Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2002., 00:43   #1
Arrow All That Jazz (jazz - rasprava)

Unazad godinu-dvije fascinirana sam tom glazbom...

Prvo je to bio acid-jazz, pa house-jazz, latino-jazz... Sad se već navlačim na avangardni i klasični...

Ne razumijem se previše u to tko valja, tko ne... Zato crpim informacije tu, sigurno vas ima fanatika...

Pred par tjedana bila sam u KSETU na Jessici Lurie i moram reći da je to bilo vanserijsko iskustvo... Žao mi je što češće ne reagiram na takva gostovanja...

Ljudi, savjetujte me, što valja? U što utući novce...?

Playlista
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 01:18   #2
Kladim se da je sljedeći reply č.i.k.-ov...

np The Damned - In Dulce Decorum (pretvaram se u Gothicu, hehehe)
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 01:25   #3
e, a da mozes skocit do porgy-a 19. ovog mjeseca....
yonderboi, jamming... ludnica
a ja idem doma sutra.... ah.............
www.porgy.at
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 01:38   #4
pozdravi AUT damien...
 
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 04:44   #5
hm....zadnje vrijedno spomena sto sam gledao live je FOLKESTRA sa KRUNO LEVACICEM:......pa taj covjek je totalni komedijas.......to nije samo music performance,covjek citav scenarij ima,nesto nevjerojatno.
a inace...hm....slusao sam u zadnje vrijeme dosta acida(Pelican City,Julie Dexter,Erik Truffaz,itd), od altera i slicnoarlheinz Miklin trio,ma uglavnom idem kad je neki jazz session pogledat,pogotovo sa Stanicem(Elvis je zakon,Boskom Petrovicem;Levacicem,itd.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 12:54   #6
Quote:
Originally posted by TeenSpirit
pozdravi AUT damien...
s zadovoljstvom
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 13:55   #7
Thumbs up femi kuti

bok....za tinchi pinchi tonchi lonchi imam jedno jako jazz ime...jedno od najjacih...trenutno najcjenjeniji i najvredniji africki jazzer, saksofonist po imenu Femi Kuti (tak se i pise)...oko njega ima jedno 15 ljudi u bendu i prvoklasni su (vidio nesto od toga na telki)...drapaju.
nego, pozdrav damienu koji ide doma... hehe bas me zanima da li zna koji sam ja

gotta jazz
gotta jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 16:14   #8
Re: Jazz - već je i vrijeme

Quote:
Originally posted by Tinchi

Pred par tjedana bila sam u KSETU na Jessici Lurie i moram reći da je to bilo vanserijsko iskustvo...
ajde da te odmah razveselim...26.04. ponovo svira jessica lurie ensemble, a negdje oko 05.11. konačno, nakon tri godine, dolaze living daylights, njen najjači bend...

onda još 18.01. najvjerojatnije u pauku radimo novo supergroodanje ovoga puta s nevjerojatnim youngbood brass band, deveteročlanim bandom koji spaja new orleans jazz i hip-hop i zvuče genijalno...devet ih je, sedam puhača i dvojica koja lupaju - jedan doboš a drugi bas bubanj, a ima i nešto repanja (talib kweli im je odradio jednu stvar)

19.02. amy denio septet...bend uz amy čine svi članovi talijanskih grupa zu i short apnea, a ona je super friendica jessice lurie s kojom je dugo svirala, sve dok se nije odlučila preseliti iz seattlea u europu...zapravo, uz jessicu je vjerojatno najbolja američka saksofonistica danas

25.02. lkv trio...ken vandermark nakon duuuugo vremena u ksetu...sad će opet svirati svakih 3 mjeseca...hehe

22.03. chicago underground trio

i još gomila stvari...
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 16:20   #9
Quote:
Originally posted by Mr. Wrong
Kladim se da je sljedeći reply č.i.k.-ov...
hehe...nakon sigurnih deset godina navukao sam se na fliper pa više ne provodim toliko vremena na netu...

a kad smo već kod ove teme, iduće bi godine na festivalu u osijeku trebali svirati vandermark 5 i living daylights...ako ti se oni ne svide onda odustajem...u biti probat ću i brotzmanna sredit da vas malo razvali...hehe
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 16:24   #10
Re: Re: Jazz - već je i vrijeme

Quote:
Originally posted by č.i.k.
22.03. chicago underground trio
Kad prije postadose trio?
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 16:30   #11
pa već godinama egzistiraju i kao trio [duo + noel kupersmith (for carnation, brokeback...) na kontrabasu] i kao kvartet [trio + jeff parker (tortoise) na gitari]...zasad smo dvaput imali duo, slijedi trio i koncem iduće godine valjda i kvartet...
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 16:33   #12
Opa
Kao duo su stvarno razvalili...
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 17:28   #13
Mislim da bi mi se kao trio mogli jako svidjeti...
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 17:38   #14
Cool

Tinchi, svaka cast na temi, jazz je super! Moj put bio je obrnuti, od 'klasicnog' (uvjetno receno) do acida, fusiona, latina...

Probaj nabavit CD (bilo koji) od Michel Camillo Trio. Michel Camillo je jedan od meni najboljih jazz pijanista sadasnjice, uz sebe ima bubnjara i basistu i zvuce kao da svira petnaestorica muzicara. Nevjerojatno dobro!

Inace, vidim da si iz Zagreba ~ proslih godina je srijedom u Saxu bio besplatan jazz, za ovu sezonu ne znam, trebala bih provjerit. Bilo je svega, od trecerazrednih svirki (koje su bile izuzetno rijetke) do poznatih i kvalitetnih imena, stvarno odlicno!
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 17:59   #15
Je,je, srijedom je i dalje besplatan jazz... Sad je Matija Dedić uglavnom, ja nikako da ulovim priliku i odem, ali hoću sigurno uskoro.

gotta jazz - ti meni o Femi Kutiju... Da čula... Bila na koncertu na Jarunu. Bilo je J-E-B-E-N-O!! Strašno, ma genijalac je čovjek, ne žalim ni kune jedne koju sam dala za to...

Ja sam odletjela u neki drugi film na tom koncertu... ma stvarno fantazija.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 19:01   #16
Meni je jazz super i najbolji samo kad ga slusam u nekom "kontekstu". U nekom filmu, recimo. Ili dok napolju vodis neki za tebe vrlo vazan razgovor. Inace mi ne prija uvek i to je nekim mojim prijateljima vrlo uncool. Omiljeni album mi je Thelonius Monk & John Coltrane.
le coq sportif is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 21:41   #17
Quote:
Originally posted by Tinchi
Je,je, srijedom je i dalje besplatan jazz... Sad je Matija Dedić uglavnom, ja nikako da ulovim priliku i odem, ali hoću sigurno uskoro.
Ako je Matija, mogu ti preporuciti. U biti, njegova svirka je puna improvizacija pa, ovisno o raspolozenju, zna malo i zabrijati. Ako taj konkretni dan nisi bas raspolozena za jazz, radije ne idi, ali ako si in the mood, svakako svrati do Saxa!
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 21:56   #18
samo da pozdravim...gotta jazz...)) hi.... ja stvarno ne znam ko je Femi Kuti)))
alberta einstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 08:06   #19
dobrojutro
alberta...mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm samo da pozdravim...jos ces ti cuti mene ...kad dodjes na instrukcije...
femi kuti je bil na jarunu??! nisam to znal! kad je to bilo tinchi!? valjda onda jos nisam znal za njega...i meni dobro dodju ova sva imena koja ljudi to ispisuju...eh vrijeme Kluba Studenata ElekTrotehnike....kad je to bilo...
ej ljudi idem danas na tulum u gorice s kolegama s posla....ekipa, a svi su starci, bude se napila i slusali budu kuruznu muziku....ja ne znam kak bum ja to prezivel!!!!!!!!!!!!!! a ima i puno poledice...mislim da cu morati primijeniti taktiku casnog povlacenja prije nego stvar izmakne kontroli
gotta jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 11:44   #20
ma gotta....opusti se..uzivaj....vidim da tebi fale instrukcije ali u opustanju...
trebalo bi poraditi na tome..kaj ti misliš...?
alberta einstein is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.