Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 14:38   #3921
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Kakva su vasa iskustva sa klinikom Kreszinger i sa vet.faxom?
Hitno smo u subotu prije cca mjesec dana od strane naseg veta upceni kod njih na itno otvaranje trbusnje supljine - uglavnom, imam samo rijeci pohvale - pas je kod njih bio puna 4 dana, operiran je, pazili u ga i mazili i niu ga otpustili dok god nije izasao iz sepse. Operirao ga je dr. Nikola.
Pas je imao puknuce zeluca, peritonitis i sepsu.

Nakon otpusta morali smo im se stalno javljati tako da budu upuceni do potpunog oporavka zato smo smo kasniju obradu nastavljali kod naeg veta.

Predani, brizni, znaju svoj posalo, i najbitnije - ne napuhuju cijene.

Na faxu bi takav zahvat i njegu platili sigurno duplo vise a dobili puno manje - sada od kada znam da poliklinika Krezsinger radi sve hitne zahvate u svako doba noci vise mi ne pada na pamet ikada otici na fax kod njihovih mesara
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 18:48   #3922
Znaci ipak kreszinger se cine bolji od faxa?
Zanima me tocnije dr Lea kakva je za operacije,ortopediju i sl?
Kakva su vam iskustva sa fiziovetom?

I jos nesto jel radio tko magnet preko njih u zg?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 08:42   #3923
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Znaci ipak kreszinger se cine bolji od faxa?
Zanima me tocnije dr Lea kakva je za operacije,ortopediju i sl?
Kakva su vam iskustva sa fiziovetom?

I jos nesto jel radio tko magnet preko njih u zg?
definitivno

Sa dr. Leom osobno nisam imala kontakte ali cula sam samo pohvale, a na faxu radi nje suprug koji je vrhunski ortoped ali su na faxu cijene itekoliko vece.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 11:02   #3924
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
definitivno

Sa dr. Leom osobno nisam imala kontakte ali cula sam samo pohvale, a na faxu radi nje suprug koji je vrhunski ortoped ali su na faxu cijene itekoliko vece.
znaci provjereno su vece cijene na faxu? Ja cula da je dosta povoljniji od ovih privatnika i hvale dr Pirkica
Nisam iz Zg pa se moram ovako raspitivat
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 11:18   #3925
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
znaci provjereno su vece cijene na faxu? Ja cula da je dosta povoljniji od ovih privatnika i hvale dr Pirkica
Nisam iz Zg pa se moram ovako raspitivat
nema sada racun kod sebe, ali pouzdano znam da je u Krezsingeru recimo: stacionar, anestezija, krvna slika i UZV duplo jeftiniji nego na faxu, a RTG dvije projekcije je ista cijena.

Mi smo anesteziju za psa od 50 kg platili 300 kn a na faxu je oko 1200-1500

Sto se stacionara tice, u Krezsingeru pse pustaju nekoliko puta dnevno da obave nuzdu dok na faxu toga nema - ako zelis da ti pas obavlja sve vani tada moras sama dolaziti i izvoditi ga van a one podloske koje stavljaju ispod zivotinja naplacuju kao suho zlato.
Mi smo na faxu zbog toga imali gadnih problema jer nas pas ni pod razno nece nuzdu obaviti nigdje osim van kuce, rađe ce se frkat u bolovima nego da uneredi protor u koje je smjesten - ali to se njih ne tice. Dok nam je pas bio na faxu, no stop je bio na infuziji i cim smo dosli u 9 sada, prije ne dopustaju ulazak kod psa, odmah nam je receno da pa nije obavio nuzdu i da nije pio vodu jer je intravenozno spojen. A kada je dosla faktura tada su naveli brdo podlozaka, na moje negodovanje su izmisljali da je obavio nuzdu. Onda sam pozvala dr. koji je rekao da nije obavio nuzu pa se prica promijenila u to da je prilojao vod nekoliko puta. Tada sam im i to morala opovrgnuti pa su samo micali poglede od srama. Zato nam u kartonu pise opaska neto u smislu "Pazi se vlasnice - problemi"
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 11:20   #3926
Moje je iskustvo s dr. Kreszingerom, nažalost, drukčije, ali je staro osam godina pa nije isključeno da se nešto i promijenilo. Još uvijek imam nalaz s njegovim potpisom: "suspektna displazija desnog lakta i RTG Sitkina lijevog lakta, što može biti zabuna u brzini, ali niej baš dopustivo. No ona je sirotica, kad sam je udomila, toliko šepala na lijevu nogu da tu nije iblo nikakve "suspektnosti".

@OOOOOOO
Znači li to da je pesica bolje ili lošije kad se spremaš na daljnje posjete vetovima?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 12:14   #3927
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Moje je iskustvo s dr. Kreszingerom, nažalost, drukčije, ali je staro osam godina pa nije isključeno da se nešto i promijenilo. Još uvijek imam nalaz s njegovim potpisom: "suspektna displazija desnog lakta i RTG Sitkina lijevog lakta, što može biti zabuna u brzini, ali niej baš dopustivo. No ona je sirotica, kad sam je udomila, toliko šepala na lijevu nogu da tu nije iblo nikakve "suspektnosti".

@OOOOOOO
Znači li to da je pesica bolje ili lošije kad se spremaš na daljnje posjete vetovima?
hebiga, fulao je lijevo i desno -to mu nije opravdanje - bilo bi koma da je operacija bila na krivoj nozi

Dal je na kraju bila dispalzija ili nije, vise se ne sjecam?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice

Zadnje uređivanje Wedding : 06.12.2017. at 12:31.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 12:51   #3928
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
nema sada racun kod sebe, ali pouzdano znam da je u Krezsingeru recimo: stacionar, anestezija, krvna slika i UZV duplo jeftiniji nego na faxu, a RTG dvije projekcije je ista cijena.

Mi smo anesteziju za psa od 50 kg platili 300 kn a na faxu je oko 1200-1500

Sto se stacionara tice, u Krezsingeru pse pustaju nekoliko puta dnevno da obave nuzdu dok na faxu toga nema - ako zelis da ti pas obavlja sve vani tada moras sama dolaziti i izvoditi ga van a one podloske koje stavljaju ispod zivotinja naplacuju kao suho zlato.
Mi smo na faxu zbog toga imali gadnih problema jer nas pas ni pod razno nece nuzdu obaviti nigdje osim van kuce, rađe ce se frkat u bolovima nego da uneredi protor u koje je smjesten - ali to se njih ne tice. Dok nam je pas bio na faxu, no stop je bio na infuziji i cim smo dosli u 9 sada, prije ne dopustaju ulazak kod psa, odmah nam je receno da pa nije obavio nuzdu i da nije pio vodu jer je intravenozno spojen. A kada je dosla faktura tada su naveli brdo podlozaka, na moje negodovanje su izmisljali da je obavio nuzdu. Onda sam pozvala dr. koji je rekao da nije obavio nuzu pa se prica promijenila u to da je prilojao vod nekoliko puta. Tada sam im i to morala opovrgnuti pa su samo micali poglede od srama. Zato nam u kartonu pise opaska neto u smislu "Pazi se vlasnice - problemi"
hvala na odg.
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Moje je iskustvo s dr. Kreszingerom, nažalost, drukčije, ali je staro osam godina pa nije isključeno da se nešto i promijenilo. Još uvijek imam nalaz s njegovim potpisom: "suspektna displazija desnog lakta i RTG Sitkina lijevog lakta, što može biti zabuna u brzini, ali niej baš dopustivo. No ona je sirotica, kad sam je udomila, toliko šepala na lijevu nogu da tu nije iblo nikakve "suspektnosti".

@OOOOOOO
Znači li to da je pesica bolje ili lošije kad se spremaš na daljnje posjete vetovima?
bila je super se oporavila u ova 2 i pol mj nakon mijelografije i koliko smo na terapiji bas sam bila sretna kad odjednom u subotu ponovno na dodir vrisak bolovi uzasni itd. Ako mi taj dan nije pozlilo nece nikad.zvala brzo dr u zg kaze taj disk koji radi probleme pomako se opet i curi sadrzaj iz njega koji stvara bolove,sad smo opet na lijekovima,strogom mirovanju,nigdje ne mrdat pa cemo vidjet sta dalje
Cekam poziv naseg vet reko se raspitat na par mjesta pa da ce mi javit
Samo znam da nemam vise zivaca i da samo cekam dan kad cu puknut
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 13:58   #3929
S Leom do sada imam dobra iskustva, barem sto se tice ortopedije, ostalo na srecu nismo jos testirali.
Dr Nikola ce nam sada kroz koji dan operirat cistu na nozi, pa mi je drago cuti pozitivna iskustva.
Na prvu se cinio ok, lijepo je objasnio sto ce se sve raditi i uvazio sto je bubrezni bolesnik i prilagodio terapiju samo njoj, sto je meni osobno
To sto umirem od straha je drugi par opanaka
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 14:49   #3930
Kad vec komentirate kreszinger kliniku budem i ja ukratko rekao svoje iskustvo. Meni je pas imao laganu operaciju kod njih i dva mjeseca nakon toga je preminuo...moj zakljucak je da su mi psu dali prejaku anesteziju jer mu je krvna slika bila savrsena i bio je zdrav mlad pas. Naravno potpisao sam odgovornost i nemam se pravo bunit samo mi je opet ostao jako gorak okus. Operirao ga je dr nikola za kojeg po pristupu profesionalnosti i pristojnosti nemam nikakvih zamjerki. Sad kaj bi bilo da bi bilo o tome nezelim ni razmisljat nazalost tak je jer sa mojim psom je umro i dio mene. Opcenito na stacionar i pristojnost tehnicarki i ostalih isto nemam nikakvih zamjerki sve uredno i super, jedinoo lea ,hm sad da me neizbace opet il kaj mogu samo rec da je zadnji veterinar na svijetu radje cu si sam operirat psa nego njoj dopustit. Moze bit super doktor al nastup,ponasanje kakvo nikad do sad nisam vidio kod veterinara a ni ljudi bas opcenito.
Boerboel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:29   #3931
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Dal je na kraju bila dispalzija ili nije, vise se ne sjecam?
Dakako da je bila, i to na oba lakta, samo u različitom stupnju. Na kraju smo se operirali kod Matka pa Sitko ima devet i nešto godina, a trči kao hrt.

Link, slikano ljetos.

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
zvala brzo dr u zg kaze taj disk koji radi probleme pomako se opet i curi sadrzaj iz njega koji stvara bolove,sad smo opet na lijekovima,strogom mirovanju,nigdje ne mrdat pa cemo vidjet sta dalje.
Samo se od sebe neće izliječiti, a već sam ti rekla da kod nas teško da ćeš to uspješno riješiti, bez obzira je li u pitanju prolaps ili ekstruzija - nadam se da je prvo i držim fige.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 21:14   #3932
Quote:
Boerboel kaže: Pogledaj post
Kad vec komentirate kreszinger kliniku budem i ja ukratko rekao svoje iskustvo. Meni je pas imao laganu operaciju kod njih i dva mjeseca nakon toga je preminuo...moj zakljucak je da su mi psu dali prejaku anesteziju jer mu je krvna slika bila savrsena i bio je zdrav mlad pas. Naravno potpisao sam odgovornost i nemam se pravo bunit samo mi je opet ostao jako gorak okus. Operirao ga je dr nikola za kojeg po pristupu profesionalnosti i pristojnosti nemam nikakvih zamjerki. Sad kaj bi bilo da bi bilo o tome nezelim ni razmisljat nazalost tak je jer sa mojim psom je umro i dio mene. Opcenito na stacionar i pristojnost tehnicarki i ostalih isto nemam nikakvih zamjerki sve uredno i super, jedinoo lea ,hm sad da me neizbace opet il kaj mogu samo rec da je zadnji veterinar na svijetu radje cu si sam operirat psa nego njoj dopustit. Moze bit super doktor al nastup,ponasanje kakvo nikad do sad nisam vidio kod veterinara a ni ljudi bas opcenito.
A što je pas operirao? Iskreno, sumnjam da bi pas od anestezije uginuo tek nakon dva mjeseca. Pogrešno aplicirana anestezija daje brze rezultate, hoću reći da pas ili ugine tijekom operacije ili ubrzo nakon. Dva mjeseca je malo puno. Možda su bile neke druge komplikacije a da ni ne znaš? Žao mi je psa.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 08:41   #3933
Quote:
Boerboel kaže: Pogledaj post
Kad vec komentirate kreszinger kliniku budem i ja ukratko rekao svoje iskustvo. Meni je pas imao laganu operaciju kod njih i dva mjeseca nakon toga je preminuo...moj zakljucak je da su mi psu dali prejaku anesteziju jer mu je krvna slika bila savrsena i bio je zdrav mlad pas. Naravno potpisao sam odgovornost i nemam se pravo bunit samo mi je opet ostao jako gorak okus. Operirao ga je dr nikola za kojeg po pristupu profesionalnosti i pristojnosti nemam nikakvih zamjerki. Sad kaj bi bilo da bi bilo o tome nezelim ni razmisljat nazalost tak je jer sa mojim psom je umro i dio mene. Opcenito na stacionar i pristojnost tehnicarki i ostalih isto nemam nikakvih zamjerki sve uredno i super, jedinoo lea ,hm sad da me neizbace opet il kaj mogu samo rec da je zadnji veterinar na svijetu radje cu si sam operirat psa nego njoj dopustit. Moze bit super doktor al nastup,ponasanje kakvo nikad do sad nisam vidio kod veterinara a ni ljudi bas opcenito.
Isuse Boze
Kakve veze ima smrt psa nakon 2 mjeseca sa anetezijom?
Smrt usljed poslijedica anetezije nastupa ili odmah pri apliciranju, uslijed operacije zbog zastoja disanja ili srca, zbog ne buđenja iz operacije, ili 24-72 sata nakon buđenja iz anestezije uslijed otkazivaja organa.

Da vas je zanimao razlog tada bi radili autopsiju a ne da ovako krivite neduznu polikliniku

Moje dijete je u 6 mjeseci bilo 3 puta na operaciji i svaki puta sam morala potpisati pristanak na aneteziju kao i pritanak na mogucnost komplikacija operacije - to je nesto sto se obavezno mora podastrijet vlasniku/staratelju/pacijentu i bez tog pristanka nema operativnog zahvata apsolutno niti u jednoj kako humanoj tako ni u zivotinjskoj bolnici/ambulanti/poliklinici.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 11:02   #3934
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Isuse Boze
Kakve veze ima smrt psa nakon 2 mjeseca sa anetezijom?
Smrt usljed poslijedica anetezije nastupa ili odmah pri apliciranju, uslijed operacije zbog zastoja disanja ili srca, zbog ne buđenja iz operacije, ili 24-72 sata nakon buđenja iz anestezije uslijed otkazivaja organa.

Da vas je zanimao razlog tada bi radili autopsiju a ne da ovako krivite neduznu polikliniku

Moje dijete je u 6 mjeseci bilo 3 puta na operaciji i svaki puta sam morala potpisati pristanak na aneteziju kao i pritanak na mogucnost komplikacija operacije - to je nesto sto se obavezno mora podastrijet vlasniku/staratelju/pacijentu i bez tog pristanka nema operativnog zahvata apsolutno niti u jednoj kako humanoj tako ni u zivotinjskoj bolnici/ambulanti/poliklinici.
Nakarado degutantna kaj si ti umisljas i jos mene nekaj prozivas???? Ma mrs zaboli me kurcina za tebe i tvoje defektno misljenje i dijete! Koji likovi na forum svijet nakarada
Boerboel is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.12.2017., 17:20   #3935
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Isuse Boze
Kakve veze ima smrt psa nakon 2 mjeseca sa anetezijom?
Smrt usljed poslijedica anetezije nastupa ili odmah pri apliciranju, uslijed operacije zbog zastoja disanja ili srca, zbog ne buđenja iz operacije, ili 24-72 sata nakon buđenja iz anestezije uslijed otkazivaja organa.

Da vas je zanimao razlog tada bi radili autopsiju a ne da ovako krivite neduznu polikliniku

Moje dijete je u 6 mjeseci bilo 3 puta na operaciji i svaki puta sam morala potpisati pristanak na aneteziju kao i pritanak na mogucnost komplikacija operacije - to je nesto sto se obavezno mora podastrijet vlasniku/staratelju/pacijentu i bez tog pristanka nema operativnog zahvata apsolutno niti u jednoj kako humanoj tako ni u zivotinjskoj bolnici/ambulanti/poliklinici.
Amen.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 11:31   #3936
Koga bi preporucili na potezu centar-istok za lijecenje mica? Dobila sam preporuku za Kastor& Dar i Neru.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 11:47   #3937
Nera
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 16:13   #3938
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Kakva su vasa iskustva sa klinikom Kreszinger i sa vet.faxom?

Jedno jedino iskustvo u noćnom dežurstvu na Veterini imala sam s macom, sreća naletjeli smo na dr. Gabrijelu Jurkić koja je nakon svoje smjene ostala da napravi još jedan ultrazvuk s kolegicom i potvrdi što je vidjela..predana, stručnjak, liječnik i čovjek..objasnila je sve do u slovo, poslala na duple pretrage krvi za svaki slučaj, osobno nosila injekcije antibiotika u džepu, jer su macu studenti neuspješno izrešetali samo vadeći krv xy puta neuspješno, znam da uče, ali..
A ono najbitnije dopušteno mi je da tri dana u sobičku do njihove ambulante sjedim s macom na infuziji koja ne bi mogla ostati u boxu (umrla bi od straha kraj laveža i buke..meni je bilo jao jadni peseki u bolovima) Zadnji dan je još jednom pregledala nalaze i uputila nas što dalje obavljamo kod svog veta, uglavnom spasila je i produljila maci život još godinu i pol samo sa slutnjom dijagnoze..vječno sam joj zahvalna..
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 21:29   #3939
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Kakva su vasa iskustva sa klinikom Kreszinger i sa vet.faxom?
Svaki će dati različit odgovor prema svojim različitim iskustvima sa dotičnim ustanovama. Još različitija mišljenja proizlaze iz sreće ili nesreće na kakvog veterinara u trenutku dolaska nalete.
Moj osobni slučaj koji je završio uginućem mojeg voljenog psa.
Na veterinarskom faksu ne znaju očitati običan nalaz krvi a kod Kreszingera očitaju nešto što nije smrtonosno, liječe četiri dana i pas ugine.
Lutrija. Da sam došao na dva druga mjesta tko zna.
Žao mi je što spominjem lutriju umjesto stručnosti onih koji bi trebali raditi svoj posao kako treba.
__________________
Milanović u siječnju 2024. za N1 "Ja da se kandidiram? Kakvo je to pitanje uopće? Kako da se kandidiram, ja nemam stranku, listu?! Kako ću ja to napraviti čak i da mi takva stvar padne na pamet."
Mortal Kombajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:01   #3940
Quote:
Lileana kaže: Pogledaj post
Jedno jedino iskustvo u noćnom dežurstvu na Veterini imala sam s macom, sreća naletjeli smo na dr. Gabrijelu Jurkić koja je nakon svoje smjene ostala da napravi još jedan ultrazvuk s kolegicom i potvrdi što je vidjela..predana, stručnjak, liječnik i čovjek..objasnila je sve do u slovo, poslala na duple pretrage krvi za svaki slučaj, osobno nosila injekcije antibiotika u džepu, jer su macu studenti neuspješno izrešetali samo vadeći krv xy puta neuspješno, znam da uče, ali..
A ono najbitnije dopušteno mi je da tri dana u sobičku do njihove ambulante sjedim s macom na infuziji koja ne bi mogla ostati u boxu (umrla bi od straha kraj laveža i buke..meni je bilo jao jadni peseki u bolovima) Zadnji dan je još jednom pregledala nalaze i uputila nas što dalje obavljamo kod svog veta, uglavnom spasila je i produljila maci život još godinu i pol samo sa slutnjom dijagnoze..vječno sam joj zahvalna..
sa njom sam imala iskustva dok sam imala tvorove - zena je zmaj i tamo jedna od rijetkih koja zna sto radi i obavezno sa njom moras biti u kontaktu kada ti lijeci zivotnju. Mi smo se culi i telefonski i mailom, pomogla nam je oko uvoza lijekova koji nisu bili registrirani kod nas itd. Njoj skidam kapu.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.