Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2017., 14:08   #2061
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ozbiljno? postoji institucija u HR koja ima mjerilo da svaki roditelj mora nazvati i poželjeti nazvati svako svoje dijete barem 5 minuta svaki dan, na rođendan obavezno, i objašnjavati svima kako im se život promijenio nabolje otkad im se dijete rodilo, i da svi, majke i ćaće, pamte taj dan i dan rođenja im je najbitniji? i promijenili su se otad?
i ako ne zovu i ne govore to, nisu normalni? jer institucije u HR isto koriste pojmove "normalan" i "nenormalan".
molim te, citiraj mi taj zakon.
Pjescana, ne da mi se dalje. Ako je tebi ok da se otac rijetko javlja i ne nazove na rodjendan dijete za ciju se skrb bori, ok.

Stupid, pricamo trenutno o cemu pricamo, a ti uletis prvo sa spikom kako se cijeli intervju vrti oko ljubavnice, pa sad kako ne zna knjizevno govoriti. Oladit cu.
Gzena is offline  
Old 25.06.2017., 14:16   #2062
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ukazuje se na neimanje osjećaja, neuvjetovano bilogijom niti spolom. Postoji milion načina na pokažeš osjećaje...a jedan od njih je i da nazoveš dijete bilokad u 6 mjeseci

Uz to nenazivanje, ne viđanje dijeta, nekomuniciranje s majkom, naslikavanje onih rijetkih trenutaka kad jesu skupa, pa onda zatim nevraćanje djeteta... mislim??? Zaista?

Ajde samo realno dajte vaš uvid u hipotetsku situaciju da morate upisat dijete u vrtić i otac se ne javlja i ne sudjeluje niti viđa dijete...i nakon šta ga upišete u vrtić stigne vam tužba i zabranja pohađanja vrtića 5 mjeseci???
Čemu? Budimo realni, nije odabrala narkomanku da joj čuva dijete doma nego upisala klinca u privatni i dobar vrtić...Čovjeka jebe ego jer ga se nije pitalo, a nije ga nije bilo na vidiku. Vi biste čekale mjesecima i onda se kačile sa ocem vašeg djeteta ili biste napravile isto šta i Sevka?
Tko zna sta se desavalo tada. Mozda je Severina bas tada na svoju ruku krstila maloga u Rijeci pa je to razljutilo Popovica pa se onda okomio na vrtic. Ocito nije stabilan niti jedan roditelj i najbolje je da dijele skrbnistvo. Kako nitko od vas koji brani Severinu ne razumije da nju muci gubitak alimentacije a ne 9 dana mjesecno vise provedenih sa ocem. Pa i dosada su provodili 9 dana mjesecno skupa. Onda po casem ne bi trebao niti to.
Springwood is offline  
Old 25.06.2017., 14:16   #2063
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ozbiljno? postoji institucija u HR koja ima mjerilo da svaki roditelj mora nazvati i poželjeti nazvati svako svoje dijete barem 5 minuta svaki dan, na rođendan obavezno, i objašnjavati svima kako im se život promijenio nabolje otkad im se dijete rodilo, i da svi, majke i ćaće, pamte taj dan i dan rođenja im je najbitniji? i promijenili su se otad?
i ako ne zovu i ne govore to, nisu normalni? jer institucije u HR isto koriste pojmove "normalan" i "nenormalan".
molim te, citiraj mi taj zakon.

hm... zamisli i kad je dijete u domu za nezbrinutu djecu, roditelji se moraju raspitivati za dijete barem jednom mjesečno ili ga posjećivati. u slučaju da to ne rade, dijete ide na posvajanje. (možda nije jednom mjesečno, ispravite me)
samo milanče i ostali playboyi mogu odlučivati kad bi se priključili, a kad isključili u/iz roditeljstva.

između ostalog:
"Zloporaba i zanemarivanje roditeljskih prava i dužnosti

Smatra se da roditelj zlorabi svoja roditeljska prava i dužnosti ako počini kazneno djelo prema djetetu (vrši nasilje, psihičko ili fizičko nad djetetom, spolno ga iskorištava), ako ga tjera na pretjerani rad, omogućuje mu dostupnost alkohola, droge ili drugih opojnih sredstava, kada navodi dijete na društveno neprihvatljivo ponašanje ili na drugi način grubo krši djetetova prava.

Grubo zanemarivanje roditeljskih prava i dužnosti podrazumijeva napuštanje djeteta, nepridržavanje mjera koje je roditelju odredilo nadležno tijelo radi zaštite prava i dobrobiti djeteta, zanemarivanje od strane roditelja osnovnih životnih potreba djeteta s kojim živi, neosiguravanje u roku od godinu dana uvjete za život djetetu s kojim mu je odlukom nadležnog tijela oduzeto pravo na zajednički život, te ako ne skrbi o djetetu s kojim ne živi dulje od 3 mjeseca (ne plaća alimentaciju, odnosno ne doprinosi za potrebe djeteta, ne održava susrete se djetetom).

Treba spomenuti da je relevantna okolnost u ovim slučajevima intenzitet - dakle koliko dugo roditelj ne skrbi za osnovne potrebe djeteta, odnosno koliko dugo ne ostvaruje kontakt s njim (ovo sud procjenjuje prema svom uvjerenju, u skladu sa slobodnom ocjenom dokaza).
"
sanjita is offline  
Old 25.06.2017., 14:18   #2064
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Samo, ono što je bitno razlučiti koji je povod inaćenju i kakva je situacija zapravo. Jer recimo ako je Milan zaista kontrolfrik koji maltretira žene okolo, onda mi je jasna njena potreba da mu oduzme jedino sredstvo preko kojeg je i dalje maltretira... Ako je u pitanju eto, digo mi se ego, to je pak neki sasvim drugi par rukava...
Tako da...
Nevažno.
Koga briga kakav je on bio prema njoj i kakvu sad ona ima potrebu za vraćanjem? To je ego.
To su on i ona. A ovdje su oni nevažni. Bar bi trebali biti. Jedino je važno dijete.

Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
A jel to isto zamjerate svim glumicama majkama i pjevacicama majkama? Priroda njihovog posla je takva... to ne znaci da su lose majke.
Ma ko joj to zamjera? Žena radi... žena može i putovat - bez djeteta. Dapače.
Ono što je meni gadljivo u toj cijeloj priči je da kad ga je trebalo ostaviti mjesec i pol da bi otplovila u Ameriku, onda nije bio bed i svi su živi, zdravi i bez trauma što su bili razdvojeni 6 tjedana - ali sada kad bi trebalo da ga ne vidi tjedan dana - jer je s tatom - e sad će ona umrijeti.
E pa fakat ga sere

Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Mislim da nitko ovdje, pa ni Kiss, ne smatra da je Milan otac godine, nego da neke od nas smatraju da se ne treba bezrezervno, bez imalo kritičnosti i razuma, vjerovati apsolutno svemu sto kaze Severina i Petrović, kao da ne postoji za svaku medalju i druga strana i druga verzija istine. To je sve.
Ma mo'š mislit.. meni je već blesavo ponavljat da su - isti.
Dve sebične i egoistične guzice, kojima je važno ko dobiti koji poen više od druge strane.
Ono što meni diže tlak do nebeskih visina je ovo slijepo vjerovanje u sve što je izašlo iz usta dvojca Sevka-Petrović i to sve iz raloga, jer je ona "the Mater" i izmišljanje i konstruiranje takvih scenarija da bi se ovi s Telenovele samo mogli pokriti ušima

Doduše, Milan ovo sada hendla sto puta bolje od nje. Možda bi Sevka trebala razmisliti da si nađe nekog drugog za savjetovanje umjesto Petrovića.
Jer dok s jedne strane Mile već danima djeluje kao smiren tip, spreman na razgovor i kompromis, Sevka skupa sa ovim kupom idiota oko sebe, od Petrovića do odvjetnika, djeluje ko uvrđena furija.

Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
istina. ajmo malo o sadašnjosti kad mu je zabranio da ide u vrtić.nije se javio pet mjeseci i kad je skužio da mali ide u vrtić, odlučio je to prekinuti samo zato što može.
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Jedno je kad ti muz ode u drugu sobu, a drugo kad te nezakoniti posalje van iz kuce s tromjesecnom bebom ili koliko je vec tad imao.
Dobro od kud vam to?
Za početak, zbilja mislite da zaista postoji ikakva ceduljica koju je Milan napisao Sevki, da to već ne bi završilo u medijima? Ona koja je doslovce ovom narodu pokazala sve i koja nema nikakvih problema maltene s izvrtanjem svojih gaća pred kamerama - da ne bi to podijelila sa svekolikim pukom?
Baš
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 25.06.2017., 14:20   #2065
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Pjescana, ne da mi se dalje. Ako je tebi ok da se otac rijetko javlja i ne nazove na rodjendan dijete za ciju se skrb bori, ok.
.
meni je ok da bilo koji roditelj, nebitno otac ili majka, ne nazove na rođendan dijete koje dovoljno malo da ni ne zna što je rođendan, i da to ne bude stavka u opanjkavanju tog roditelja.
sve drugo nisam ni spomenula, dapače, od prvog posta ovdje na tu temu sam rekla što mislim i o jednom i o drugom. nenazivanje mi nije pokazatelj ičega, apsolutno ništa se ovako izdvojeno ne da zaključiti iz pozivanja.
zašto se to navodi u popisu njegovih grijega, uz konkretne poteze koje jest i nije napravio, a oko kojih se treba potruditi i procijeniti ih?

ja od jučer čitam kako nepozivanje znači svašta, od nebrige prema djetetu, do nepoštivanja djeteta i roditelja, ali ništa od toga nije argument nego je hajka na jednu osobu.
kad god dam probala usporediti to s drugim, stvarnim primjerima, vas par viče da to nije usporedivo, ili se kao protuargument provlači sve drugo što Milan jest ili nije napravio.

kao da ja sad dođem i kažem da je "kolinda loša predsjednica jer" i tu nabrojim pet stvari, a protuargument uleti "ko da je mesić bio bolji". dajte probajte razdvajati sve što daju u javnost.
u skupu tih govana puno toga uopće nema težinu. tebi i myname i još nekima osobno može biti bitno da se drugi sjete vaših i rođendana vaše djece, kao što i drugim forumašicama taj rođendan ne znači puno i dječje slave par puta, ko što sam i navela sinoć.
taj dio elegantno preskačete i i cijelo vrijeme potežete ali kako je milan ovakav i onakav i nije vidio dijete i nije vratio dijete i kako bih ja kao trudna i kao razvdedena.
ne znate kako bih ja, niti ja znam kako bi vi. zapravo, možemo svi samo nagađati dok se ne nađemo u sličnoj situaciji.
nemojte mi govoriti "vjeruj mi, ovako bi" jer nemate ta znanja. čemu trpanje u isti koš?

kad bi nam bar svima pozivanje na rođendan bio najveći problem.

na kraju, to dijete je tek počelo živjeti. htjela bih da mu se unormale odnosi s oba roditelja.
nije da se sve priče skladno slažu od prvog dana. nisu svi ljudi dovoljno zreli da sve shvate od prve, i uspostave odnose s bebom od izlaska iz bolnice. koliko bi imali razumijevanja za nekog svog, probajte tako gledati i roditelje u medijima.
ovaj val ideja što bi mu sve zabranili a čemu? pa dijete treba oca, jednako kao i majku.
mislite da mali ne bi htio provoditi vrijeme s tatom?
otkuda vama onda pravo razdvajati ih,kao koncept, jer je napravio jednom nešto, što je vama loš potez?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 25.06.2017., 14:21   #2066
Kolindi pozlilo na misi za domovinu a mi jos o Severini.
sulavezi is online now  
Old 25.06.2017., 14:22   #2067
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Scissor, ma sto ti mislila (ako si aludirala na mene), ja nit mislim da mu se treba oduzeti roditeljska skrb nit sam to igdje napisala. Tko jest, nemam pojma.
Napisala sam da ga ne smatram kompetentnim da bi dobio ono sto je dobio, jer u ovoj zemlji postoji puno pozrtvovanih oceva kojima nije dosudjena ova mjera.

Takodjer, upravo zato jer smo se ovdje zgrazali nad komentarima "di joj je dite" nisam ocekivala takav argument ovdje. Ne mislim tu na sevku nego sve mame koje se pojave negdje javno.
A ovih 9 dana sto je imao ranije je bio kompetentan? Sto bi po tvome trebao dobiti? Mali je imao 7 mjeseci kada ga je na svoju ruku krstila, tko zna kakve je to svadje i bijes izazvalo.
Springwood is offline  
Old 25.06.2017., 14:22   #2068
Sevka svaki put izvuce na povrsinu ono najprljavije kod zena, koliko mrznje samo zato sto je to Severina u pitanju, fascinantno
Kao sto sam rekla, da je Andja Maric ili Yo u pitanju ne bi ovdje takve grozote padale na desetke stranica..


sophiella is offline  
Old 25.06.2017., 14:25   #2069
Mislim da za djecu u domu roditelji moraju pitati/nazvati jednom u 3 mjeseca. Ako to ne naprave, uzimaju im se roditeljska prava
Snow Fairy is offline  
Old 25.06.2017., 14:29   #2070
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post

hm... zamisli i kad je dijete u domu za nezbrinutu djecu, roditelji se moraju raspitivati za dijete barem jednom mjesečno ili ga posjećivati. u slučaju da to ne rade, dijete ide na posvajanje. (možda nije jednom mjesečno, ispravite me)
samo milanče i ostali playboyi mogu odlučivati kad bi se priključili, a kad isključili u/iz roditeljstva.
nema tome dugo da smo pričali o posvajanju i snebivali su se mnogi nikovi s ove teme da kako netko može biti roditelj, ako mora samo jednom u tri mjeseca nazvat dijete u domu. i tada mu se skrb ne oduzima. naravno, Milan Presvjetli Popović ima pravo pojaviti se kada njegovo stručno oko procijeni da je dijete u potrebi za njim, a sad jel prošlo mjesec ili godina, who cares? Tada forum.hr ima puno razumijevanje za takav potez jer je s druge strane nišana gdja Severina Kojić. Da je kojim slučajem siromašna majka koja odlazi na posao u 6 ujutro u tvornicu tkanine, frajera bi se sotoniziralo do krajnjih granica. ovo je moj posljednji upis na ovu temu, nadam se da će trakavica uskoro završiti i da mali neće naučiti čitati dok ovo ne padne u zaborav.
My Name Is... is offline  
Old 25.06.2017., 14:29   #2071
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post

hm... zamisli i kad je dijete u domu za nezbrinutu djecu, roditelji se moraju raspitivati za dijete barem jednom mjesečno ili ga posjećivati. u slučaju da to ne rade, dijete ide na posvajanje. (možda nije jednom mjesečno, ispravite me)
samo milanče i ostali playboyi mogu odlučivati kad bi se priključili, a kad isključili u/iz roditeljstva.

između ostalog:
"Zloporaba i zanemarivanje roditeljskih prava i dužnosti

Smatra se da roditelj zlorabi svoja roditeljska prava i dužnosti ako počini kazneno djelo prema djetetu (vrši nasilje, psihičko ili fizičko nad djetetom, spolno ga iskorištava), ako ga tjera na pretjerani rad, omogućuje mu dostupnost alkohola, droge ili drugih opojnih sredstava, kada navodi dijete na društveno neprihvatljivo ponašanje ili na drugi način grubo krši djetetova prava.

Grubo zanemarivanje roditeljskih prava i dužnosti podrazumijeva napuštanje djeteta, nepridržavanje mjera koje je roditelju odredilo nadležno tijelo radi zaštite prava i dobrobiti djeteta, zanemarivanje od strane roditelja osnovnih životnih potreba djeteta s kojim živi, neosiguravanje u roku od godinu dana uvjete za život djetetu s kojim mu je odlukom nadležnog tijela oduzeto pravo na zajednički život, te ako ne skrbi o djetetu s kojim ne živi dulje od 3 mjeseca (ne plaća alimentaciju, odnosno ne doprinosi za potrebe djeteta, ne održava susrete se djetetom).

Treba spomenuti da je relevantna okolnost u ovim slučajevima intenzitet - dakle koliko dugo roditelj ne skrbi za osnovne potrebe djeteta, odnosno koliko dugo ne ostvaruje kontakt s njim (ovo sud procjenjuje prema svom uvjerenju, u skladu sa slobodnom ocjenom dokaza).
"
možeš mi poboldati dio o promjeni života nabolje kad se dijete rodi, kako je dijete najbitnija stvar u nečijem životu, kako samo majka to zna i kako je nenazivanje na rođendan pokazatelj kako ne voliš i zapostavljaš dijete? hvala.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 25.06.2017., 14:29   #2072
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
A ja u stvarnom životu znam jaaako puno muževa koji kad se rodi dijete odu spavati u drugu sobu jer ih dijete budi po noći i plače i oni ne mogu funkcionirati taj dan. Znači nije da je Milan rekao nešto skandalozno, ali dragim ženicama je normalno da se mužek naspava dok se one svako malo bude.
I te koliko. Jos se hvale da je malo dijete majcina briga dok ne picnu igrati nogomet. Jos se i danas hvale da nisu nikad u zivotu djetetu promijenili pelenu. Ili nisu nikad bili u skoli. Ili ne znaju niti koji je dijete razred. Nazalost, znam takvih vise nego normalnih.
Springwood is offline  
Old 25.06.2017., 14:34   #2073
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
Sevka svaki put izvuce na povrsinu ono najprljavije kod zena, koliko mrznje samo zato sto je to Severina u pitanju, fascinantno
Kao sto sam rekla, da je Andja Maric ili Yo u pitanju ne bi ovdje takve grozote padale na desetke stranica..


I evo najjaceg argumenta, neprobojnog . Svi koji nisu na direktno i striktno na Sevkinoj strani su na nju ljubomorni .

Bas sam se pitala kako do sad jos nitko nije upao sa time , dugo se jos izdrzalo sa pokusajem stvarnog argumentiranja .
stupidisam is offline  
Old 25.06.2017., 14:35   #2074
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
A ja u stvarnom životu znam jaaako puno muževa koji kad se rodi dijete odu spavati u drugu sobu jer ih dijete budi po noći i plače i oni ne mogu funkcionirati taj dan. Znači nije da je Milan rekao nešto skandalozno, ali dragim ženicama je normalno da se mužek naspava dok se one svako malo bude.
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Jbg da mi muž vozi kamion ili da ima neko slično zanimanje bilo mi mi bitnije da znam da je odmoran na poslu nego to da nuna po noći u istoj mjeri.
Da ali to rade i vikendom i oni koji ne rade i koji nemaju stresan posao. Mogu se i oni nekad probuditi i nahraniti dijete. Bar 1-2 tjedno.
Springwood is offline  
Old 25.06.2017., 14:37   #2075
Quote:
sulavezi kaže: Pogledaj post
Kolindi pozlilo na misi za domovinu a mi jos o Severini.
Di??? Nema nigdje
My Name Is... is offline  
Old 25.06.2017., 14:37   #2076
Quote:
Springwood kaže: Pogledaj post
I te koliko. Jos se hvale da je malo dijete majcina briga dok ne picnu igrati nogomet. Jos se i danas hvale da nisu nikad u zivotu djetetu promijenili pelenu. Ili nisu nikad bili u skoli. Ili ne znaju niti koji je dijete razred. Nazalost, znam takvih vise nego normalnih.
I cemu onda zgrazanje na izjavu mama je mama?
Dobro, necu vise.stvarno dosta ovoga. Slazem se sa sophie da je Seve enfant terrible i da ju mnoge zene ne vole. Idem provjerit jel Kolinda bolje.
sulavezi is online now  
Old 25.06.2017., 14:37   #2077
Pisalo na 24 sata. Odgodila je posjet Islamskom centru, ali primanje na Pantovčaku ostaje
Snow Fairy is offline  
Old 25.06.2017., 14:38   #2078
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Di??? Nema nigdje
Dnevnik.hr
sulavezi is online now  
Old 25.06.2017., 14:40   #2079
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Frajer je čistokrvni idiot.

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
s kojim kompetencijama se on uključio u ovaj cirkus?!?
ekspert za gaže i dječja prava?!?

njih treba zatvoriti u zvučno izoliranu sobu
tko preživi, dobije skrbništvo
Njima treba počet dijelit kazne za svako ovakvo javno istupanje. Svaki intervju ili bilo kakvo javno istupanje - puf, prekršajna prijava. Pa ko duže izdrži...

Quote:
sulavezi kaže: Pogledaj post
Kolindi pozlilo na misi za domovinu a mi jos o Severini.
Obukla novi steznik, pa ju previše stisnuo?

Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
Sevka svaki put izvuce na povrsinu ono najprljavije kod zena, koliko mrznje samo zato sto je to Severina u pitanju, fascinantno
Meni je fascinantno kako se svakog ko drugačije misli naziva mrziteljima. Vrlo zrelo
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 25.06.2017., 14:43   #2080
sophiella, dugo ti je trebalo da kreneš pljuvati.
ne radi dobro forum?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.