Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2010., 16:49   #361
došlo mi je sad kad sam ponovno rješavala 46/200 za neurotypical, 140/200 za aspie.
može mala pomoć u tumačenju ovog grafikona?
ne kužim baš...
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 17:08   #362
graf ti pokazuje koliko naginješ prema aspergeru, a koliko prema "tipičnom" stanju.


kada dobiješ rezultate dobiješ i link za pdf datoteku gdje su ti rezultati pojašnjeni, taj fajl je onlajn sat vremena, pa ako si zatvorila tab, riješi test ponovo pa ga skini.
Vernon Wonderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 17:09   #363
Your Aspie score: 26 of 200
Your neurotypical (non-autistic) score: 175 of 200
You are very likely neurotypical



PDF file je zgodan da vidis kakve rezultate imas u pojedinim podrucjima sa objasnjenjima
nice, uvijek su me zanimale ovakve stvari za proucavanje
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 10:06   #364
Ono sto je SHATRO GOSPON rekao u svom postu da moraju se ljudi potruditi da razumiju ASPIJE, to ce ici dosta tesko , s obzirom na sredinu koja mnogo polaze na obicene, svakodnevne stvari. Pojedini Aspiji mogu biti prilicno asocijalni, neuspjesni u vezama, dosadni drugima zbog svojih opsesija ,tako da oni danas, ovdje gdje jesu ,mogu biti prilicno glatko odbaceni i odbijeni od strane drugih ljudi. Ljudi danas prosto nemaju vremena da pregledavaju sta nije u redu sa covjekom. Prosto, ja sam jos prosle godine sumnjao da sam Aspi, ali mi je sve ono sto sam mogao procitati u clancima na Internetu, izgledalo isuvise strasno i porazavajuce da sam to uopste mogao prihvatiti i priznati kao bilo kakav odgovor. Tek do prije nekoliko dana, odbijao sam da to sebi priznam. Sada je stvar sasvim drugacija, nije laksa, vec prosto jasnija, da shvatim gdje sam i sta sam. Jedino sam srecan cinjenicom da nemam bipolarni poremecaj, da nemam hronicnu depresiju, da nemam sizofreniju/ u koju sam najvise i sumnjao/, tako da mi je Aspergerov sindrom, narodskim jezikom kazano, 'secer u kafi', u poredjenju sa svim 'samo-dijagnozama' sto sam ih pokusavao sebi postaviti. Bez obzira kakav sindrom ili defekt covjek da ima, on se mora pomuciti i potruditi oko toga da prihvati sebe takvim kakav jeste, i da do znanja drugima da je takav i da se ne namjerava mijenjati, jer je to duboko ukorijenjeno u njemu samom. Mozda ja i grijesim, ali mislim da zbilja treba svako ko je rascistio neke stvari u svojoj glavi , krenuti ka ome da i drugima da do znjanja o cemu se kod njega radi. Bez obzira kako ce drustvo oko njega to prihvatiti, on im mora predociti prirodu svog 'poremecaja'. Istina, ovdje niko ne voli nikog ko je drugaciji, ko iskace i strci, ali, prosto, mora se potruditi da, ako bas ne mogu da ga vole, onda barem moraju ga postovati takvog kakav on jeste. S druge strane 'olaksavajuca okolnost' kod Aspija jeste sto su oni prilicno samostalni u svemu sto rade, tako da im odaljavanje drugih ljudi od njih, nece mnogo tesko pasti. Oni 'ne zive od ljudi', ljudi im jesu potrebni za neke stvari, takoreci, oni su za njih 'nuzno zlo', ali mislim da Aspiji prvenstveno zive od nekih svojih opsesija i stvari koje vole, kojima su se posvetili do kraja zivota, i obavljajuci njih oni se osjecaju ispunjeno. Sve ostalo mimo i pored toga za njih moze i ne mora biti potrebno, nuzno i obavezno.
Dugner 24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 14:15   #365
ne bi se slozil sa kvalifikacijom "opsesija" kod aspija, jer mislim da su to vise domene interesa. naime, aspiji percipiraju stvari drugacije od neurotipicnih ljudi i cesto imaju bolje razummijevanje istih nego NT, npr matka, muzika itd.
prave opsesije (OKP) su postupci i razmisljanja koji su ponavljajuci sa ciljem smirivanja tjeskobe (pranje ruku, brojanje, provjeravanje da li su vrata zakljucana) dok ce aspi biti fokusiran na nesto zato kaj ga to zanima, dobar je u tome i zeli steci jos vise znanja.
ono kaj na NT smeta u svemu tome je da aspi o svojim interesima moze pricati satima, a da ne skuzi neverbalnu komunikaciju sugovornika (odsutan pogled, nezainteresirani "a-ha" odgovori, podsmijeh itd.) i tu se cesto pojavljuju problemi, gdje aspiji odma dobe koje-kakvu etiketu.
aspiji koji su asocijalni su vec debelo na autisticnoj strani spektra, dok ih je vecina socijalno "nespretna" bas zbog slabe mogucnosti da shvate neverbalnu komunikaciju. tumacenje i primjenjivanje te komunikacije se moze nauciti, ali to nikad 100% tocno i intuitivno nece moci napraviti.
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:45   #366
Shatro Gospon,

Mislim da si u pravu i lijepo si opisao ono sto je karakteristicno za Aspije. Ono sto mi je kod Aspija specificno, jeste to 'ponavljanje obreda', dakle istih situacija koje rade u odredjenom trenutku vremena, imaju prosto neke navike kojih se tesko odricu. To mi je zanimljivo kod njih, a i kod sebe. Posto ih i ja imam, trudim se da njima ne opterecujem druge ljude oko sebe, vec da one budu samo moje, posto sam ja bio u par sitacija kada drugima nije bilo najjasnije zasto odredjene stvari radim tacno u ono vrijeme koje sam sebi odredio.

Ono sto jeste nezgodno kod Aspija je to nesnalazenje sa 'socijalnim vjestinama', i mislim da oni kada hoce nesto da urade, to urade, bez obzira koliko se to cinilo 'neprikladnim' kada su u necijem drustvu, otuda i dolazi ta njihova 'trapavost' u odnosima sa drugim ljudima. S druge strane ,zna biti prilicno neprijatno kada oni iznose 'tiradu' o necemu, a ne osjete da druge ljude to i ne zanima bas mnogo. Oni od njih koji to shvate , u opasnosti su da se sasvim osame i izdvoje iz drustva, zbog vjerovanja da ih to isto drustvo ne slusa i ne razumije. Jedini 'kompromis' u vezi svega toga je da nadju neki nacin kojim bi naucili sebe da slusaju druge/ iako ih bije glas da se ne mogu suosjecati sa drugim ljudima/, ili da oni nauce druge kako da slusaju njih i da ih oni upute na njihov nacin razmisljanja i svakodnevnih navika. U suprotnom , vidim da ce drugi ljudi biti u stalnoj koliziji sa Aspijima i obrnuto...
Dugner 24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 18:44   #367
sumanjam da Aspi sindrom iskljucuje druge poremecaje, npr.OKP , jer su ti "obredi" specificni za OKP. mozda ne razumijem tocno cemu govoris?

isto tak mislim da aspiji nemaju pomanjkanje empatije prema ljudima koji ih okruzuju, vec im je to teze ili nemoguce pokazati.
ak ih pitas direktno za pomoc/savjet, mislim da bi bez problema pomogli, samo treba pitati, verbalno zatraziti, jer "podrazumijevanje" neceg je prava prepreka za Aspije...
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 23:26   #368
ASP

I ja mislim da oni nemaju problema da pokazu empatiju, ali imaju poteskoca sa 'konvencionalnim' pokazivanjem iste. I bas to, sto sam primijetio i kod sebe , da njima mora sve potanko da se objasni i kaze da bi shvatili o cemu se radi. Mislim da u tome mora biti njima objasnjeno sve do u detalj da bi mogli znati sta trebaju uraditi. Jedino tako ce oni druge moci shvatiti u svakodnevnoj komunikaciji.
Dugner 24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 19:40   #369
Quote:
Vernon Wonderer kaže: Pogledaj post
Vidi vraga...


Your Aspie score: 140 of 200
Your neurotypical (non-autistic) score: 77 of 200
You are very likely an Aspie



Nisam do sada ni znao za Aspergera. Koliko sam do sada pročitao, pa konačno sam pronašao samog sebe!


daklem, naginjem na aspija, ali šta im ovo physical znači koji qratz?


Mjesec dana kasnije, nakon puno samo-reflektivnosti, rezultati su drugačiji...


Your Aspie score: 164 of 200
Your neurotypical (non-autistic) score: 45 of 200
You are very likely an Aspie




Znmljv.
Vernon Wonderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 01:15   #370
Pa cini se da sam OK, iako mi se nekada ne cini tako.

Your Aspie score: 32 of 200
Your neurotypical (non-autistic) score: 156 of 200
You are very likely neurotypical
mondo_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 02:02   #371
Your Aspie score: 51 of 200
Your neurotypical (non-autistic) score: 149 of 200
You are very likely neurotypical
white teeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 02:07   #372
Your Aspie score: 125 of 200
Your neurotypical (non-autistic) score: 92 of 200
You seem to have both Aspie and neurotypical traits

AbAdd0n is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 01:26   #373
Quote:
Vernon Wonderer kaže: Pogledaj post
Mjesec dana kasnije, nakon puno samo-reflektivnosti, rezultati su drugačiji...


Your Aspie score: 164 of 200
Your neurotypical (non-autistic) score: 45 of 200
You are very likely an Aspie




Znmljv.
nisu ti puno drugaciji, nego samo jos vise naginju na aspi stranu....
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 12:34   #374
Aspergerov sindrom

Ne kužim ljudske interakcije. Opsjednut sam organiziranošću. Imam misofobiju. Jedem jednu te istu hranu. Stalno čitam nešto i učim nešta al to nema veze sa školom (čitam sve od filozofije do astronomije, samo ne zadaću xD) Uglavnom, posve sam lud. Kaj da radim?
ubermensch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 13:36   #375
saberi se
salim se

Nisam znala sta je A.sindrom pa sam potrazila u Wikipediji
za pocetak evo copy/paste za sve koji ne znaju:
Quote:
Aspergerov sindrom (engl. AS ili AD) je jedan od nekoliko poremećaja iz autističnog spektra (engl. ASD) karakteriziran s poteškoćama u socijalnoj interakciji i ograničeni, stereotipni interesi i aktivnosti. Aspergerov sindrom se razlikuje od ostalih poremećaja iz spektra autizma po tome što nema općenito zastoja u jezičnom i kognitivnom razvoju. Ipak, u standardnom dijagnostičkom kriteriju nije spomenuta motorna nespretnost i atipična upotreba jezika što se zna često javljati.

Aspergerov sindrom je dobio ime po Hansu Aspergeru, koji je 1944. godine opisao djecu koja se očigledno imaju normalnu inteligenciju ali im nedostaje vještina neverbalne komunikacije, fizički su nespretni i ne pokazuju empatiju. Pedeset godina kasnije, poremećaj je ušao u MKB i DSM klasifikaciju.
ja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 13:41   #376
Wiki predlaze kognitivno-bihevijoralnu terapiju uz mogucu kombinaciju lijecenja medikamentima
ja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 14:55   #377
Quote:
ubermensch kaže: Pogledaj post
Ne kužim ljudske interakcije. Opsjednut sam organiziranošću. Imam misofobiju. Jedem jednu te istu hranu. Stalno čitam nešto i učim nešta al to nema veze sa školom (čitam sve od filozofije do astronomije, samo ne zadaću xD) Uglavnom, posve sam lud. Kaj da radim?
Imaš dijagnozu? Ne? Onda prihvati svoje specifičnosti, a nemoj tražiti dijagnoze po netu kako bi ih opravdao.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 15:48   #378
Quote:
ubermensch kaže: Pogledaj post
Ne kužim ljudske interakcije. Opsjednut sam organiziranošću. Imam misofobiju. Jedem jednu te istu hranu. Stalno čitam nešto i učim nešta al to nema veze sa školom (čitam sve od filozofije do astronomije, samo ne zadaću xD) Uglavnom, posve sam lud. Kaj da radim?
čitaj psihologiju
i pričaj s bliskim osobama o tome.
__________________
Čak Noris se ukazao Gospi...

i malo o jouissance..
na ofu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 21:22   #379
Kao i svi Aspiji, jednostavno se moraš prihvatiti. Drugačije ti je mozak posložen i jednostavno funkcioniraš drugačije od većine ekipe.


Čitaj vamo:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=129264
__________________
---
Vernon Wonderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 11:51   #380
isprike što se ovako ubacujem...
pred rastavom sam braka, imamo curicu i sumnjam da mi muž ima aspergov sindrom... tek sam se prije par dana uputila u istraživanje što je to i što više čitam sve su mi jasniji problemi koji su nas doveli pred razvod...
mislim da on ni sam nije svjestan toga....
da li da s njim porazgovaram o tome, hoće li on to moći prihvatiti, kako da se postavim prema tome???? pomozite
bad time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.