Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 10:36   #41
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Mozes malo pojasniti ovo?
Muškarac je vlasnik stana i ulazi u brak (znaci -stan je njegov, a ne bracna stecevina). Rastaje si i stan dobija na koristenje onaj tko dobije i djete (znaci u 99% žena..). Dakle -rastao si se, sikaniraju te s time sto automatizmom ne dobijes dijete iako si mozda bolji roditelja i jos k tome i gubis stan jer ga moras ostaviti na koristenje majci s djetetom...

eto..tako otprilike...
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:40   #42
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ma dobro u čemu je problem????? ja sam recimo sa svojom ženom u izvanbračnoj zajednici - barem je ja tako vidim jer nismo u braku. Što ste se uzjeba... je li tko dobio otkaz zbog ovog, je li tko izgubio prava zbog toga, je li vam itko priječi da se osjećate kako god, jesu li izvanbračna djeca manje ljudi, jesu li drugi ljudi manje ljudi itd.... o čemu vi pričate - ne bi da je donesen apartheid. dakle u čemu je problem???? UiO ovo sigurno donosi da bi sutra imao platformu za borbu protiv rodne ideologije, ali samo po sebi ne nosi nikakve probleme. Umjesto da se tu kokodače lijepo skinite rukavice, objasnite kako stojite po pitanju rodne ideologije i vi i UiO i nek se raspravlja o stvarnom sukobu, a ne teški neredi jer parovi bez djece nisu obitelj. I nisu - oni mogu biti obitelj tek kad imaju djecu - svoju ili usvojenu, a mogu biti i obitelj sa svojim roditeljima - tako da nikome tko je imao barem jednog roditelja u životu ne možeš oteti pojam obitelj!! WTF!!!
to ocito puno tiga ne razumijes cini mi se..

ovakva definica otvara vrata za mnoge probleme i povlaci pitanje razno raznih prava koja proizlaze iz braka ili partnerstva...
iako je i sama terminologija na ovaj nacin upotrebljena -sasvim sramotna (npr. muž i žena imaju djete, djete pogine i puf-...oni vise nisu obitelj....), ona potencojalno otvara i mnoge druge probleme...
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:40   #43
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Mozes malo pojasniti ovo?
Pa ukoliko nisam krivo shvatila ti recimo imaš svoj stan, upoznaš buduću suprugu, useli se, dobijete dijete, rastavite se i moraš joj ustupiti stan jer će na sudu ona gotovo sigurno dobiti djecu na skrb. Ona nema ništa. Dosta jasno.
Ideš u podstanare ili u neki drugi stan ako ga imaš i još plaćaš alimentaciju jasno.
Da se razumijemo, znam da je ovdje riječ o djeci i njihovoj dobrobiti, ali činjenično stanje je takvo da muškarac pušiona po zakonima.
To što meni zakon štima ne znači da je dobar. Dok nekom ne smrkne drugom ne svane.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:42   #44
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Muškarac je vlasnik stana i ulazi u brak (znaci -stan je njegov, a ne bracna stecevina). Rastaje si i stan dobija na koristenje onaj tko dobije i djete (znaci u 99% žena..). Dakle -rastao si se, sikaniraju te s time sto automatizmom ne dobijes dijete iako si mozda bolji roditelja i jos k tome i gubis stan jer ga moras ostaviti na koristenje majci s djetetom...

eto..tako otprilike...
Ili ako je dignut kredit, valjda otplacujes uz alimentaciju jos i kredit. Plus placas podstanarstvo. Ma mozes odmah dati otkaz i preseliti u sumu...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:44   #45
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Pa ukoliko nisam krivo shvatila ti recimo imaš svoj stan, upoznaš buduću suprugu, useli se, dobijete dijete, rastavite se i moraš joj ustupiti stan jer će na sudu ona gotovo sigurno dobiti djecu na skrb. Ona nema ništa. Dosta jasno.
Ideš u podstanare ili u neki drugi stan ako ga imaš i još plaćaš alimentaciju jasno.
Da se razumijemo, znam da je ovdje riječ o djeci i njihovoj dobrobiti, ali činjenično stanje je takvo da muškarac pušiona po zakonima.
To što meni zakon štima ne znači da je dobar. Dok nekom ne smrkne drugom ne svane.
Ovo mi se cini puno veci problem od ovih gluposti oko toga sto je obitelj a sto nije.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:45   #46
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ili ako je dignut kredit, valjda otplacujes uz alimentaciju jos i kredit. Plus placas podstanarstvo. Ma mozes odmah dati otkaz i preseliti u sumu...
ili se ne rastati

(mislim -s obzirom i na neke druge odredbe -zaista me ne bi cudilo i da je to jedan od motiva ovako bizarne odredbe...)
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:46   #47
Pitam se, hoce li me po novom zakonu zena moci posjecivati u bolnici ako ikad zavrsim na odjelu gdje su dopustene posjete samo uzoj obitelji...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:48   #48
Svi takvi ekstremno nefer pravni položaji dovode do očitog kontraefekta.
Dovode do toga da se strana prema kojoj je to nefer sve više usteže od stupanja u takve odnose.
Logično i neizbježno.

Izbjegavat će takvu vrstu veze gdje najednom mogu ostati bez kuće (!) ako drugoj strani dojadi. Pa makar i ako je "samo dok djeca nisu punoljetna", tj. "samo na 15-ak godina"!


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:51   #49
Klerofašizam

Što vam nije jasno?

Klerofašizam
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:51   #50
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Pa ukoliko nisam krivo shvatila ti recimo imaš svoj stan, upoznaš buduću suprugu, useli se, dobijete dijete, rastavite se i moraš joj ustupiti stan jer će na sudu ona gotovo sigurno dobiti djecu na skrb. Ona nema ništa. Dosta jasno.
Ideš u podstanare ili u neki drugi stan ako ga imaš i još plaćaš alimentaciju jasno.
Da se razumijemo, znam da je ovdje riječ o djeci i njihovoj dobrobiti, ali činjenično stanje je takvo da muškarac pušiona po zakonima.
To što meni zakon štima ne znači da je dobar. Dok nekom ne smrkne drugom ne svane.
Pa zapravo dajes stan djetetu, ne suprugu/zi.

Drugi partner ce se snaci, useliti novom partneru, dijete ne smije patiti.

Ne smijes ni otkazati ugovor o najmu bez pristanka partnera, osim ako si u sluzbenom stanu, valjda od firme ili stovec.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:52   #51
Kad mi umru starci, jel to znači da moja sestra i moja nećakinja više nisu moja obitelj?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:52   #52
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ili se ne rastati

(mislim -s obzirom i na neke druge odredbe -zaista me ne bi cudilo i da je to jedan od motiva ovako bizarne odredbe...)
Ma da budemo iskreni to se ionako u životu već događa. Kad dođe do takvih situacija rijetko koje rješenje je dobro. Imaš djecu koju treba negdje smjestiti, imaju prijatelje, školu.
Odredba je gadna, ali što je bolje?..Obavezno plaćanje podstanarine bivšoj plus alimentacija? Ne znam.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:53   #53
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Pa zapravo dajes stan djetetu, ne suprugu/zi.

Drugi partner ce se snaci, useliti novom partneru, dijete ne smije patiti.

Ne smijes ni otkazati ugovor o najmu bez pristanka partnera, osim ako si u sluzbenom stanu, valjda od firme ili stovec.
jel se ti salis?

pa valjda alimentacija sluzi za takve stvari?

a ako djete pati - pa neka se dodjeli roditelju kod kojeg nece patiti (vrlo jednostavno...).
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:55   #54
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Pa zapravo dajes stan djetetu, ne suprugu/zi.

Drugi partner ce se snaci, useliti novom partneru, dijete ne smije patiti.

Ne smijes ni otkazati ugovor o najmu bez pristanka partnera, osim ako si u sluzbenom stanu, valjda od firme ili stovec.
Pa zapravo ostaješ bez stana, a supruzi je tako svejedno jesi ga dao njoj ili djeci. Poanta je da ga daješ i da si u dalekoj lošijoj situaciji od nje. Ona ostaje u stanu, ostaje s djecom, a ti spavaš bez svoje djece, u podstanarstvu. Jako tužne sudbine. Samo što kod nas vlada mišljenje da su muškarci redom đubrad koja je kriva i za razvod i da ih boli dupe što nisu s djecom.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:55   #55
A nakon punoljetnosti djece, ona je u posjedu nekretnine. Ako neće van, opet ju moraš tužiti. I opet su tu sudovi i opet su tu odvjetnici i silni troškovi.

Ma, bolje se je rastavit i ubit. Djeca će nasljedit nekretninu i imat obiteljsku mirovinu. Ionako ćeš umrjet od gladi pa zašto se patiti par godina.
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:55   #56
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kad mi umru starci, jel to znači da moja sestra i moja nećakinja više nisu moja obitelj?
Ovdje pricamo o obiteljskom zakonu te pravu koje proizlaze iz njega a ne o tome kako ces ti zvati koga.

U slucaju oceve smrti ti i sestra ste pravni nasljednici njegovog imanja...nakon toga kada to rijesite svatko je za sebe.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:56   #57
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kad mi umru starci, jel to znači da moja sestra i moja nećakinja više nisu moja obitelj?
Zakon je pun mana ali kakve su ovo gluposti?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:56   #58
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ma da budemo iskreni to se ionako u životu već događa. Kad dođe do takvih situacija rijetko koje rješenje je dobro. Imaš djecu koju treba negdje smjestiti, imaju prijatelje, školu.
Odredba je gadna, ali što je bolje?..Obavezno plaćanje podstanarine bivšoj plus alimentacija? Ne znam.
sve je bolje od ove odredbe...

i zasto mislis da moras placati podstanarstvo? pa placas alimentaciju...mislim da je jako rijetko da se placa i podstanarstvo (i obicno je rezultat dogovora rastavljenih i to obicno u situaciji kada muškarcu to financijski i nije nikakav problem..).
U krajnjoj liniji -ako je stan tvoj -mozes ga uvijek i prodati i imati i za alimentaciju ili stosta drugoga...ovakva uredba je zapravo legalna otimacina i nista vise...
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:57   #59
Ko da je sve to opce bitno.
Ego prica o katotalibanizaciji i cemu sve ne. Pa ionako ce nakon odredenog vremena u toj prciji ostati samo rvati, domoljubi i katolici...koji su i tvorci ovakvih stvari.
Pa nek im bude, zasto ne.

Mislim, ionako citave familije beze van (bilo s decom, bez, istospolne, medurasne, meduplanetarne,) a demografski pusionus je matematicka sigurnost. To je ko da kuja polegne stene koje je uginulo i ajmo sad raspravljat kak bumo ga nazvali.

Opet pokusavaju bacit malo pijeska u oci, hitit pesima kost da se mlate dok lopov pljacka kucu. Koga boli k*** kak bu se definirala obitelj u sistemu koji je pred kolapsom i narodom koji sigurno izumire.

Shvacam da je ekipa koja ne spada u rvat,katolik i domoljub izrazito frustrirana. No mislim da je korijenski izvor te frustracije u kronicnom nedostatku muda da spakuju kofere i lijepo mahnu rukicom. Ak nemas muda otic i ostavit katotlibaniju katotalibanima - KUS!

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Klerofašizam

Što vam nije jasno?

Klerofašizam
Upravo tako.
Il mu se prilagodi i pokloni, il odj***.

Samo nemoj mala pudlico bafkat pred lesom di je z druge strane copor dobermana
DK-RH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:00   #60
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ovdje pricamo o obiteljskom zakonu te pravu koje proizlaze iz njega a ne o tome kako ces ti zvati koga.

U slucaju oceve smrti ti i sestra ste pravni nasljednici njegovog imanja...nakon toga kada to rijesite svatko je za sebe.
Ako se nedaj Bože što desi sestri, jel ja sudjelujem u naslijedstvu njene imovine?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.