Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2006., 13:16   #1
Kad ih pustiti na more prvi put?

Moja kćer bi prvi put ovog ljeta na more bez nas. S frendicom, koju i čije roditelje poznamo. I koju su super ljudi.
Cure bi da im iznajmimo sobu u nekom većem mjestu i da ih odfuramo tamo.

E, da, imaju 16 godina.
Meni je to prerano i ne bi ju pustio. S druge strane jako imam u nju povjerenja, a mi si ovo ljeto more nećemo priuštiti.
Ne znam, još mi je malo vremena ostalo...

Što vi kažete?
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 13:33   #2
sa 17 sam isla s deckom na more sama...

da je moje dijete u pitanju, ne znam...
vi je najbolje poznate... koliko je zrela ili nezrela
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 13:41   #3
a čuj,ti najbolje znš svoju kćer.
budi iskren sam sa sobom,odbaci sve paranoje,ali i nemoj ignorirat nešto ak ti se čini da je tak i odluči.
ja sam prvi put solo išla na more sa 18god...
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 13:56   #4
Quote:
atlantis kaže:
sa 17 sam isla s deckom na more sama...

da je moje dijete u pitanju, ne znam...
vi je najbolje poznate... koliko je zrela ili nezrela
kako su ti starci reagirali?
i kako ti je bilo?
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 13:59   #5
Po tvom postu zaključujem da ju želiš pustiti i mislim da bi te jako mučilo kad bi joj to zabranio.

Također mislim da sama činjenica da se dvoumiš da li ju pustiti ili ne znači da misliš da je vrijeme i da je mala spremna, samo ti je malo teško jer, ipak se radi o nepoznatoj situaciji, nečem novom, u glavi slažeš svakakve scenarije i malo te peru strahovi.

To je sve normalno. :-)

Kežeš da u nju imaš povjerenja, ljudi su poznati, imate priliku sami odabrati gdje će djevojke biti... Mislim da je situacija za prvi put stvarno idealna.

A što se tiče godina... to ti je stvarno individualno. Znam ljude koje ni sa 25 nikamo ne bi pustila same jer su nesposobni katastrofa...

Dakle, ako imaš u malu povjerenje i smatraš ju (objektivno gledajući) sposobnom za život bez roditelja tjedan ili dva... mislim da nikakve dileme nema. Osim možda one kakve ćeš tablete za smirenje pit kad ti mala ode...
seagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 14:04   #6
seagirl,
vrlo si blizu istini.
ako ne i potpuno.

naravno, lakše je kad ti to netko kaže sa strane i na neki način potvrdi tvoje skrivene misli.

thanx.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 14:13   #7
Quote:
stoposto kaže:
kako su ti starci reagirali?
i kako ti je bilo?

ja sam sama zaradila lovu za more...
petak skola zavrsila, ponedjeljak sam pocela raditi i radila do 31. 7. i onda cim je lova od studenta stigla spicili smo na more...

radila sam i po 10 sati na dan pa je deda rekao:

ak je dovoljno odgovorna da si sama nadje posao i zaradi si nofce za more onda je dovoljno odgovorna i da s deckom ode na more

bilo je jedino kaj smo doma isli prek barikada u kninu pa je bila mala frka, al to nismo mi bili krivi
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 14:14   #8
Quote:
stoposto kaže:
seagirl,
vrlo si blizu istini.
ako ne i potpuno.

naravno, lakše je kad ti to netko kaže sa strane i na neki način potvrdi tvoje skrivene misli.

thanx.
Ma nemaš mi na čemu zahvaljivati.

Svakom roditelju je teško pomiriti se sa činjenicom da njihovo dijete više nije baš dijete... Bez obzira koliko dokazi govorili suprotno.
seagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 14:23   #9
Mene su moji pustili 10 dana samu baš sa 15 ili 16 (ne znam točno)

Samo su se pobrali i ostavili mi pare Radilo se o našem apartmanu, ali nema veze, dolje mi je bila ekipa koja je jedva čekala da se oslobodi nečija buksa za tulume - a moji nisu pali s Marsa, dakle nije da nisu računali s tim.

Vratili su se, živa sam ih dočekala.... Sve 5
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 15:33   #10
Quote:
Tinchi kaže:
Mene su moji pustili 10 dana samu baš sa 15 ili 16 (ne znam točno)

Samo su se pobrali i ostavili mi pare Radilo se o našem apartmanu, ali nema veze, dolje mi je bila ekipa koja je jedva čekala da se oslobodi nečija buksa za tulume - a moji nisu pali s Marsa, dakle nije da nisu računali s tim.

Vratili su se, živa sam ih dočekala.... Sve 5
Pričaj o iskustvima s dečkima, imam osjećaj da postavljača topica to zanima

Shvaćam tvoju zabrinutost, ali mala ima 16 godina, nije više dijete, zna se brinuti sama za sebe
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 07:50   #11
Ako cura od 16 godina i hoće napraiviti nešto što ti nije po volji, to uvijek može (dakle, i kad nije na ljetovanju). Pa ni doma ju stalno ne nadzireš. Mislim da se više radi o tvojem doživljaju kontrole nad situacijom.
Tiger Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 08:06   #12
Quote:
seagirl kaže:
Kežeš da u nju imaš povjerenja, ljudi su poznati, imate priliku sami odabrati gdje će djevojke biti... Mislim da je situacija za prvi put stvarno idealna.

A što se tiče godina... to ti je stvarno individualno. Znam ljude koje ni sa 25 nikamo ne bi pustila same jer su nesposobni katastrofa...
Kao otac kćeri, mogu za ovo reći da mi se čini kao dobra rekapitulacija. Imaj u vidu i da će kći -- ako je takva kakvom je opisuješ -- cijeniti povjerenje, a to nije zanemariva stvar.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 12:23   #13
da, svi govorite u istom smjeru i mislim da ima smisla pustiti ju.
roditeljska paranoja nikada neće nestati, ali s njom ne smijem zatvoriti svoje dijete.

zaista u nju puno vjerujem, no ne vjerujem okolici u koju će ući (!!!).

da, moj konačan odgovor: bum je pustil.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 17:18   #14
Quote:
atlantis kaže:
bilo je jedino kaj smo doma isli prek barikada u kninu pa je bila mala frka, al to nismo mi bili krivi
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 18:00   #15
Toliko sam godina imala i ja kad su me prvi put pustili skroz samu s dečkom.

A nije bilo ni mobitela, imali smo dogovor da ih zovem svaki 5 dan i još su mi poslali dodatne novce da produžimo tjedan dana, fala mama i tata.

A i prije su me puštali sa školom, izviđačima, babi... nisam baš bila neiskusna i nesposobna. Danas imam 10-godišnjaka i on već 3 godine slobodno ide u organizirane izlete neki i po 10-tak dana. Sve je to OK dok ljudi komuniciraju, a danas s mobitelima to je tako jednostavno.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 21:25   #16
ma mobitel je i divan i odvratan.
divan je jer se možemo čuti kada nam to oboma paše.
odvratan je kad jednom od nas ne paše, pa se ne javlja, pa onda mene lovi trostruka panika.
znam iz skustva.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 21:48   #17
Da su bar moji starci ko vi neki ovdje
Naime, iznimno sam odgovorna osoba i namjeravam s jedno 7,8 frendica ovo ljeto sama na more, s tim da bi nas po potrebi moja baka nadgledala dolje na moru..
Ali stara mi ne vjeruje, nećka se, misli da od prošlog ljeta nešto s nekim petljam, što nije istina..
Poznaje mi i frendice koje su također iznimno odgovorne i malo me vrijeđa što se ponaša tako možda čak i sebično jer je rekla kako ona želi ljetovati sa svojom obitelji na okupu, a ja bi s frendicama na more.
Blago se vašoj djeci, ja ću svoje ljetovanje očito morati krvavo izboriti
Čak ne bi morala{mater} niti plaćati
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 21:55   #18
a koliko godina imaš?
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 22:00   #19
Quote:
stoposto kaže:
a koliko godina imaš?
Imate u profilu
Možda sam čak starija od vaše kćerke
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 22:01   #20
da, 6 mjeseci.
probaj sa starim. mi tate padamo na kćeri...
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.