Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 13:46   #61
Quote:
larslars kaže: Pogledaj post
Ovako. Ja i decko smo u vezi 1 godinu i mjesec dana. Kroz cjelu vezu je bilo dosta svada (puno malih, par velikih) ...iskreno s nikim nisam mogla sjest i porazgovarat o ovomu. Ali stvarno mi je dosta i trebam odgovore i misljenja drugih ljudi. Pa bi zapocela sa ovime. Moj decko je imao jako tesku proslost. Nije imao djetinjstvo kao bi se reklo. On je sada 17 ali se ponasa kao da ima 27... jako je kompliciran ali u isto vrijeme najpametniji decko u svojoj skoli. On meni brani hrpu stvari zbog kojih ja patim. Oduzeo mi je najboljeg prijatelja ,puno prijateljica... jer po njegovom nisu bile dobre itd... imamo puno pravila u vezi, nesmijem inat decke na fejsu ,instagramu, nesmijem se dopisivat s deckima, cak mi njti neda da progovorim rjec s nekim. Po mome je to jako pretjerano, njemu je jako stalo do mene, trudi se oko mene kao nijedan do sad. Tj... nitko se nikada nije ovoliko trudio. Svaki dan mi pokusava uljepsat, svaku minutu svaki sat... Ali.. u isto vrijeme pokvari sve to, jer meni fale odredene stvari npr zabranio mi je da idem vanka bez njega jer misli da cu ga varati, tvrdi kako mi vjeruje a place ako mu nedam sifru id fejsa i prijeti orekidom... ja nerazumijem, kao da me je pocela depresija od 2 mjeseca veze. Nemam zekju za nicim, bojim se da cu ostati sama akk ga ostavim, bojim se jednkstavno, i zamolila bih vas za savjete i pomoc. On mi se prijeti samoubojstvom ako ga pokusam ostavit. Ponekad se cak zna snimat uzivo meni kako se zeli objesit. Kako se lupa sakama. Ja njega pokusavam natjerat da ode psihologu... jer mi je stvarnk stalo. On je jednostavno jako pametan ali neke stvari mu je jako tesko dokazat i pojasnit. Da je ukrivu nemoze prihvatit, voljela bi da posjeti psihijatra i da promjeni te neke stbari, smiri svoju ljubomoru... jer je super decko, ali jednostavno me muce ta pravila. Meni je jako tesko, i neznam sta da uradim... Molim vas pomoc😐
Pretpostavljam da ste isto godište. Zamisli se na malo duži period s njim, pitaj se želiš li živjeti takav život gdje imaš konstantno prisutan strah. Po njegovim osobinama vidi se da nije psihički stabilna osoba, nisi mu dužna pomagati niti trpiti nečije ispade ljubomore, posesivnosti. Drži te pod okom, zato i misliš da je "dobar, pažljiv", praktički ne bi niti smjela na wc bez njega. Ako ti brani opće pravo na socijalizaciju, poslije će ti braniti i predbacivati način na koji se ponašaš i način na koji misliš/imaš stav. Nitko ti nema pravo oduzimati slobodu kretanja i socijalizaciju s ljudima, time se krše tvoja građanska prava. Ako je imao teško djetinjstvo ti nisi ta koja bi trebala patiti zbog nečijih osobnih stvari. Još ako ostaneš dulje u vezi, osim psihičkog mobinga bi mogla očekivati i fizičko nasilje. Sama si rekla da si depresivna i nemaš volje ni za čim. Uputi se kod svoje nadležne liječnice, potraži psihičku pomoć. Vjerojatno ćeš proći kroz individualne a možda i grupne terapije da ti pomognu podići samopouzdanje i svijest o nasilju, steći ćeš pozitivna iskustva. Tvoj dečko je nasilnik, što će ti i oni reći, a ti ćeš vremenom shvatiti. Sljedeći put kod njegove prijetnje da će si nauditi, lijepo pozoveš policiju (ili ti ili roditelji) koji će uključiti socijalne institucije (17 godina, maloljetnik) i psihološko promatranje. Ti mu ne možeš pomoći, psihijatar/psiholog možda i može.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2021., 02:09   #62
Kao prvo zelim se svima zahvalit na savijetima a kao drugo zelim reci da je proslo vec 2 godine otkako sam ga ostavila no tek sada vidim koliko se ljudi zapravo javilo. Da vam kazem tocno situaciju kakva je bila izmedu nas jer vidim da je puno ljudi bilo kao "samo ga ostavi" "bjezi" ,nisam mogla jer su u to bile umjesane sve gore i gore manipulacije, pocelo je i fizicko nasilje i jeb**e prijetnje, osjecala sam se zarobljeno potpuno i nisam tek tako mogla prekinut s njim a roditelje i strucnu iz skole mi nije ni na kraj pameti bilo da idem mjesat jer bi to bile uzasne drame i problemi zbog mojih roditelja kakvi su. Ali na kraju sam ga uspijela ostavit uz pomoc prijatelja tocno sam im ispricala o cemu je rijec i na kraju sam ga se rijesila dosta jednostavno jer sam svaki dan prekidala s njim dopi**ilo mu i taj zadnji put lik oso bez problema, jest da je sljedeci dan napravio cjeli profil posvecen meni i njemu i kak mu se ja trebam vratit ali ej ispalo je bolje neg sto sam ocekivala. rekla sam sve njegovoj mami kak se ponaso pa mu ona ocitala bukvicu, dan danas se cujem sa zenom isprica mi se uvijek za sve sta je bilo jer nije ranije bila svijesna tog svega sta se desavalo, extra zena stvarno. Eto odlicno je na kraju sve ispalo u novoj sam vezi trenutno decko je predivan prema meni, nisam vise u depresiji i imam energije napokon Takoder sam vidjela da je bilo par postova za moje greske u pisanju, ali eto nisam se taj dan ni pokusala potrudit oko toga samo sam trebala nekog za pomoc i razgovor.
Htjela sam vam samo jos neke stvari javit i pojasnit nabrzake i hvala puno jos jednom svima!!
Lp
larslars is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2021., 21:01   #63
Quote:
larslars kaže: Pogledaj post
Kao prvo zelim se svima zahvalit na savijetima a kao drugo zelim reci da je proslo vec 2 godine otkako sam ga ostavila no tek sada vidim koliko se ljudi zapravo javilo. Da vam kazem tocno situaciju kakva je bila izmedu nas jer vidim da je puno ljudi bilo kao "samo ga ostavi" "bjezi" ,nisam mogla jer su u to bile umjesane sve gore i gore manipulacije, pocelo je i fizicko nasilje i jeb**e prijetnje, osjecala sam se zarobljeno potpuno i nisam tek tako mogla prekinut s njim a roditelje i strucnu iz skole mi nije ni na kraj pameti bilo da idem mjesat jer bi to bile uzasne drame i problemi zbog mojih roditelja kakvi su. Ali na kraju sam ga uspijela ostavit uz pomoc prijatelja tocno sam im ispricala o cemu je rijec i na kraju sam ga se rijesila dosta jednostavno jer sam svaki dan prekidala s njim dopi**ilo mu i taj zadnji put lik oso bez problema, jest da je sljedeci dan napravio cjeli profil posvecen meni i njemu i kak mu se ja trebam vratit ali ej ispalo je bolje neg sto sam ocekivala. rekla sam sve njegovoj mami kak se ponaso pa mu ona ocitala bukvicu, dan danas se cujem sa zenom isprica mi se uvijek za sve sta je bilo jer nije ranije bila svijesna tog svega sta se desavalo, extra zena stvarno. Eto odlicno je na kraju sve ispalo u novoj sam vezi trenutno decko je predivan prema meni, nisam vise u depresiji i imam energije napokon Takoder sam vidjela da je bilo par postova za moje greske u pisanju, ali eto nisam se taj dan ni pokusala potrudit oko toga samo sam trebala nekog za pomoc i razgovor.
Htjela sam vam samo jos neke stvari javit i pojasnit nabrzake i hvala puno jos jednom svima!!
Lp
Ženo draga samo nastavi dalje. Ima nas svakakvih. Loše si upoznala. Nadam se da ces sada sresti anđela koji će ti ulješati život da zaboravis sve loše
Leon.Agramer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger