o radu. Što ako zatrudni? Kako joj se računa porodiljna naknada? Od primanja iz Ministarstva (oko 1200) ili od Eu fondova za pomoćnike u nastavi (2700) ili together?
__________________
..
malena^^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:24   #3312
Cure help. Trudna sam i termin mi je u prvom mjesecu lipnja.
Zaposlena sam već više od dvije godine bez prekida, ali imam ugovor do 07.04.2018. godine.
Kolika će meni biti porodiljna naknada? Hoću li naknadu za nezaposlene majke ili će se uzeti u obzir to što ću imati više od dvije i pol godine neprekinutog staža?
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:43   #3313
ako u trenutku otvaranja porodiljnog budes nezaposlena, a po ovom hoces, onda ces nazalost dobivat naknadu za nezaposlene. mozes li se dogovorit sa poslodavcem da ti produzi ugovor?
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 11:05   #3314
Koristili bi drugi dio porodiljnog ja 6 mjeseci i suprug 2 mjeseca.
Ne nalazim takvu mogucnost u nikakvom zakonu, samo se na hzzo stranici spominje da su 2 mjeseca neprenosiva. U zakonu pise "u pravilu 4+4" i corava sam i ne vidim ovo o neprenosivosti.
Moze li pomoc ako u hzzo-u kazu da ne moze, na sto da se pozovem?
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 15:17   #3315
Može se. Ja i mm smo tako potpisali nedavno. 2 je ne prenosivo u smislu da ne možeš ti dobiti 8 a muž ništa.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 17:54   #3316
Ja sam jedino iskreno (do tvoje situacije) čula da muž može dobiti 2 mj ako uzme bilo koji mjesec od tvojih 6

Ali nigdje u zakonu nije jasno navedeno i pretpostavljam da svaki hzzo radi po svom
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 08:26   #3317
I ja pitam jer sam to tek tu procitala.
Charmed, kako ste to izveli? Jesi li ti predala zahtjev na 6 mjeseci, a tata ce naknadno ili je i on isto nesto predao?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 08:45   #3318
I ja sam cula takve primjere zena 6 + muz 2. Koliko znam nista nisu predavali unaprijed nego pred kraj ili nakon zeninog dijela, ali to nisam sto posto sigurna. Ali znam za sebe, mi smo bili 2 mj ja + muz 6 mj i nismo nista unaprijed predavali. Stovise ovo je bilo neplanirano i na pocetku je muz potpisao da se odrice jer sam ja planirala uzeti svih 6 mj. Tako da pretpostavljam da se to u svakom trenutku moze promijeniti i prenijeti na oca...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
glupipalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 08:50   #3319
Mi smo sa 5mj starosti otisli i ispunili obrazac gdje se otac odrice svoja 2mj u moju korist. E sad ne znam kaj je ako se predomisliš.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 09:52   #3320
Jesi sigurna da se odreko bas 2 mjeseca? Jer ja se sjecam da sam tada potpisivala da se opcenito odrice rodiljnog u moju korist. Jer teoretski on moze uzeti odmah tvojih svih 6 mjeseci, a na ta 2 mi ionako nemamo pravo...u svakom slucaju, naravno da treba provjeriti direktno s hzzo-om prije nego se ista odluci i dogovori

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
glupipalac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.