Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2017., 17:58   #101
Normalno da me smetaju pusti gradonacelnici, zamjenici, tajnice, vozaci i ini u tisucama "gradova"... Tu se slazemo.

Ali, je li ti normalno da ministarstvo socijale ima manji proracun? U ovoj drzavi? Drzavi gdje tisuce djece nema za uzinu u skoli ili im je to jedini obrok u danu? Neki prioriteti moraju biti postavljeni.Nije mi normalno stalno povecanje i prosirenje prava HB 22 godine nakon rata.
To ni SUBNOR nije radio.
ferengic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 07:43   #102
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dakle smetaju mirovine braniteljima, ali ne smeta pročelnik za kuluturu općine sa 3.000 stanovnika?

Ne smeta što mi ne uvodimo vinjete, jer se uhljebi boje otpuštanja na naplatnim kućicama?

Samo udri po braniteljima, sve ostalo se može podnijeti?
Ajd molim te prestani s patetikom.

Nitko ne udara "samo" po braniteljima (btw, što je to? Koga oni u 2017. brane? Tekovine revolucije? Nisu li to veterani) već"udaramo" po beskrajnim, besmislenim i teško plativim privilegijama koje se daju određenim zaslužnim skupinama.
Bez obzira bili to "branitelji" (veterani, oa), pročelnicci ili uhljebi na naplatnim kućicama.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 08:51   #103
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Bez uvrede smotani, Ok smo si uvijek bili i nikada te ne napadam, pa neću ni sada, ali pola postova na ovoj temi su ti emotivni i ne-ekonomski.

Dakle nemoj.
Svaka cast pravim braniteljima, ljudima koji su ostavili zdravlje ili svoje za Hrvatsku. Problem je u onima koji nisu rat ni osijetili a povlace kojekakve privilegije preko poznanstava.
I jos jedan vrlo vazan detalj. Svi ce se ljudi slozit da treba zasluznima dati zasluzene povlastice, ali nigdje u svijetu nema povlastica 4x vecih od rdnicke place. Znaci covjek se treba cijeli mjesec grbaviti negdje, i tako desetljecima, da bi dobio crkavicu ili cak nista od place. S druge strane "zasluzni" dobivaju 4-5 puta vise a nista ne rade. Ne moze.
Da li kuzis da bi nekima bilo bolje da je ostala juga, dok drugima nema ljepseg raja na kugli zemaljskoj. Sad razmisli koji su koji. Tko ce ostati u hr za par godina?
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 09:05   #104
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Svaka cast pravim braniteljima, ljudima koji su ostavili zdravlje ili svoje za Hrvatsku.


Da li kuzis da bi nekima bilo bolje da je ostala juga, dok drugima nema ljepseg raja na kugli zemaljskoj. Sad razmisli koji su koji. Tko ce ostati u hr za par godina?
Ali vidiš, ovo i jest problem.

Ima ljudi su dakle realni kada kažu da jest reasltivno nerealan broj branitelja, i da su neki doista dobili velike privilegije a da nisu bili u ratu (iako se ne spominje da su neki teško stradali a nisu dobili ništa). Hrvatska je nepravedna država sa lošom ekonomijom i politikom.

Ali ja doista ne vidim kako se može ignorirati da ni 1989. nismo imali ni dobru državu ni ekonomiju i da su već tada presušili strani krediti i pomoć Zapada, i da bi se država i bez rata ekonomski posve raspala, eventualno nešto blaže.
Da se razumijemo, ne imenujem nikoga s teme, nego općenito na takvim temama se to uglavnom svede na takve rasprave.
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 03.12.2017. at 10:20.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 10:21   #105
Masovno studiranje,i to društvenih i društveno-humanističkih fakulteta,sve pod egidom državnog financiranja i autonomije sveučilišta je uništilo Hrvatsku.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 10:44   #106
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali ja doista ne vidim kako se može ignorirati da ni 1989. nismo imali ni dobru državu ni ekonomiju i da su već tada presušili strani krediti i pomoć Zapada, i da bi se država i bez rata ekonomski posve raspala, eventualno nešto blaže.
Da se razumijemo, ne imenujem nikoga s teme, nego općenito na takvim temama se to uglavnom svede na takve rasprave.
Pa činjenica da i takva prolupala Jugoslavija je bila za velik dio stanovništva bolja ti govori koliko su stvari u Hrvatskoj otišle u krivom smjeru.
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 10:46   #107
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
Pa činjenica da i takva prolupala Jugoslavija je bila za velik dio stanovništva bolja ti govori koliko su stvari u Hrvatskoj otišle u krivom smjeru.
Ali to su samo emotivni pogledi.

Ta država je financijski kraj doživjela već u 1980-tima, ali je to zasjenjeno ratom i privatizacijom.

Naravno da je bilo bolje dok tvornica nije propala, ali to što se ona umjetno održavala još 5 godina ne znači da je bilo i realno i dobro.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:18   #108
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali to su samo emotivni pogledi.

Ta država je financijski kraj doživjela već u 1980-tima, ali je to zasjenjeno ratom i privatizacijom.

Naravno da je bilo bolje dok tvornica nije propala, ali to što se ona umjetno održavala još 5 godina ne znači da je bilo i realno i dobro.
Znači tržište je presudilo tim tvornmicama ili sektorima industrije, velike industrije ? (zar to nije stvar strategije i ozbiljne politike?!)
Meni se čini da ako tako gledamo, danas, nema šanse da se hrvati tržišno ikad maknu iz gliba u kojem su stali..jer nismo mi sami, svijet ide brzo naprijed a mi stojimo. (bavimo se 'junaštvom' kao i ostali balkansi, to su emocije vidiš)

Osim turizma i poneke male firme kojoj ide dobro, svi ostali će biti na standardu ispod europskog kriterija. (sad već kažu da i kinezi bolje žive od nas)
To što državni apara kemija sa šemom iz šupljeg u prazno, standard na potrošnji i marićevim rezanjima deficita, to sve je relativno i ovisi (turističkoj sezoni zapravo) o stanju ekonomije u svijetu ili uniji. (što ako za par godina se ponovi recesija itd.)

Pravi pokazatelj stanja stvari je iseljavanje ljudi i stagnacija.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:29   #109
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Masovno studiranje,i to društvenih i društveno-humanističkih fakulteta,sve pod egidom državnog financiranja i autonomije sveučilišta je uništilo Hrvatsku.
Ako ima toliko ekonomista zašto nema perspektivnih firmi....ili ako su svi humaisti zašto je nacija toliko moralno pala i izostaje kritika od strane tih intelektualnih radnika ?
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 14:37   #110
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Ako ima toliko ekonomista zašto nema perspektivnih firmi....ili ako su svi humaisti zašto je nacija toliko moralno pala i izostaje kritika od strane tih intelektualnih radnika ?
Zato što naše gospodarstvo ne može apsorbirati toliki broj pravnika,ekonomista,filozofa,politologa,novinara i sličnih.
A,konkretno glede tvog pitanja,kvantiteta ne znači kvalitetu.
Bivša Juga kako ju zovete je bila puno pametnija glede tog pitanja, i ipak nije proizvodila toliko suficitarnih kadrova.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 15:59   #111
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali to su samo emotivni pogledi.

Ta država je financijski kraj doživjela već u 1980-tima, ali je to zasjenjeno ratom i privatizacijom.

Naravno da je bilo bolje dok tvornica nije propala, ali to što se ona umjetno održavala još 5 godina ne znači da je bilo i realno i dobro.
Ne, suprotno. Činjenica je da se do 1990 broj stanovnika Hrvatske povećavao, a nakon toga se samo smanjuje. Činjenica je da se smanjio i broj zaposlenih i to jako, a to nije samo prilagodba kapitalističkoj ekonomiji, jer to traje već 25 godina i druge postsocijalističke zemlje su u puno većem uzletu. Činjenica je da je Hrvatska pala na dno razvijenosti u Europi, a prije je bila više na ljestvici. Činjenica je da je Hrvatska od industrijalizirane zemlje sa jakim izvozom pretvorena u uvoznu ekonomiju sa dominatnim turističkim sektorom (znak banana država).

U svijetlu toga, emotivni pogled je zatvarati oči pred time činjenicama i tvrditi da smo ostvarili napredak, kad smo pali po skoro svim kriterijima. I ne, nije mi žao da nije opstala Jugoslavija, nego mi je žao što nismo na tragu Češke ili Slovačke..
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 20:07   #112
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
U svijetlu toga, emotivni pogled je zatvarati oči pred time činjenicama i tvrditi da smo ostvarili napredak, kad smo pali po skoro svim kriterijima.
Ne nužno, može se raditi i o političkoj propagandi.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 10:19   #113
jedna od slika koje prikazuju "kako hrvati ne rade"
Za vrecicu cipsa ,proizvođac dobije 60lp od kojih treba pokriti troškove rada i sirovine, država isto toliko (60lp) za ništa a, trgovac 1,80 kn

a, što vrlim ekonomskim strucnjacima u ovoj državi ocito nije problem
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 11:04   #114
Država guši poduzetništvo šumom kreativnih fiskalnih i parafiskalnih nameta te apsurdnim kažnjavanjima, kako bi se namirio preopširan i preskupi državni aparat koji siše pare kao blesav. Pare se sišu zbog političkih zapošljavanja i pogodovanja, korupcije, općenitog nemara i drugih faktora koji su doveli do ove teške situacije. Ogledni primjer crony kapitalizma.

Poduzetništvo se potiče samo na papiru te za potrebe naslikavanja političara, a kad toga nestane vidi se prava slika stvari.

Iz tog razloga mnogi ni ne žele u poduzetništvo, nego traže veze kako bi se zaposlili u državnoj službi, a drugi kojima se takav način života gadi odlaze u Irsku, Njemačku i druge normalne zemlje. Privatni sektor je glavni generator novca, dok ga državne institucije troše. Kad je privatni sektor u nekoj zemlji na koljenima, to uvelike smanjuje i opseg radnih mjesta u zemlji, jer bi poduzetnik kojem posao ide dobro uz sebe zapošljavao i druge.

Ostaje šačica onih koji ipak pristaju raditi u uvjetima terora, a država nedostatak ovaca za šišanje nadoknađuje pojačanim iskorištavanjem preostalih.

Što samo povećava ionako preveliki državni aparat i odlazak iz zemlje.

No, sve ima svoje granice i kad taj balon pukne, čeka nas grčki scenarij ili nešto gore od toga, a domovina se može jako lijepo voljeti i iz Irske ili Njemačke.

Cheers.
__________________
Bear with me

Zadnje uređivanje Weekend Warrior : 08.12.2017. at 11:31.
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 01:54   #115
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Država guši poduzetništvo šumom kreativnih fiskalnih i parafiskalnih nameta te apsurdnim kažnjavanjima, kako bi se namirio preopširan i preskupi državni aparat koji siše pare kao blesav. Pare se sišu zbog političkih zapošljavanja i pogodovanja, korupcije, općenitog nemara i drugih faktora koji su doveli do ove teške situacije. Ogledni primjer crony kapitalizma.

Poduzetništvo se potiče samo na papiru te za potrebe naslikavanja političara, a kad toga nestane vidi se prava slika stvari.

Iz tog razloga mnogi ni ne žele u poduzetništvo, nego traže veze kako bi se zaposlili u državnoj službi, a drugi kojima se takav način života gadi odlaze u Irsku, Njemačku i druge normalne zemlje. Privatni sektor je glavni generator novca, dok ga državne institucije troše. Kad je privatni sektor u nekoj zemlji na koljenima, to uvelike smanjuje i opseg radnih mjesta u zemlji, jer bi poduzetnik kojem posao ide dobro uz sebe zapošljavao i druge.

Ostaje šačica onih koji ipak pristaju raditi u uvjetima terora, a država nedostatak ovaca za šišanje nadoknađuje pojačanim iskorištavanjem preostalih.

Što samo povećava ionako preveliki državni aparat i odlazak iz zemlje.

No, sve ima svoje granice i kad taj balon pukne, čeka nas grčki scenarij ili nešto gore od toga, a domovina se može jako lijepo voljeti i iz Irske ili Njemačke.

Cheers.
U potpunosti se slažem s ovim. Prvo su pokopali industriju sad i poduzetništvo, što preostaje - inozemstvo, državne službe i loše plaćen sezonski rad.
gejmer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 11:12   #116
Znači Agrokor su uništili parafiskalni nameti.

To je stvarno novost za mene.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 23:12   #117
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
Znači Agrokor su uništili parafiskalni nameti.

To je stvarno novost za mene.
agrokor parazitira po sistemu "ruka ruku mije", više je dobio nego dao, a mali poduzetnici i obrntnici za to vrijeme uzdržavaju skupi aparat.
dalje ne ide, sve puca...

uništili su na tisuće firmi, firmica i obrtčića....pogledaj samo po zagrebu prazne lokale...
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 19:01   #118
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Zato što naše gospodarstvo ne može apsorbirati toliki broj pravnika,ekonomista,filozofa,politologa,novinara i sličnih.
A,konkretno glede tvog pitanja,kvantiteta ne znači kvalitetu.
Bivša Juga kako ju zovete je bila puno pametnija glede tog pitanja, i ipak nije proizvodila toliko suficitarnih kadrova.
Svaka čast, pogodak u sridu Moja starija kčer je studirala FER i na početku se odmah htjela prebaciti na Ekonomiju jer je to kao lakši faks i sl. Supruga i ja smo ju stisnuli i rekli da to ne dolazi u obzir i da sa sa FER-om ima blistaviju budućnost u Hr. Poslušala nas je i sada već 4 god. radi u struci u domaćoj firmi, ima odličnu plaću i prezadovoljna je sa svime. Druga kčer je završila kemiju i ista priča, one ni ne pomišljaju da napuste Hrvatsku osim turistički.
Osobno sam poduzetnik 25 god., muku mučimo sa kvalitetnim kadrom iako su uvjeti za naše prilike odlični. Naš obrazovni sustav je totalno zakazao i ne prati potrebe društva, neke stvari se mijenjaju na bolje no to je spori proces koji će potrajati. Vidim puno defetizma kod nekih upisa ovdje, te političari ovo...HDZ...SDP ma zahebite to. Najlakše je kukati i kiflati okolo, treba pljunuti u šake i raditi, pobrinuti se svatko za sebe pa će nam svima biti bolje. Ono što ja vidim je da ova zemlja ima budučnost i da sve ide na bolje, polako ali sigurno. Ljudi zaboravljaju da smo mi imali rat koji nas je koštao 60-tak milijardi Eura + još ovi lopovi na vlasti (koje smo sami izabrali)...ljudi pa mi smo čudo što smo i u ovakvom stanju. Zato nas ne uspoređujte sa nekom recimo Švedskom koja nije rata vidjela zadnjih 200 godina već sa zemljama u okruženju.
Da se malo vratim na temu....Agrokor je jedan pokazatelj "čišćenja" ekonomije koji se redovito dešava u kapitalizmu. To je bio jedan mastodont i hibrid prvobitnog kapitalizma u Hrvata sa svim svojim nebulozama. Bilo je tu svega od rodijačkopartijskog pseudopoduzetništva do "razvoja" na teret dobavljača. Kad se sve zbroji još smo i dobro prošli, kad nas nisu uništila brodogradilišta i Agrokor možemo slobodno reći da smo mi Hrvati neuništivi
Bhakti is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.