Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 16:00   #21
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
Nacionalni sport reći će neki, razbibriga i "pučka" psihoterapija tješit će se proklamirani "rekreativni" tračeri.

No neki tračevi su toliko dubokosežne klevete, a prečesto nadžive svoje autore i one koji su ih širili, te u generacije nastavljaju nanositi štete potpuno nevinim ljudima, često čitavim obiteljima. Gdje je tu karma?
Tko vjeruje u karmu..?
Smrt ili zao trač, što bi izabrala..?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:03   #22
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
Nacionalni sport reći će neki, razbibriga i "pučka" psihoterapija tješit će se proklamirani "rekreativni" tračeri.

No neki tračevi su toliko dubokosežne klevete, a prečesto nadžive svoje autore i one koji su ih širili, te u generacije nastavljaju nanositi štete potpuno nevinim ljudima, često čitavim obiteljima. Gdje je tu karma?
Je, to je taj moralni patos, to dno koje sa sobom nose tračevi. Koliko puta sam čula gadne nebuloze koje idu tako daleko da zdravog čovjeka proglašavaju narkomanom, a netrudnu ženu - trudnom. Što su za mene pričali i kakve priče konstruirali koje nemaju veze s mozgom, a kamo li sa stvarnošću, dođe ti da vrištiš.
Meni je gadljivo slušati tračeve jer osjećam da me to uvlači u krug laži i zla, osjećam da me to prlja. Srećom rijetki su ti u mojoj okolini koji su zaraženi tim virusom tračanja da im cijela komunikacija ide isključivo kroz taj filter.
Velika većina izbjegava tračanje i drži se svog posla.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:12   #23
nema karme, zaboravi na to...karmom se tješe siromašni i/ ili dobri ljudi

Dozvoljeno je lagati o nekome, iznositi neistinite i iskrivljene informacije ili čak istinu o nekome tumačiti iz vlastite poremečene perspektive a da se za to nikada ne odgovara nikome...Radical je odlično rekao da su takvi ljudi popularni u društvu i da se na taj način penju na društvenoj ljestvici što samo dokazuje koliko je naše društvo zapravo poremečeno

U teoriji se spominje kažnjavanje radi klevete i sl. ali u praksi je to u pravilu nedokazivo a kada se radi o običnim smrtnicima tada nitko niti ne obrača pažnju
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:21   #24
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Radical je odlično rekao da su takvi ljudi popularni u društvu i da se na taj način penju na društvenoj ljestvici što samo dokazuje koliko je naše društvo zapravo poremečeno
U kojem društvu su ti ljudi popularni, o čemu vi pričate?
Gluposti par exellence.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 17:00   #25
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
U kojem društvu su ti ljudi popularni, o čemu vi pričate?
Gluposti par exellence.
Ja vidim da su oni mnogo inteligentniji nego ja kada se o socijalnim vještinama radi. Ja tu kaskam. Inače vidim da i najgori lažljivci, spletkaroši i lopovi nekako kliznu kroz rupe u zakonu, naivnost, glupost i zaborav drugih ljudi. Uvijek će biti neka budala koja će nasjesti na priču, uvjek će biti netko tko će ti dati podršku u tvojim naumima, samo je bitno znati doći do takvih ljudi. Pa povijest je prepuna spletkarenja po dvorovima, kolike su glave padale zbog spletki i želje za moći i nagovaranja budala na ono što želiš.

Ruku na srce takvi ljudi posjeduju inteligenciju, imaju hrabrosti ući u tuđu privatnost, dovoljno su egoistični da izvuku korist iz nekog zlog trača i spletke kojom će poniziti nekoga, a mi koji to ne radimo možemo pričati o moralu i nepravdi koliko nas je volja, možemo se groziti koliko god želimo ali ljudi moji to je realnost, od kad je svijeta bilo je takvih ljudi s razlogom.
Inače ženski magazini prepuni su tračeva, to žene gutaju kao da nema sutra, ljudi koji tračaju su popularni bez sumnje, da nisu nestalo bi i tračeva..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 17:20   #26
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ja vidim da su oni mnogo inteligentniji nego ja kada se o socijalnim vještinama radi. Ja tu kaskam. Inače vidim da i najgori lažljivci, spletkaroši i lopovi nekako kliznu kroz rupe u zakonu, naivnost, glupost i zaborav drugih ljudi.
Pojednostavljuješ... Po tebi ispada: ako nisi pokvaren i zao onda si nesposoban i glup...
lutkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 17:24   #27
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
U kojem društvu su ti ljudi popularni, o čemu vi pričate?
Gluposti par exellence.
ja ne mislim da su gluposti jer vidim oko sebe da takvi brže i lakše uspjevaju...političari su ti odličan primjer i ljudi sličnog mentalnog sklopa...zar nije istina da im ljudi vjeruju i okupljaju se oko takvih?
Nikada nisam vijdjela da se ljudi okupljaju oko mirnijih i povučenijih ljudi koji nisu skloni tračanju...doduše osobno ću uvijek prići nekoj izoliranoj osobi koja gleda svoja posla nego klaunu nekog društva jer znam te glasne klaune/paune kao isprazne i nezanimljive ljušture ispolirane samo izvana
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 17:36   #28
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
ja ne mislim da su gluposti jer vidim oko sebe da takvi brže i lakše uspjevaju...političari su ti odličan primjer i ljudi sličnog mentalnog sklopa...zar nije istina da im ljudi vjeruju i okupljaju se oko takvih?
Nikada nisam vijdjela da se ljudi okupljaju oko mirnijih i povučenijih ljudi koji nisu skloni tračanju...doduše osobno ću uvijek prići nekoj izoliranoj osobi koja gleda svoja posla nego klaunu nekog društva jer znam te glasne klaune/paune kao isprazne i nezanimljive ljušture ispolirane samo izvana
Evo u svojoj okolini uviđam da ljudi sve više otkantavaju tračere. Za političare i ostale ne znam jer me ne zanimaju. Ma uostalom, baš me briga za taj polusvijet. Ja si gradim svoj profinjeni svijet sazdan od ljudi koji se ne hrane trashom, ne impresioniraju me ovi koje je radical opisao u gorenjem postu, držim se sebi bliskih u okvirima svog malog svemira, a klauni neka se krevelje s crvenom lopticom na nosu do prekosutra. Ništa mi ne znače.


No, meni i nije intencija biti pošto poto prihvaćena od drugih (to sad ide radicalu) i ako to znači da neću sudjelovati u društveno prihvatljivim zbivanjima koja mi se ne sviđaju kako bi bila prihvaćena od ljudi koji mi ne pašu, radije ću srkati kavicu sama.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 17:59   #29
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ja vidim da su oni mnogo inteligentniji nego ja kada se o socijalnim vještinama radi. Ja tu kaskam. Inače vidim da i najgori lažljivci, spletkaroši i lopovi nekako kliznu kroz rupe u zakonu, naivnost, glupost i zaborav drugih ljudi. Uvijek će biti neka budala koja će nasjesti na priču, uvjek će biti netko tko će ti dati podršku u tvojim naumima, samo je bitno znati doći do takvih ljudi. Pa povijest je prepuna spletkarenja po dvorovima, kolike su glave padale zbog spletki i želje za moći i nagovaranja budala na ono što želiš.
Baš sam neki dan slušala nešto na tu temu s čime se mogu složiti. Dakle, ljude možemo onako ugrubo podijeliti na vukove i ovce. Ovce samo žele pasti svoju travu i biti na miru dok vukovi žele - meso. I onda vukovi idu cimati ovce i hraniti se njihovim društvenim porazom bilo kroz cimanje, zajebavanje, podjebavanje, ismijavanje. Ovca će na takva cimanja reagirati povlačenjem u sebe ili dodvoravanjem vuku. Ključ je u tome da ovca napravi tako da nema potrebu za odobravanjem od strane vuka i njegovih pulena pa samim time i za dodvoravanjem. Ova igra se odigrava na energetskoj razini. Vukovi nanjuše ovce, nanjuše njihovu senzibilnost, ali i ovce su si krive jer hodaju okolo šireći ozračje žrtve. Osoba koja ne treba odobravanje i nema status žrtve koliko god da je senzibilna ima svoje mjesto u društvu.

Quote:
Ruku na srce takvi ljudi posjeduju inteligenciju, imaju hrabrosti ući u tuđu privatnost, dovoljno su egoistični da izvuku korist iz nekog zlog trača i spletke kojom će poniziti nekoga, a mi koji to ne radimo možemo pričati o moralu i nepravdi koliko nas je volja, možemo se groziti koliko god želimo ali ljudi moji to je realnost, od kad je svijeta bilo je takvih ljudi s razlogom.
Inače ženski magazini prepuni su tračeva, to žene gutaju kao da nema sutra, ljudi koji tračaju su popularni bez sumnje, da nisu nestalo bi i tračeva..
Ovisi na koji način gledaš na sve to, što ti je važno postići, da li ti teško pada kad si marignaliziran u društvu i voliš dominirati iako nisi dominantan, ovisi o tome gdje se želiš pozicionirati. Činjenica je da se u svakom društvu vrlo brzo istakne vođa kojem se ostali slabiji (mada je ta riječ slabiji isto slaba) priklone i podrede. To vidim svakodnevno. No, tu gdje se krećem vođa nije tračerica nego osoba od integriteta, od stava, onaj tip žene koja kaže što misli i stoji uspravno, a ne bavi se tračevima. Stvarno, i to postoji, vjerovao ili ne.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 18:41   #30
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Evo u svojoj okolini uviđam da ljudi sve više otkantavaju tračere. Za političare i ostale ne znam jer me ne zanimaju. Ma uostalom, baš me briga za taj polusvijet. Ja si gradim svoj profinjeni svijet sazdan od ljudi koji se ne hrane trashom, ne impresioniraju me ovi koje je radical opisao u gorenjem postu, držim se sebi bliskih u okvirima svog malog svemira, a klauni neka se krevelje s crvenom lopticom na nosu do prekosutra. Ništa mi ne znače.
Meni je drago čuti da se tračare otkantavaju, to mi poimalo zvuči kao utopija ali mi je svejedno drago čuti, to znači da ima nade za naše društvo

U mojoj okolini je upravo suprotno, znači riječ je o manjoj sredini u kojoj nema posla bez poznanstva i veze, makar političke ako ništa drugo
Doduše ja sam postala asocijalna i draža mi je samoća od tračanja i društva osoba sklonih tome
Rezultat mi je takav da me prilikom pokušaja zaposlenja uvijek pretekne neka tračara i da mi posao izmakne u zadnji tren makar mi u lice bude obečan nakon razgovora...ja posao moram tražiti po drugim gradovima i državama (što nije problem samo po sebi jer nisam vezana za gradove ni države) a tračare uspjevaju ostvariti svoje ciljeve makar budu manje iskusne za navedenu radnu poziciju
Zato i jesam saslušala Radicala kad je govorio o odnosima u firmi jer ako prolazim ovako na razgovorima za trgovačke i ugostiteljske poslove kako bi tek bilo da upadnem u neku firmu za uredski posao...sanjat ću o tome
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 18:50   #31
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
ja posao moram tražiti po drugim gradovima i državama (što nije problem samo po sebi jer nisam vezana za gradove ni države) a tračare uspjevaju ostvariti svoje ciljeve makar budu manje iskusne za navedenu radnu poziciju
Možda bi i bilo bolje za tebe da se preseliš u drugi grad, u drugu državu čak jer mali gradovi sa svojom učmalošću i stagnacijom su plodno tlo za uspon takvih ljudi o kojima pričaš. Oni su u većini i bolje se kuže, a ti kao fina i senzibilna osoba si im potpuni stranac i nešto nedokućivo. Skoro poput alijena. Dok si u takvoj sredini nezamislivo ti je da postoje drugačiji ljudi i obrasci, ali vjeruj mi postoje. Ne hrane se svi tračevima. Ali dok smo u raljama tog okruženja počnjemo sve mjeriti zadanim parametrima pa onda gubimo vjeru i nadu, mislimo da je utopija društvo koje ne trača. Daj, poduzimi nešto da se makneš iz te sredine, tamo ćeš uvenuti.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 20:29   #32
Nema mi ništa jače od njih kada se poslije razgovaraju sa osobom koju su otračali sasvim normalno da bi opet mogli tračati. Shvatiš da je to nešto normalno,možda mi i bolje paše trač nego da se na dugo i na široko razgovaram s njima. Najjače mi je kada su počeli zadirati u moje dvorište i odma im pokazao da sam jači od njih i pohvalio se sa nečime što oni nemaju na što su se ove dvije samo pogledale,moja taktika je uvijek reći svoju prednost nego nedostatak jer je trač neizostavan a pošto su uspješniji uvijek na vrhu,bolje ćeš kotirati među njima i ubiti tračere njihovim oružjem. Uvijek u velikim grupama postoje klanovi i pripojite se jednom klanu koji trača i onda tračeri znaju da i vi tračate a nikome nije lijepo čuti trač o sebi pa ste na nuli.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 20:32   #33
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Možda bi i bilo bolje za tebe da se preseliš u drugi grad, u drugu državu čak jer mali gradovi sa svojom učmalošću i stagnacijom su plodno tlo za uspon takvih ljudi o kojima pričaš.
apsolutno si u pravu i potpisujem te u potpunosti...kao da mi čitaš misli i namjere
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 22:30   #34
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Baš sam neki dan slušala nešto na tu temu s čime se mogu složiti. Dakle, ljude možemo onako ugrubo podijeliti na vukove i ovce. Ovce samo žele pasti svoju travu i biti na miru dok vukovi žele - meso. I onda vukovi idu cimati ovce i hraniti se njihovim društvenim porazom bilo kroz cimanje, zajebavanje, podjebavanje, ismijavanje. Ovca će na takva cimanja reagirati povlačenjem u sebe ili dodvoravanjem vuku. Ključ je u tome da ovca napravi tako da nema potrebu za odobravanjem od strane vuka i njegovih pulena pa samim time i za dodvoravanjem. Ova igra se odigrava na energetskoj razini. Vukovi nanjuše ovce, nanjuše njihovu senzibilnost, ali i ovce su si krive jer hodaju okolo šireći ozračje žrtve. Osoba koja ne treba odobravanje i nema status žrtve koliko god da je senzibilna ima svoje mjesto u društvu.



Ovisi na koji način gledaš na sve to, što ti je važno postići, da li ti teško pada kad si marignaliziran u društvu i voliš dominirati iako nisi dominantan, ovisi o tome gdje se želiš pozicionirati. Činjenica je da se u svakom društvu vrlo brzo istakne vođa kojem se ostali slabiji (mada je ta riječ slabiji isto slaba) priklone i podrede. To vidim svakodnevno. No, tu gdje se krećem vođa nije tračerica nego osoba od integriteta, od stava, onaj tip žene koja kaže što misli i stoji uspravno, a ne bavi se tračevima. Stvarno, i to postoji, vjerovao ili ne.
Nebitno je sto ja mislim i kakav sam ja. Ja vidim da vukovi imaju prednost nad ovxama a ofce biraju tezi put, vrijedi i za tracanje. Mozda si u poziciji da biras ljude za druzenje i posao po svojoj mjeri al iskustvo kaze da si iznimka. Mnogo je vjerojatnije da ces raditi u kolektivu i ovaca i vukova i da ce te ljudi osudjivati jer si svoja.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:37   #35
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
da se najozbiljnije pitam zašto i čemu?
Prenaglila sam u svakom slučaju. Postaviti pitanje čemu i zašto je skroz drugi par rukavica i tu mi topic već zrači smislom i poziva na zdravodiskusiju.

Ontopic: nagađam da ih ima koji tračaju iz različitih poriva, oni koji djeluju iz vlastitih kompleksa, oni koji u svemu pa i u drugima traže distrakciju bježeći od vlastitih demona, oni koje iz slabosti proguta psihologija čopora, ali u svakom slučaju je posezanje za tračem simptom unutarnjeg nezadovoljstva, teško mi je vjerovati da se može objasniti tek kao glupost ili zloba.

Zadnje uređivanje Klosta : 06.11.2017. at 23:48.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:54   #36
Quote:
Baš sam neki dan slušala nešto na tu temu s čime se mogu složiti. Dakle, ljude možemo onako ugrubo podijeliti na vukove i ovce. Ovce samo žele pasti svoju travu i biti na miru dok vukovi žele - meso. I onda vukovi idu cimati ovce i hraniti se njihovim društvenim porazom bilo kroz cimanje, zajebavanje, podjebavanje, ismijavanje. Ovca će na takva cimanja reagirati povlačenjem u sebe ili dodvoravanjem vuku. Ključ je u tome da ovca napravi tako da nema potrebu za odobravanjem od strane vuka i njegovih pulena pa samim time i za dodvoravanjem. Ova igra se odigrava na energetskoj razini. Vukovi nanjuše ovce, nanjuše njihovu senzibilnost, ali i ovce su si krive jer hodaju okolo šireći ozračje žrtve. Osoba koja ne treba odobravanje i nema status žrtve koliko god da je senzibilna ima svoje mjesto u društvu.
Kako se ovakva podjela objašnjava kroz psihologiju? I ja sam se ovim bavila neko vrijeme i odbijam vjerovati da osim ove dvije skupine nema još 101 nijansa.


Quote:
No, tu gdje se krećem vođa nije tračerica nego osoba od integriteta, od stava, onaj tip žene koja kaže što misli i stoji uspravno, a ne bavi se tračevima. Stvarno, i to postoji, vjerovao ili ne.
I ja imam slično iskustvo, zna se desiti da uleti pokoji trač al' sigurno nije općeprihvaćen obrazac.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:57   #37
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ja si gradim svoj profinjeni svijet sazdan od ljudi koji se ne hrane trashom, ne impresioniraju me ovi koje je radical opisao u gorenjem postu, držim se sebi bliskih u okvirima svog malog svemira, a klauni neka se krevelje s crvenom lopticom na nosu do prekosutra. Ništa mi ne znače.
E'o ovo. Gzekli.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 07:57   #38
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Kako se ovakva podjela objašnjava kroz psihologiju? I ja sam se ovim bavila neko vrijeme i odbijam vjerovati da osim ove dvije skupine nema još 101 nijansa.
E, da ali ovdje je na djelu psihologija grupe ili čopora. Izgleda da ljudi kad su udruženi djeluju po primitivnijem modu, u grupama djeluje grupni karakter, grupni narcizam.
Pojedinci nazaduju u okviru grupe, a jedan vid te regresije je ovisnost o vođi. U bilo kojoj grupi: od navijača, djece u osnovnoj školi, do baba tračerica na poslu jedna ili dvije osobe preuzimaju ulogu vođe - vukova, ostali su sljedbenici - ovce. Neki psiholozi tumače da većina ljudi žele biti sljedbenici jer im to omogućuje da se linjaju i da neko drugi donosi odluke umjesto njih. U stvari to im omogućuje da ostanu u okviru uloge djeteta o kojem netko drugi brine.
Oni koji ne pripadaju grupi preziru se kao inferiorni i tu stoji ono što je radical spomenuo - osuda prema onima koji se usude biti drugačiji, koji ne žele slijediti vođu, koji se ne osjećaju autentično u okviru grupne regresije, nego stoje po strani i "mirno pokušavaju pasti svoju travu".
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:14   #39
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Kako se ovakva podjela objašnjava kroz psihologiju? I ja sam se ovim bavila neko vrijeme i odbijam vjerovati da osim ove dvije skupine nema još 101 nijansa.

I ja imam slično iskustvo, zna se desiti da uleti pokoji trač al' sigurno nije općeprihvaćen obrazac.
Orlandia je to lijepo objasnila, a ja ću nadodati da je uloga vođe zaista teška. Vodstvo zahtjeva odgovornost, strategiju, afirmaciju, iskustvo, dobru procjenu, neprestanu demonstraciju moći kako bi se ostalo na vrhu. Ukoliko osoba zaista prirodno nije vođena jakim egoističnim motivima ona to neće biti u stanju.
Većina ljudi imaju izraženu potrebu za sigurnošću i zaštitom. Ja držim teoriju da su ljudi zapravo djeca koja su onako malo porasla i neprestano traže roditelja. Roditelja vidimo u vođama, time kupujemo sigurnost i zaštitu te pristajemo biti ovce koji ovise o tuđim odlukama i pokušavaju održavati sistem ili vođu na životu, pri tome plaćamo veliku cijenu, žrtvujemo svoju individualnost i slobodu, priklanjamo se pravilima krda ili vođe.
Vođa je relativno malo. Iako bi svi voljeli biti u poziciji vođe malo ljudi se zaista snalazi u tim ulogama, nisu ih u stanju odigrati i predstavljaju im veliki teret. Također moraš znati da su ovce u stanju sve učiniti za vođu jer su skloni manipulaciji ili žive sa osjećajem ugroženosti. Mnoga zvjerstva su napravili poslušni mirni ljudi koji su samo slijepo činili ono što im je vođa naredio da čine.

Individualci su prijetnja jer drugačije razmišljaju, njhovi stavovi su obično kritički prema postojećem sistemu i stoga ih se doživljava neprijateljski. U svijetu se obično ljudi skupljaju u klanove, gdje klan ratuje protiv klana i tu vrijede pravila ili si s nama ili si protiv nas. Rat, nacionalizam, sport, sve je to demonstracija potrebe da se ovca prikloni krdu i da se kupi prednost, sigurnost i zaštita. Vođe tu situaciju jako dobro prihvate, oni su svjesni koliko su ljudi glupi i povodljivi, koliko je moć opojna i koliku prednost pruža pa to rado koriste. Psihologija je tu također interesantna, ljudi koji imaju moć nad drugima imaju potpuno pomjeren osjećaj za realnost, oni svoju moć percipiraju kao nešto što prirodno zaslužuju i sebi daju obilježja nadljudi ili božanstva (prošlost to lijepo pokazuje). To u velikoj mjeri iskrivljuje percepciju i osjećaj za druge ljude, zbog toga vođe prirodno nemaju sluha za malog čovjeka i potrebe malih ljudi, oni su kaže se opijeni s moći. Psihopati su tu u velikoj prednosti jer su oni općenito lišeni sposobnosti suosjećanja sa drugim ljudima i vode se isključivo egoističnim motivima, kao takvi savršeni su za ulogu vođe jer imaju sposobnost donositi teške odluke, biti nemilosrdni, manipulativni i na taj način upravljati ovcama u svrhu rasta korporacije. U politici, vjeri i slično vođa će ovce kupiti iluzijom snage, bolje budućnosti, karizmom, odlučnosti i brigom za malog čovjeka (recimo Sanader, Bandić, neke vjerske vođe i sl.)

Biologija je jako jako jednostavna. Ljudi su samo proste životinje i naši primitivni nagoni i potrebe uvijek imaju prednost. Fiziološke potrebe najprije, zatim potrebe za ssigurnosću i ljubavlju a tek potom kada se sve zadovolji možemo uživati u tekovinama civilizacijskih dostignuća.
__________________
Daj Mare pizde....

Zadnje uređivanje radical change : 07.11.2017. at 09:30.
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:17   #40
Tračanjem i ogovaranjem ljudi najčešće projiciraju svoje osobine na druge ljude tako da to ipak govori više o njima samima nego o ljudima koji su ogovarani.
Kentaurus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.