Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 11:33   #1
Vježbanje i anemija

Dakle.... krvna slika nula.
Hemoglobin, hematokrit, MCV, MCH, MCHC nisko. MPV nizak. Zeljezo 4, feritin 2.
Moze savjet sta da jedem da ovo popravim a da ne prekidam vjezbanje? Iskreno, zadnja dva tjedna i nisam vjezbala jer sam se osjecala jako lose. Prakticki sam zivjela na cokoladi da se "podignem"

Help
Shellan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 11:38   #2
Kendural c, goji bobice, cikla, crveno meso, aronija sok, kupinovo vino... Obzirom da je tak nisko zeljezo ja bi definitivno taj kendural! Meni isto bilo, reko doktor ta cikla i to, sve je to super al treba 3 mj. da se stanje popravi!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ako si covjek - vodi ljubav, ako si cvijet - budi mimoza.
sunnyflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 12:33   #3
Poradi na prehrani i krvnoj slici, otpisi vjezbanje kakvo si zamislila i vjezbaj kad imas snage/vremena/volje. Nek to vjezbanje bude cisto psiholoski cin, da te drzi na nekom nivou.
Kad se zbrojis i popravis krvnu sliku, razmisli o nekom programu, stvarno si dobila hrpu savjeta.

Jer meni se cini da te to sve sta si zamislila i ciljala iscrpljuje vise psihicki nego fizicki i onda si rastrgana i nezadovoljna.

Pomalo.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:25   #4
Quote:
sunnyflower kaže: Pogledaj post
Kendural c, goji bobice, cikla, crveno meso, aronija sok, kupinovo vino... Obzirom da je tak nisko zeljezo ja bi definitivno taj kendural! Meni isto bilo, reko doktor ta cikla i to, sve je to super al treba 3 mj. da se stanje popravi!


Sent from my iPhone using Tapatalk
mene je spasio
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 16:53   #5
Sto se tice zeljeza, preporucam aroniju. Mene je podigla nakon poroda.
I to bas koncentrat, bude onako oporo kad se popije, ostavlja ostar jezik
Nabavila od nekog OPG-a, ne sjecam se kojeg
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:11   #6
Prošlo ljeto imala problema, pila onaj heferol, jela Chia i ostalo. Zanimljivo da sam čisti mesožder i bas sam jela crveno meso i pileću jetrica. Za ovaj kendural prvi put čujem. Idem guglat
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:19   #7
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Sto se tice zeljeza, preporucam aroniju. Mene je podigla nakon poroda.
I to bas koncentrat, bude onako oporo kad se popije, ostavlja ostar jezik
Nabavila od nekog OPG-a, ne sjecam se kojeg
Oh, meni je maticni sok od aronije, kad je cist i kad nije mijesan s vodom, nesto najfinije ikad. Hladan.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 20:35   #8
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Oh, meni je maticni sok od aronije, kad je cist i kad nije mijesan s vodom, nesto najfinije ikad. Hladan.
E to, maticni sok.

Koncentrat
Quote:
janis2102 kaže: Pogledaj post
Prošlo ljeto imala problema, pila onaj heferol, jela Chia i ostalo. Zanimljivo da sam čisti mesožder i bas sam jela crveno meso i pileću jetrica. Za ovaj kendural prvi put čujem. Idem guglat
Joj heferol.
Zagarantiran zatvor
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:11   #9
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
E to, maticni sok.

Koncentrat Joj heferol.
Zagarantiran zatvor
Kod mene to nije bio problem
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 11:51   #10
Od dodataka prehrani uzimam samo željezo, jer mi kronično nedostaje.
Ne vidim kako bi to bilo povezano s vježbanjem
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 17:07   #11
Ljudi, hvala na brzim odgovorima. Valjda uskoro bude dobro.
NF, citaj s razumijevanjem ili ne komentiraj. Hvala!
Shellan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:16   #12
Quote:
Shellan kaže: Pogledaj post
NF, citaj s razumijevanjem ili ne komentiraj. Hvala!
Daj molim te objasni naslov "Vježbanje i anemija"
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:39   #13
Moja preporuka iz vlastitog iskustva (željezo 3, feritin 4), čim prije krenuti s heferolom ili kenduralom c jer s prehranom će ti trebati puno puno više vremena. A uz to regulirati prehranu. Ja sam oduvijek dosta namirnica sa željezom unosila, ali u lošim kombinacijama za apsorpciju željeza! Ugrubo, ne kombinirati željezo s mliječnim i kavom, a kombinirati s vitaminom C. Imaš dosta o tome na netu.

Što se tiče samih lijekova, nakon 4 mjeseca je sve u normali. Heferol zahtjeva privikavanje od tjedan-dva, u kojima izaziva razne probavne tegobe, grčevi, proljev ili pak zatvor, ali kad se navikneš je pjesma

Vježbanje (i trčanje) sam prekinula samo na tjedan dana zbog gornjih nuspojava, a nakon tri tjedna heferola sam letila na prvoj utrci Ako kreneš s terapijom, vrlo brzo možeš najnormalnije trenirati jer se poboljšnje snage osjeti poprilično brzo. Ne znam kaj točno treniraš, ali neki sportovi su rizičniji za pojavu anemije (npr trčanje), tako da se preporuča redovito kontrolirati krvnu sliku.

Sretno!
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:49   #14
Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
Ugrubo, ne kombinirati željezo s mliječnim i kavom,
Niti je to točno, generalno.

A opet, nema veze s vježbanjem
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 05:22   #15
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post

A opet, nema veze s vježbanjem
nema vez sa vježbanjem, ali ima sa općim osjećajem. kad mi Fe padne na 2, ne mogu se popeti na 1.kat a kamoli DL 120% svoje težine

no svakako preporučam Kendural C
men drži ''na životu'' već godinama, iako jedem svu hranu koja bi potencijalno trebala riješiti problem Fe
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 07:28   #16
Onima koji imaju problema sa anemijom bih preporucila da obrate paznju na unos B6, B9 i B12 vitamina, jer su oni potrebni za sintezu hemoglobina i produkciju RBC. Vit. C poboljsava apsorpciju gvozdja, tako da bih preporucila onima koji praktikuju low carb da ubace malo vise paprike uz meso, paprika ima vise vit. C nego limun

genearlno ako nekom treba ovaj website je jako koristan, mzoete traziti po onome sto vam fali namirnice ili po 100 g ili po 200 kcal koje su najbogatije navedenim vitaminom ili mineralom, a i kombinacije su moguce:
http://nutritiondata.self.com

Btw, ne jedem meso ima vec vise od 30 godina, mada zadnjih 10 jedem ribu i seafood, nikad nisam bila anemicna. Ali se trudim imati raznovrsnu prehranu u okviru navedenog ogranicenja, i jesti puno povrca.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:07   #17
Trčanje dosta "pojede" željezo tako da je potrebno obratiti pažnju na to

Imala sam super krvnu sliku, nakon dužeg trčanja je željezo bilo na 4.5
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:55   #18
Quote:
Shellan kaže: Pogledaj post
Dakle.... krvna slika nula.
Hemoglobin, hematokrit, MCV, MCH, MCHC nisko. MPV nizak. Zeljezo 4, feritin 2.
Moze savjet sta da jedem da ovo popravim a da ne prekidam vjezbanje? Iskreno, zadnja dva tjedna i nisam vjezbala jer sam se osjecala jako lose. Prakticki sam zivjela na cokoladi da se "podignem"

Help
jesi dobila odgovarajuću terapiju?
nadomjesno željezo u tabletama ili možda čak u infuziji obzirom na jaaaako niske vrijednosti željeza i feritina?
jer hrana bogata željezom ne može nadomjestiti ovakav manjak.

a intenzitet vježbanja svakako smanji.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:09   #19
Čokoladu bi možda bilo bolje zamijeniti crvenim mesom i svakako životinjskim iznutricama (prvenstveno zbog glicina).I smanjiti aerobni tip vježbanja ako je to slučaj, jer iste zahtijevaju povećanu oksigenaciju tkiva, a u slučaju niskog Fe biti će smanjeni dotok kisika na periferiju pa će dolaziti do bržeg zamora i općenito remećenja homeostaze.Eto,to bih ja učinila.Lp
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:50   #20
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
nema vez sa vježbanjem, ali ima sa općim osjećajem. kad mi Fe padne na 2, ne mogu se popeti na 1.kat a kamoli DL 120% svoje težine

no svakako preporučam Kendural C
men drži ''na životu'' već godinama, iako jedem svu hranu koja bi potencijalno trebala riješiti problem Fe
Pijes Kendural C stalno ili?

Meni je zeljezo bilo 4, feritin 5, nakon tri mjeseca Ferum Sandoza, kupinovog vina, prehrane bogate zeljezom, izbacivanja mlijeka itd. zeljezo se popelo na 8. Pa sam dobila jos tri mjeseca iste terapije ali sad sam kupila Kendural C zbog preporuke na forumu ali on mi ubija probavu s kojom i tako imam problema (IBD).
S vjezbanjem sam napravila malu pauzu jer nemam snage za odradit normalan trening.
Carte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.