Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Ocjena Vlade RH nakon 365 dana
odličan (5) 6 4.35%
Vrlo dobar (4) 4 2.90%
Dobar (3) 5 3.62%
Dovoljan (2) 8 5.80%
Nedovoljan (1) 31 22.46%
Nema tako niske ocjene 84 60.87%
Glasovatelji: 138. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 12:43   #41
Na koliko će mandata SDP sada pasti ?
vojvo is offline  
Old 27.04.2017., 12:43   #42
Vrdoljak spreman za Vladu "nacionalnog jedinstva".
agentRico is offline  
Old 27.04.2017., 12:43   #43
Stalno mi je čudno to povremeno koketiranje Vrdoljaka s Plenkovićem a još mi je čudnije da nema nikakvih istraga po pitanju kvota za energiju iz obnovljivih izvora, potom legendarnih razdjelnika u sustavu grijanja. Da ne kažem da je potpuno zaboravljeno bušenje hrvatskog podmorja u istraživanju podmorskog naftnog i inog energetskog bogatstva. E - ne znam baš da Vrdoljak nije cijelo vrijeme čuvan e da bi se te rukice koristilo baš u ovakvim situacijama. Ipak mislim da je premijer procijenio da je ovo idealan trenutak za nove parlamentarne izbore. Ništa novo na kugli zemaljskoj, tko te fućka Narode - meni je najvažnija moja politička karijera i stabilnost u stranci. A Most? Iskreno mislim da su ti dečki rijedak primjer "nepotkusurivanja" i imanja vlastitog stava. Most ide dalje i mislim da svakako imaju opet veliki prostor za djelovanje, zasigurno neće potonuti. Moguće je da je ova "kriza" samo zavjesa na ono što se dogodilo s plažom Zlani rat i ispadanja splitskog jockera hdz-ovog splitskog župana. Kako god - na ovim parlamentarnim izborima ako ih bude opet će glavnu ulogu imati disciplina stranačkog članstva (čitaj: uhljebljenih struktura, obitelji...). Po meni je isto tako ovo trenutak da po prvi puta imamo tehničku Vladu. A najsigurnije od svega je: ma briga njih za nas!
zvonimir1964 is offline  
Old 27.04.2017., 12:43   #44
Najbolji potez Plenkovica do sada.

Ako se ide na izbore, HDZ ce premocno pobijediti i sam ce sastaviti Vladu. MOST ce se srozati, SDP takodjer jos i vise.

Nije ni taj Plenki vesla sisao...
John_Wayne is offline  
Old 27.04.2017., 12:44   #45
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Lovrinović i Mišić - teško. Isto tako treba uzeti u obzir da bi i HDZ doživio osipanje u vidu Hasnbegovića, Esih, možda Culej koji neće olako gledati na koaliciju sa HNS-om. Ista situacija je i na drugoj strani. Neće svi HNS-ovci htjet podržati restrukturiranje vlade. No opet tu je i dio MOST-a koji bi mogao i formalno preći u HDZ i dati podršku retrukturiranoj vladi - što bi dovršilo konačan raskol MOST-a kao takvog i početak njegovog laganog raspada.
Pa to sam i napisao. Kad izbaciš par HDZ-ovaca (mislim da je riječ o najviše tri člana kluba HDZ-a Hasanu, Esih i Zekanović ostali neće talasati) i dalje imaš stabilnu većinu.

HNS-ovci će svi do jednog biti za eventualnu Vladu bez iznimke. Lovrinovića i Mišića sam brojio jer su i zadnje preslagivanje podupirali.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 27.04.2017., 12:47   #46
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Pa to sam i napisao. Kad izbaciš par HDZ-ovaca (mislim da je najviše riječ o tri člana kluba HDZ-a Hasanu, Esih i Zekanović ostali neće talasati) i dalje imaš stabilnu većinu.

HNS-ovci će svi do jednog biti za eventualnu Vladu bez iznimke. Lovrinovića i Mišića sam brojio jer su i zadnje preslagivanje podupirali.
Zasto bi Plenkovic pristao na takvo prostituiranje kada na novim izborima moze ocekivati puno bolji rezultat? Pogledajte kako Vučić manevrira u Srbiji, čovjek nije ni jedan mandat dočekao do kraja nego tempira izbore radi što boljeg rezultata. Ovo je sličan potez, ali isprovociran.
TauraDendarii is offline  
Old 27.04.2017., 12:47   #47
... isto tako je neupitno da je resor koji kreira i nadzire okoliš a time i sve one lobije zbog kojih je i ministrica Holly odletjela, potom i još Karamarkova želja da unutarnje poslove ima pod hdz-ovom kontrolom. Nakon ovoga jedino još čekam ostavku Petrova i to bude to!
zvonimir1964 is offline  
Old 27.04.2017., 12:47   #48
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Najbolji potez Plenkovica do sada.

Ako se ide na izbore, HDZ ce premocno pobijediti i sam ce sastaviti Vladu. MOST ce se srozati, SDP takodjer jos i vise.

Nije ni taj Plenki vesla sisao...
Tu se slažem.

Ako SDP kandidira Bernardića za premijerskog kandidata, onda laku noć.

No nije HDZ baš toliko jak, da bi osvojio apsolutnu većinu.
DJTcro is offline  
Old 27.04.2017., 12:48   #49
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Zasto bi Plenkovic pristao na takvo prostituiranje kada na novim izborima moze ocekivati puno bolji rezultat? Pogledajte kako Vučić manevrira u Srbiji, čovjek nije ni jedan mandat dočekao do kraja nego tempira izbore radi što boljeg rezultata. Ovo je sličan potez, ali isprovociran.
Samo raspravljamo o mogućim scenarijima. Nisam rekao da će Plenković tako i postupiti.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 27.04.2017., 12:49   #50
mogle bi se cure i dečki honorarci sa birališnih mjesta ovako zaposliti i na neodređeno, koliko izbora imamo.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Old 27.04.2017., 12:49   #51
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Tu se slažem.

Ako SDP kandidira Bernardića za premijerskog kandidata, onda laku noć.

No nije HDZ baš toliko jak, da bi osvojio apsolutnu većinu.
Hoce, koga drugog. Vec su imali onaj pokusaj s Jurcic/Milanovic dvojcem.

SDP ce staviti Bernardica, koga drugog.
John_Wayne is offline  
Old 27.04.2017., 12:50   #52
kakvo će to biti čistilište prijevremeni parlamentarni izbori
vojvo is offline  
Old 27.04.2017., 12:50   #53
Quote:
dawg kaže: Pogledaj post
Taj HNS je čudo od stranke. Imaju birača manje nego članova a stalno su glavni. Vrlo sposobni uhljebnici.
Potpuno netočno.
To ti samo HDZ priča priču, jer je SDP i HNS koaliciju pokušava napasti i zavaditi s takvim šprehama. No, one ne odgovaraju stvarnosti.

"Glavni" su baš zato jer ih se bira i jer imaju svoje županije i svoje birače.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 27.04.2017., 12:51   #54
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Vrdoljak spreman za Vladu "nacionalnog jedinstva".
a mislis da je to toliki SF scenarij?

Nekako jako sumnjam da je Plenkovic ovo napravio u nekom hiru..tj. -siguran sam da nije.

Meni je u biti sasvim svejedno, ali bilo bi zanimljivo znati koja je pozadina ovoga i zašto točno Vlada toliko inzistira na očuvanju i muljanju Agrokora (isto bi radila i SDP vlada da se razumijemo) - a sigurno to ne radi zbog državnih već privatnih interesa.
denijama is online now  
Old 27.04.2017., 12:52   #55
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Hoce, koga drugog. Vec su imali onaj pokusaj s Jurcic/Milanovic dvojcem.

SDP ce staviti Bernardica, koga drugog.
Recimo Mršića, bivšeg šefa Podravke.

Hoće li desnica HDZ opet podržati je isto pitanje.

Izlaznost će biti vrlo niska.
DJTcro is offline  
Old 27.04.2017., 12:52   #56
Neće moći ustaše održati vlast u to se treba kladiti. Pa nije mogao ni hendikepirani pavelić, već je sve prepustio onima iznad sebe. Zar mislite da će ideja krivoustog opstati ?

Sad je samo pitanje, kad dođe kraj, (ali pravi kraj a ne ova sektaška most-hdz natezanja) a kraj dolazi uvijek na kraju, hoće li ustaše plivati preko atlantika poput anteta ili ići nazad u gulage gdje im je i mjesto ?
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is online now  
Received Infraction
Old 27.04.2017., 12:52   #57
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Samo raspravljamo o mogućim scenarijima. Nisam rekao da će Plenković tako i postupiti.
Teško mi je vjerovati kako bi Plenković išao ovako oštro ako nije siguran u svoj plan. Dakle već je sve isplanirano, sada sjedimo i gledamo što je isplanirao. Najbolji potez za HDZ bi bio novi izbori jer bi izbjegao poraz u Saboru i na novim izborima bi zapostavio bolju poziciju.
TauraDendarii is offline  
Old 27.04.2017., 12:58   #58
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Neće moći ustaše održati vlast u to se treba kladiti. Pa nije mogao ni hendikepirani pavelić,?
U kojem ti paralelnom svemiru zivis

Meni ovo mirise na nove izbore.Plenky je vjerojatno zamislio si na onom valu popularnosti od prije 2 mjeseca da napravi isto sto i Vucic.Samo nekako cini mi se da je Vucic imao punooo vecu podrsku kad je to radio.

U svakom slucaju jedan riskantan i neocekovan potez koji ce sigurno uzrokovati promjene velike.Jedino sto je sigurno da SDP propada sve vise jer ce HNS ovdje sa te strane spektra sigurno profitirati
Bull's eye is offline  
Old 27.04.2017., 12:58   #59
Od kuda vam to da će HDZ na novim izborima pomesti, je SDP u rasulu međutim nije ništa bolja situacija ni u HDZ-u jer Plenković je izgubio povjerenje dobrog djela birača na temelju Obuljen i sukoba na relaciji sa Hasanbegovićem.Na kraju svi koji će u Zagrebu glasat za Esih koliko god to tisuća bilo tako po čitavom Hrvatskoj se ne slažu s Plenkovićem...
Naravno dobar dio glasova je dobio na izborima što je bio europarlamentarac, što su ga mediji podupirali i po tome što je donosio promjene to je onih nekoliko mandata više u odnosu na Karamarka.

Po meni ide preslagivanje nitko si neće dopustiti ponovne izbore...
arizin is offline  
Old 27.04.2017., 12:59   #60
Lokalni su jedno, parlamentarni drugo.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.